Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 17:27:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 264046 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #720 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 17:34:26 »

Cápa 2500! Kacsint Vigyorog Szép teljesítmény! Vigyorog Gratula! Kacsint Vigyorog
Köszi! Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #721 Dátum: 2008. Szeptember 03. - 20:07:25 »

Bzsazsa! Akkor ne emelgesd, hagyd a földön! Ha erősödni akarsz, vegyél súlyzót, vagy járj Te bevásárolni az asszony helyett! Kacsint Vigyorog

Felénk itt délen csak a kertbe kell hátrasétálni "bevásárolni". Kacsint
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #722 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 07:11:51 »

Bzsazsa! Akkor ne emelgesd, hagyd a földön! Ha erősödni akarsz, vegyél súlyzót, vagy járj Te bevásárolni az asszony helyett! Kacsint Vigyorog

Felénk itt délen csak a kertbe kell hátrasétálni "bevásárolni". Kacsint
Minden háznál van egy Lidl?  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #723 Dátum: 2008. Szeptember 04. - 12:34:39 »

Na, ehhez a jó választás-e a Lacsi vagy sem témához.
Egyáltalán nem vagyok elfogult az autóinkkal kapcsolatban, van jó pár dolog, amit megváltoztatnék rajta, ha tehetném.
De:
Elég sok más autót is vezetek, és többnyire nem az olcsó kategóriából (pl.:Range Rover, VW Touareg, BMW, SAAB, Subaru). Kövezzetek meg, de még ezek után a sok milliós autók után is élmény (és megkönnyebbülés!) visszaülni a Lacsiba. Sokkal még akkor sem cserélném el, ha ugyan annyiba kerülnének. Persze ennek vannak praktikus okai is, de egyáltalán nem nyújtanak annyival többet (szerintem), mint amennyivel többe kerül a megvételük és a fenntartásuk.
Igazából 3 gép volt, amit elfogadtam volna közülük: egy régi, de gyönyörűen rendbe rakott 126-os Merci (az egy csoda volt), egy Subaru Forester (leszámítva az agyatlanul kemény kuplungot), és egy BMW cabrio.

Szóval nincs oka a Lacsinak a szégyenkezésre. Ennyi pénzért meg végképp nem. Persze a minősége, megbízhatósága lehetne jobb is, de a silányság nem csak erre az autóra vonatkozik. Ez a trend manapság.

Benzin vs. diesel:
Több, mint 10 évig jártam diesellel, és nagyon szerettem. Olcsó volt, és ez számított. A Lacsiba meg belerakattam a gázt, és így anyagilag sokkal elviselhetőbb (közelít a dieselhez). Két tényezőben viszont magasan veri azt:
1: Sokkal komfortosabb. Szinte semmi hangja nincs, nem remeg, rázkódik. Amikor az ember fia áll a nagy magyar téli éjszakában (utas sehol), és kénytelen járatni a motort, hogy meg ne fagyjon, akkor ezeket a dolgokat nagyon tudja értékelni (és a környéken lakók is Mosolyog ).
2: A gáz üzem miatt csak a töredéke a káros anyag kibocsájtása. Még a benzineshez képest is.

Ahogy Gidy is írta, mindenkinek a saját használati szokásai szerint kell eldöntenie, hogy neki melyik verzió a megfelelőbb. És aztán dönteni az esze, vagy a szíve szerint Mosolyog.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #724 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 14:57:31 »

Gondoltam ezt meg kell osztanom Veletek, nagyon tanúságos:

A paraszt és a csacsi.

Egy nap a paraszt szamara beleesett a kútba. Az állat órákon át
szánalmasan bõgött, miközben a paraszt megpróbált rájönni mit is,
tehetne. Végül úgy döntött, hogy az állat már öreg és a kutat úgyis
ideje már betemetni; nem éri meg kihúzni az öreg szamarat. Áthívta a
szomszédait, hogy segítsenek. Mindegyik lapátot fogott és elkezdtek
földet lapátolni a kútba. A szamár megértette, mi történik és elõször
rémisztõen üvöltött. Aztán, mindenki csodálatára, megnyugodott. Pár
lapáttal késõbb a paraszt lenézett a kútba. Meglepetten látta, hogy
minden lapátnyi föld után a szamár valami csodálatosat tesz. Lerázza
magáról a földet és egy lépéssel, feljebb mászik. Ahogy a paraszt és a
szomszédi tovább lapátolták a földet a szamárra, lerázta magáról és
egyre feljebb mászott. Hamarosan mindenki ámult, ahogy a szamár
átlépett a kút peremén és boldogan elsétált!
Az élet minden fajta szemetet és földet fog rád lapátolni. A kútból
kimászás trükkje, hogy lerázd magadról és tegyél egy lépést. Minden
probléma csak egy lehetõség a továbblépésre. Bármilyen problémából
van kiút, ha nem adod fel, nem állsz meg! Rázd meg magad és lépj
egyet feljebb.
Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #725 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 18:50:51 »

Érdekes, és egyben tanulságos is. de Peti barátom, ez Rád is vonatkozik! Kacsint Fel a fejjel, rendeződnek majd a gondjaid, ezt kívánom Neked őszintén! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #726 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 20:14:39 »

Szegény Cápinak érdekes kommunikációja akadt a chevy-fórumon egy két taggal. Nem volt jó érzés olvasni, de jobbnak láttam nem beleszólni, hisz úgy gondolom nem illik beleokoskodni a párbeszédbe kívülállóként. Nyugi, nem akartak ők sem rosszat (sem jót). Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #727 Dátum: 2008. Szeptember 05. - 20:25:55 »

Szegény Cápinak érdekes kommunikációja akadt a chevy-fórumon egy két taggal. Nem volt jó érzés olvasni, de jobbnak láttam nem beleszólni, hisz úgy gondolom nem illik beleokoskodni a párbeszédbe kívülállóként. Nyugi, nem akartak ők sem rosszat (sem jót). Vigyorog
Kommunikáltunk...hát ez van...Jobb lett volna, ha én sem szólok bele. Tipikusan az az eset volt, mint amikor két testvér veszekszik valamin. Az ember jószándékkal odamegy békíteni, segíteni, erre összefognak és mindketten őt okolják mindenért. Na persze ez nagyon átvitt értelemben véve gondoltam. A "szomszédban" nem veszekedtek, csak utoljára akkor éreztem ilyesmit, amikor így jártam.  Vigyorog
Pedig isten látja lelkem, csak szerettem volna egy még remekebb tali szervezésében segíteni ötletekkel, tanácsokkal, mint a tavalyi. Persze érthettem volna a szóból, mikor megmondták, hogy semilyen extra segítségből nem kérnek. Jönnek, lesznek, jól érzik magukat, oszt' jóvan. Így jártam... Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Bazsika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #728 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 09:33:17 »

Sziasztok. pár hónapja csatlakoztam a fórumhoz, akkoriban nézegettem magamnak egy Lacettit. Viszonylag rövid, pár hetes keresés után találtam egy nagyon jó állapotú fekete 5 ajtós szépséget. Sajnos nem nagyon volt időm jelentkezni azóta, de most össze tudnám foglalni a tapasztalataimat. Az autó először is nagyon tetszetős, nekem főleg a hátulja tetszik, ahogy sokan másoknak is. Belül nagyon tágas, ugyan a csomagtartó néha kevésnek tűnt, de még nagyon hosszú utazásra nem került vele sor. A legnagyobb utam kb 400 km volt egyszerre, itt azt tapasztaltam, hogy az kicsit kényelmetlen a gerincemnél, de lehet,hogy csak a rosszul volt beállítva a gerinctámasz. Itt még az az apróság is felmerült, hogy a bal könyökömet ahogy pihentetem menet közben az ajtón, ott túlságosan kemény a felület, nekem zavaró volt. A fogyasztással kapcsolatban egyelőre nem túl jók a tapasztalataim, egy ilyen utazásnál a teli tankot kb 550 km után elitta a benzinlámpa jelzőfényig, ez akárhogy is számolom, 9.5L-es átlag, ami azért nagyon nem hangzik jól. Volt ebben város, autópálya, autóút is. Csak városban még rendben is lenne. A motor 1-2 személynél városban viszonylag fürge, de ha már többen ülnek benne, akkor sajnos már nem az igazi, de azért ezt nagyjából vártam is, lévén, hogy 96LE-s. A váltó egyébként sztem nem olyan vészes, csak meg kell szokni, rá kell érezni. Most egyelőre ennyit tudtam mondani, majd még megpróbálok írni, addig is sziasztok.
tudjátok mit nem értek?Miért ilyen buták a fiúk?Nem vásárlás elött kell tanácsot kérni?Nem akarok okoskodni,de nem szabadott volna benzinest venni.Én is azt akartam,aztán mikor megláttam a szalonba a fogyasztását,eldöntöttem dieselt veszek.2.0 lett a vége 6 l es fogxasztással.Most voltam vele megint Bécsben mindennel elégedett vok.Zsu
Utánanéztem én azért, és tudtam, hogy a fogyasztása nem a legjobb, de azért ennyivel többre nem számítottam. Lehet,hogy túlságosan naiv voltam, de ez az első autóm, úgyhogy nincs túl sok tapasztalatom ilyen téren. Egyébként tanácsot kérnék, 3 hónapja van meg a járgány, eddig megúsztam ilyeneket, de most sajnos kicsit figyelmetlenül akartam kiparkolni pár napja, és az oldalsó kerék fölötti lemezen egy kb 7cm-es sérülést csináltam rajta, mivel egy oszlopot nem vettem észre időben. Amint lehet küldök fotót, megkérdezvén titeket, hogy vajon érdemes-e megcsináltatni valakinél, avagy próbáljak-e én otthon barkácsolni.
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #729 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 10:55:38 »


Utánanéztem én azért, és tudtam, hogy a fogyasztása nem a legjobb, de azért ennyivel többre nem számítottam. Lehet,hogy túlságosan naiv voltam, de ez az első autóm, úgyhogy nincs túl sok tapasztalatom ilyen téren. Egyébként tanácsot kérnék, 3 hónapja van meg a járgány, eddig megúsztam ilyeneket, de most sajnos kicsit figyelmetlenül akartam kiparkolni pár napja, és az oldalsó kerék fölötti lemezen egy kb 7cm-es sérülést csináltam rajta, mivel egy oszlopot nem vettem észre időben. Amint lehet küldök fotót, megkérdezvén titeket, hogy vajon érdemes-e megcsináltatni valakinél, avagy próbáljak-e én otthon barkácsolni.
Hát pár tízezerbe belekerülhet maszeknál is. Én nem javaslom a made in garage-t.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #730 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 15:32:47 »

Gondoltam mutatok egy jó kis árnyékos helyet. Egy olyan fát, ami alatt nem mindennap áll a lacsi, ezért különleges. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #731 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 15:53:12 »


Utánanéztem én azért, és tudtam, hogy a fogyasztása nem a legjobb, de azért ennyivel többre nem számítottam. Lehet,hogy túlságosan naiv voltam, de ez az első autóm, úgyhogy nincs túl sok tapasztalatom ilyen téren. Egyébként tanácsot kérnék, 3 hónapja van meg a járgány, eddig megúsztam ilyeneket, de most sajnos kicsit figyelmetlenül akartam kiparkolni pár napja, és az oldalsó kerék fölötti lemezen egy kb 7cm-es sérülést csináltam rajta, mivel egy oszlopot nem vettem észre időben. Amint lehet küldök fotót, megkérdezvén titeket, hogy vajon érdemes-e megcsináltatni valakinél, avagy próbáljak-e én otthon barkácsolni.
Hát pár tízezerbe belekerülhet maszeknál is. Én nem javaslom a made in garage-t.
Kézügyességtől függ.
Elég csúnyán kinéző dolgokat rendbe hoztam "made in garage". A szerelő utána megkérdezte, hogy hol volt a hiba Mosolyog.
Persze azért jobban megnézve észre lehetett venni, de spórolós javításnak jó volt.

Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #732 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 16:39:33 »

Gondoltam mutatok egy jó kis árnyékos helyet. Egy olyan fát, ami alatt nem mindennap áll a lacsi, ezért különleges. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
 
Cápa! Ez felér egy közösség elleni uszítással, hergeléssel, bosszantással, meg mit tudom én mivel! Nem kellet volna! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #733 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 17:13:41 »

Gondoltam mutatok egy jó kis árnyékos helyet. Egy olyan fát, ami alatt nem mindennap áll a lacsi, ezért különleges. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Ez tényleg a legjobb hely a Lacsi számára. Szeretném jövőre Én is ilyen helyre garazsírozni...  Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #734 Dátum: 2008. Szeptember 06. - 17:19:53 »

Gondoltam mutatok egy jó kis árnyékos helyet. Egy olyan fát, ami alatt nem mindennap áll a lacsi, ezért különleges. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Lényegesen megváltozott Keszthely éghajlata amióta nem jártam arrafelé. Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!