Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 18:23:36 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281611 alkalommal)
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1725 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 13:13:53 »

A mai napon megtörtént a műszaki vizsga, bár futómű állítás majd jövő héten fog beférni.
A vége lámpa beállítással, kézifék hangolással, Gázbiztonsági szemlével 34840Ft.  Kacsint
Naplózva

Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1726 Dátum: 2013. Október 25. - 05:49:17 »

Sziasztok!
Találkoztam ma egy szerelővel (Robival) aki több éve kizárólag Chevrolet gépkocsikkal (de mással is) foglalkozik. Heti többet is visznek hozzá, ismeri ezen típusok gondját baját. Rengeteg taxis hozzá viszi a gépkocsiját, rendelkezik Scan100-zal, és Koreából hozatja a gyári alkatrészeket. Rákérdeztem az óradíjakra és egyéb költségekre, elég jónak tűntek. Jelenleg a szervizük Pécel irányában van, de valószínűleg a X. kerületbe fognak költözni. Nem szeretném egyenlőre a dolgot túl reklámozni, ez is csak egy alternatíva. Akit érdekel az elérhetősége az kérje a számát privátban.
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
Jamon Serrano
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 135



« Hozzászólás #1727 Dátum: 2013. Október 25. - 07:45:53 »

Sziasztok!
Találkoztam ma egy szerelővel (Robival) aki több éve kizárólag Chevrolet gépkocsikkal (de mással is) foglalkozik. Heti többet is visznek hozzá, ismeri ezen típusok gondját baját. Rengeteg taxis hozzá viszi a gépkocsiját, rendelkezik Scan100-zal, és Koreából hozatja a gyári alkatrészeket. Rákérdeztem az óradíjakra és egyéb költségekre, elég jónak tűntek. Jelenleg a szervizük Pécel irányában van, de valószínűleg a X. kerületbe fognak költözni. Nem szeretném egyenlőre a dolgot túl reklámozni, ez is csak egy alternatíva. Akit érdekel az elérhetősége az kérje a számát privátban.
Ha költöznek Kőbányára, akkor feltétlen szólj!
Naplózva

Nubira3 - 1.6 - SX - Sedan - Zavoli LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1728 Dátum: 2013. November 15. - 16:41:46 »

Mivel a kocsim 6 éves lesz februárban és 51ezer km-nél járok, gondoltam így karácsony előtt jó lesz majd egy vezérléscsere a kocsin Vigyorog

Gondoltam megversenyeztetem a dolgot, főképp környékbeli szervizeknél, márka és márkafüggetlennél egyaránt (beleértve Sebikééket is, bár ők nekem kicsit messze vannak). Kértem a Medic-Cartól, Leoneléktől valamint Sebikééktől, Horváth Ruditól (Gidy hathatós segítségével), emellett 5 márkaszervíztől is ajánlatot.

Ami eddig befutott, gondoltam közzéteszem, rangsorolás nélkül és remélem senki nem fog megsértődni a dolgon, mert nem azért csináltam a körkérdést, viszont úgy gondolom, hogy lehet másokat is érdekel az eredmény. (eddig még nem döntöttem konkrét ajánlat mellett, mivel nem mindenki jelzett vissza) Az árak bruttó árak.

Szóval:

Chevrolet Budapest: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, olaj+szűrő, hosszbordásszíj: 96.000 Ft (munkadíjjal, nyilván gyári alkatrészek)
Medic Car: Bosch alkatrészek és SKF vízpumpa, fékolaj, olaj+szűrő: 131.000 Ft
Sebikéék: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, olaj+szűrő, hosszbordásszíj, fékolajcsere, pollenszűrő- és légszűrőcsere: 65.000 Ft (a drágábbik anyaggal)
Horváth Rudiék: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, hosszbordásszíj, fékolajcsere: 60.000 Ft
Chevrolet Tatabánya: komplett vezérlés vízpumpával fagyállóval, hosszbordásszíj, olaj+szűrő: 112.190 Ft (10% kedvezménnyel, gyári alkatrészek)

Egyelőre ennyi, a többiektől még nincs ajánlat, de jönni fog, mert visszajeleztek.
A márkaszervizeknél ugye nem szerepel fékolajcsere, mert mindkettő alvázszám alapján utánanéz, hogy az én autóm érintett-e a visszahívásban (én úgy tudom nem, mert nem is kaptam levelet, másrészt a helyi szervizben elvileg leellenőrizték és nem voltam jogosult).
Rudiéknál a munkadíjban benne van az olajcsere is, de olajat és szűrőt én vinnék.
Sebikéék meg ugye pollent és légszűrőt is cserélnének, ahhoz képest igen baráti az ár, a drágább alkatrészekkel is.
Rudiék (Gidy elmondása szerint) a gyári vezérlést tennék bele, nyilván a márkaszervizek is (He).

Szóval egyelőre ennyi.
Továbbra is azt kérném, hogy SENKI ne fűzzön hozzá olyan megjegyzést, amiért BÁRKI is megsértődhet, hiszen nem ez a CÉL, hanem a tájékoztatás.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1729 Dátum: 2013. November 15. - 20:04:40 »

Mivel a kocsim 6 éves lesz februárban és 51ezer km-nél járok, gondoltam így karácsony előtt jó lesz majd egy vezérléscsere a kocsin Vigyorog

Gondoltam megversenyeztetem a dolgot, főképp környékbeli szervizeknél, márka és márkafüggetlennél egyaránt (beleértve Sebikééket is, bár ők nekem kicsit messze vannak). Kértem a Medic-Cartól, Leoneléktől valamint Sebikééktől, Horváth Ruditól (Gidy hathatós segítségével), emellett 5 márkaszervíztől is ajánlatot.

Ami eddig befutott, gondoltam közzéteszem, rangsorolás nélkül és remélem senki nem fog megsértődni a dolgon, mert nem azért csináltam a körkérdést, viszont úgy gondolom, hogy lehet másokat is érdekel az eredmény. (eddig még nem döntöttem konkrét ajánlat mellett, mivel nem mindenki jelzett vissza) Az árak bruttó árak.

Szóval:

Chevrolet Budapest: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, olaj+szűrő, hosszbordásszíj: 96.000 Ft (munkadíjjal, nyilván gyári alkatrészek)
Medic Car: Bosch alkatrészek és SKF vízpumpa, fékolaj, olaj+szűrő: 131.000 Ft
Sebikéék: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, olaj+szűrő, hosszbordásszíj, fékolajcsere, pollenszűrő- és légszűrőcsere: 65.000 Ft (a drágábbik anyaggal)
Horváth Rudiék: komplett vezérlés és vízpumpa fagyállóval, hosszbordásszíj, fékolajcsere: 60.000 Ft
Chevrolet Tatabánya: komplett vezérlés vízpumpával fagyállóval, hosszbordásszíj, olaj+szűrő: 112.190 Ft (10% kedvezménnyel, gyári alkatrészek)

Egyelőre ennyi, a többiektől még nincs ajánlat, de jönni fog, mert visszajeleztek.
A márkaszervizeknél ugye nem szerepel fékolajcsere, mert mindkettő alvázszám alapján utánanéz, hogy az én autóm érintett-e a visszahívásban (én úgy tudom nem, mert nem is kaptam levelet, másrészt a helyi szervizben elvileg leellenőrizték és nem voltam jogosult).
Rudiéknál a munkadíjban benne van az olajcsere is, de olajat és szűrőt én vinnék.
Sebikéék meg ugye pollent és légszűrőt is cserélnének, ahhoz képest igen baráti az ár, a drágább alkatrészekkel is.
Rudiék (Gidy elmondása szerint) a gyári vezérlést tennék bele, nyilván a márkaszervizek is (He).

Szóval egyelőre ennyi.
Továbbra is azt kérném, hogy SENKI ne fűzzön hozzá olyan megjegyzést, amiért BÁRKI is megsértődhet, hiszen nem ez a CÉL, hanem a tájékoztatás.

Ez mind szép, és örülök, hogy valaminek csökken az ára. 2010-ben én 112000 forintot hagytam ott Rudiéknál a vezérléscserére és vizsgára. Számomra sebikéék ajánlata a legszimpatikusabb, illetve a Medi Carnal van egy óriási előny a magas ár mellett (ahol kifizeted azt, hogy Bosch): Tomy, így az autódon tényleg rendesen el lesz végezve minden. Remélem ezen nincs mit megsértődni. Mosolyog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Papy
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 212


« Hozzászólás #1730 Dátum: 2013. November 15. - 20:59:07 »

Én a jövőhéten megyek fékbetét és tárcsa cserére. Ha gondolod írd össze mit szeretnél és kérek rá árat!
Naplózva

Papy, akinek Lacettije van, és nem fél használni...!
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1731 Dátum: 2013. November 16. - 09:30:11 »

Hova mész, melyik szervizbe? Amit mindenképp meg kell csináltatnom az a vezérléscsere vízpumpával és fagyállóval, olaj és fékolajcsere, illetve a hosszbordásszíj, bár ez utóbbira eltérő dolgot mondtak eddig. A szervizkönyv szerint 30ezer kilométerenként kell ellenőrizni.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1732 Dátum: 2013. November 29. - 12:09:46 »

Végülis megtörtént a vezérléscsere, pontosabban egy nagyszerviz.
Ami cserélve lett: vezérműszíj, görgők, szimeringek, vízpumpa, hosszbordásszíj és a görgők, fagyálló, fékolaj, olaj+szűrő (Liqui Molly), pollenszűrő, gyertyák. A mukát Leonelék csinálták, összesen 80ezer forintba került. Köszönet érte nekik is a gyors megoldásért. Egyébként a kiszedett alkatrészek jó állapotban voltak, repedés, szakadás egyik szíjon sem volt.
Az árak részletesebben: olaj 10500, vezérlésszett vízpumpával szimeringekkel 28000, olajszűrő 750, pollenszűrő 1350, fékolaj 1100, hosszbordásszíj 3500 (Gates), hosszbordásszíj görgő 9500 (gyári), gyertyák (Denso) + munkadíj 25000.
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 29. - 16:11:35 írta diablo77 » Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1733 Dátum: 2013. December 13. - 20:26:41 »

Ma átestünk az éves ilyen- olyan cseréken.

Osztottam, szoroztam, idén az autó szervizelése 264000 forintba fájt. Ehhez mentem vele 15000 km-t,  amiben benne volt két hamburgi út is, 5500 km-el.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1734 Dátum: 2013. December 13. - 23:36:45 »

Azt hittem,hogy lacettid van nem mercedesed  He
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1735 Dátum: 2013. December 14. - 01:05:02 »

Ezt én sem értem....volt idén egy 90000-es szervízem, most lesz egy 105000-es....a kettő úgy 60-70000-ből fog megállni. Tuti nem Mercedesed van Captain? :-))))
Talán a hűtlen kezelés? :-)))
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 14. - 02:13:44 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1736 Dátum: 2013. December 15. - 20:14:54 »

Ezt én sem értem....volt idén egy 90000-es szervízem, most lesz egy 105000-es....a kettő úgy 60-70000-ből fog megállni. Tuti nem Mercedesed van Captain? :-))))
Talán a hűtlen kezelés? :-)))
Hát igen, sajnos voltak be nem tervezett dolgok, mint az első rugók és lengéscsillapítók, hátsó kerékagy. Aztán volt teljes hátsó fék, meg  lambda szonda csere, megint egy új akku... Ez idén összejött, a tavalyi tél és az állás egy kicsit megviselte.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1737 Dátum: 2013. December 15. - 22:05:08 »

Holnap /12.16/

fenn lesz nálam a scan ha valakinek van valami nyűgje szóljon rám
Naplózva

70/4334431
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1738 Dátum: 2014. Január 11. - 18:34:37 »

Átesett az autó az első "civil" vizsgáján Dunakeszin, persze Tomy keze alatt. Bár telefonon, fórumon keresztül már "ismertük" egymást, ez volt az első személyes találkozás.
Nem egy unatkozós figura. Mosolyog
Amíg ott voltam (jó hosszúra sikerült, okok alább) végig pörgött. Jött, ment, intézkedett, csinálta a kocsikat.
Részemről egy nagy lájk Neki! Kacsint

No akkor jöjjenek a "kalandok".
Pár héttel ez előtt lett átnézetve a gép. Megy vizsgára, legyen rendben.
Ehez képest az emelésnél egyből kiderült, gond van, lóg a kormány összekötő (persze, hogy volt hangja. De hiába mentem vissza a szerelőmhöz, hogy valami nem gömböjű, azt mondta nem talált semmit ami lógna. Telóra tippelt.).
Így persze nem vizsgázhat az autó, gömbfej nincs a polcon. De semmi pánik, utánanéz mennyi idő alatt tudnak szerezni. Lett is fél óra alatt, lehetett csinálni az autót. Futómű állítás is kellett e miatt. Nem is ártott, mert a hátulja jó eséllyel soha nem lett beállítva - ezt a legtöbb helyen szeretik lepattintani. Csavarok persze jól berohadva, de szerencsére megindultak. Volt is rá szükség. (nagyobb eltérések voltak a hátulján, mint az első futóművön amit szemre állított be  - persze nem véglegesen, csak addig amíg átált a futóműves állásra  Kacsint)

Az autónak nem lett 2 éves vizsgája, mert kiderült, hogy a gáz tartály vizsgája hamarabb lejár. 2005 decemberében került be a gáz a kocsiba, de a tartály csak augusztusig jó. A legtöbbeteknek ez a 10 éves határ még odébb van, de érdemes rá figyelni. Nem a beszerelés dátuma a döntő. Hirtelenjében ez a rövidebb vizsga érvényesség volt a járható út.

Na a lényeg, jó 4 órás szervizben töltött idő után ~38.000 Ft ellenében meglett a kocsi vizsgája. Alkatrésszel, beállítással, munkadíjjal együtt. Ez szerintem korrekt ár. A dolgozók hozzáállása, a műhely tisztasága, műszerezettsége bőven a magyar átlag felett van.
A futóműve szerintem még soha nem volt ilyen jó (az első kanyarban meg is lepődtem. Kissé intezívebben fordult a gép, mint azt megszoktam  Vigyorog).
Olyan érzés a futómű, mintha egy 40-est lecseréltem volna egy 20-asra. Persze ez nem autóban értendő. Vigyorog Vigyorog

És nem kopog! Ollé! Kacsint

Egy gondolat jár a fejemben: hamarabb kellett volna mennem.
Eső után köpönyeg. De a következő "látogatással" biztosan nem fogok várni a következő vizsgáig. Kacsint

Thx!
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 11. - 18:53:46 írta Stocz » Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1739 Dátum: 2014. Január 11. - 19:03:47 »

És ebből az összegből mennyi volt a tényleges vizsgadíj?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 114 115 [116] 117 118 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!