Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 19:13:01 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 264104 alkalommal)
Forti
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


Lacetti Star 1.4 16v


« Hozzászólás #690 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 13:02:33 »

Sziasztok. pár hónapja csatlakoztam a fórumhoz, akkoriban nézegettem magamnak egy Lacettit. Viszonylag rövid, pár hetes keresés után találtam egy nagyon jó állapotú fekete 5 ajtós szépséget. Sajnos nem nagyon volt időm jelentkezni azóta, de most össze tudnám foglalni a tapasztalataimat. Az autó először is nagyon tetszetős, nekem főleg a hátulja tetszik, ahogy sokan másoknak is. Belül nagyon tágas, ugyan a csomagtartó néha kevésnek tűnt, de még nagyon hosszú utazásra nem került vele sor. A legnagyobb utam kb 400 km volt egyszerre, itt azt tapasztaltam, hogy az kicsit kényelmetlen a gerincemnél, de lehet,hogy csak a rosszul volt beállítva a gerinctámasz. Itt még az az apróság is felmerült, hogy a bal könyökömet ahogy pihentetem menet közben az ajtón, ott túlságosan kemény a felület, nekem zavaró volt. A fogyasztással kapcsolatban egyelőre nem túl jók a tapasztalataim, egy ilyen utazásnál a teli tankot kb 550 km után elitta a benzinlámpa jelzőfényig, ez akárhogy is számolom, 9.5L-es átlag, ami azért nagyon nem hangzik jól. Volt ebben város, autópálya, autóút is. Csak városban még rendben is lenne. A motor 1-2 személynél városban viszonylag fürge, de ha már többen ülnek benne, akkor sajnos már nem az igazi, de azért ezt nagyjából vártam is, lévén, hogy 96LE-s. A váltó egyébként sztem nem olyan vészes, csak meg kell szokni, rá kell érezni. Most egyelőre ennyit tudtam mondani, majd még megpróbálok írni, addig is sziasztok.
tudjátok mit nem értek?Miért ilyen buták a fiúk?Nem vásárlás elött kell tanácsot kérni?Nem akarok okoskodni,de nem szabadott volna benzinest venni.Én is azt akartam,aztán mikor megláttam a szalonba a fogyasztását,eldöntöttem dieselt veszek.2.0 lett a vége 6 l es fogxasztással.Most voltam vele megint Bécsben mindennel elégedett vok.Zsu

Szia Mosolyog A fogyasztását abszolult nem néztem vásárlás előtt Mosolyog igaz utánna sem, ha ez érdekelt volna akkor SuzukiSplash-t vettem volna 1.0 motorral  Vigyorog nekem az autó formája tetszett meg, ezért választottam. Dieselt pedig semmi pénzét nem vennék, ez van Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 31. - 13:07:55 írta Forti » Naplózva

Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #691 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 13:21:42 »

Sziasztok. pár hónapja csatlakoztam a fórumhoz, akkoriban nézegettem magamnak egy Lacettit. Viszonylag rövid, pár hetes keresés után találtam egy nagyon jó állapotú fekete 5 ajtós szépséget. Sajnos nem nagyon volt időm jelentkezni azóta, de most össze tudnám foglalni a tapasztalataimat. Az autó először is nagyon tetszetős, nekem főleg a hátulja tetszik, ahogy sokan másoknak is. Belül nagyon tágas, ugyan a csomagtartó néha kevésnek tűnt, de még nagyon hosszú utazásra nem került vele sor. A legnagyobb utam kb 400 km volt egyszerre, itt azt tapasztaltam, hogy az kicsit kényelmetlen a gerincemnél, de lehet,hogy csak a rosszul volt beállítva a gerinctámasz. Itt még az az apróság is felmerült, hogy a bal könyökömet ahogy pihentetem menet közben az ajtón, ott túlságosan kemény a felület, nekem zavaró volt. A fogyasztással kapcsolatban egyelőre nem túl jók a tapasztalataim, egy ilyen utazásnál a teli tankot kb 550 km után elitta a benzinlámpa jelzőfényig, ez akárhogy is számolom, 9.5L-es átlag, ami azért nagyon nem hangzik jól. Volt ebben város, autópálya, autóút is. Csak városban még rendben is lenne. A motor 1-2 személynél városban viszonylag fürge, de ha már többen ülnek benne, akkor sajnos már nem az igazi, de azért ezt nagyjából vártam is, lévén, hogy 96LE-s. A váltó egyébként sztem nem olyan vészes, csak meg kell szokni, rá kell érezni. Most egyelőre ennyit tudtam mondani, majd még megpróbálok írni, addig is sziasztok.
tudjátok mit nem értek?Miért ilyen buták a fiúk?Nem vásárlás elött kell tanácsot kérni?Nem akarok okoskodni,de nem szabadott volna benzinest venni.Én is azt akartam,aztán mikor megláttam a szalonba a fogyasztását,eldöntöttem dieselt veszek.2.0 lett a vége 6 l es fogxasztással.Most voltam vele megint Bécsben mindennel elégedett vok.Zsu

Szia Mosolyog A fogyasztását abszolult nem néztem vásárlás előtt Mosolyog igaz utánna sem, ha ez érdekelt volna akkor SuzukiSplash-t vettem volna 1.0 motorral  Vigyorog nekem az autó formája tetszett meg, ezért választottam. Dieselt pedig semmi pénzét nem vennék, ez van Mosolyog
meggyőztél Kedves!Feladtam.pusz Zsu
Naplózva

Zsuzsanna
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #692 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 13:21:52 »

tévhit,hogy minnél kisebb motoros egy autó annál kevesebbet fogyaszt...használaton sok múlik..
Naplózva

Zsuzsanna
Forti
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 59


Lacetti Star 1.4 16v


« Hozzászólás #693 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 13:31:21 »

tévhit,hogy minnél kisebb motoros egy autó annál kevesebbet fogyaszt...használaton sok múlik..
A családban van egy Splash Vigyorog 4.8 -at eszik százon, ezért írtam ezt,  de egyébként igazad van Mosolyog
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #694 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 15:21:10 »

Na egy kis okoskodást a benzin VS dizel témához. A döntésnél figyelembe kell venni az árkülönbséget, a várható (ellenőrzött több helyről!) fogyasztást, az évenkénti várható km-eket, azt, hogy hány évig szeretnénk menni vele, a karbantartási költségeket, itt külön megemlíteném, az alkatrész költségeket, a várható amortizációt, a biztosításokat, és az adót, és mindent egybevetve nem biztos, hogy a dizel a nyerő, ha pl nem megyünk évi 10-15 ezer km-nél többet. Volt egyszer egy jó teszt, különböző márkák azonos tipusainak összehasonlításából, benzines, és dizelnél, mikor melyiket érdemes megvenni. Nagyon érdekes volt az eredmény. Mindnél az jött ki, hogy a fentieket figyelembe véve nincs egyértelmű döntés, mert nagyon sok ismeretlenes az egyenlet. Akinek meg nincsen pénze a drágább dizelre, ott eleve nincs is feltéve a kérdés érdemben. Nekem például, csak akkor jöhetne szóba a dizel, ha egy árban adnák, ami ugyebár nem létező fogalom. Ha más fizetné, akkor a dizelt választanám. Nos, hát akkor hölgyeim, és uraim, nem attól függ a dolog, hogy csak sima érzelmi választás kérdése a dolog, kár erről egymást győzködni. A Lacettim benzines, és ez nekem jó így, míg a buszom dizeles, és az meg úgy jó, tehát mindkét fajtát azért elég jól ismerem, mindkét fajtának megvannak bőven az előnyei, és legalább annyira a hátrányai! Azt persze csak egészen halkan jegyzem meg, hogy néhány évig csak benzinest lehetett kapni, tehát a kérdés, és választás fel sem merülhetett, legfeljebb a köbcenti, és felszereltség. Na ennyit. Mindenki örüljön a saját kocsijának, mert az a legjobb egyértelműen! Ja, és persze a legszebb is! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #695 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 16:02:43 »

A héten kaptam egy SMS-t a márkakereskedőtől ahol vettem és szervizelem a lacsit,hogy van számomra egy egyedi ajánlatuk.25%-al olcsóbban tudnak új autót adni most.Bementem hozzájuk hogy elmondják az ajánlatukat.Diesel lacsit prémium plusz felszereltséggel 5,2 millió helyett 4millióért adják oda.Az autómat beszámítják 1,8-ért(pont ennyi tőketartozás van rajta,tehát ingye oda kéne adni),és 10 éves részletre havi fix 51000 ft-ot kellene fizetni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #696 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 17:11:23 »

Na egy kis okoskodást a benzin VS dizel témához. A döntésnél figyelembe kell venni az árkülönbséget, a várható (ellenőrzött több helyről!) fogyasztást, az évenkénti várható km-eket, azt, hogy hány évig szeretnénk menni vele, a karbantartási költségeket, itt külön megemlíteném, az alkatrész költségeket, a várható amortizációt, a biztosításokat, és az adót, és mindent egybevetve nem biztos, hogy a dizel a nyerő, ha pl nem megyünk évi 10-15 ezer km-nél többet. Volt egyszer egy jó teszt, különböző márkák azonos tipusainak összehasonlításából, benzines, és dizelnél, mikor melyiket érdemes megvenni. Nagyon érdekes volt az eredmény. Mindnél az jött ki, hogy a fentieket figyelembe véve nincs egyértelmű döntés, mert nagyon sok ismeretlenes az egyenlet. Akinek meg nincsen pénze a drágább dizelre, ott eleve nincs is feltéve a kérdés érdemben. Nekem például, csak akkor jöhetne szóba a dizel, ha egy árban adnák, ami ugyebár nem létező fogalom. Ha más fizetné, akkor a dizelt választanám. Nos, hát akkor hölgyeim, és uraim, nem attól függ a dolog, hogy csak sima érzelmi választás kérdése a dolog, kár erről egymást győzködni. A Lacettim benzines, és ez nekem jó így, míg a buszom dizeles, és az meg úgy jó, tehát mindkét fajtát azért elég jól ismerem, mindkét fajtának megvannak bőven az előnyei, és legalább annyira a hátrányai! Azt persze csak egészen halkan jegyzem meg, hogy néhány évig csak benzinest lehetett kapni, tehát a kérdés, és választás fel sem merülhetett, legfeljebb a köbcenti, és felszereltség. Na ennyit. Mindenki örüljön a saját kocsijának, mert az a legjobb egyértelműen! Ja, és persze a legszebb is! Kacsint Vigyorog
Szia apu.Köszönjük a hozzászólásod...mindíg rendet tudsz tenni.Én rengeteget járok a kocsimmal,és megbolondúlnák,ha egy benzinest kellene tankolnom. Mosolyog.puszillak ja néha a havi törlesztőtől is megbolondulok...de tankolásra több menne..
Naplózva

Zsuzsanna
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #697 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 17:26:12 »

Na egy kis okoskodást a benzin VS dizel témához. A döntésnél figyelembe kell venni az árkülönbséget, a várható (ellenőrzött több helyről!) fogyasztást, az évenkénti várható km-eket, azt, hogy hány évig szeretnénk menni vele, a karbantartási költségeket, itt külön megemlíteném, az alkatrész költségeket, a várható amortizációt, a biztosításokat, és az adót, és mindent egybevetve nem biztos, hogy a dizel a nyerő, ha pl nem megyünk évi 10-15 ezer km-nél többet. Volt egyszer egy jó teszt, különböző márkák azonos tipusainak összehasonlításából, benzines, és dizelnél, mikor melyiket érdemes megvenni. Nagyon érdekes volt az eredmény. Mindnél az jött ki, hogy a fentieket figyelembe véve nincs egyértelmű döntés, mert nagyon sok ismeretlenes az egyenlet. Akinek meg nincsen pénze a drágább dizelre, ott eleve nincs is feltéve a kérdés érdemben. Nekem például, csak akkor jöhetne szóba a dizel, ha egy árban adnák, ami ugyebár nem létező fogalom. Ha más fizetné, akkor a dizelt választanám. Nos, hát akkor hölgyeim, és uraim, nem attól függ a dolog, hogy csak sima érzelmi választás kérdése a dolog, kár erről egymást győzködni. A Lacettim benzines, és ez nekem jó így, míg a buszom dizeles, és az meg úgy jó, tehát mindkét fajtát azért elég jól ismerem, mindkét fajtának megvannak bőven az előnyei, és legalább annyira a hátrányai! Azt persze csak egészen halkan jegyzem meg, hogy néhány évig csak benzinest lehetett kapni, tehát a kérdés, és választás fel sem merülhetett, legfeljebb a köbcenti, és felszereltség. Na ennyit. Mindenki örüljön a saját kocsijának, mert az a legjobb egyértelműen! Ja, és persze a legszebb is! Kacsint Vigyorog
No azért ez is elég diplomatikusra sikeredett Vigyorog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #698 Dátum: 2008. Augusztus 31. - 17:42:15 »

95LE! Szerinted is pályát kéne változtatnom? He Kacsint Vigyorog Mostanában úgyis foglalkozom a gondolattal, mert eléggé besokalltam. Egy kicsit depi lettem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
bzsazsa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 173



« Hozzászólás #699 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 11:39:42 »

Sziasztok!

Hát eljött az idő a kocsi cserére..Lecseréltem a lacsimat,egy Reanult Scenic 1.5 dci-re.
Találtam egy olyat amire sztem megérte,de majd az idő eldönti helyesen cselekedtem -e.
Azért még benézek hozzátok ha nem baj,és szívesen segítek bárkinek ha valamiben tudok!! Kacsint Kacsint


Üdv Mindenkinek bzsazsa
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #700 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:17:30 »

Sziasztok!

Hát eljött az idő a kocsi cserére..Lecseréltem a lacsimat,egy Reanult Scenic 1.5 dci-re.
Találtam egy olyat amire sztem megérte,de majd az idő eldönti helyesen cselekedtem -e.
Azért még benézek hozzátok ha nem baj,és szívesen segítek bárkinek ha valamiben tudok!! Kacsint Kacsint


Üdv Mindenkinek bzsazsa
 
Hát Te tudod... Francia kocsikról is hallani sok problémát, de Neked azért remélem nem lesz gondod vele! De azért majd őszintén írj meg mindent, ha lesz már tapasztalatod, összehasonlításod, mert biztos érdekes lesz. Kár, hogy csak tiszteletbeli Lacettis leszel, de azért persze maradj köztünk! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #701 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 13:15:25 »

Gatsy cartársunk törzstag lett végre, örömmel gratula jár neki is! Vigyorog Minden jót Gatsy törzstag! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #702 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:30:28 »

Sziasztok!

Hát eljött az idő a kocsi cserére..Lecseréltem a lacsimat,egy Reanult Scenic 1.5 dci-re.
Találtam egy olyat amire sztem megérte,de majd az idő eldönti helyesen cselekedtem -e.
Azért még benézek hozzátok ha nem baj,és szívesen segítek bárkinek ha valamiben tudok!! Kacsint Kacsint

Üdv Mindenkinek bzsazsa
Akkor most milyen színű autót lessek a bolt elött??
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #703 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 14:46:06 »

Sziasztok!

Hát eljött az idő a kocsi cserére..Lecseréltem a lacsimat,egy Reanult Scenic 1.5 dci-re.
Találtam egy olyat amire sztem megérte,de majd az idő eldönti helyesen cselekedtem -e.
Azért még benézek hozzátok ha nem baj,és szívesen segítek bárkinek ha valamiben tudok!! Kacsint Kacsint


Üdv Mindenkinek bzsazsa
A Lacettiklubos matricát felrakhatnád a hátuljára. Kacsint
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #704 Dátum: 2008. Szeptember 01. - 15:31:29 »

Hello! Most beszéltem telefonon majdnem fél órát a mi kedvenc Kapitányunkkal. Mindenkit nagy szeretettel üdvözöl, főleg kiemelve azokat, akiket ismer, azokat név szerint is megemlítette. Jól van, sokat dolgozik, most is első tiszt, a keresete jó, csak hát távol van a családjától, no meg a kedvenc klubjától, és Lacettijétől, ami azért nem túl jó dolog az életében. Úgy néz ki a dolog, hogy október 18.-ika körül jön meg, tehát majd valamikor ebben az időben tarthatjuk meg az évzáró bulinkat, amikor már fix lesz az érkezése. Jó kedve volt, és gyógyultnak mondható a műtétek után. Most is Antwertenből jelentkezett, de sajnos net közelébe nem tud jönni soha- sajnos. De azért gondolatban velünk van. Mindenkinek utólag is nagyon köszöni a születésnapi felköszöntését, és jókívánságaikat, ezúttal is. Kérte, hogy továbbítsam ezeket felétek, íme örömmel teljesítettem. Radarra ő is igényt tart, megveszem neki. Mindenki vigyázzon magára! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 45 46 [47] 48 49 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!