Lacetti klub fórum
2024. Október 02. - 09:30:14 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 265986 alkalommal)
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #2100 Dátum: 2009. Február 27. - 09:13:21 »

Basszus átketyegtem a 70000 kilóméteren Szegény tütü Mosolyog
Meddig szavatolt a pénz ráfordítás nélküli normális működés ? Mosolyog Nem akarok jövöre százezreket költeni alkatrészre Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 27. - 09:40:33 írta BeZe1974 » Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2101 Dátum: 2009. Február 27. - 09:32:27 »

Szakad a hó. Tegnap úgy- ahogy ellapátoltam a letaposott havat, most meg esik. De legalább víz van, csak a gödröt kell betemetnem, mielött fagyás lesz. De ebben az időben?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #2102 Dátum: 2009. Február 27. - 10:26:07 »

Itthon vagyok.

Üdv itthon Kapitányunk!!!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2103 Dátum: 2009. Február 27. - 11:22:41 »

Szakad a hó. Tegnap úgy- ahogy ellapátoltam a letaposott havat, most meg esik. De legalább víz van, csak a gödröt kell betemetnem, mielött fagyás lesz. De ebben az időben?

Nem lesz fagy!!!!! Kellemes 10 fok, napsütés, néha egy kis csepergés....pont ideális idő egy lacsitalihoz!!!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2104 Dátum: 2009. Február 28. - 17:57:32 »

Szakad a hó. Tegnap úgy- ahogy ellapátoltam a letaposott havat, most meg esik. De legalább víz van, csak a gödröt kell betemetnem, mielött fagyás lesz. De ebben az időben?

Nem lesz fagy!!!!! Kellemes 10 fok, napsütés, néha egy kis csepergés....pont ideális idő egy lacsitalihoz!!!  Vigyorog
Nem volt fagy, viszont sz.....á áztam.
De van víz és a cső is lefedve. Kicsit nehezen ment, mert annyian akartak segíteni, de annyian... Nekem meg csak két lapátom van.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2105 Dátum: 2009. Február 28. - 18:40:18 »

Szakad a hó. Tegnap úgy- ahogy ellapátoltam a letaposott havat, most meg esik. De legalább víz van, csak a gödröt kell betemetnem, mielött fagyás lesz. De ebben az időben?

Nem lesz fagy!!!!! Kellemes 10 fok, napsütés, néha egy kis csepergés....pont ideális idő egy lacsitalihoz!!!  Vigyorog
Nem volt fagy, viszont sz.....á áztam.
De van víz és a cső is lefedve. Kicsit nehezen ment, mert annyian akartak segíteni, de annyian... Nekem meg csak két lapátom van.
Na és Fiam! Kezedből is kettő van! Kacsint Vigyorog Amúgy meg tudod jól, hogy MNT, és én el vagyunk tiltva, az asszonyodtól rettegünk, így lapátolni sem mehetünk. Sajnos!
De hát persze, ha majd megbékél, akkor más lesz a helyzet, akkor persze még lapátot is viszünk, hogy jobban menjen a munka. Ja, és persze azt sem tudom, hogy hol laksz, mert soha nem mertél elhívni hozzátok- gondolom azért, mert féltettél az asszonyodtól, hogy nem felejtette el, hogy miattunk késtél, és hátha még mindig forralja a bosszút. Pedig jót tett volna a hasizomnak egy kis lapátolás, igaz, Neked is! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2106 Dátum: 2009. Március 01. - 10:16:15 »

Érdekel valakit ilyen sapka kb.4500Ft-ért? Csak 1 db van.
Ha rámegy a fejemre, akkor kell! Vigyorog
Előbb fizetsz, aztán próbálsz. Vigyorog Legfeljebb hátradobod a kalaptartóra. Vigyorog
Weres! Megjött a sapkád, 4200ft-be került. Mosolyog
Ráér a zseton a jövő heti taliig?
Igen.
Előre is köszönöm APA!  Vigyorog
Attól, hogy APÁnak hívsz, még ki kell csengetned a lóvét! Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Mosolyog
Most néztem a gyulaiéknál és ott 6000Ft. Most már mindegy, pedig kereshettem volna rajtam. Vigyorog
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2107 Dátum: 2009. Március 04. - 15:51:58 »

Jani egy másik topikban megkezdett gondolatáról:
Ha vonattal ( a Volánbusz drágább és lassabb) jövök be Budapestre a Károly kórúton intézni a dolgaimat akkor a közlekedésem 900 forint. Ami azt jelenti, hogy a városban gyalogolok! Ergo semmimst nem intézek el.
Ha mást is el akarok intézni, ami a munkámmal kapcsolatos és nekiállok tömegközlekedni, akkor nagyon hamar vettem 6-8 bkv jegyet, darabja 275 forint. Tömegfóbiám van, kényelmetlenül utazom, lökdösnek, a lábamra lépnek, ne adj Isten még ki is zsebelenek.
Ugyanez, ha autóval jövök nem biztos, hogy olcsóbb (benzin + parkolás), viszont annyival nem drágább, mint amennyivel kényelmesebb.
Még babakocsival megpróbáltam fiamat is magammal hozni. A vonaton még csak- csak lehetett utazni, de a metrón majdnem felborította a babakocsit néhány földmíves.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #2108 Dátum: 2009. Március 04. - 15:58:41 »

Jani egy másik topikban megkezdett gondolatáról:
Ha vonattal ( a Volánbusz drágább és lassabb) jövök be Budapestre a Károly kórúton intézni a dolgaimat akkor a közlekedésem 900 forint. Ami azt jelenti, hogy a városban gyalogolok! Ergo semmit nem intézek el.
Ha mást is el akarok intézni, ami a munkámmal kapcsolatos és nekiállok "tömegközlekedni", akkor nagyon hamar vettem 6-8 bkv jegyet, darabja 275 forint. Tömegfóbiám van, kényelmetlenül utazom, lökdösnek, a lábamra lépnek, ne adj Isten még ki is zsebelnek.
Ugyanez, ha autóval jövök nem biztos, hogy olcsóbb (benzin + parkolás), viszont annyival nem drágább, mint amennyivel kényelmesebb.
Még babakocsival megpróbáltam fiamat is magammal hozni. A vonaton még csak- csak lehetett utazni, de a metrón majdnem felborította a babakocsit néhány földmíves.
Cap! Nincs igazad! Nem 275, hanem 290 már a jegy! Amúgy meg vegyél füzetjegyet, vagy hogy is hívják, meg átszállót, és akkor valamivel olcsóbban jönnél ki.
A kizsebelés benne van a pakliban, meg a Józsefvárosban, de ne feledd a kocsiba is be- benéznek, és ki- kirabolják, lopják. Vagy nem emlékszel? Tilosban meg ciki, mert a tiedet biztosan vagy elszállítják, vagy lebilincselik, amilyen formád van Neked, az ellopást meg sem említem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2109 Dátum: 2009. Március 04. - 16:12:32 »

Jani egy másik topikban megkezdett gondolatáról:
Ha vonattal ( a Volánbusz drágább és lassabb) jövök be Budapestre a Károly kórúton intézni a dolgaimat akkor a közlekedésem 900 forint. Ami azt jelenti, hogy a városban gyalogolok! Ergo semmit nem intézek el.
Ha mást is el akarok intézni, ami a munkámmal kapcsolatos és nekiállok "tömegközlekedni", akkor nagyon hamar vettem 6-8 bkv jegyet, darabja 275 forint. Tömegfóbiám van, kényelmetlenül utazom, lökdösnek, a lábamra lépnek, ne adj Isten még ki is zsebelnek.
Ugyanez, ha autóval jövök nem biztos, hogy olcsóbb (benzin + parkolás), viszont annyival nem drágább, mint amennyivel kényelmesebb.
Még babakocsival megpróbáltam fiamat is magammal hozni. A vonaton még csak- csak lehetett utazni, de a metrón majdnem felborította a babakocsit néhány földmíves.
Cap! Nincs igazad! Nem 275, hanem 290 már a jegy! Amúgy meg vegyél füzetjegyet, vagy hogy is hívják, meg átszállót, és akkor valamivel olcsóbban jönnél ki.
A kizsebelés benne van a pakliban, meg a Józsefvárosban, de ne feledd a kocsiba is be- benéznek, és ki- kirabolják, lopják. Vagy nem emlékszel? Tilosban meg ciki, mert a tiedet biztosan vagy elszállítják, vagy lebilincselik, amilyen formád van Neked, az ellopást meg sem említem.
A füzetjegy is 2700, nem? Akkor, ha nem is használok fel mindent 3000 pénzben van a kényelmetlenség. Tilosban soha nem parkolok. Ahová megyek őrzött parkolóba állok mindig és tényleg őrzik, nem is drága.
Nem éri meg a BKV. Csakis akkor, ha a hverommal sörözünk egyet valahol. De az minden szökőévben fordul csak elő.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #2110 Dátum: 2009. Március 04. - 16:13:27 »

Jani egy másik topikban megkezdett gondolatáról:
Ha vonattal ( a Volánbusz drágább és lassabb) jövök be Budapestre a Károly kórúton intézni a dolgaimat akkor a közlekedésem 900 forint. Ami azt jelenti, hogy a városban gyalogolok! Ergo semmimst nem intézek el.
Ha mást is el akarok intézni, ami a munkámmal kapcsolatos és nekiállok tömegközlekedni, akkor nagyon hamar vettem 6-8 bkv jegyet, darabja 275 forint. Tömegfóbiám van, kényelmetlenül utazom, lökdösnek, a lábamra lépnek, ne adj Isten még ki is zsebelenek.
Ugyanez, ha autóval jövök nem biztos, hogy olcsóbb (benzin + parkolás), viszont annyival nem drágább, mint amennyivel kényelmesebb.
Még babakocsival megpróbáltam fiamat is magammal hozni. A vonaton még csak- csak lehetett utazni, de a metrón majdnem felborította a babakocsit néhány földmíves.
A te példádnál maradva. Pestig+vissza 2*900Ft,+ buszjegy 6*275Ft,- 500Ft parkolás = 12liter benzin, ami 9literrel számolva 133km-re elég. Annyit nem mész szerintem, bár lehet. De ha mégis akkor is kényelmesebben tudod elintézni a dolgaidat. Arról nem is beszélve, ha nem egyedül vagy, hanem mondjuk a pároddal, akkor mindjárt a duplája a tömegközlekedés, míg az autóval ugyan annyi.
Naplózva


LPG
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2111 Dátum: 2009. Március 04. - 16:31:37 »

A 900 Ft vonatjegy az retúr, tehát 1*900. Bár ez akkori adat, amikor a BKV jegy még 275 volt...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #2112 Dátum: 2009. Március 05. - 11:47:06 »

Jani egy másik topikban megkezdett gondolatáról:
Ha vonattal ( a Volánbusz drágább és lassabb) jövök be Budapestre a Károly kórúton intézni a dolgaimat akkor a közlekedésem 900 forint. Ami azt jelenti, hogy a városban gyalogolok! Ergo semmimst nem intézek el.
Ha mást is el akarok intézni, ami a munkámmal kapcsolatos és nekiállok tömegközlekedni, akkor nagyon hamar vettem 6-8 bkv jegyet, darabja 275 forint. Tömegfóbiám van, kényelmetlenül utazom, lökdösnek, a lábamra lépnek, ne adj Isten még ki is zsebelenek.
Ugyanez, ha autóval jövök nem biztos, hogy olcsóbb (benzin + parkolás), viszont annyival nem drágább, mint amennyivel kényelmesebb.
Még babakocsival megpróbáltam fiamat is magammal hozni. A vonaton még csak- csak lehetett utazni, de a metrón majdnem felborította a babakocsit néhány földmíves.
A te példádnál maradva. Pestig+vissza 2*900Ft,+ buszjegy 6*275Ft,- 500Ft parkolás = 12liter benzin, ami 9literrel számolva 133km-re elég. Annyit nem mész szerintem, bár lehet. De ha mégis akkor is kényelmesebben tudod elintézni a dolgaidat. Arról nem is beszélve, ha nem egyedül vagy, hanem mondjuk a pároddal, akkor mindjárt a duplája a tömegközlekedés, míg az autóval ugyan annyi.
Azért ez nagyon leegyszerűsített számolás.
Egyszer mondtam egy utasjelöltnek, amikor érdeklődött egy fuvar ára iránt, és sokalta, mondván, hogy a benzin csak ennyi-meg annyi lenne oda, és hogy ő azt kifizetné, meg egy kicsit még nekem is adna, hogy menjen, vegyen magának pont annyi benzint, üljön rá, azt gyújtsa meg. Talán elviszi odáig. 
Minden voltam, csak szép meg okos nem.  Mosolyog
Legalább mi, autósok ne úgy számoljunk, hogy ennyit eszik az autó, akkor azt beszorozzuk az üzemanyag árával, és megvan, hogy mennyibe került az út.
Jól tudjuk, hogy akad ott még más költség is. Mást ne mondjak, nézd meg a számlát egy kötelező (vagy pláne egy nem kötelező!) szervíz után.
Ha BKV-t, vonatot, taxit használsz (és nem tartasz mellette autót!), akkor rengeteg költségtől (és utánajárástól, ügyintézéstől) kíméled meg magadat. A fenti szolgáltatóknak viszont ezeket az elemeket be kell(ene) építeniük az árba. Nem lehet ugyanis megkerülni őket. Mindegy, hogy neked, az igénybe vevőnek amúgy van-e autód vagy nincs. A szolgáltató költségeit nem befolyásolja.


Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #2113 Dátum: 2009. Március 05. - 12:49:49 »

Ez igaz, csakhogy én aszerint is vizsgálom a költséget, hogy mivel van autóm, a kötelező, a szervíz, az adók akkor is ki lennének fizetve, ha BKV-val közlekednék Pesten.
Éppen ezért, ha nem csak egy helyre megyek a városban, inkább használom az autómat. Ahogy mondtam annyival nem több a rövid távú költségem, mint amennyivel kényelmesebb és praktikusabb. Mivel nem vagyok ideges természet, ezért a dugók sem piszkálnak meg idegileg. És mivel ilyen akcióm talán évente négyszer van, inkább autózom.
Azt nem tudom, hogy ha Budapesten laknék, akkor autóval járnék-e munkába?

« Utoljára szerkesztve: 2009. Március 05. - 14:08:10 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #2114 Dátum: 2009. Március 05. - 13:32:19 »

Kapitány!
Légyszíves itt is javítsd hozzászólásodat! Itt is Budapest a fővárosunk.  Kacsint Mosolyog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 139 140 [141] 142 143 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!