Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 11:31:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 376795 alkalommal)
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #840 Dátum: 2013. Február 10. - 09:17:52 »

Sziasztok,
kicseréltük tegnap az üzemanyagszűrőt ( 80.000 km volt már benne ) , de nem segített.

Viszont próbálgattam a kocsit és pontosabb leírást tudok adni a hibáról  : alapjárat, benzin üzem...minden egyes hirtelen gázadásra majdnem lefullad, közben hátul erősen gőzöl / füstöl. (inkább gőz lehet). Ez addig tart míg fel nem melegszik 40C-ra, és át nem vált gázra, onnantól kezdve semmi hiba.

Vasárnap megnézzük a vákuum csöveket, gyertyákat....
Remélem lassan meglesz a hiba mert nagyon bosszantó, hogy a forgalmat követve odalépnék neki és nem megy.

Üdv,.
Gábor
Gyertyahézag 0,8-ra.
Én sem hittem benne (de Tomy61-ben igen  Kacsint), de nekem bejött.
Igaz, ahogy írtam is nem erre a gondra javasolta (én már nem igazán foglalkoztam vele, elkönyveltem ilyennek. Úgyis melegítem egy kicsit a kocsi motorját). De ezt is orvosolta.

Veszíteni valód nincs, ha nem jön be, esetleg rosszabb lesz tőle a kocsi - amit nem hiszek - legfeljebb vissza állítod.
Gyertyakábelekkel óvatosan bánj.

Ma vettem négy NGK gyertyát... a régit félre teszem (mert mint írtam melegen legalább jól megy) és ezekkel fogunk próbálkozni holnap, beállítjuk 0,8-ra . Ha nem segít szerintetek érdemes visszamennem oda ahol a gázt szerelték bele, hátha az ő beállításaik miatt vannak a gondok?
A gázrendszer beépítése és beállítása nem befolyásolja a benzinüzemet. Feltéve persze, ha minden helyesen van szerelve. Ez esetben viszont kezdetektől fogva hibásan kéne működnie. Ellenben a gyújtásra rendkívül kényes. De ezt már annyiszor leírtam, hogy miért. Értem én, hogy pénzbe kerül a javítás, el is kell jutni a szerelőhöz, meg aztán nem mindegyik van a "helyzet magaslatán". De azt is meg kéne érteni, hogy lehetetlen minden "laikusnak" autószerelő tanfolyamot tartani. Sokkal nagyobb a hibázás lehetősége és ekkor jön, hogy rossz volt a tanács, vacak ez az autó, stb. Még valami. Mint mindenki a saját szakterületére érvényes tudást, tapasztalatot kemény melóval és sok tanulással (az anyagiakról nem is szólva) kellett megszerezni. Én autószerelő vagyok és valami csoda folytán a számítógéphez nem értek (pedig ebben az országban, mint a focihoz mindenki ért), ezért kerestem korrekt, képzett, hozzáértő szakembert. Nem csalódtam még benne. Miért akar mindenki "agysebész" lenni???

A javításokat nem én fogom elvégezni. Én nem vagyok autószerelő és nem is akarok azzá lenni, csupán mint laikus érdekel a téma és nem egészen világos, hogy míg benzin üzemnél leesik a fordulatszám, amint átvált gázra ez a hiba megszűnik, mindez kb 5 másodperc alatt....viszont jól látod a két gyermekem mellett nem tudom nélkülözni a kocsit napokig, szeretnék célirányosan a megfelelő szerelőhöz menni - és ezért kérdezgetlek Benneteket.
Kérlek, hogy ne érts félre, nem konkrétan téged akartalak "bántani", még ha így is tűnt. Én magam -talán túlzó- empátiával igyekszem kezelni a dolgokat. Nem is "vittem sokra", nem tudtam szemtelenül "gennyesre keresni" magam. Gyakran a kelleténél is több időt szakítok egy probléma megoldására és ha sikerül, akkor is igyekszem korrekt módon "számlázni". Amennyiben sikertelen volt, ezért nincs pofám pénzt kérni. Eljön viszont időnként az az idő, amikor "túlcsordul a pohár", ilyenkor "kilövöm a tüskéimet", mint a tarajos sül. Ezért elnézést kérek.
Naplózva
Gábor
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 29



« Hozzászólás #841 Dátum: 2013. Február 10. - 11:39:31 »

Semmi gond...csak múltkor a vezérműtengely jeladóval, utána a hátsó fékkel volt gond, most ez...úgy jártam mint az egyszeri gyerek aki az anyjától és az apjától is csak azt hallja, hogy "kurvára megy a lóvé" - csak más-más hangsúllyal. :-)  Nem vagyok hozzászokva a sorozatos meghibásodásokhoz, mivel 85.000 km-et elment hibátlanul. :-)
Naplózva

Lacetti 1,6  -  2007
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #842 Dátum: 2013. Február 22. - 14:09:24 »

A tanksapka lecsavarásakor erőteljes sziszegés hallatszik. Mitől lehet vacuum a tankban? Jelent-e problémát az üzemmenetre? Milyen lehetőség van a megszüntetésre?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #843 Dátum: 2013. Február 22. - 14:32:31 »

A tanksapka lecsavarásakor erőteljes sziszegés hallatszik. Mitől lehet vacuum a tankban? Jelent-e problémát az üzemmenetre? Milyen lehetőség van a megszüntetésre?
Szerintem nagy gondot nem okoz, ha jól tudom talán a tanksapkába van egy szelep nemtudom javítható-e, de volt aki szétszedte a tanksapkát és egy vékony fúróval szellőző lukat fúrt rá...
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #844 Dátum: 2013. Február 22. - 15:57:28 »

A tanksapka lecsavarásakor erőteljes sziszegés hallatszik. Mitől lehet vacuum a tankban? Jelent-e problémát az üzemmenetre? Milyen lehetőség van a megszüntetésre?
A szellőző cső eltömődött. Ha vákuum keletkezik, lehet, hogy az AC nem tudja szívni a benyát, ami ugyebár már komoly gondot okozhat. Szerintem...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
blog
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 48


« Hozzászólás #845 Dátum: 2013. Február 22. - 16:47:58 »

Üzemanyagellátással semmi probléma! Gidy által említett szellőzőcső hol található?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #846 Dátum: 2013. Február 22. - 20:46:56 »

A tanksapka lecsavarásakor erőteljes sziszegés hallatszik. Mitől lehet vacuum a tankban? Jelent-e problémát az üzemmenetre? Milyen lehetőség van a megszüntetésre?
Csakk tipp! megláttad a kúton az egységárat...  Kacsint Bocsi, de én is szoktam sziszegni tankoláskor 
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
szaboolcs
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #847 Dátum: 2013. Február 23. - 18:01:42 »

Sziasztok!

Két hete lettem egy 2005-ös Lacetti 1.4-es (107000 Km) tulajdonosa.

Igazából nem tudom ebbe a témába e illik, de a következő problémám lenne (már sajnos). A motortérből alapjáraton elég erős hang hallatszik. Kicsit olyan mintha dízel és olaj nélküli motorhang lenne, tehát kopogás és súrlódás keveredése. Ez a hang csak alapjáraton hallatszik. Szerintetek mi okozhatja? Sajnos nincs összehasonlítási alapom másik lacettival, de nem hiszem, hogy másnak is ilyen hangot adna a motor 

További hiba még az EGR szelepem, semmi torpanás stb., csak világít a check lámpa, és a gép kidobta hogy EGR szelep. Sajnos a hibakódot nem tudom, elfelejtettem elkérni (még nem tudtam az általános EGR szelep problémákról :-)) és egy süvítő hangot ad a motortérből valami, feltehetőleg a vízpumpám. Ezek "könnyen" orvosolhatóak, viszont a motor(-ból?) érkező hang nagyon aggaszt.

Köszönöm a válaszaitokat előre is.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #848 Dátum: 2013. Február 23. - 18:12:04 »

Sziasztok!

Két hete lettem egy 2005-ös Lacetti 1.4-es (107000 Km) tulajdonosa.

Igazából nem tudom ebbe a témába e illik, de a következő problémám lenne (már sajnos). A motortérből alapjáraton elég erős hang hallatszik. Kicsit olyan mintha dízel és olaj nélküli motorhang lenne, tehát kopogás és súrlódás keveredése. Ez a hang csak alapjáraton hallatszik. Szerintetek mi okozhatja? Sajnos nincs összehasonlítási alapom másik lacettival, de nem hiszem, hogy másnak is ilyen hangot adna a motor 

További hiba még az EGR szelepem, semmi torpanás stb., csak világít a check lámpa, és a gép kidobta hogy EGR szelep. Sajnos a hibakódot nem tudom, elfelejtettem elkérni (még nem tudtam az általános EGR szelep problémákról :-)) és egy süvítő hangot ad a motortérből valami, feltehetőleg a vízpumpám. Ezek "könnyen" orvosolhatóak, viszont a motor(-ból?) érkező hang nagyon aggaszt.

Köszönöm a válaszaitokat előre is.

Üdv
Ha használt autót veszel akkor célszerű megcsináltatni a szervizt,szíj olaj vezérlés stb és akkor tudod hol állsz,amúgy csak annyira általános az EGR probléma mint bármelyik más típuson..
Célszerű felkeresni szakembert az átnézéssel és a szükséges javítások elvégzésével..
Naplózva

70/4334431
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #849 Dátum: 2013. Február 23. - 18:17:26 »

Sziasztok!

Két hete lettem egy 2005-ös Lacetti 1.4-es (107000 Km) tulajdonosa.

Igazából nem tudom ebbe a témába e illik, de a következő problémám lenne (már sajnos). A motortérből alapjáraton elég erős hang hallatszik. Kicsit olyan mintha dízel és olaj nélküli motorhang lenne, tehát kopogás és súrlódás keveredése. Ez a hang csak alapjáraton hallatszik. Szerintetek mi okozhatja? Sajnos nincs összehasonlítási alapom másik lacettival, de nem hiszem, hogy másnak is ilyen hangot adna a motor 

További hiba még az EGR szelepem, semmi torpanás stb., csak világít a check lámpa, és a gép kidobta hogy EGR szelep. Sajnos a hibakódot nem tudom, elfelejtettem elkérni (még nem tudtam az általános EGR szelep problémákról :-)) és egy süvítő hangot ad a motortérből valami, feltehetőleg a vízpumpám. Ezek "könnyen" orvosolhatóak, viszont a motor(-ból?) érkező hang nagyon aggaszt.

Köszönöm a válaszaitokat előre is.
Üdv a Csapatban.  Vigyorog
Van itt még néhány Zuglói, valamikor megfüleljük, ha akarod.
Egy eszmecserénél esetleg további ötlettel is szolgálhatunk. ( Ugye Gida Barát! )
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
szaboolcs
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #850 Dátum: 2013. Február 23. - 18:22:10 »

Köszönöm az üdvözlést  Vigyorog

Hát én azt megköszönném ha valaki meghallgatná, vagy legalább lenne hasonlítási alapom, nekem akár holnap is jó bármikor , ha valakinek jó lenne Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 23. - 19:14:08 írta szaboolcs » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #851 Dátum: 2013. Február 23. - 19:38:29 »

Köszönöm az üdvözlést  Vigyorog

Hát én azt megköszönném ha valaki meghallgatná, vagy legalább lenne hasonlítási alapom, nekem akár holnap is jó bármikor , ha valakinek jó lenne Mosolyog
Üdv tőlem is földim. Ha már LadLac szóba is hozta, én ráérek holnap, de csak kora délután. Ha Laci is jónak tartja, összehozhatunk egy minitalit. A magányosok kenyerét eszem holnap, így ti döntsétek el, hogy mikor találkozzunk. Priviben megadom az elérhetőségem, és ajánlatom helyszínt illetően, ha elfogadjátok. De azt tudnod kell, hogy jó pár év óta vagyunk Lacettisek, de azért autószerelők nem vagyunk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #852 Dátum: 2013. Február 23. - 19:46:56 »

Köszönöm az üdvözlést  Vigyorog

Hát én azt megköszönném ha valaki meghallgatná, vagy legalább lenne hasonlítási alapom, nekem akár holnap is jó bármikor , ha valakinek jó lenne Mosolyog
Üdv tőlem is földim. Ha már LadLac szóba is hozta, én ráérek holnap, de csak kora délután. Ha Laci is jónak tartja, összehozhatunk egy minitalit. A magányosok kenyerét eszem holnap, így ti döntsétek el, hogy mikor találkozzunk. Priviben megadom az elérhetőségem, és ajánlatom helyszínt illetően, ha elfogadjátok. De azt tudnod kell, hogy jó pár év óta vagyunk Lacettisek, de azért autószerelők nem vagyunk.
Lassan többet tudtok róla, mint jó néhány-magát szakembernek tartó- figura.  Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #853 Dátum: 2013. Február 23. - 19:49:47 »

Köszönöm az üdvözlést  Vigyorog

Hát én azt megköszönném ha valaki meghallgatná, vagy legalább lenne hasonlítási alapom, nekem akár holnap is jó bármikor , ha valakinek jó lenne Mosolyog
Üdv tőlem is földim. Ha már LadLac szóba is hozta, én ráérek holnap, de csak kora délután. Ha Laci is jónak tartja, összehozhatunk egy minitalit. A magányosok kenyerét eszem holnap, így ti döntsétek el, hogy mikor találkozzunk. Priviben megadom az elérhetőségem, és ajánlatom helyszínt illetően, ha elfogadjátok. De azt tudnod kell, hogy jó pár év óta vagyunk Lacettisek, de azért autószerelők nem vagyunk.
Lassan többet tudtok róla, mint jó néhány-magát szakembernek tartó- figura.  Vigyorog
Lassan, nagyon lassan, de csak azért, mert van tanítómester is köztünk, no meg hát itt ez a szuper jó klub, csupa segítő tagtárssal, rengeteg tapasztalattal. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
szaboolcs
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #854 Dátum: 2013. Február 23. - 20:00:54 »

Köszönöm az üdvözlést  Vigyorog

Hát én azt megköszönném ha valaki meghallgatná, vagy legalább lenne hasonlítási alapom, nekem akár holnap is jó bármikor , ha valakinek jó lenne Mosolyog
Üdv tőlem is földim. Ha már LadLac szóba is hozta, én ráérek holnap, de csak kora délután. Ha Laci is jónak tartja, összehozhatunk egy minitalit. A magányosok kenyerét eszem holnap, így ti döntsétek el, hogy mikor találkozzunk. Priviben megadom az elérhetőségem, és ajánlatom helyszínt illetően, ha elfogadjátok. De azt tudnod kell, hogy jó pár év óta vagyunk Lacettisek, de azért autószerelők nem vagyunk.
Lassan többet tudtok róla, mint jó néhány-magát szakembernek tartó- figura.  Vigyorog
Lassan, nagyon lassan, de csak azért, mert van tanítómester is köztünk, no meg hát itt ez a szuper jó klub, csupa segítő tagtárssal, rengeteg tapasztalattal. Kacsint Vigyorog

Írtam privátba mindkettőtöknek Mosolyog. Hát igen, mikor az ablakmosó cső eltört, és megbolondult az autó (ajtó kinyit indít...) volt, akkor is odamentem egy szerelőhöz, hogy cserélje ki a csövet (nem volt sajnos nekem otthon), és szépen elkezdte osztani nekem az észt hogy de az nem attól van stb.  Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 55 56 [57] 58 59 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!