Lacetti klub fórum
2024. Június 26. - 05:53:55 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Le
 
Szerző Téma: Egyéb adás-vétel  (Megtekintve 106178 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #150 Dátum: 2011. április 04. - 14:35:14 »

Használtat azért ne, mert ezeknek a gépeknek az egyik fő alkatrésze (árban is) az akkumulátor. 20-30 e. Ft. a cseréje (70-80 e.-ért meg egy új gépet kapsz!).
A másik kritikus rész a monitorok rögzítése. Minden ki-be csukás "elvesz" az életéből. Horror ár a monitor keret vagy a kijelzőhöz vezető kábel cseréje.

Ha van kiszemelt gép keress rá az interneten a típusra. Szinte mindegyikről vannak tapasztalatok. Megvannak a típushibák, kalkulálható hogy mire számíts. Nem garancia a "márkanév". Pl. Fujitsu Siemens-nél (meg nem mondom pontosan melyik típusnál) gyakori volt a tápellátási hiba, inverter gond (1-2 éves készüléknél megszűnik a hátérvilágítás).

Netbook nagyon jó, ha internetezésre, munkára (word, excel pl.) akarja használni. Könnyű hordozni, nagyon hosszú az akkumulátoros ideje (azért ez géptől és aksitól is függ!!). Kényelmes vele a munka ölbe véve is (nem melegít mint a nagy gépek).
Cserébe viszont relatív lassú. Lassan tölti be a programokat. Betöltés után már jól használható általános célra. (csak zárójelben mondom, hogy az én netbookomon sokszor fut egy internetes kiszolgáló .php szerverrel+SQL kiszolgálóval, egy Firefox ami a böngészők között az egyik legnagyobb gépigényű + a programozáshoz szükséges szerkesztő program  Kacsint).

Notebook jobban használható játékra, komolyabb munkára (zene vagy videó szerkesztés).
Cserében nagyobb, kisebb az akkumulátoros ideje (általában 1-2 óra), és jobban melegszik. Többet is fogyaszt. Viszont a kijelzője is nagyobb.

Az első lépés tehát az, hogy eldöntsétek mire akarja használni.

Márkáknál maradva, MSI-t nem ajánlom. Acer, Dell jó választás lehet. (Ezek csak a személyes tapasztalatok! Ettől még más márka is jó lehet!)
Annyit még hozzátennék, hogy ár-érték arányban jobban megéri kicsit drágábbat venni, mivel általában az alsókategóriás készülékeknél olcsóbb alkatrészeket használnak fel. Fujitsu-Siemensnél tényleg gond az inverter, de én csak olcsóbbaknál találkoztam ilyennel. Szintén az olcsóbb ACER modellekre jellemző az elégtelen hűtés, ami miatt a videókártya hamar feladja, fél óra normál asztali használat után a kép csíkos lesz és pihentetni kell. A DELL viszont ajánlott, igaz, azok általában drágábbak is. Ha használtat veszel, érdemes a vinyó állapotát ellenőrizni (pl. HD Sentinel).
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #151 Dátum: 2011. április 04. - 17:04:11 »

Sziasztok!

Kicsi lányom erősen presszionál egy netbook (esetleg notebook) vásárlására (mármint hogy neki vegyek egy ilyet...Mosolyog )
E téren (is) meglehetősen hiányos ismeretekkel rendelkezem, lenne valakinek néhány jótanácsa, esetleg konkrét javaslata arra vonatkozóan, hogy mégis mit érdemes manapság... (azért az ár is számít MosolyogMosolyogMosolyogMosolyog - úgyhogy akár lehet "akciós" is a konkrét javaslat  Vigyorog)?
Előre is köszönöm!
Sztem kérdezd meg a lányodat,hogy milyenre gondolt.Biztos jobban ért hozzá.Te meg csak fizess. Vigyorog
Nagy divat manapság ez. Viszont egy dolgot mérlegelj. Nem tudom hány éves a kislányod, de én 16-18 éves korig nem ajánlom. Hetente kb 3-4 netbook-notebook kerül be hozzánk azzal a hibával, hogy beleborult a cola, az ásványvíz, a tea a stb... Ebből a cola a legagresszívabb, mert szétmar mindent. Ettől függetlenül a készülékek 90% ezek után kuka. Viszont ha javítható, akkor az 20-30E alatt nem áll meg.
Hu ha tudom ezzel foglelkozol akkor nem kajtatok venti után annyit.Acer aspire 5530-ba sehol sem tudtam szerezni csak bontva.Az is 12EFt volt.
Az reális ár, és még csak nem is olyan drága. Mi "vidékiek" lévén mindent drágábban kapunk + szállítási díj. Próbáld meg a vaterát.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #152 Dátum: 2011. április 04. - 18:30:40 »

Sziasztok!

Kicsi lányom erősen presszionál egy netbook (esetleg notebook) vásárlására (mármint hogy neki vegyek egy ilyet...Mosolyog )
E téren (is) meglehetősen hiányos ismeretekkel rendelkezem, lenne valakinek néhány jótanácsa, esetleg konkrét javaslata arra vonatkozóan, hogy mégis mit érdemes manapság... (azért az ár is számít MosolyogMosolyogMosolyogMosolyog - úgyhogy akár lehet "akciós" is a konkrét javaslat  Vigyorog)?
Előre is köszönöm!
Sztem kérdezd meg a lányodat,hogy milyenre gondolt.Biztos jobban ért hozzá.Te meg csak fizess. Vigyorog
Nagy divat manapság ez. Viszont egy dolgot mérlegelj. Nem tudom hány éves a kislányod, de én 16-18 éves korig nem ajánlom. Hetente kb 3-4 netbook-notebook kerül be hozzánk azzal a hibával, hogy beleborult a cola, az ásványvíz, a tea a stb... Ebből a cola a legagresszívabb, mert szétmar mindent. Ettől függetlenül a készülékek 90% ezek után kuka. Viszont ha javítható, akkor az 20-30E alatt nem áll meg.
Hu ha tudom ezzel foglelkozol akkor nem kajtatok venti után annyit.Acer aspire 5530-ba sehol sem tudtam szerezni csak bontva.Az is 12EFt volt.
Az reális ár, és még csak nem is olyan drága. Mi "vidékiek" lévén mindent drágábban kapunk + szállítási díj. Próbáld meg a vaterát.
Laptop bontóba vettem,igaz előtte telefonáltam van-e,de azt mondták nincs.Csak én kép alapján megismertem az oldalukon,és cikszám alapján kértem.
Naplózva

06 70/22 11 222
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #153 Dátum: 2011. április 06. - 16:26:38 »


Milyen Lacettid van?
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 07. - 00:57:00 írta athee » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #154 Dátum: 2011. április 06. - 16:51:35 »

Jó kérdés.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 07. - 00:57:15 írta athee » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #155 Dátum: 2011. április 06. - 19:56:03 »

gondolom etanolos  Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 07. - 00:57:28 írta athee » Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #156 Dátum: 2011. április 06. - 19:57:05 »

Biztos alkohollal megy.Ez már nem fért a tankba. Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 07. - 00:57:41 írta athee » Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #157 Dátum: 2011. április 06. - 20:09:46 »

A romaniai nem 51 fokos, az ERDELYi viszont igen, de abbol nem jut a lacsiba Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 07. - 00:57:54 írta athee » Naplózva

athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #158 Dátum: 2011. április 07. - 00:55:56 »

Akkor ha senki nem haragszik, ez törlésre kerül, illetve a többi módosításra!
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #159 Dátum: 2011. április 07. - 07:46:13 »

Akkor ha senki nem haragszik, ez törlésre kerül, illetve a többi módosításra!
Szerintem is mehet az egesz a kukaba Vigyorog
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #160 Dátum: 2011. Június 09. - 20:49:15 »

Régiséget gyűjt valaki? (bútor, kályha, rádió, stb)
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #161 Dátum: 2011. Október 18. - 11:30:11 »

Eladó a lakásunk Kistarcsán.

Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, keressen privátban.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #162 Dátum: 2011. Október 18. - 15:42:13 »

Régiséget gyűjt valaki? (bútor, kályha, rádió, stb)
Kályhát, amennyiben öntöttvasból van, cirádás, akkor igen, és még a régi rádiók is érdekelnének, illetve egy számunkra kedves ismerősök által üzemeltetett múzeumot, ahol valóságos csodákat lehet látni. Csak egy a bibi, hogy ez elég messze van, de megéri elmenni oda, megcsodálni, és barátokat szerezni ott. Ez az Alsó Csernátoni Múzeum, amit egy ikerpár tett híressé. Felteszem ide a linket, remélem sikerül, hogy ti is lássátok. Mi voltunk ott, ott is aludtunk, felejthetetlen emléket őrzünk róluk.

http://virtualisszekelyfold.ro/index2.html
« Utoljára szerkesztve: 2011. Október 18. - 15:44:21 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #163 Dátum: 2011. Október 26. - 19:17:25 »

Eladó a lakásunk Kistarcsán.

Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, keressen privátban.

Őööö, már van egy ebben helységben...MosolyogMosolyogMosolyogMosolyog
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #164 Dátum: 2011. November 11. - 16:11:57 »

Úgy néz ki eladásra kerül a Logitech LX710 Laser vezetéknélküli billentyűzet és egér párosom. Kb 2 éves lehet, pontosan nem tudom, de van róla számla is. Tökéletesen működik, mind az egér mind a billetyűzet 2 db sima ceruzaelemmel megy, bár én akksival használtam őket mindig. A billentyűzet kb 4-5 hónapig működik nálam elemmel, az egér kb. 2-3 hónapig bírja, persze ez használatfüggő (mindkettő kikapcsol automatikusan, ha x percig nem használjuk). Képet és tulajdonságokat a neten is lehet róla találni, ha valakit érdekel pü-ben keressen, árat nem írok, de biztos megegyezünk majd.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 16   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!