Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 14:31:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281463 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1680 Dátum: 2012. December 11. - 15:28:00 »

Ma túlestünk a műszaki vizsgán, az autóm megfelelt, én meg nem kaptam gutaütést a számlától. A Medic- Car-nál, Tomyéknál volt a vizsga, kerekítve 21 ezres volt, mert gázos a gép.

Köszönöm Tomy, és kollégáidnak a munkátokat.

Jani! Küldött Neked egy csomagot Tomy, majd gyere érte, de egyeztessünk időpontot.
Most nézem nekem Januárban 24110.- volt ugyanott, mentek le az árak vagy a protekció ennyit számít?... Vigyorog
Előzetesen 26 ezret mondtak. De az is lehet, hogy nem sokkal előtte voltam szervizen náluk, és ott már eléggé átnézték, vagy lementek az árak, de a protekció sem kizárt, de a legvalószínűbb, hogy a személyes varázsom tette olcsóbbá. Kacsint Vigyorog
Most nézem a számlát, az elözetes átvizsgálási díj nélkül nekem is 21 körülire jött volna ki lehet neked lesz igazad nálad azt nem számolták már fel.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #1681 Dátum: 2013. Január 04. - 14:29:41 »

 Sziasztok. Meg tudnátok mondani hogy fékbetét és tárcsa cserére hová érdemes elvinni az autót? A Gyulainál alkatrésszel együtt 46.990 Ft. A Várna utcában a 2 tárcsa és a betét garnitúra 23ezer...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1682 Dátum: 2013. Január 04. - 14:38:37 »

Sziasztok. Meg tudnátok mondani hogy fékbetét és tárcsa cserére hová érdemes elvinni az autót? A Gyulainál alkatrésszel együtt 46.990 Ft. A Várna utcában a 2 tárcsa és a betét garnitúra 23ezer...

attól tudok olcsóbban tárcsát+betétet
Naplózva

70/4334431
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #1683 Dátum: 2013. Január 04. - 14:41:29 »

Sziasztok. Meg tudnátok mondani hogy fékbetét és tárcsa cserére hová érdemes elvinni az autót? A Gyulainál alkatrésszel együtt 46.990 Ft. A Várna utcában a 2 tárcsa és a betét garnitúra 23ezer...

attól tudok olcsóbban tárcsát+betétet

Az nagyon jól hangzik. Már csak egy normális szervíz kell ahol be is szerelik
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1684 Dátum: 2013. Január 04. - 15:31:57 »

Sziasztok. Meg tudnátok mondani hogy fékbetét és tárcsa cserére hová érdemes elvinni az autót? A Gyulainál alkatrésszel együtt 46.990 Ft. A Várna utcában a 2 tárcsa és a betét garnitúra 23ezer...

attól tudok olcsóbban tárcsát+betétet

Az nagyon jól hangzik. Már csak egy normális szervíz kell ahol be is szerelik
Priviben írtam néhány ötletet, hátha segít. Amúgy remélem szép, és jó az autód.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1685 Dátum: 2013. Január 28. - 14:46:04 »

most mesélte egy vásárlóm, hogy igen csak ráfizetett a lacettijére, miszerint a MAXABO nevű (márka)szervizben nem cserélték ki neki (gyári előírás szerint) a gyertyakábeleket 96 ezer km-nél és azok tették tönkre a katalizátorát....állítólag ez típushiba a lacsiknál, mármint a gyertyakábelek. mondtam neki, hogy én ilyet nem hallottam, mert mi időben, előírás szerint szoktuk cserélni az alkatrészeket   
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1686 Dátum: 2013. Január 28. - 15:28:31 »

most mesélte egy vásárlóm, hogy igen csak ráfizetett a lacettijére, miszerint a MAXABO nevű (márka)szervizben nem cserélték ki neki (gyári előírás szerint) a gyertyakábeleket 96 ezer km-nél és azok tették tönkre a katalizátorát....állítólag ez típushiba a lacsiknál, mármint a gyertyakábelek. mondtam neki, hogy én ilyet nem hallottam, mert mi időben, előírás szerint szoktuk cserélni az alkatrészeket   


ez ebben a formátumban nem igaz sok olyan lacettivel találkoztam amin nem cserélték a gyertyakábelt /mert minek?/ és vígan megy az autó....
Naplózva

70/4334431
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1687 Dátum: 2013. Január 28. - 15:59:31 »

most mesélte egy vásárlóm, hogy igen csak ráfizetett a lacettijére, miszerint a MAXABO nevű (márka)szervizben nem cserélték ki neki (gyári előírás szerint) a gyertyakábeleket 96 ezer km-nél és azok tették tönkre a katalizátorát....állítólag ez típushiba a lacsiknál, mármint a gyertyakábelek. mondtam neki, hogy én ilyet nem hallottam, mert mi időben, előírás szerint szoktuk cserélni az alkatrészeket   


ez ebben a formátumban nem igaz sok olyan lacettivel találkoztam amin nem cserélték a gyertyakábelt /mert minek?/ és vígan megy az autó....
A Chevy fórumban bátorkodtam én is reagálni erre.
Szerintem, hogy a gyertyakábel tönkretegye a katalizátort, vannak előjelei. Rángatás, hibakód (égéskimaradás, katalizátor hatásfok),  fogyasztás, menetdinamika. Aki pedig így használja az autóját, nem biztos, hogy csak a szervizt kárhoztathatja. De hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1688 Dátum: 2013. Január 31. - 13:30:31 »

Gyertyakábelekben ~ 200.000 Km. (tudom, cserélni kellene  Mosolyog).
Autó OK.
Katalizátor OK.
Naplózva
sanzik
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Hozzászólás #1689 Dátum: 2013. Február 01. - 23:12:43 »

Sziasztok!
Egy 2005-ös 1.8 SW Platinum-om van és a hátsó lengéscsillapítók már régen elhaláloztak csak húztam vele az időt.
Mivel 2 hét múlva vizsgáztatni kell az autót,így már nincs kifogás.

Visszaolvastam és úgy láttam régebben volt itt harc gyári-nem gyári témában,meg kértem ajánlatot 2 márkaszerviztől is
és azt következtetést vontam le,hogy nincs utángyártott hátsó lengéscsillapító a kombiba.
85ezer körüli ajánlatot kaptam a Gombostól beszereléssel együtt kedvezményesen.
Váciak is ennyit mondtak,de ott nem derült ki,hogy ennyiért be is szerelik-e.

Viszont valószínű kell összes fékbetétet és elől tárcsákat is cserélnem, meg plusz fékfolyadékot is illene,megy egy pár apróság is van,
így azért ez húzós lesz a vizsgával együtt.

Van valami ötlet,hogyan járok a legjobban? A fék alkatrészekből a nem gyáriak megbízhatóak? A márkaszervizben csak gyári alkatrészekkel foglalkoznak?
Van cseréltessem náluk csak a gátlókat, a többivel meg menjek másik szakihoz? Vagy ezeket a gyári gátlókat meg tudom venni valahol olcsóbban,mert sehol nem találok ilyet a neten.

1,5 éve vettem az autót és ez lenne az első komolyabb beavatkozás,ezért vagyok tanácstalan...
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1690 Dátum: 2013. Február 01. - 23:16:51 »

Sziasztok!
Egy 2005-ös 1.8 SW Platinum-om van és a hátsó lengéscsillapítók már régen elhaláloztak csak húztam vele az időt.
Mivel 2 hét múlva vizsgáztatni kell az autót,így már nincs kifogás.

Visszaolvastam és úgy láttam régebben volt itt harc gyári-nem gyári témában,meg kértem ajánlatot 2 márkaszerviztől is
és azt következtetést vontam le,hogy nincs utángyártott hátsó lengéscsillapító a kombiba.
85ezer körüli ajánlatot kaptam a Gombostól beszereléssel együtt kedvezményesen.
Váciak is ennyit mondtak,de ott nem derült ki,hogy ennyiért be is szerelik-e.

Viszont valószínű kell összes fékbetétet és elől tárcsákat is cserélnem, meg plusz fékfolyadékot is illene,megy egy pár apróság is van,
így azért ez húzós lesz a vizsgával együtt.

Van valami ötlet,hogyan járok a legjobban? A fék alkatrészekből a nem gyáriak megbízhatóak? A márkaszervizben csak gyári alkatrészekkel foglalkoznak?
Van cseréltessem náluk csak a gátlókat, a többivel meg menjek másik szakihoz? Vagy ezeket a gyári gátlókat meg tudom venni valahol olcsóbban,mert sehol nem találok ilyet a neten.

1,5 éve vettem az autót és ez lenne az első komolyabb beavatkozás,ezért vagyok tanácstalan...
A lengéscsilapítót fel is lehet újítatni ha nem kapsz elfogadható áron hozzá újat.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sanzik
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Hozzászólás #1691 Dátum: 2013. Február 01. - 23:40:32 »

A lengéscsilapítót fel is lehet újítatni ha nem kapsz elfogadható áron hozzá újat.

Mindenképp újat szeretnék,eléggé ki van használva a terhelhetősége az autónak mert az építőiparban dolgozom
és gyakran szállítok anyagot vele. Bár mindig figyelek,hogy ne terheljem túl.
Ez a családi autónk meg a melós kocsim is Mosolyog
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1692 Dátum: 2013. Február 01. - 23:51:06 »

Sziasztok!
Egy 2005-ös 1.8 SW Platinum-om van és a hátsó lengéscsillapítók már régen elhaláloztak csak húztam vele az időt.
Mivel 2 hét múlva vizsgáztatni kell az autót,így már nincs kifogás.

Visszaolvastam és úgy láttam régebben volt itt harc gyári-nem gyári témában,meg kértem ajánlatot 2 márkaszerviztől is
és azt következtetést vontam le,hogy nincs utángyártott hátsó lengéscsillapító a kombiba.
85ezer körüli ajánlatot kaptam a Gombostól beszereléssel együtt kedvezményesen.
Váciak is ennyit mondtak,de ott nem derült ki,hogy ennyiért be is szerelik-e.

Viszont valószínű kell összes fékbetétet és elől tárcsákat is cserélnem, meg plusz fékfolyadékot is illene,megy egy pár apróság is van,
így azért ez húzós lesz a vizsgával együtt.

Van valami ötlet,hogyan járok a legjobban? A fék alkatrészekből a nem gyáriak megbízhatóak? A márkaszervizben csak gyári alkatrészekkel foglalkoznak?
Van cseréltessem náluk csak a gátlókat, a többivel meg menjek másik szakihoz? Vagy ezeket a gyári gátlókat meg tudom venni valahol olcsóbban,mert sehol nem találok ilyet a neten.

1,5 éve vettem az autót és ez lenne az első komolyabb beavatkozás,ezért vagyok tanácstalan...


hello nekem van gyári gátló készleten és olcsóbban mint amit mondtak neked,fékalkatrész is van több kategória ha érdekel  a profilomnál megtalálod a számom
Naplózva

70/4334431
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1693 Dátum: 2013. Február 03. - 21:59:28 »

Sziasztok,

ABS felülvizsgálatra hívtak vissza a Gyulaihoz, és míg kaptam egy fékfolyadék cserét, megnézhettem  egy Camarrót, jól körbefotóztam, a galériában megtekinthető,
egyébként az ABS em hibátlannak bizonyult  Mosolyog
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1694 Dátum: 2013. Február 04. - 09:15:30 »

Sziasztok,

ABS felülvizsgálatra hívtak vissza a Gyulaihoz, és míg kaptam egy fékfolyadék cserét, megnézhettem  egy Camarrót, jól körbefotóztam, a galériában megtekinthető,
egyébként az ABS em hibátlannak bizonyult  Mosolyog
A hibátlanságot hogyan állapították meg?  He
Én is voltam ilyen visszahíváson, azon kívül, hogy kicseréltek a fél éves fékolajamat  , meg a tartály kupakját feketéről sárgára  Puszi , semmi más nem történt...   
Mondani, Nekem is mondták: Hibátlan...   
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Oldalak: 1 ... 111 112 [113] 114 115 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!