Lacetti klub fórum
2024. Október 07. - 05:25:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 99   Le
 
Szerző Téma: Egyéb motorproblémák  (Megtekintve 377113 alkalommal)
Arnika
Vendég
« Hozzászólás #600 Dátum: 2012. április 03. - 14:34:49 »

..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 10. - 18:55:47 írta Arnika » Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #601 Dátum: 2012. április 10. - 22:13:00 »

Sziasztok!
Egy 1,4-es benzines lacettim van, és egy olyan kérdésem lenne,hogy ha leszedem a vezérműtengelyekről a hajtókerekeket,akkor meg kéne jelölni őket ahogy álltak,vagy van rajtuk valami bemarás vagy horony,hogy csak a megfelelő pozícióba lehessen visszatenni a helyére őket??
Biztos van rajta jelölés.Jelre forgatod a motort és ugy szedd szét.
Naplózva

06 70/22 11 222
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #602 Dátum: 2012. április 11. - 14:08:39 »

Sziasztok!
Egy 1,4-es benzines lacettim van, és egy olyan kérdésem lenne,hogy ha leszedem a vezérműtengelyekről a hajtókerekeket,akkor meg kéne jelölni őket ahogy álltak,vagy van rajtuk valami bemarás vagy horony,hogy csak a megfelelő pozícióba lehessen visszatenni a helyére őket??
Biztos van rajta jelölés.Jelre forgatod a motort és ugy szedd szét.
Hát csak valami horony-szerű megoldása van nem?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #603 Dátum: 2012. április 11. - 20:54:55 »

Sziasztok!
Egy 1,4-es benzines lacettim van, és egy olyan kérdésem lenne,hogy ha leszedem a vezérműtengelyekről a hajtókerekeket,akkor meg kéne jelölni őket ahogy álltak,vagy van rajtuk valami bemarás vagy horony,hogy csak a megfelelő pozícióba lehessen visszatenni a helyére őket??
Biztos van rajta jelölés.Jelre forgatod a motort és ugy szedd szét.
Hát csak valami horony-szerű megoldása van nem?
Nem tudom lacsit még nem csináltam.De gondolom főtengely ékszíjtárcsán van jel és a veztengely kerekeken.
Naplózva

06 70/22 11 222
Arnika
Vendég
« Hozzászólás #604 Dátum: 2012. április 23. - 18:34:02 »

..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 10. - 18:55:57 írta Arnika » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #605 Dátum: 2012. április 23. - 19:25:27 »

Sziasztok!
Az előző kérdésem lehet félreértettétek, nem maga a vezérlés beállítás jeleit kérdeztem, hanem hogy a vezérműtengelyek végéről ha leszedem a fogaskerekeket azt visszalehet e rosszul tenni vagy van egy fix pontja?Lehet rosszul fogalmaztam meg az előző kérdésem bocsi!Meg lenne egy olyan kérdésem hogy az automata feszítőgörgőn van a fix részen meg a mozgórészen egy-egy kiálló jel,és ezeknek kellene találkozniuk és akkor jó a feszesség!De nekem a mozgórészen lévő jel 2-3 mm-rel jobbra van a fix jelöléshez képest vagyis ha jól gondolom feszesebb!Lehet ebből probléma?Kb 500 km-rel ezelőtt volt cserélve a vezérlés problémát nem észleltem motor jól húz,fura hang nincs,fogyasztás rendben(7-8l között)!Később lehet probléma vele élettartamban?Köszönöm
Nem lehet rosszul feltenni max a 2 kereket összecserélni,ha túl van feszítve az nem használ semminek a vezérlésben
Naplózva

70/4334431
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #606 Dátum: 2012. április 24. - 13:06:33 »

Sziasztok!
Az előző kérdésem lehet félreértettétek, nem maga a vezérlés beállítás jeleit kérdeztem, hanem hogy a vezérműtengelyek végéről ha leszedem a fogaskerekeket azt visszalehet e rosszul tenni vagy van egy fix pontja?Lehet rosszul fogalmaztam meg az előző kérdésem bocsi!Meg lenne egy olyan kérdésem hogy az automata feszítőgörgőn van a fix részen meg a mozgórészen egy-egy kiálló jel,és ezeknek kellene találkozniuk és akkor jó a feszesség!De nekem a mozgórészen lévő jel 2-3 mm-rel jobbra van a fix jelöléshez képest vagyis ha jól gondolom feszesebb!Lehet ebből probléma?Kb 500 km-rel ezelőtt volt cserélve a vezérlés problémát nem észleltem motor jól húz,fura hang nincs,fogyasztás rendben(7-8l között)!Később lehet probléma vele élettartamban?Köszönöm
Én értettem a kérdésed elsőre is, erre mondtam, hogy valami reteszhornyos megoldás lehet...gondolom. De a szakik nem erősítették meg én meg még nem láttam közelről. De általában ilyen megoldásokkal rögzítenek kereket (legyen az lánc, fogas, stb) tengelyen.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #607 Dátum: 2012. április 24. - 13:18:23 »

Sziasztok!
Az előző kérdésem lehet félreértettétek, nem maga a vezérlés beállítás jeleit kérdeztem, hanem hogy a vezérműtengelyek végéről ha leszedem a fogaskerekeket azt visszalehet e rosszul tenni vagy van egy fix pontja?Lehet rosszul fogalmaztam meg az előző kérdésem bocsi!Meg lenne egy olyan kérdésem hogy az automata feszítőgörgőn van a fix részen meg a mozgórészen egy-egy kiálló jel,és ezeknek kellene találkozniuk és akkor jó a feszesség!De nekem a mozgórészen lévő jel 2-3 mm-rel jobbra van a fix jelöléshez képest vagyis ha jól gondolom feszesebb!Lehet ebből probléma?Kb 500 km-rel ezelőtt volt cserélve a vezérlés problémát nem észleltem motor jól húz,fura hang nincs,fogyasztás rendben(7-8l között)!Később lehet probléma vele élettartamban?Köszönöm
Én értettem a kérdésed elsőre is, erre mondtam, hogy valami reteszhornyos megoldás lehet...gondolom. De a szakik nem erősítették meg én meg még nem láttam közelről. De általában ilyen megoldásokkal rögzítenek kereket (legyen az lánc, fogas, stb) tengelyen.
Alkatrész ábra mellékelve.


« Utoljára szerkesztve: 2012. április 24. - 15:00:06 írta sebijoe » Naplózva

Arnika
Vendég
« Hozzászólás #608 Dátum: 2012. április 24. - 15:20:31 »

..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 10. - 18:56:07 írta Arnika » Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #609 Dátum: 2012. április 25. - 00:19:20 »

Sziasztok!
Az előző kérdésem lehet félreértettétek, nem maga a vezérlés beállítás jeleit kérdeztem, hanem hogy a vezérműtengelyek végéről ha leszedem a fogaskerekeket azt visszalehet e rosszul tenni vagy van egy fix pontja?Lehet rosszul fogalmaztam meg az előző kérdésem bocsi!Meg lenne egy olyan kérdésem hogy az automata feszítőgörgőn van a fix részen meg a mozgórészen egy-egy kiálló jel,és ezeknek kellene találkozniuk és akkor jó a feszesség!De nekem a mozgórészen lévő jel 2-3 mm-rel jobbra van a fix jelöléshez képest vagyis ha jól gondolom feszesebb!Lehet ebből probléma?Kb 500 km-rel ezelőtt volt cserélve a vezérlés problémát nem észleltem motor jól húz,fura hang nincs,fogyasztás rendben(7-8l között)!Később lehet probléma vele élettartamban?Köszönöm
Én értettem a kérdésed elsőre is, erre mondtam, hogy valami reteszhornyos megoldás lehet...gondolom. De a szakik nem erősítették meg én meg még nem láttam közelről. De általában ilyen megoldásokkal rögzítenek kereket (legyen az lánc, fogas, stb) tengelyen.
Alkatrész ábra mellékelve.



No! Akkor nem reteszhorony, hanem csapos rögzítés. Mondjuk érdekes...
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #610 Dátum: 2012. április 25. - 11:39:12 »

Köszönöm a segítséget!A szíjjal kapcsolatban,ha eddig feszesebb volt mint kellett volna,de most lazítanak rajta élettartamban lehet vele gond?Kb 500 kmert mentem így vele!
A szíjjal nem,de a csapágyak a feszítőkben biztos nem köszönték meg.
Naplózva

06 70/22 11 222
Arnika
Vendég
« Hozzászólás #611 Dátum: 2012. Május 02. - 20:23:17 »

..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 10. - 18:56:17 írta Arnika » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #612 Dátum: 2012. Május 03. - 06:51:48 »

Sziasztok!
A következő jelenségre figyeltem fel.Lazítottak a vezérműszíjon,rá lett állítva a jelre pont ahogy kell, de körülbelül olyan 1000-es fordulaton hallok nagyon halk,tompa csattogó hangot a vezérléstől, mint hogyha a szíj hozzáverődne a műanyag burkolathoz(alapjáraton és magasabb fordulaton nem hallom)!Leszedtem a burkolatot beindítottam így is az autót, de a vezérlés tökéletes, nem lazul fel a szíj úgyhogy az tuti nem ér hozzá a burkolathoz.De olyan mintha a vezérműtengelyek vége adná ezt a hangot.A csavarok megvannak húzva mindenhol rendesen.Tudnátok segíteni mi lehet ez?Nem kell aggódni vagy valami még mindig nem jó?

a vezérműszíj cserekor ha van vízpumpa cserélve akkor a hátsó burkolat is le van véve és nem teljesen úgy kerül fel és a vezérműszíj vezetőkerék beleér a borításba
Naplózva

70/4334431
Arnika
Vendég
« Hozzászólás #613 Dátum: 2012. Május 03. - 14:35:05 »

..
« Utoljára szerkesztve: 2012. Május 10. - 18:56:25 írta Arnika » Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #614 Dátum: 2012. Május 03. - 14:36:56 »

Köszönöm a választ!Valószínű ez lesz a probléma!Még lenne egy kérdésem remélem tudtok segíteni!Néztem a kézikönyvet és azt írta a hűtőfolyadékokról, hogy ugye van a Dex-cool(piros színű) és van az etilén-glikol bázisú(kék színű) folyadék, és hogy ezek nem keverhetőek egymással(ezt tudtam magamtól is Mosolyog ) meg azt, hogy csak olyan színű tölthető bele a motor teljes élettartama alatt, amilyen benne volt eredetileg, ha piros piros ha kék kék!A kérdés az lenne, hogy ez lehet elírás a könyvbe?Nem hiszem, hogy a színeknek ez lenne a jelentése!Ugyanis nekem Bárdi autó márkájú fagyálló lett betöltve, ami piros színű, de viszont az van ráírva, hogy etilén-glikol bázisú!Egyébként kék volt az autóba!Akkor most ha a színeket nézem, akkor rosszat tettem az autóba, de viszont etilén-glikol bázisú van benne és ha minden igaz akkor a kék is az volt benne előtte!Egyébként a rendszer kimosása után se lehet a másikat beletenni!Miért nem?Valami problémát okozhat?
Remélem jól fogalmaztam, előre is köszi a segítséget!


A rendszer kimosása után lehet de a Bárdis fagyállót inkább ne
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 39 40 [41] 42 43 ... 99   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!