Lacetti klub fórum
2024. Október 06. - 21:29:20 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 376982 alkalommal)
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #720 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 11:00:15 »

Sziasztok. Az normális jelenség, hogy az autót leállitva hátulról pár kopogó pattogó hang jön talán az aktivszén tartályból?
Szerintem vákuum van a tankodba. Nekem is volt ilyen jelenségem. Én úgy oldottam meg ,hogy szétszedtem a tanksapkát és a belsejét átfúrtam egy kicsi fúróval. Mint utólag megtudtam valószínű nekem is az aktív szénszűrővel lehetett a gond. 
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #721 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 13:24:25 »

Nem tudom de mintha a széntartály pattogna párat. Tanksapkát levéve nem szusszan igy nem hiszem hogy vákuum van a tankban. Annak mik a tünetei neked mi volt mielött kifurtad?
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #722 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 13:42:45 »

Nem tudom de mintha a széntartály pattogna párat. Tanksapkát levéve nem szusszan igy nem hiszem hogy vákuum van a tankban. Annak mik a tünetei neked mi volt mielött kifurtad?
Nekem se szisszent ha lecsavartam a tanksapkát ,valószínű nem volt annyira nagy vákuum. Az enyém is hasonlót produkált mint ahogy leírtad. Megállás után hátulról kis pattogó ,kattogó hangot hallottam ,azt hittem először a lengéscsillapítónak van valami baja de hiába másztam alá többször is ,nem onnan jött a hang hanem a tankból. Próbaképpen ne csavard rá teljesen a tanksapkát csak nagyon lazán ,hogy tudjon levegőzni a tank így kiderül ,hogy ezzel van e gond!  Kacsint
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #723 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 14:09:46 »

Eredetileg nincs szellözö a tanksapkán? Az nem lehet eldugulva?
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #724 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 14:58:13 »

Eredetileg nincs szellözö a tanksapkán? Az nem lehet eldugulva?
Már rég óta nincsen "szellőző" a tanksapkákon. Környezetvédelmi oka van. Ezért van beszerelve az aktívszenes tankszellőztető rendszer.
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #725 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 15:47:59 »

Eredetileg nincs szellözö a tanksapkán? Az nem lehet eldugulva?
Szellőző az nincs viszont a túlnyomás ellen van benne egy kis szelep.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #726 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 16:05:34 »

Eredetileg nincs szellözö a tanksapkán? Az nem lehet eldugulva?
Szellőző az nincs viszont a túlnyomás ellen van benne egy kis szelep.
Az igaz, viszont az "csak" egy biztonsági szelep. Normális körülmények között nincs szerepe kifelé. Ha üzemszerűen működik a tankszellőztető rendszer, az el kell, hogy végezze a nyomáskiegyenlítést is. Valahol már volt szó az aktívszén szűrő és a folyékony üzemanyag kapcsolatáról, azt hiszem. El tud dugulni idővel. Nekem is volt hasonló, leállás utáni "pattogó hang", nekem a hátsó kipufogó dobban elszabadult lamella okozta, ahogy leállítva megszűnt a forró gáz áramlása. Dobcsere után megszűnt a jelenség. Természetesen egyáltalán nem biztos, hogy az általatok elemzett esetben is ez van.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #727 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 17:55:05 »

az autót leállitva hátulról pár kopogó pattogó hang jön
ilyen nekem is előfordul régóta, de már megszoktam
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #728 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 18:45:46 »

nekem nem olyan fémes pattogó hang van mint amikor a kipufogó hűl leállítás után és az pattog hanem olyan tompa kopogó hang mintha egy lehalkított dobot vernének. kopog 3-4 et utána abba marad. amugy ha eldugul a tank szellőztetése annak a motorra nézve van valami tünete? vagy azt jelzi a hibakód lámpa ha esetleg a szellőző szelep nem jó vagy ilyenek?
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #729 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:20:27 »

nekem nem olyan fémes pattogó hang van mint amikor a kipufogó hűl leállítás után és az pattog hanem olyan tompa kopogó hang mintha egy lehalkított dobot vernének. kopog 3-4 et utána abba marad. amugy ha eldugul a tank szellőztetése annak a motorra nézve van valami tünete? vagy azt jelzi a hibakód lámpa ha esetleg a szellőző szelep nem jó vagy ilyenek?
Próbáld ki ,hogy nem szorítod rá a tanksapkát ,ez nem kerül semmibe! Ha ez után is csinálja akkor ráérsz másfelé keresgélni!
Naplózva
szediati
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 477


« Hozzászólás #730 Dátum: 2012. Szeptember 02. - 19:46:27 »

lehet azt kéne. amugy a motorra kihat ha el van dugulva?
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #731 Dátum: 2012. Szeptember 03. - 17:34:43 »

lehet azt kéne. amugy a motorra kihat ha el van dugulva?
Ha vákuum van a tankba közvetlenül nincs hatással a motorra. Ellenben az üzemanyag szivattyúnak biztosan nem használ!
Naplózva
Baliqua
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 12


Lacetti 1.6 16V WTCC


« Hozzászólás #732 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:39:21 »

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 4 ajtós 1.6 16V-s Lacettit.
Ma vettem észre, hogy meleg motornál alapjáraton van neki egy kis nyöszörgő hangja.
Az alapjárat emellett nem ingadozik.
A szervízkönyv szerint 2 hónapja cseréltek szíjakat, azóta kb. 2000 km-t ment.
Elvittem ma itt Kanizsán a Chevrolet szervízbe, nem tudták ma komolyabban megnézni, de azt mondták, hogy a vízpumpa felől jön a hang.

Létezik, hogy a vízpumpa adja, meg magát? Arra gondoltam, hogy esetleg csak túlfeszítették a szíjat, vagy kicsit lazább... Lehetséges?
Ha vízpumpa csere lesz, az kb. mennyibe fog kerülni?

Előre is köszi a válaszokat!

üdv,

Baliqua
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #733 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 10:55:57 »

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 4 ajtós 1.6 16V-s Lacettit.
Ma vettem észre, hogy meleg motornál alapjáraton van neki egy kis nyöszörgő hangja.
Az alapjárat emellett nem ingadozik.
A szervízkönyv szerint 2 hónapja cseréltek szíjakat, azóta kb. 2000 km-t ment.
Elvittem ma itt Kanizsán a Chevrolet szervízbe, nem tudták ma komolyabban megnézni, de azt mondták, hogy a vízpumpa felől jön a hang.

Létezik, hogy a vízpumpa adja, meg magát? Arra gondoltam, hogy esetleg csak túlfeszítették a szíjat, vagy kicsit lazább... Lehetséges?
Ha vízpumpa csere lesz, az kb. mennyibe fog kerülni?

Előre is köszi a válaszokat!

üdv,

Baliqua


bármi lehet akár a vízpumpa is de épp ezért szoktam pl én a vezérléscserekor vízpumpát is cserélni
Naplózva

70/4334431
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #734 Dátum: 2012. Szeptember 06. - 21:56:44 »

Sziasztok!

Tegnap vettem egy 4 ajtós 1.6 16V-s Lacettit.
Ma vettem észre, hogy meleg motornál alapjáraton van neki egy kis nyöszörgő hangja.
Az alapjárat emellett nem ingadozik.
A szervízkönyv szerint 2 hónapja cseréltek szíjakat, azóta kb. 2000 km-t ment.
Elvittem ma itt Kanizsán a Chevrolet szervízbe, nem tudták ma komolyabban megnézni, de azt mondták, hogy a vízpumpa felől jön a hang.

Létezik, hogy a vízpumpa adja, meg magát? Arra gondoltam, hogy esetleg csak túlfeszítették a szíjat, vagy kicsit lazább... Lehetséges?
Ha vízpumpa csere lesz, az kb. mennyibe fog kerülni?

Előre is köszi a válaszokat!

üdv,

Baliqua

Szervíz 3+ akcióban a márkaszervizek erre a típusra 24990.- Ft-ot írnak vízpumpa csere esetén:
http://www.chevrolet.hu/images/pdf/accessories/3+Totem2012.pdf
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!