Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 17:19:24 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 376896 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #780 Dátum: 2012. December 08. - 22:54:02 »

Sziasztok!

Van egy olyan problémám, hogy tavasz óta már 3 szor kellett cserélni a szelepfedél tömítést, és észrevettem hogy megint folyik    !Nem tudom már mit csináljak vele    !Próbáltuk már úgy,hogy nem volt pasztázva, csak simán a tömítés volt!Utána a következő cserekor a külső széléhez telibe nyomtuk pasztával!Most utoljára csak a hajlatokba lett rakva egy minimális kis paszta és már megint rossz     !Pedig a paszta sem rossz mert Loctite!Lenne tippetek, hogy mi lehet a probléma??Az a baj, hogy oldalra is folyik a vezérlés felé!

Köszönöm: Péter

ha túl vastagon van nyomva akkor eltartja a tömítést...
és fontos a tömítés vastagsága is az utángyártottak vékonyabbak
Szerintem meg hagyjad az utángyártott vackokat, és sebikétől vegyél gyárit. Azt nem kell pasztázni. Én is tőle vettem, mert az utángyártottak nem mindig passzentosak.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #781 Dátum: 2013. Január 05. - 14:46:36 »

sziasztok. igaz az a dolog, hogy a lacetti hűtőventillátor hőgombája meg tud hülyülni fars értékeket közvetít és emiatt fel tud forrni a viz?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #782 Dátum: 2013. Január 05. - 15:31:40 »

sziasztok. igaz az a dolog, hogy a lacetti hűtőventillátor hőgombája meg tud hülyülni fars értékeket közvetít és emiatt fel tud forrni a viz?
Ezeket honnan veszed?He
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #783 Dátum: 2013. Január 05. - 15:40:00 »

valahol hallottam, ebben van valami vagy ilyen sosem volt még?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #784 Dátum: 2013. Január 05. - 15:51:48 »

valahol hallottam, ebben van valami vagy ilyen sosem volt még?
Lehet, hogy volt én még nem hallottam róla.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #785 Dátum: 2013. Január 05. - 16:17:49 »

vagy csak rémhir majd a szakik megmondják
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #786 Dátum: 2013. Január 05. - 17:41:57 »

sziasztok. igaz az a dolog, hogy a lacetti hűtőventillátor hőgombája meg tud hülyülni fars értékeket közvetít és emiatt fel tud forrni a viz?

a hűtőventilátornak nincs külön gombája !
a motorvezérlő vezérli
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #787 Dátum: 2013. Január 05. - 18:20:23 »

értem, de valami hőfok jeladónak kell lennie ami alapján kapcsolja a vezérlő a ventit ugye? amugy te a pályád során találkoztál olyan lacsival ahol a venti miatt forrt meg a viz? mert egy ismimnek valamelyik chevi szalonban mondták hogy ez a hőgomba meg ezáltal be nem kapcsoló venti tipushiba, de ezt nem nagyon akarom elhinni. sehol nem olvastam ilyet
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #788 Dátum: 2013. Január 05. - 18:58:14 »

értem, de valami hőfok jeladónak kell lennie ami alapján kapcsolja a vezérlő a ventit ugye? amugy te a pályád során találkoztál olyan lacsival ahol a venti miatt forrt meg a viz? mert egy ismimnek valamelyik chevi szalonban mondták hogy ez a hőgomba meg ezáltal be nem kapcsoló venti tipushiba, de ezt nem nagyon akarom elhinni. sehol nem olvastam ilyet

nem mivel ha meghibásodik átáll vészüzembe és folyamatosan megy
hülyeséget beszéltek neked
amúgy egy hőgomba van a motorvezérlőnek amit már leírtam
a termosztát szétesése az típusra jellemző de nem tipushiba és ha a gazdi nem veszi észre akár besülhet a motor,de ennek is van előjele
Naplózva

70/4334431
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #789 Dátum: 2013. Január 05. - 19:13:30 »

értem akkor nem volt igaz az állítás. hát igen mert ha pl nem nyit ki a termosztát akkor a hőfok mutatónak szépen a pirosba vagyis majdnem végállás felé kellene állnia. ha meg ezt valaki nem veszi észre vagy nem érdekli akkor meg is érdemli hogy besüljön a motor. nekem a mutató szerint eddig középállástól picivel lejjebb volt de ez is a nyári 40 fokban. bár ez nem tom mennyire pontos meg mérvadó. mármint a műszer jelzése. amúgy a közép állás meg az alatta levő vonal között félúton szokott mindig lenni a mutató.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #790 Dátum: 2013. Január 05. - 19:18:34 »

értem akkor nem volt igaz az állítás. hát igen mert ha pl nem nyit ki a termosztát akkor a hőfok mutatónak szépen a pirosba vagyis majdnem végállás felé kellene állnia. ha meg ezt valaki nem veszi észre vagy nem érdekli akkor meg is érdemli hogy besüljön a motor. nekem a mutató szerint eddig középállástól picivel lejjebb volt de ez is a nyári 40 fokban. bár ez nem tom mennyire pontos meg mérvadó. mármint a műszer jelzése. amúgy a közép állás meg az alatta levő vonal között félúton szokott mindig lenni a mutató.
nem kinyitási hanem szétesési probléma van!
a motorvezérlő vezérli a műszert is
Naplózva

70/4334431
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #791 Dátum: 2013. Január 05. - 20:54:09 »

Amúgy van valami piros lámpa ami kigyullad, vagy csak a mutatóról lehet leolvasni ha gond van?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #792 Dátum: 2013. Január 05. - 21:41:17 »

ez jo kérdés jelzi e jo lenne tudni. de amit sebike irt a termosztát szétesésről ott gondolom el is folyik a hűtővíz azt meg a műszer nem tom tudja e jelezni mert ha a hőgomba nincs vizben akkor nem is tud mit mérni szerintem max a blokk hőjét ami oda jut
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #793 Dátum: 2013. Január 06. - 07:48:42 »

Amúgy van valami piros lámpa ami kigyullad, vagy csak a mutatóról lehet leolvasni ha gond van?

nincs lámpa
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #794 Dátum: 2013. Január 06. - 07:49:52 »

ez jo kérdés jelzi e jo lenne tudni. de amit sebike irt a termosztát szétesésről ott gondolom el is folyik a hűtővíz azt meg a műszer nem tom tudja e jelezni mert ha a hőgomba nincs vizben akkor nem is tud mit mérni szerintem max a blokk hőjét ami oda jut

ha nincs víz a rendszeren mit jelezzen szegény műszer??
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!