Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 15:29:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 220   Le
 
Szerző Téma: Találkozók szervezése, bonyolítása 2  (Megtekintve 479682 alkalommal)
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #645 Dátum: 2009. Május 21. - 16:34:25 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani
2. Diablo
3. Mostnemtom
4. cápaFeri
5. sebijoe

én sem jártam még arrafelé meg kellene néznem!
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #646 Dátum: 2009. Május 21. - 18:13:42 »

Egy- két gondolatot tennék, illetve válaszolnék egyben.
A parajdi sóbányába tényleg rombuszokkal lehet lemenni. A látnivaló csodás. Csak egy a kellemetlen, sorba kell állni, hogy sorra kerülj.
Házakat több helyen lehet kivenni. Például Zetelakán a nagy víztározónál, a 4-es campingben Gyergyó, és a Gyilkos tó között, itt még egy klassz faházat is a patak mentén, ami a barátomé volt, sajna el kellett adnia, de kiadó azóta. Sok helyen van "Cabana", ezek turista szállások, nem drágák. Torockó mellett csodaszép faházas camping, és így tovább. Szóval meg lehet jó előre szervezni. Van segítségem a következő helyeken: Ludas, Székelyudvarhely, Gyergyószentmiklós, Csernáton, Sepsiszentgyörgy, Barót, és további lehetőség, ha az itteniek segítségét kérem, mert nagyon segítőkész igaz magyar emberek mind! Mint írtam a szállásra 2-3 ezerből bőven kijön jó hely, de hátbérléssel még olcsóbban megoldható a szállás. Reggelire hideget ennénk, napközben szendvicset majszolnánk, és este, vagy magunknak kotyvasztanánk, vagy elmehetnénk valami vendéglőbe időnként.
A benzin, mint jeleztem valamivel olcsóbb, mint itt, és jóval olcsóbb lesz, mint itt, ha nálunk még jobban megadóztatják júliustól. (ÁFA, jövedéki adó!)
A megnézni valókból ezt jól ki lehet kalkulálni előre. Mi most összesen 1800 km-t mentünk, de rohamtempóban, mert rövid volt az idő rá. Kb. 2-2,5 ezerrel km- mel lehet számolni, ha minden fontos helyet meglátogatnánk. De erre nem 4, hanem mondjuk 8-10 napot szánnánk. A kúthálózat jóval ritkább, de a nagyobb városokban van már MOL kút is, ott pedig lehet kártyával is fizetni, és megbízható. Amúgy meg már minden kapható, vége az üres boltoknak.
Őszintén szólva az utóbbi években mindig barátoknál voltunk elszállásolva, mert ez oda- vissza jól működött, és működik is. Persze ez sajnos, ha sokan megyünk, akkor már nem oldható meg, de kisebb létszámnál van rá esély, mint már volt rá példa eddig is.
A táj, a régi városok /centrum), várak látványa pedig maximálisan garantált! Egy 7 (9?) napos útdíj 3 euró, nem vészes. Kérhetik, de most például nem nézték.
Az utak minősége nagyon vegyes. Nagy ütemben építik újjá a legtöbbet, olaszok csinálják- jó minőségben. A városokban már kevésbé jók, de ott is igyekszenek. Van persze pocsék rész is, ott adott esetben lépésben kell haladni, de ezek nem túl hosszúak, de csodás helyekre is vezetnek.
A lényeg az, hogy ha sokan mennénk, ne legyen semmi kötelező, adott esetben fakultatív programokat csinálhatnánk, aki akar kirándul, aki nem, az pihen, ez főleg akkor lehetséges, ha több éjszakát töltenénk 1-1 helyen, és csillagtúrákat tennénk meg a vállalkozókkal. Néhány kedvcsináló képet feltetetek Csabával.
Akit közelebbről megérintett a téma, az, ha találkozunk, akkor bővebbet mesélek, mutatok. Mindenki megnézhet az interneten sok mindent, képet, szállást, stb.
Mi jövőre biztosan megyünk, és lehet csatlakozni, ha csak egy család jönne, annak piszok jó dolga lehetne, de, ha nagy csapatban mennénk, akkor meg felülkerekedne a klubos talik öröme, és tovább mélyíthetnénk a barátságokat, és újakat is köthetnénk. Szóval gondolkozzatok, és számoljatok! Persely!!! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #647 Dátum: 2009. Május 21. - 18:16:11 »

Én úgy gondoltam, hogy jövőre kellene szervezni ezt az Erdélyi kirándulást.
Én is úgy gondolom ahogy te.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #648 Dátum: 2009. Május 21. - 18:22:56 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani
2. Diablo
3. Mostnemtom
4. cápaFeri
5. sebijoe
Én is "szeretnék", de még nem tudom, hogy anyagilag összejön-e? Na majd meglátjuk!


én sem jártam még arrafelé meg kellene néznem!
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #649 Dátum: 2009. Május 21. - 18:37:38 »

Reggelire hideget ennénk, napközben szendvicset majszolnánk, és este, vagy magunknak kotyvasztanánk, vagy elmehetnénk valami vendéglőbe időnként.

Én is hozzáfűznék egy gondolatot: tapasztalataim szerint az étkezés az ilyen nyaralásos napokon elcsúszik a 2 vagy 2,5 étkezés irányába. Reggel az ember felkel, majd 8 körül kiül a teraszra, kertbe megreggelizni kényelmesen. Ez lehet hideg, avagy rántotta, stb. Kinek ízlés szerint. 10 után nyakába veszi a látnivalót, strandot, avagy éppen amilyen környéken van. Ott elvan  du. 4-5 óráig, esetleg eszik valami helyi specialítást (tengerparton pl. nyalánkság, bukhli, stb), csipeget ezt azt. Utána "hazamegy" és kényelmesen elkészíti a vacsit, ami lehet grillezés, vagy valami meleg kaja, esetleg egy étterem. Utána még egy kis esti program...fiataloknak szórakozóhely, másoknak sima beszélgetés, tábortűz, tollasozás, stb, aztán úgyis mindenki megy tisztálkodni és fekvés.
Szal az evésből eddig is csak a gyerek miatt alakítottunk ki valami rendszert, mert egyrészt idő sincs sokszor a kajakészítésre, másrészt meg a feleségek is nyaralnak és nem a konyhában akarják tölteni a fél napot.  Vigyorog

Ja és még valami: érdemes úgy szervezni, hogy nem közvetlen munkanapon rohan el az ember nyaralni, mert a kapkodásban úgyis kimarad valami. Hosszú út előtt kell egy nyugodt éjszaka pihenni, valamint előző este mindent elcsomagolni. Érkezésnél meg praktikus nem a munkába menős nap előtti este megérkezni, mert másnap a melóhelyen olyan, mintha még nyaralna...semmi hasznát nem veszik a többiek!  Vigyorog Ha nem vesz ki az ember szabit, akkor szombattól szombatig ideális, mert a két nap vezetés, a közte lévő 6 nap meg kell a többi programra. 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #650 Dátum: 2009. Május 21. - 18:46:42 »

Cápa jól beszélt, és igazat is most! Erre főleg nekem kell gondolnom, mert most éjjelre érkeztünk, és hajnali 3-kor kellett volna kelnem, akkor most újsághír lennék, hogy összetoltam a fél várost, mert elaludtam a volánnál. Kedden nem is dolgoztam.
Viszont úgy látom, hogy rendesen felkevertem a hullámokat az ötletemmel, és ez persze jó is, de nem kis felelőséggel jár. Igyekezni fogok, hogy összejöjjön, és hogy nagyon jó legyen! Segítséget majd persze kérek, és el is fogadok majd. Vagy elkérjem az alapítvány buszát, és azzal menjünk? Esetleg egy próba itthonra?
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #651 Dátum: 2009. Május 21. - 18:53:34 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani
2. Diablo
3. Mostnemtom
4. cápaFeri
5. sebijoe
6. meatloaf


Az ötlet jó,részemről az akarat megvan,a többit meg meglátjuk jövőre.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #652 Dátum: 2009. Május 21. - 19:21:17 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7: LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8:


Az ötlet jó,részemről az akarat megvan,a többit meg meglátjuk jövőre.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #653 Dátum: 2009. Május 21. - 21:20:39 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #654 Dátum: 2009. Május 22. - 06:27:19 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #655 Dátum: 2009. Május 22. - 14:41:28 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan? Elvileg 3-n de 2 biztos
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
Elvileg 3-n de 2 biztos
« Utoljára szerkesztve: 2009. Május 23. - 17:26:22 írta sebijoe » Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #656 Dátum: 2009. Május 23. - 14:27:34 »

Talán van még aki emlékszik arra, hogy az első találkozók után mondtam, hogy vannak "titkos" klubtalis terveim (vágyaim) a jövőre nézve.
Akkor még nagyon korainak találtam beszélni róla. Még túl friss volt az ismeretség.
Nos ez a titkos vágy egy 7-10 napos Erdélyi túra volt.  Vigyorog
Úgyhogy, ha az élet nem akarja másként, mi is megyünk.

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
9. Stocz
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #657 Dátum: 2009. Május 24. - 20:08:44 »

Talán van még aki emlékszik arra, hogy az első találkozók után mondtam, hogy vannak "titkos" klubtalis terveim (vágyaim) a jövőre nézve.
Akkor még nagyon korainak találtam beszélni róla. Még túl friss volt az ismeretség.
Nos ez a titkos vágy egy 7-10 napos Erdélyi túra volt.  Vigyorog
Úgyhogy, ha az élet nem akarja másként, mi is megyünk.

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
9. Stocz

Hurrá, hurrá, és harmadszor is hurrá! Kitaláltam a Főni titkos gondolatát! Szét vet a büszkeség! Megyünk Erdélybe, nemcsak mint klubtagok, hanem, mint jó barátok is! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #658 Dátum: 2009. Május 27. - 19:27:10 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
9. Stocz
10. CaptainB; ha itthon vagyok, ha a kicsi gyerek kibirja...

Szemely szerint en nem orzok jo emlekeket a romaniai etkezesekrol, de az 4 eve volt. A kozlekedesi stilusuktol is tartok kicsit.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #659 Dátum: 2009. Május 28. - 14:48:04 »

Ki szeretne menni Erdélybe?

1. Jani, és családja
2. Diablo esetleg hoznál valakit? Hely még a kocsidban?
3. Mostnemtom és családja
4. cápaFeri és családja
5. sebijoe hányan?
6. meatloaf kivel? Hely még a kocsiban?
7. LadiGidy családjából ki tudja hányan? Én még nem! Esetleg már kiegészítéssel is?!
8. Weres
9. Stocz
10. CaptainB; ha itthon vagyok, ha a kicsi gyerek kibirja...
     Szemely szerint en nem orzok jo emlekeket a romaniai etkezesekrol, de az 4 eve volt. A kozlekedesi stilusuktol is tartok kicsit.
11. kripic és családja (a nálunk / bennünk is meglévő ellenérzéseket addig majd legyűröm...)

Szép kis létszám kezd összejönni...
Épp ezért már most javaslom azt is figyelembe venni, hogy egy ilyen 1,5-2hetes túrát iskolaszünetre (nyárra...) kellene időzíteni. Az nem vitás, hogy a kölköcök lelkesen hiányoznának a suliból, de hát nem ők fizetnek... Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 220   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!