Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 13:30:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 266047 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2175 Dátum: 2009. Március 18. - 15:24:13 »

No akkor pár gondolat. Senki ne vegye mellre, ez az én véleményem!!! Nem biztos, hogy tetszetős, életszerű, de ezt úgyis megvitatjuk majd. Csak éppen ezek jutottak eszembe ma.
 
Ma meló közben pont ezen járt az eszem. Ingyenesség, fizetős hely, stb. Mintha megéreztem volna, miről megy a diskura. Az elmúlt időben nekem is nagyon hiányzott kis közösségünk, pláne, hogy tali után szállt el. Kicsit kedvemet is szegte, de bíztam benne, hogy Főni nem hagyja annyiban a dolgot!  Kacsint
Megértem Főnit, hogy nem akar ebbe a pénzes dologba belemenni, mert pont az ilyen kis embereket szivatják össz-vissza különböző nyilvántartásokkal, stb, de szerintem is kellene lépni valamit.
Én ilyen előzmények után megszakítanám a kapcsolatot az extrával. Tudom, ingyen van, ez nagy előny! De a több, mint egy éves kapcsolatunk egymással -honlap és fórum híján- hamar kihűlhet! Arról nem is beszélve, hogy így újabb tagokat sem tudunk invitálni, hisz aki kapott szórólapot és veszi a fáradtságot, hogy felkeresse a helyet, az egy sikertelen kísérlet után nem biztos, hogy még egyszer megpróbálja. Szórólap kukába azzal a gondolattal, hogy "komolytalan dolog ez"! Ezt pedig nem kellene! Inkább akkor semmi, mintsem negatív kép rólunk, mert aki nem ismer minket, az később még csatlakozhat, de akinek már volt negatív élménye, az -bármilyen megbízható és csilivili lesz is a lap, nem fog betérni, mert azt hiszi, ez is tiszavirág életű állapot!
Én azt javaslom, hogy szedjük össze pontosan, mennyibe kerülne ez nekünk. Ez alatt csakis a honlap költségeit értem! (bocs Főni, de helit, laptop akksit, internetelérést, egyebeket elsődlegesen a reklámokból kéne fedezned...tudom, hogy a laptopod elengedhetetlen eszköze ennek az egésznek, de ezeket a mellékköltségeket majd megpróbáljuk másképp megoldani/finanszírozni, erről majd később.....nem mellesleg mindenki fizeti a saját netjét és üzemképesen tartja a gépét is ez mindenkinek költség)
Szal legyen egy összeg, amiben az egész megfelelő méretű hely egy éves költsége legyen benne.
Amikor ez megvan (ehhez persze ki kell választani egy megbízható helyet, akikkel tudsz együttműködni, rugalmasak, korrektek....lehetne a chevyklubosokat is megkérdezni, hogy ők hol vannak, kicsit körülnézni.....anno én is kutakodtam, ha szükséges, tudnék adni elérhetőséget...egy próbát lehet megérne Kacsint), akkor tartanánk egy szavazást, hogy ki és mennyit tud erre áldozni.
Spec én úgy gondolom, hogy egy évre lenne 3000 Ft-om, pláne ha látnám értelmét és normálisan működnének a dolgok, nem úgy, mint az extrán.
Én még azt sem tartanám elképzelhetetlennek, hogy új tagok esetében ez az összeg magasabb legyen az első évben, és ezért kapnának valamit (matrica, sapka, póló, kulcstartó, stb).
Ennek nyilvántartására egy kis táblázat megfelelő lenne, akár én is tudnám vállalni ezt, hisz mindennap vezetek ilyet a saját dolgaimra (autóhitel, egyéb hivatalos pénzügyeim). Persze praktikusabb lenne egy olyan személyre bízni, aki pesti vagy környéki, akkor az új belépőknek járó dolgokat is nála lehetne könnyebben elérni. Ez esetben is szívesen vállalom a nyilvántartás vezetését, avagy a táblázat készítését, napi aktualizálását.
Kell egy folyószámla, amire érkeznek a befizetések. De ennyire ne menjünk bele a részletekbe.
Nekem az a véleményem, hogy ha mindenki komolyan gondolja (de csak akkor!!!...ezt mindenki jól gondolja át, hogy belefér-e a költségvetésébe, mert nem illek kakiban hagyni a másik 20 embert!!!) akkor dobjuk össze egy normális helynek az árát.
Lennénk annyian is talán, hogy ha nem is az egészet, de kis hozzájárulást tudnánk dobni a Főni laptopjának üzemben tartására, ill. bizonyos dolgok beleférnének egy-egy tali, összejövetel alkalmából. Emléklapok, fényképek, segédanyagok a talira, belépők, bérleti díjak, vagy egyszerűen egy évvégi záróbulin a maradék pénzből egy KV mindenkinek.
Bocs kapitány, de én nem szívesen fogadnám, hogy Te fizesd ki, se más!! Anno Főni ragaszkodott hozzá, ezt tudomásul vettem/tük. De ezt most közösen kell vállalnunk! Feltéve, ha akarjuk. Nekem spec megér 10 liternyi benzint egy évben, mert nagyon jó kis csapat vagyunk!
Most csak ennyi, mert mennem kell vissza melózni, de otthonról még majd írok ami kimaradt, vagy még eszembe jut.          
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2176 Dátum: 2009. Március 18. - 15:56:58 »

Szintén csak gratulálni tudok, ahhoz, amit Stocz véghezvitt. Köszönjük. Viszont tárhely ügyében én is tudok segíteni, csak tudnom kellene pontosan, hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie.

Végül is ez lenne a legegyszerűbb dolog. Egy megbízható hely, ingyen.
Az Extra jelenlegi paraméterei még ki tudják szolgálni a csapatot (idővel persze kinőjük, mint azt pl. Cápának jeleztem a találkozós fényképekkel kapcsolatban). Ezek: 2 GB tárhely+PHP futtatási lehetőség+adatbázis (néhány száz Mb hellyel).

Ezek azok a tulajdonságok, amikre feltétlenül szükségünk van.
A domain-t kifizetem saját zsebből, ha itt lesz az ideje - nem egy nagy összeg, eddig is így tettem.

Fizetős tárhelyet egyébként a jelenlegi domain szolgáltatónknál terveztem foglalni. Az eddigiek alapján nagyon korrekt kis csapatnak érzem őket, a szolgáltatásukkal soha semmi gond nem volt, és a tájékoztatás terén is a fentebb elvártaknak megfelelően működnek.

Cápa!
Ha jól elolvasod az írásaimat, akkor láthatod, hogy még véletlenül sem veletek akarnám kifizettetni a leendő helimet!
Azt a Google-s hirdetésekkel kapcsolatban írtam. Kacsint (meg azt is, hogy nem csak erről az oldalról csepeg(ne) pénzecske rá)

A többi dologban - ha csak részben is - de igazad van. Hogy miért csak részben (szerintem), azt majd máskor kibeszéljük, mert most mennem kell a gyerekért. Ezek - mint írtam is - nem olyan fontosak.

Tárhely legyen. Ez a lényeg.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2177 Dátum: 2009. Március 18. - 16:02:10 »

Nem volt sértődés. Akkor megtehettem, hogy felajánlom. Most nem tehetem, de szerintem ennyit önkéntes alapon megtehetünk.
Az új tagoktól szerintem ne kérjünk pénzt, tagdíjat, mert ezt eleve kerülni akartuk!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2178 Dátum: 2009. Március 18. - 16:25:21 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.

STEP:  Felajánlom részemről a 3000 forintot. Lehet csatlakozni!  Kacsint
Én is csatlakozom az elöttem szólóhoz! / 3 pénz! /  / az már 6 !/  Vigyorog  Éljen a fórum!  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2179 Dátum: 2009. Március 18. - 16:35:04 »

Még egy dolog!
Nem tudom hogyan fogalmazzam helyesen, de ha nem tudsz adni 3000-t, de adnál, akkor adj, amennyit megtehetsz. Önkéntes felajánlás, attól hogy én és ladlac 3000-t mondunk

NEM KÖTELEZŐ!!!!

Okés így?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2180 Dátum: 2009. Március 18. - 16:42:19 »

Még egy dolog!
Nem tudom hogyan fogalmazzam helyesen, de ha nem tudsz adni 3000-t, de adnál, akkor adj, amennyit megtehetsz. Önkéntes felajánlás, attól hogy én és ladlac 3000-t mondunk

NEM KÖTELEZŐ!!!!

Okés így?
Ezügyben nyitottam egy új témát engedelmetekkel....A többit talán ott Kacsint
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2181 Dátum: 2009. Március 18. - 16:57:05 »

Még egy dolog!
Nem tudom hogyan fogalmazzam helyesen, de ha nem tudsz adni 3000-t, de adnál, akkor adj, amennyit megtehetsz. Önkéntes felajánlás, attól hogy én és ladlac 3000-t mondunk

NEM KÖTELEZŐ!!!!

Okés így?
Ezügyben nyitottam egy új témát engedelmetekkel....A többit talán ott Kacsint
Naugyevégre. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2182 Dátum: 2009. Március 18. - 17:00:23 »

Jopek!
Hol az a téma? Én nem látom! He
Lehet, hogy a moderátori funkciók jelenleg nem münködnek?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 18. - 17:03:42 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2183 Dátum: 2009. Március 18. - 17:18:32 »

Jopek!
Hol az a téma? Én nem látom! He
Lehet, hogy a moderátori funkciók jelenleg nem münködnek?

Belső kör.
Én látom.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2184 Dátum: 2009. Március 18. - 18:02:05 »

Jopek!
Hol az a téma? Én nem látom! He
Lehet, hogy a moderátori funkciók jelenleg nem münködnek?

Belső kör.
Én látom.
Jó Neked Jopek! Én sem látom! Megjegyzem, hogy sokáig nem is láttam, aztán a hiba előtt bejött, majd újra eltűnt. Milyen varázsszóval kell előhívni?
Segítsetek, hátha másnak is gond ez!
Amúgy sapkáért, mikor? He Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #2185 Dátum: 2009. Március 18. - 18:04:59 »

Jopek!
Hol az a téma? Én nem látom! He
Lehet, hogy a moderátori funkciók jelenleg nem münködnek?

Belső kör.
Én látom.
Jó Neked Jopek! Én sem látom! Megjegyzem, hogy sokáig nem is láttam, aztán a hiba előtt bejött, majd újra eltűnt. Milyen varázsszóval kell előhívni?

Segítsetek, hátha másnak is gond ez!
Amúgy sapkáért, mikor? He Vigyorog

Ezek szerint, csak az admin, és a moderátorok látják. Holnap Stocz biztos kijavítja, akkor addig is türelem.
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 18. - 18:06:30 írta athee » Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2186 Dátum: 2009. Március 18. - 18:09:52 »

Utána néztem az aktív tagoknak, akik valóban többé- kevésbé használják a fórumot, és 50-60 olyan van, aki, ha nem is naponta, de rendszeresen fórumozik. Ebből tuti, hogy a fele beszállna a költségekbe, és akkor már potom összeg jöhetne ki egy főre. Az rendben, hogy legyen "önkéntes", de akkor azért legyen egy alsó, és felső határ is, és jelezze mindenki, hogy beszállna-e a költségekbe! Amennyiben meg aktuális lesz, akkor majd jöhetnek a részletek. Ez az én véleményem volt csak!
Tudjátok, már félek a ragadozóktól... Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2187 Dátum: 2009. Március 18. - 18:16:34 »

Jopek!
Hol az a téma? Én nem látom! He
Lehet, hogy a moderátori funkciók jelenleg nem münködnek?

Belső kör.
Én látom.
Jó Neked Jopek! Én sem látom! Megjegyzem, hogy sokáig nem is láttam, aztán a hiba előtt bejött, majd újra eltűnt. Milyen varázsszóval kell előhívni?

Segítsetek, hátha másnak is gond ez!
Amúgy sapkáért, mikor? He Vigyorog

Ezek szerint, csak az admin, és a moderátorok látják. Holnap Stocz biztos kijavítja, akkor addig is türelem.
Én is látom, pedig nem vagyok moderátor. Mosolyog
Naplózva


LPG
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2188 Dátum: 2009. Március 18. - 18:26:36 »

Cap., Gidy! Mindjárt láthatóvá teszem Nektek is!
Kis türelem. Puszi
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2189 Dátum: 2009. Március 18. - 18:36:50 »

Billentyűrémek ( Gidy, Kapitány ) Kacsint, most már látnotok kell mindent! Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 144 145 [146] 147 148 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!