Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 03:27:49 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 265404 alkalommal)
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1695 Dátum: 2009. Január 08. - 18:10:19 »

A vasúti átjáró kezdete az első csikos előjelző táblától számít, a sineken való áthaladásig míg a sorompó vonalát elnem hagyod, itt érvényes a 30-s vagy a 40-s sebesség korlátozás lakotton vagy kívűl.
Az előjelző tábla: előjelző, nem a vasúti kereszteződést jelöli, arra ott van az "András" kereszt! Az a kezdete, és vége!
Más: fénykép nyilván készült, de nem küldik ki, de a rendőrségen megtekinthető, ha kétséges a dolog. Cap is megnézte, mert nem hitte el, de kiderült, hogy valóban az ő kocsija volt, igaz, kedvenc apósa bitorolta így az autóját.
Ezt én is igy tudom, mint Sebijoe.
"A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni."
Naplózva


LPG
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1696 Dátum: 2009. Január 08. - 18:21:03 »

A vasúti átjáró kezdete az első csikos előjelző táblától számít, a sineken való áthaladásig míg a sorompó vonalát elnem hagyod, itt érvényes a 30-s vagy a 40-s sebesség korlátozás lakotton vagy kívűl.
Az előjelző tábla: előjelző, nem a vasúti kereszteződést jelöli, arra ott van az "András" kereszt! Az a kezdete, és vége!
Más: fénykép nyilván készült, de nem küldik ki, de a rendőrségen megtekinthető, ha kétséges a dolog. Cap is megnézte, mert nem hitte el, de kiderült, hogy valóban az ő kocsija volt, igaz, kedvenc apósa bitorolta így az autóját.
Szerintem sem az előjelző számít. Pl.: Ha van STOP előjelző, akkor már ott is meg kellene állni?
Vagy autópálya vége előjelző, akkor onnan nem 130?
Én a fotót tuti megnéznem, mert az örDÖG nem alszik.

JA! Gida, Grat 2700!  Kacsint Vigyorog Puszi
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1697 Dátum: 2009. Január 08. - 18:12:50 »

Rossz helyen beszélünk erről, majd Cápa átteszi a KRESZ topicba.
Én csak a táblák jelentését írtam le, nem a hozzájuk tartozó intelmeket.
Teljes pontosítást írok majd le, mert országúton mehetsz mondjuk 80-nal, és a veszélytjelző táblánál rögtön 40-re lassítani nem szerencsés dolog, a tábla kihelyezése ezért van megadott távolságra a tényleges veszélyről. (pl.: több száz méterre!) Visszatérek még ide!

Köszi LadLac a gratot! Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2009. Január 08. - 18:25:03 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #1698 Dátum: 2009. Január 08. - 18:43:54 »

Rossz helyen beszélünk erről, majd Cápa átteszi a KRESZ topicba.
Én csak a táblák jelentését írtam le, nem a hozzájuk tartozó intelmeket.
Teljes pontosítást írok majd le, mert országúton mehetsz mondjuk 80-nal, és a veszélytjelző táblánál rögtön 40-re lassítani nem szerencsés dolog, a tábla kihelyezése ezért van megadott távolságra a tényleges veszélyről. (pl.: több száz méterre!) Visszatérek még ide!

Köszi LadLac a gratot! Vigyorog

A levelet Miskolcról küldték,a felvétel megtekintése a távolság miatt nem kivitelezhető, hacsak nem köldik el
email-ba. Bemegyek a Városi kapitányságra, hátha mondonak valami okosat, vagy szerintetek ne kavarjak?
Szeretném látni, hogy a kocsim az előjelző táblán belül volt, vannak fenntartásaim a Polgárbarát Rendőrséggel szemben.
Naplózva
sebijoe
Vendég
« Hozzászólás #1699 Dátum: 2009. Január 08. - 18:49:30 »

A vasúti átjáró kezdete az első csikos előjelző táblától számít, a sineken való áthaladásig míg a sorompó vonalát elnem hagyod, itt érvényes a 30-s vagy a 40-s sebesség korlátozás lakotton vagy kívűl.
Az előjelző tábla: előjelző, nem a vasúti kereszteződést jelöli, arra ott van az "András" kereszt! Az a kezdete, és vége!
Más: fénykép nyilván készült, de nem küldik ki, de a rendőrségen megtekinthető, ha kétséges a dolog. Cap is megnézte, mert nem hitte el, de kiderült, hogy valóban az ő kocsija volt, igaz, kedvenc apósa bitorolta így az autóját.
Ezt én is igy tudom, mint Sebijoe.
"A közúti jármű vezetője köteles a jármű sebességét a vasúti átjáró előtt elhelyezett veszélyt jelző táblánál lakott területen legfeljebb 30 km/órára, lakott területen kívül legfeljebb 40 km/órára csökkenteni, és a vasúti átjáróig ezzel a csökkentett sebességgel kell haladni."

Ez maximálisan így van ha nem hiszitek olvassatok utána és meggyőződhettek róla, aki meg nem hiszi el annak a pénztárcája és a jogsija bánhatja!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1700 Dátum: 2009. Január 10. - 17:06:35 »

Hátha valakit érdekel: IWIW-es meghívom van.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1701 Dátum: 2009. Január 10. - 19:37:13 »

Most egy kicsit ideges lettem,hogy miért?Hát ezért:
Kitiltják a legszennyezőbb járműveket Budapest belső részeiből évente négy és fél hónapra, ha elfogadják a Fővárosi Közgyűlés új szmogriadó-rendeletét - tudta meg az MTI fővárosi képviselőktől. Az elképzelés szerint jövő évtől október 20. és március 8. között évente kitiltják a Hungária körúttól befelé eső városrészekből a legszennyezőbb járműveket. Ezeket a rendszámtáblán elhelyezett sárga, hatszögletű környezetvédelmi matrica jelöli. A szmogriadó legmagasabb, riasztási fokozatának elrendelésekor Budapest egész területén a naptár szerinti páratlan napokon csak a páratlan, páros napokon csak a páros és a nulla számvégződésű járművek közlekedhetnének. Kivételt képeznek a tömegközlekedési, valamint a tiszta gázüzemű, az elektromos meghajtású, a hibrid és az Euro-5 környezetvédelmi kategóriájú járművek, továbbá a diplomáciai rendszámú gépjárművek, a mentők, a tűzoltók, a szemétszállítók, a rendőrök és a fővárosi polgármesteri hivatalok járművei.

Na nem azért vagyok ideges mert szmog van,hanem azért,mert elfelejtették a kivételek közé felsorolni a személy és teherfuvarozást.Mintha mi csak hobbiból kocsikázgatnánk tisztelt törvényhozók.Ebből próbálunk megélni és tömni az önök feneketlen pénztárcáját,mert gondolom abba a pénztárcába ezeken a napokon is tömni kell.Vagy esetleg ezeken a napokra nem kell adókat meg járulékokat fizetnünk,és a bevétel kiesésünket kompenzálják majd,mert a számlák jönni fognak ám?Mert ügyebár megtíltják hogy dolgozzunk.Ja,hogy nem lehet élelmiszert sem szállítani,majd megoldjuk azt is a BKV-val mi?Milyen érdekes hogy a fővárosi polgármesteri hivatalok járműveit nem felejtették a kivételek közé beírni,nehogy már ők buszozzanak,mi?Aztán a tájékoztatást is meg kellene oldani,nem?Vagy mindenkinek majd néznie kell az éjféli híradót,hogy mehet e a kocsijával?Csak egyszer próbáljak nem megjelenni a munkahelyen a teherautóval ez miatt,már repülök is.De az kit érdekel?
Gratulálok!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1702 Dátum: 2009. Január 10. - 19:57:54 »

Kedves Meatloaf Kolléga! Mit vártál tőlük, de őszintén? Eddig csak romboltak, tönkretették a hajdanán világhírű szép fővárosunkat. Mindet a soha el nem készülő 4-es metrónak rendelték alá, vasvillával dobálták ki a milliárdokat az ablakon, elhanyagolták a teljes karbantartást, eladtak minden talpalatnyi felületet, életveszélyesek a bérházak, és persze az eladottak is, mert azokra sem költöttek semmit, míg az övék volt. Tönkretették a BKV-t, ahelyett, hogy kiemelten fejlesztették volna, és akkor talán tényleg főleg azzal közlekednének az emberek, de nem, minden józan ésszel szemben tettek eddig is mindent, és ezt folytatni is akarják. Majd, ha olyan jövedelmünk lesz, hogy simán meg tudjuk venni a hibrideket, a legjobb konstrukciójú szuper környezet barát autókat, akkor szóljanak majd. Még szerencse, hogy ez csak egy hülye tervezet, nem fogják elfogadni, vagy, ha igen, akkor jönnek majd a kivételek szép sorjában, és a végén csak én nem hajthatok be, más mindenkinek kinyitják a "nagy magyar kiskaput". Kivételek lesznek még a képviselők, a külföldiek, a boldogok, és boldogtalanok. Ha pedig így mégis elfogadják, akkor pedig jó nagy káosz lesz, mert ki fogja betartatni? Minden sarkon ellenőrző pontot alakítanak majd ki? Leviszik az autók árát, biztosítását, adóját a felére? Korlátozzák a használatukat? Akkor fizessék is meg! Lesz két autónk egy páros, és egy páratlan rendszámú Lacetti , vagy Toyota Hibrid, de abból elég egy is, de akkor tudjam megvenni becsületes munkából. Újra felteszem a szokásos kérdésemet: tud valaki egy lakatlan szigetet? He >
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1703 Dátum: 2009. Január 10. - 20:01:46 »

Most már én is keresek egy lakatlan szigetet.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1704 Dátum: 2009. Január 10. - 20:18:08 »

Most már én is keresek egy lakatlan szigetet.
Népesítsük be, mi klubosok! Kacsint Vigyorog
Vagy inkább menjenek azok, akik tönkretették az országot, városokat, és főleg Budapestet, vagyis: Mocsokfalvát!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #1705 Dátum: 2009. Január 10. - 20:59:43 »

veletek tartok,valamire csak jó leszek én is. Kacsint Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Zsuzsanna
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1706 Dátum: 2009. Január 10. - 21:24:21 »

veletek tartok,valamire csak jó leszek én is. Kacsint Vigyorog Vigyorog
Alakul a szigetünk! Lehet, hogy nem lesz sokáig lakatlan? Sokan megyünk? Cap fiam, majd elszállít minket biztosan. Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1707 Dátum: 2009. Január 11. - 00:39:52 »

veletek tartok,valamire csak jó leszek én is. Kacsint Vigyorog Vigyorog
Hát...a benépesítésben biztosan tudnál fontos szerepet vállalni!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #1708 Dátum: 2009. Január 11. - 08:09:01 »

veletek tartok,valamire csak jó leszek én is. Kacsint Vigyorog Vigyorog
Hát...a benépesítésben biztosan tudnál fontos szerepet vállalni!  Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog.Cááápi
Naplózva

Zsuzsanna
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1709 Dátum: 2009. Január 11. - 08:45:22 »

Hátha valakit érdekel: IWIW-es meghívom van.
Csak úgy az érdekesség kedvéért.http://www.boon.hu/hirek/BORSOD-ABAUJ-ZEMPLEN/cikk/iwiw-titkos-adatbazis-vagy-egyszeru-kozossegi-portal/cn/news-20090110-10504288
Naplózva
Oldalak: 1 ... 112 113 [114] 115 116 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!