Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 13:23:23 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 266029 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2160 Dátum: 2009. Március 18. - 13:05:49 »

Második rész.

Még a múltkori esethez tartozik, hogy megpróbáltam mindenkit értesíteni a rendszer hiba okáról. Emailben. Ez sem volt egy nagy dolog, több mint 500 nevet és címet kellett kiemelni az adatbázisból (nem a felhasználói felületről, amit Ti láthattok, mert az ugye nem működött!), és áttenni a google mailre. Az már csak hab a tortán, hogy onnan sem lehet mindenkit egyszerre értesíteni, mert max 500 levelet enged elküldeni a rendszer egyszerre (naponta? erre még nem sikerült rájönnöm).

Ezek után néhány gondolat a mostani leállásról:
1.: talán a múltkori "feddésnek" köszönhetően az extrások vették a fáradtságot, és előre értesítették a felhasználókat a várható leállásról  .
De nem ám emailben, ahogy azt már említettem (és ami a bevett szokás MINDENHOL). Nem. Kiírták az extrás adminisztrációs oldalra (ahova az ember viszonylag ritkán lép be. Csak ha ellenőrzési, karbantartási szándéka van). Mi volt a tájékoztatás szövege? Nagyjából annyi, hogy 9-én egy pár órás(!!) leállásra lehet számítani. Ebből annyi lett, hogy még most sem működik az oldalunk! (és ezzel nem vagyunk egyedül)
2.: Vártam türelmesen, mert ugye alapvetően egy békés ember vagyok. Pár napot. Aztán elkezdtem levelezni. (a levelezést megpróbálom csatolni, hátha valaki kíváncsi rá - nem fogadja el a rendszer a csatolást- nem bíbelődök vele ). Kiemelve a lényeget: az ottani munkatárs megírja nekem, hogy a rendszerünk azért nem működik, mert módosítani kell a konfig állományt (!)bizonyos módon. Megint nem előre tájékoztatnak, hanem csak miután zaklatom őket.
És ez még hagyján. Azt sem tudja, hogy mi a hiba, nem veszi a fáradtságot, hogy utána nézzen a gondnak, csak ad nekem egy olyan választ, amire az előző alkalommal én hívtam fel a figyelmüket! Viszont a hibát most nem ez okozza! Ezt persze meg is írom nekik. Máshol, és NÁLUK van még mindig gond! Leírom, hogy ez miből látható.
3.: Kis idő múltán érkezik a válasz, amiben már egész más okot jelöl meg (azt, amit én megírtam nekik  ), és megírja, hogy ezen a részen még dolgoznak (szerintem ekkor kaptak észbe, hogy valamit elfelejtettek), és türelem, és hamarosan... Ez volt múlt hét Pénteken!
4.: Gondoltam ezek után Péntek estére helyreáll a dolog. Hát nem. Sőt, úgy vettem észre, hogy hétvégén egyáltalán nem dolgoztak a hiba elhárításán! Legalábbis semmi sem utal erre.
5.: Ezek után kerestem egy másik tárhelyet, amire legalább ideiglenesen átköltözhetünk. Ez lett a mostani. Las Vegas-ban. Higgyétek el, nem könnyű olyan ingyenes tárhelyet találni, ami megfelel a mi szükségleteinknek. Sokat kipróbáltam, teszteltem, mielőtt erre a helyre hívtalak volna benneteket. Nem kevés idő ráment (megkeresni, kiválasztani a látszólag megfelelő helyet, feltölteni a rendszert, kipróbálni, hogy tényleg működik-e, stabil, elérhető-e a kiszolgáló, az adatbázis). Az, hogy a weblap nem elérhető itt szintén a korlátoknak köszönhető. Nem férünk el a weblappal együtt!
6.: Miután megvolt, küldtem a maileket+az extrás helyen átírtam a hibaüzeneteket, hogy a kósza vendégek, a szórólapokkal megtaláltak is csatlakozhassanak.

Ezek után megmondom őszintén, hogy egy "kissé" rosszul esett amikor néhányan azt írjátok, hogy mi nem működik.
Persze ezekről a hibákról is tudni kell, csak a tálalás...
Egy ideiglenes helyen vagyunk, azért, hogy ne essen szét a közösségünk, és meg tudjuk beszélni a továbbiakat.
Természetes, hogy nem olyan minden, mint az előző helyen.
Olyan ez, mint amikor áramszünet esetén zseblámpával világítunk. Ilyenkor azon szomorkodni, hogy nem működik a TV?

És emiatt nem is fogok nekiállni a kisebb gondok elhárításának. Fölösleges.
A regisztráció is azért van felfüggesztve (itt), mert nem fér egymáshoz a két rendszer (weblap-fórum).
Így is pont elég meló lesz a két adatbázis összefésülése (majd ha végre újra fix helyen leszünk, hogy ne vesszenek el a hozzászólások).

Hirtelenjében ennyi.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2161 Dátum: 2009. Március 18. - 13:11:52 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2162 Dátum: 2009. Március 18. - 13:13:43 »

Szerintem vagyunk annyian törzstagok, hogy öszedobintsuk. Én tavaly ajánlottam, hogy kifizetem, most nem tudom megtenni, de ha jól tévedek 25000 - 30000 ft-ról volt szó.
Igen, ezt nagylelkűen felajánlottad. Most is azt mondom, amit akkor mondtam: ekkora összeget nem szabad egy embernek bevállalni. Persze, ha valaki milliomos, OK. De egyébként meg közös teherviselés.
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #2163 Dátum: 2009. Március 18. - 13:16:02 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.

Ha tényleg nincs más, akkor szerintem kezdjük el összegyűjteni azokat, akik hajlandóak lennének áldozni erre. Stocz! Pontosítsunk. Mekkora összeg kellene arra, hogy "mindenre" jusson! Fejenként mennyivel kellene beszállni?
« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 18. - 13:20:06 írta athee » Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2164 Dátum: 2009. Március 18. - 13:20:53 »

Ezekből a guglis reklámokból mikor van pénz? Ha rá klikkel valaki akkor fizetnek vagy elég ha az oldalon van?
Csak klikkelésnél.
Ebből is csak akkor, ha az összegyűlt összeg eléri a kifizetési limitet.
Ráadásul a Google okos. Ha úgy gondolja, hogy nem a reklámok érdekelnek, csak a pénz miatt klikkelgetnek, akkor nem fizet. Még azt sem, ami addig összegyűlt.
Gondoltam, hogy idővel összegyűlik belőle egy helikopterre való. Ha már építgetek egy két weblapot (mert a reklámok több oldalon is fent vannak, nem csak itt, és mindegyik egy "számlára" dolgozik), legalább megjutalmazom magam. Lehet, hogy remegni fog a kezem, mire meglessz a gép.  
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2165 Dátum: 2009. Március 18. - 13:21:01 »

Stocz Főni! Nagyon szépen köszönjük a nem kis fáradozásod, és büszkék vagyunk, hogy ilyen nehéz helyzetben is össze tudtad szedni a csapatot, és persze a hozzáértésedre is! Bocsika, ha rosszul értetted a dolgot, a hibát amikor írtam, csak hát tudod, nem értek hozzá, így jelezhettem csak, hogy mit észleltem. Tudhatod, nem bántani akartalak, sőt, tudom, hogy, ha Te nem csinálod a "dolgod" szétesett volna a fórum, a csapat is szétszóródott volna. Nagy kár lenne! Reméljük hamarosan megcsinálják az Extrát, és minden menni fog, úgy, mint régen. Ha pedig muszáj lenne elhagyni ezt a szervert, és fizetőssé kéne válnunk, akkor pedig össze fogjuk adni a zsozsót, vagyunk elég sokan fanatikusok, nem kerül majd sokba, ha elosztjuk egymás közt a fizetendő összeget.  Szóval a lényeg, hogy vagyunk, és, hogy Rád bízhatjuk magunkat, így nem esik szét a csapat. Stocz, Te egy jó főni vagy! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2166 Dátum: 2009. Március 18. - 13:22:11 »

 Kis segítség kellene:

Fűtés- és / vagy tüzeléstechnikai boltot keresek.
Konkrétan 2 méter 120mm-es aluminium cső kellene, mert a szél eloltja a kazánban a lángot.
Egész nap bújom a nete, de nem találok a környéken. aki ilyesmivel foglalkozik, az nem akar eladni, csak ha be is szerelheti, nem kevés pénzért és minek fizessek 30- 40000 forintot, csak azért, mert valaki felmegy az álványra, beteszi a csövet és meghúz 4 db csavart? Amit én is meg tudok csinálni, mert a kéményen minden elő van készítve, csak nem tudta a szaki befejezni.

Dobjatok mélt: garaybela@gmail.com vagy sms-t!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2167 Dátum: 2009. Március 18. - 13:28:49 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.

STEP:  Felajánlom részemről a 3000 forintot. Lehet csatlakozni!  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2168 Dátum: 2009. Március 18. - 13:31:24 »

Ja és Stocz!
Hálásak vagyunk, hogy áthoztál minket és münködteted a fórumot.
Ne vedd a szívedre, ha szóltunk, valami nem münködik.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2169 Dátum: 2009. Március 18. - 13:32:41 »

Kis segítség kellene:

Fűtés- és / vagy tüzeléstechnikai boltot keresek.
Konkrétan 2 méter 120mm-es aluminium cső kellene, mert a szél eloltja a kazánban a lángot.
Egész nap bújom a nete, de nem találok a környéken. aki ilyesmivel foglalkozik, az nem akar eladni, csak ha be is szerelheti, nem kevés pénzért és minek fizessek 30- 40000 forintot, csak azért, mert valaki felmegy az álványra, beteszi a csövet és meghúz 4 db csavart? Amit én is meg tudok csinálni, mert a kéményen minden elő van készítve, csak nem tudta a szaki befejezni.

Dobjatok mélt: garaybela@gmail.com vagy sms-t!
Fiam! A Lángőr nem jött be? Vagy nem találtad meg? Itt a telefonjuk: 419-24-61, XV. Bp. Rekettye utca. Próbáld meg! Kérj ötletet! Sok szerencsét!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2170 Dátum: 2009. Március 18. - 13:47:27 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.

Ha tényleg nincs más, akkor szerintem kezdjük el összegyűjteni azokat, akik hajlandóak lennének áldozni erre. Stocz! Pontosítsunk. Mekkora összeg kellene arra, hogy "mindenre" jusson! Fejenként mennyivel kellene beszállni?

1.:Van más lehetőség: maradunk az extrán, a már megszokott korlátokkal, és bízunk benne, hogy nem lesz több ilyen malőr (mint azt tettük az előző eset után is). Nálam az elmúlt hetek miatt nagyot estek, de ingyenes tárhelyben még mindig ők a legjobbak.

2.: tárhely+domain: 25-30.000 Ft/év. Pontosítani kell még, de nagyságrendileg ennyi. Az egyéb dolgok, meg csak akkor jöhetnének szóba, ha maradna az "adakozásból" (akku szintén olyan 20-30.000, bár ez -talán- többet bír egy évnél. De ez nem létkérdés. A többi, amit írtam neked - mobil internet (havi 4-5.000), OBD csatlakozó (~17-20.000)- meg majd egyszer. Vagy akkor sem. A fórum elműködik ezek nélkül is.) Ezek csak olyan agymenések voltak, amikor elkezdtem végiggondolni, hogy mennyien is vagyunk, és mennyit is lehetne elérni évi pár ezer Ft-ból.
De mivel nem vagyunk hivatalos klub (és nem is akarunk azok lenni!), ennek a dolognak a legalitását újra át kell gondolni (mondjuk én nem igazán értek hozzá). A többiek vajon hogyan intézik?

Én nem is gondolkoztam azon, hogy kiszámoljuk, fejenként mennyit kellene összedobni. Csak amolyan 'templomos' adakozást. Ki mennyit gondol, kinek mennyi nem fáj. Ne legyen ennek amolyan tagdíj íze. Aki ad, ad, aki nem az nem. Ne kelljen e miatt másként néznünk egymásra. És ne kelljen e miatt még "pénztárosnak" is lenni.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #2171 Dátum: 2009. Március 18. - 14:42:07 »

Mégis mennyi pénz kéne egy fizetős tárhelyhez?
Már nem emlékszem a múlt kori felvetésedre. Zavart

A múltkor is azt írtam, hogy ha csak a törzstagok (egy része) bedobna fejenként és évenként 2-3000 Ft-ot, abból már "csodát" lehetne tenni.
Jutna  a tárhelyre, a domainre (idén azt is meg kell újítani), és esetleg maradna másra is. Pl. egy akkura a laptopomba.  .
Annak idején mondjuk pont én voltam az, aki elzárkózott a pénzgyűjtéstől. Nem szeretném, ha valaki e miatt a néhány ezer Ft miatt találna meg.
De úgy néz ki, hogy nincs más megoldás. Valamit lépni kellene.
Hali mindenkinek! Mosolyog
Stocz ! Neked nagy pacsi a sok munkáért, köszi a részemről is.
A fenti-lentiekhez annyit, hogy én is valahogy így emlékszem ("pénzezés") Kacsint. Szerintem a múltkori eset után nem gondoltuk, hogy ezt mégegyszer eljátsza az Extra...de mivel itt a gond ismételten javaslom én is a pénzgyűjtést! Aktívak vagyunk itt annyian, hogy ez ne jelentsen gondot!  Mosolyog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2172 Dátum: 2009. Március 18. - 14:44:02 »

Kis segítség kellene:

Fűtés- és / vagy tüzeléstechnikai boltot keresek.
Konkrétan 2 méter 120mm-es aluminium cső kellene, mert a szél eloltja a kazánban a lángot.
Egész nap bújom a nete, de nem találok a környéken. aki ilyesmivel foglalkozik, az nem akar eladni, csak ha be is szerelheti, nem kevés pénzért és minek fizessek 30- 40000 forintot, csak azért, mert valaki felmegy az álványra, beteszi a csövet és meghúz 4 db csavart? Amit én is meg tudok csinálni, mert a kéményen minden elő van készítve, csak nem tudta a szaki befejezni.

Dobjatok mélt: garaybela@gmail.com vagy sms-t!

A kérés tárgytalan, szereztem. Úgysem találjátok ki, hogy hol!
A lángőrnél nem tartanak ilyesmit. Ahogy írtam, a beszerelést végző vállalkozók viszik az anyagot. Azért köszi.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2173 Dátum: 2009. Március 18. - 14:59:24 »

DE a konkrétumokat ne itt, hanem csak a törzstagok számára elérhető helyen tárgyaljuk le!!!!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #2174 Dátum: 2009. Március 18. - 15:04:16 »

Szintén csak gratulálni tudok, ahhoz, amit Stocz véghezvitt. Köszönjük. Viszont tárhely ügyében én is tudok segíteni, csak tudnom kellene pontosan, hogy milyen követelményeknek kell megfelelnie.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 143 144 [145] 146 147 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!