Lacetti klub fórum
2024. Október 01. - 05:57:09 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 182   Le
 
Szerző Téma: Törzsasztal 3  (Megtekintve 265467 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #180 Dátum: 2008. Június 09. - 13:50:04 »

No, szerencse, vagy mégsem? Még jobban késik a hajó, így csak szerdán utazom. ésőbbi a gép is bár a reggeli csúcsban ki sem tudom találnii, mikor induljak, hogy 7 körül Ferihegyen legyek. Taxis cartársak: tanács? Pilisvörösvár irányából mérnék csapást Mocsokfalva közlekedésére.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #181 Dátum: 2008. Június 09. - 15:30:01 »

No, szerencse, vagy mégsem? Még jobban késik a hajó, így csak szerdán utazom. ésőbbi a gép is bár a reggeli csúcsban ki sem tudom találnii, mikor induljak, hogy 7 körül Ferihegyen legyek. Taxis cartársak: tanács? Pilisvörösvár irányából mérnék csapást Mocsokfalva közlekedésére.
  Mi lenne, ha nem Pilisvörösvárról indulnál, hanem Mocsokfalváról? He Valamelyik apádéknál csak befogadnának, hogy hendicappel indulhass Ferkóhegyre. Persze csak akkor, ha ez nem a fix válkásodat jelentené. Kacsint Onnan ki hozna be? Gondolom, még egyet Lacettiznél, csak visszavinni kéne a drágaságod. Kacsint Vigyorog Csak hajnali indulással van némi esélyed kiérni időben a reptérre, helyesbítek, kora hajnalival! Vigyorog Ma példul a Hungária krt csak 5- fél 6-ig volt járható, azóta folyamatosan centizve parkolnak a camionok, és elállják jó szokásuk szerint a kereszteződéseket. Most tényleg aktuális: jó szerencsét Captain! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #182 Dátum: 2008. Június 09. - 16:27:00 »

Cap. 2 órával az indulás elött kinn kell lenni a reptéren.Akkor talán még jól lehet nálatok is közlekedni. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #183 Dátum: 2008. Június 09. - 18:42:56 »

Ezt a hendikep szót és annak jelentését egyszer tisztába kellene tenni! Én mindig azt hittem, hogy a hendikep egy hátrányt, plusz terhet, akadályt jelent. Erre meg is találtam az angol szó fordítását itt:
http://www.idegen-szavak.hu/keres/hendikep

De máshol meg éppen az ellenkezőjét lehet olvasni, hogy előnyt jelent:
http://www.kislexikon.hu/hendikep.html

Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #184 Dátum: 2008. Június 09. - 19:11:59 »

Ez a relativitás speciális értelmezése: ami az egyiknek előny, a másiknak hátrány. Kinek a szemszögéből nézve kell eldönteni mit is jelentsen. A sportban sokszor van ilyen, lóverseny, vitorlázás, autóverseny, stb. Hogy izgalmas legyen a verseny a nyílvánvaló jobbnak hátrányt okoznak (plussz súllyal, hátrébb indulással, stb), mig a gyengébbnek, kisebbnek valamilyen előnyt adnak. Szóval most Cap esetében a handicapet úgy értettem, hogy előrébb indulhatna. Így most rendben a dolog Lórincze Cápa? He Kacsint Vigyorog LÁTHATTAD, KÉT HIVATALOS SZAKVÉLEMÉNY IS ELLENTÉTES VÁLASZT ADOTT, UGYANAKKOR MINDKETTŐ HELYES, MERT EZ MINDIG KÉT, VAGY TÖBB RÉSZTVEVŐRE VONATKOZIK, TEHÁT RELATIV. HU, DE MEGMAGYARÁZTAM! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
« Utoljára szerkesztve: 2008. Június 09. - 19:28:37 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #185 Dátum: 2008. Június 09. - 19:22:36 »

Ez a relativitás speciális értelmezése: ami az egyiknek előny, a másiknak hátrány. Kinek a szemszögéből nézve kell eldönteni mit is jelentsen. A sportban sokszor van ilyen, lóverseny, vitorlázás, autóverseny, stb. Hogy izgalmas legyen a verseny a nyílvánvaló jobbnak hátrányt okoznak (plussz súllyal, hátrébb indulással, stb), mig a gyengébbnek, kisebbnek valamilyen előnyt adnak. Szóval most Cap esetében a handicapet úgy értettem, hogy előrébb indulhatna. Így most rendben a dolog Lórincze Cápa? He Kacsint Vigyorog LáthaTTAD, KÉT HIVATALOS SZAKVÉLEMÉNY IS ELLENTÉTES VÁLASZT ADOTT, UGYANAKKOR MINDKETTŐ HELYES, MERT EZ MINDIG KÉT, VAGY TÖBB RÉSZTVEVŐRE VONATKOZIK, TEHÁT RELATIV. hU, DE MEGMAGYARÁZTAM! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Csak nem egyértelmű számomra a használata. Szoktam úgy mondani, hogy bizonyos helyzetekben hendikep-pel indulok. Én ezt hátrányként szoktam megfogalmazni.
Namármost ezt két féle képpen lehet érteni ezek szerint, tehát a másik fél nem tudja eldönteni, hogy előnnyel, vagy hátránnyal indultam?
Megint valamit úgy vettünk át idegen nyelvterületről, hogy egyértelmű kifejezést kreáltunk volna rá. Hmmm
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #186 Dátum: 2008. Június 09. - 19:43:50 »

Van olyan oldal ahol megtudnám nézni melyik kút szerződéses és melyik a sajátja egy társaságnak.
A Shell, OMV és az Agip érdekelne.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #187 Dátum: 2008. Június 09. - 19:45:11 »

Ma sedan Lacetti vonatban utaztam. Elől ment egy bézs, utána egy ezüst és én zártam a sort Vigyorog
Naplózva
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #188 Dátum: 2008. Június 09. - 19:57:50 »

Én a múltkor voltam egy ilyen helyzetben....Lacetti vonat...NAON ÉLVEZTEM.Egyre több van az utakon...nem véletlen...Pusssz
Naplózva

Zsuzsanna
Zsuzsi787878
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 314


Sedan 2.0 TDI


« Hozzászólás #189 Dátum: 2008. Június 09. - 20:00:16 »

Hahó fiúk!Megyek 15.000 ezres szervíz aktuál,van valami amire figyelnem kell?pusssz
Naplózva

Zsuzsanna
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #190 Dátum: 2008. Június 10. - 06:25:01 »

No, szerencse, vagy mégsem? Még jobban késik a hajó, így csak szerdán utazom. ésőbbi a gép is bár a reggeli csúcsban ki sem tudom találnii, mikor induljak, hogy 7 körül Ferihegyen legyek. Taxis cartársak: tanács? Pilisvörösvár irányából mérnék csapást Mocsokfalva közlekedésére.

Az az időszak már csúcsidő a Hungárián.
A Vörösvárról befelé jövő forgalmat nem tudnám megsaccolni olyankor. Bocs.
A lényeg: ha 7-re kint kell lenned (tehát nem akkor indul a gép!) akkor legkésőbb 6-kor indulnod kell. Ebben azonban semmi tartalék idő nincs!
Én a helyedben 1/2 6 környékén (legkésőbb 3/4 6) elindulnék.
És akkor nincs izgulás.
Max. kávézol egyet a reptéren.
Még mindíg sokkal jobb, mint egy baleset miatti torlódás miatt lekésni a gépet.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #191 Dátum: 2008. Június 10. - 06:27:06 »

Én a múltkor voltam egy ilyen helyzetben....Lacetti vonat...NAON ÉLVEZTEM.Egyre több van az utakon...nem véletlen...Pusssz
Na, akkor majd Veszprém felé élvezkedhetsz!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #192 Dátum: 2008. Június 10. - 07:07:20 »

Hahó fiúk!Megyek 15.000 ezres szervíz aktuál,van valami amire figyelnem kell?pusssz

Hova mész?
Gombos?
A 15-es nem nagy mutatvány.
Igazából csak egy olajcsere.
Pollenszűrőt elvileg cserélni kell (a gépkönyv szerint). Szervízben ez 5-6 e. Ft. körül van, másutt megkapod ~ 3-ért. Igaz, ekkor magadnak kell cserélni (vagy megveszed előre, és viszed a szervízbe. A munkadíjat így is, úgy is ki kell fizetni Mosolyog ).
Mondjuk én nem szoktam 15 e-ként cserélni, csak a 30-ason, igaz nem is telik el egy év a szervizek között.
Olajon is spórolhatsz, ha viszed. Az olajszűrő nem tétel, az lehet nyugodtan a szervízből.
Ablakmosót töltsd fel a szervíz előtt, akkor esélyt sem adsz, hogy ott pótólják.
Izzókkal ugyan ez a helyzet. Ha megcsinálod magadnak (vagy van aki megcsinálja), spórolhatsz vele.

Ha a Gomboshoz mész, akkor említsd meg nyugodtan, hogy Te is klubtag vagy (mondjuk nem jár semmilyen előnnyel . De legalább tudják, hogy egyre többen vagyunk. Hátha előbb-utóbb ettől leesik a tantusz). Keresd a Szabó Pistit.

A weblapon olvasd át a "típushibák" című részt. Ha valamelyik dologgal találkoztál már az autódon, akkor mindenképpen jelezd a szervízben.
Garancia alatt kell "kikezeltetni" a gépet, mert utána nagyon sokba kerülhet.
Persze, ha más hiba van a gépen azt is jelezd! Az a lista csak amolyan figyelem felkeltő (hogy mire figyelj különösen).

A vitt anyagoknál tartsd szem előtt, hogy bejegyezhetik a szervízkönyvbe, hogy Te vitted, és nem ők adták (hangulat kérdése. Néha beírják, néha nem. A számláról úgyis kiderül). Hiba esetén esetleg hivatkozási (vagy inkább vitatkozási) alap lehet a részükről, hogy a hozott anyag miatt következett be.
Ettől függetlenül én (és még jó páran innen) így csináljuk.



Most hirtelen más nem jut eszembe Mosolyog .
Üdv: Stocz
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #193 Dátum: 2008. Június 10. - 07:22:10 »

Hahó fiúk!Megyek 15.000 ezres szervíz aktuál,van valami amire figyelnem kell?pusssz
A pénztárcádra!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #194 Dátum: 2008. Június 10. - 07:25:26 »

Ez igen! Kimerítő válasz volt! Persze nem mindegy, hogy a kérdező mit visel... Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog

(Hú de rossz vagyok ma! )
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 182   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!