Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 14:16:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 280465 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1275 Dátum: 2010. Október 22. - 21:19:05 »

Nekem
A tengely: 82% - 78%  Statikus tömeg: 737kg
B tengely: 67% - 67%  Statikus tömeg: 509kg  (Csoda, hogy alulkormányozott?)
És ez a szerencse is, mert egy alulkormányzott autót a hétköznapi sofőr jobban kézben tud tartani. Persze a legjobb az egyenletes lenne, de az még az F1-ben sem mindig jön össze Kacsint
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1276 Dátum: 2010. Október 22. - 22:01:18 »

Nekem
A tengely: 82% - 78%  Statikus tömeg: 737kg
B tengely: 67% - 67%  Statikus tömeg: 509kg  (Csoda, hogy alulkormányozott?)
És ez a szerencse is, mert egy alulkormányzott autót a hétköznapi sofőr jobban kézben tud tartani. Persze a legjobb az egyenletes lenne, de az még az F1-ben sem mindig jön össze Kacsint
Nekem azért már sikerült idén a mecsekben az úttestre merőlegesen megtennem olyan 30 méter Mosolyog ABS, téligumma ide, kipörgésgátló és rutin oda, csak utas voltam a saját autómban. Szemből jövő elől lehúzódtam, de ahogy elsuhantunk egymás mellett, a középen latyakos, út szélén havas úton olyan fél szempillantás alatt a kocsi befordította magát 90 fokba. Aztán orral be az árokba a bokor alá Mosolyog
Srác vissza gurult, és emelkedőn felfelé kirángatott. Sztem ezt a mi kocsinkkal nem lehetne megtenni, mert tapasztalatom szerint ennyire nem "intelligens" a TCS.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1277 Dátum: 2010. Október 23. - 19:44:51 »

Sógorom kb. 10 ezer km-mel ezelőtt cseréltetett Lanosában vezérműben mindent, nagy szervize volt. Szerencséjére, mivel a gépet cége érdekében is használja, mindig, mindent számlásan intéz, fizet. A szerviz biztosította az összes szükséges alkatrészt, és ez most nagyon fontos momentum volt. Ugyanis a szíj elszakadt, és ezzel együtt tudjuk mi minden károsodik ilyenkor. Drukkoltunk, hogy vállalják el a javítást garanciában, mert ez nagyon sok forintos javítás volna. Itt jön a szerencse: volt számla, a szerviz adta az alkatrészeket, tehát vállalták a hiba teljes körű javítását garanciában! Ezért meggondolandó, hogy érdemes-e vinni ilyen jellegű alkatrészt, mert hiba esetén könnyen pórul járhatunk, mondván, ők nem tehetnek, hogy valamelyik alkatrész hibás volt, nem ők hozták, ők csak kérésre azt szerelték bele. Itt egyébként, mint Akidobos kocsijánál is, a feszítő görgő volt a bűnös a szakításban. Azt hiszem ezen a példán érdemes elgondolkodnunk. Legyen inkább a szerviz felelőssége az alkatrészek beszerzése is, hátha hibás, akkor ők intézzék a kereskedővel, vagy a gyáriakkal a káruk megfizetését, minket hagyjanak ki a buliból. Uff! Én beszéltem!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1278 Dátum: 2010. Október 23. - 20:01:28 »

Sógorom kb. 10 ezer km-mel ezelőtt cseréltetett Lanosában vezérműben mindent, nagy szervize volt. Szerencséjére, mivel a gépet cége érdekében is használja, mindig, mindent számlásan intéz, fizet. A szerviz biztosította az összes szükséges alkatrészt, és ez most nagyon fontos momentum volt. Ugyanis a szíj elszakadt, és ezzel együtt tudjuk mi minden károsodik ilyenkor. Drukkoltunk, hogy vállalják el a javítást garanciában, mert ez nagyon sok forintos javítás volna. Itt jön a szerencse: volt számla, a szerviz adta az alkatrészeket, tehát vállalták a hiba teljes körű javítását garanciában! Ezért meggondolandó, hogy érdemes-e vinni ilyen jellegű alkatrészt, mert hiba esetén könnyen pórul járhatunk, mondván, ők nem tehetnek, hogy valamelyik alkatrész hibás volt, nem ők hozták, ők csak kérésre azt szerelték bele. Itt egyébként, mint Akidobos kocsijánál is, a feszítő görgő volt a bűnös a szakításban. Azt hiszem ezen a példán érdemes elgondolkodnunk. Legyen inkább a szerviz felelőssége az alkatrészek beszerzése is, hátha hibás, akkor ők intézzék a kereskedővel, vagy a gyáriakkal a káruk megfizetését, minket hagyjanak ki a buliból. Uff! Én beszéltem!
Nekem szervizben sohasem volt a gép magam tartom karban,de a vez csere szakszerviz+számlára ment ezzel nem szabad játszani.Amugy pont ma beszéltem egy benfektes szervizes kolegával aki elmondta van egy általam meg nem nevezett cég aki szürke importal hozza be koreából az alkatrészeket és az ő cuccuknál előfordult nálunk nem ritkán(már nem rendelnek onnan)is ilyesmi.
Naplózva

06 70/22 11 222
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1279 Dátum: 2010. Október 24. - 17:05:39 »

Sógorom kb. 10 ezer km-mel ezelőtt cseréltetett Lanosában vezérműben mindent, nagy szervize volt. Szerencséjére, mivel a gépet cége érdekében is használja, mindig, mindent számlásan intéz, fizet. A szerviz biztosította az összes szükséges alkatrészt, és ez most nagyon fontos momentum volt. Ugyanis a szíj elszakadt, és ezzel együtt tudjuk mi minden károsodik ilyenkor. Drukkoltunk, hogy vállalják el a javítást garanciában, mert ez nagyon sok forintos javítás volna. Itt jön a szerencse: volt számla, a szerviz adta az alkatrészeket, tehát vállalták a hiba teljes körű javítását garanciában! Ezért meggondolandó, hogy érdemes-e vinni ilyen jellegű alkatrészt, mert hiba esetén könnyen pórul járhatunk, mondván, ők nem tehetnek, hogy valamelyik alkatrész hibás volt, nem ők hozták, ők csak kérésre azt szerelték bele. Itt egyébként, mint Akidobos kocsijánál is, a feszítő görgő volt a bűnös a szakításban. Azt hiszem ezen a példán érdemes elgondolkodnunk. Legyen inkább a szerviz felelőssége az alkatrészek beszerzése is, hátha hibás, akkor ők intézzék a kereskedővel, vagy a gyáriakkal a káruk megfizetését, minket hagyjanak ki a buliból. Uff! Én beszéltem!
Csak kérdezném...aztán majd aki benfentes az válaszol: Látott már valaki olyan szervízt, ahol mondjuk 60000-nél cserélnek vezérlést, majd 115000-nél történik egy szakadás és a szervíz garanciában cserél/javít mindent ingyen? Én még nem... Viszont ilyen-olyan ürüggyel a felelősség alól kibúvó szervízvezetőt és műhelyfőnököt (pláne ha nem műszaki vagy ügyvéd a tulaj) azt már párat.
Persze sok igazság van abban amit mondasz Apu, fontos a számla, meg a megbízható beszerzési forrás, de azért ne legyenek senkinek illúziói! Sajnos ez még mindig Magyarország!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1280 Dátum: 2010. Október 24. - 17:11:43 »

Sógorom kb. 10 ezer km-mel ezelőtt cseréltetett Lanosában vezérműben mindent, nagy szervize volt. Szerencséjére, mivel a gépet cége érdekében is használja, mindig, mindent számlásan intéz, fizet. A szerviz biztosította az összes szükséges alkatrészt, és ez most nagyon fontos momentum volt. Ugyanis a szíj elszakadt, és ezzel együtt tudjuk mi minden károsodik ilyenkor. Drukkoltunk, hogy vállalják el a javítást garanciában, mert ez nagyon sok forintos javítás volna. Itt jön a szerencse: volt számla, a szerviz adta az alkatrészeket, tehát vállalták a hiba teljes körű javítását garanciában! Ezért meggondolandó, hogy érdemes-e vinni ilyen jellegű alkatrészt, mert hiba esetén könnyen pórul járhatunk, mondván, ők nem tehetnek, hogy valamelyik alkatrész hibás volt, nem ők hozták, ők csak kérésre azt szerelték bele. Itt egyébként, mint Akidobos kocsijánál is, a feszítő görgő volt a bűnös a szakításban. Azt hiszem ezen a példán érdemes elgondolkodnunk. Legyen inkább a szerviz felelőssége az alkatrészek beszerzése is, hátha hibás, akkor ők intézzék a kereskedővel, vagy a gyáriakkal a káruk megfizetését, minket hagyjanak ki a buliból. Uff! Én beszéltem!
Csak kérdezném...aztán majd aki benfentes az válaszol: Látott már valaki olyan szervízt, ahol mondjuk 60000-nél cserélnek vezérlést, majd 115000-nél történik egy szakadás és a szervíz garanciában cserél/javít mindent ingyen? Én még nem... Viszont ilyen-olyan ürüggyel a felelősség alól kibúvó szervízvezetőt és műhelyfőnököt (pláne ha nem műszaki vagy ügyvéd a tulaj) azt már párat.
Persze sok igazság van abban amit mondasz Apu, fontos a számla, meg a megbízható beszerzési forrás, de azért ne legyenek senkinek illúziói! Sajnos ez még mindig Magyarország!
Én ahol cseréltettem szakszervízben ott két év garanciát adtak a vezérlés alkatrészekre a garancia  idő alatti meghibásodásokra van csak garanciális javítás.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1281 Dátum: 2010. Október 24. - 17:17:02 »

Egyébként meg ha te viszel alkatrészt mondjuk egy sima autósboltból és számlád van akkor garancia is van az adott termékre amit érdemes elötte tisztázni. Arra kell figyelni hogy hivatalosan számlával legyen beszereltetve, mert ilyenkor rögtön igazolást kérnek a szakszerű beszerelésről. Persze ez a nehezebb út ha gond van.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1282 Dátum: 2010. Október 24. - 18:21:54 »

Megismétlem: a sógorom reklamálását elfogadták, és ingyen kijavították a hibát, pedig nem ügyvéd. Van ahol tisztességesen elvállalják a hiba garis kijavítását. Az alkatrész hiba miatti gond, meg az övék lett, ők adták hozzá az anyagot. Ezért rizikós az ilyen alkatrész saját beszerzése, mert így már könnyebben átháríthatják a javítás költségét, oszt menj utána, a boltoshoz morogni, ő meg a szervizre fog mutogatni. Ekkor kezdődhet a kálvária...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1283 Dátum: 2010. Október 24. - 18:30:08 »

Erre értettem, hogy az a nehezebb út, de nem reménytelen. Kacsint Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1284 Dátum: 2010. Október 24. - 19:42:56 »

Nekem szervizben sohasem volt a gép magam tartom karban,de a vez csere szakszerviz+számlára ment ezzel nem szabad játszani.Amugy pont ma beszéltem egy benfektes szervizes kolegával aki elmondta van egy általam meg nem nevezett cég aki szürke importal hozza be koreából az alkatrészeket és az ő cuccuknál előfordult nálunk nem ritkán(már nem rendelnek onnan)is ilyesmi.
Melyik ez a cég? (van egy sejtésem)
És mi az a "nem ritkán"?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1285 Dátum: 2010. Október 24. - 20:38:21 »

Nekem szervizben sohasem volt a gép magam tartom karban,de a vez csere szakszerviz+számlára ment ezzel nem szabad játszani.Amugy pont ma beszéltem egy benfektes szervizes kolegával aki elmondta van egy általam meg nem nevezett cég aki szürke importal hozza be koreából az alkatrészeket és az ő cuccuknál előfordult nálunk nem ritkán(már nem rendelnek onnan)is ilyesmi.
Melyik ez a cég? (van egy sejtésem)
És mi az a "nem ritkán"?
Sejtésem nekem is van...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1286 Dátum: 2010. Október 25. - 05:35:17 »

Nekem szervizben sohasem volt a gép magam tartom karban,de a vez csere szakszerviz+számlára ment ezzel nem szabad játszani.Amugy pont ma beszéltem egy benfektes szervizes kolegával aki elmondta van egy általam meg nem nevezett cég aki szürke importal hozza be koreából az alkatrészeket és az ő cuccuknál előfordult nálunk nem ritkán(már nem rendelnek onnan)is ilyesmi.
Melyik ez a cég? (van egy sejtésem)
És mi az a "nem ritkán"?
Sejtésem nekem is van...
Konkrét adatot nem tudok a meghibésodott alkatrészekről.De rákérdek.
Naplózva

06 70/22 11 222
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #1287 Dátum: 2010. November 03. - 10:41:32 »

Tegnap megvolt a 4 éves műszaki. Minden rendben ment így most 2012.11.02-ig nincs ezzel sem gond. 21.000Ft ért intézte a szerelőm, ebben már benne van a múltkori fékbetét csere is.

Közben viszont elértem a 60.000 km-t, viszont most tuti nem lesz pénz a vezérlés cseréjére...meddig lehet elhúzni a dolgot? Olajat, szűrőt idén cserélnem kellett, mert 45.000-nél betöltött renaultos olaj darabokra esett, így most tényleg csak a vezérlés csere lenne. Olaj majd 68.000-nél. kibírhatja addig?
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1288 Dátum: 2010. November 03. - 10:46:12 »

Tegnap megvolt a 4 éves műszaki. Minden rendben ment így most 2012.11.02-ig nincs ezzel sem gond. 21.000Ft ért intézte a szerelőm, ebben már benne van a múltkori fékbetét csere is.

Közben viszont elértem a 60.000 km-t, viszont most tuti nem lesz pénz a vezérlés cseréjére...meddig lehet elhúzni a dolgot? Olajat, szűrőt idén cserélnem kellett, mert 45.000-nél betöltött renaultos olaj darabokra esett, így most tényleg csak a vezérlés csere lenne. Olaj majd 68.000-nél. kibírhatja addig?
8000 km-t? Szerintem símán, de ovakódj a hirtelen visszaváltástól nagy gázzal. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1289 Dátum: 2010. November 03. - 10:46:28 »

Tegnap megvolt a 4 éves műszaki. Minden rendben ment így most 2012.11.02-ig nincs ezzel sem gond. 21.000Ft ért intézte a szerelőm, ebben már benne van a múltkori fékbetét csere is.

Közben viszont elértem a 60.000 km-t, viszont most tuti nem lesz pénz a vezérlés cseréjére...meddig lehet elhúzni a dolgot? Olajat, szűrőt idén cserélnem kellett, mert 45.000-nél betöltött renaultos olaj darabokra esett, így most tényleg csak a vezérlés csere lenne. Olaj majd 68.000-nél. kibírhatja addig?
Ha szerencséd van, akkor igen! Ha nincs, akkor meg tönkre mész anyagilag, mert egy szakadás sok kárt tud okozni ám.
Drukkolunk Neked, és a szíjnak! Kitartás! De azért jól gondold meg, ne legyen sírás belőle. Röhej, hogy az embernek ilyenre is kell számítani, hogy van-e most egy rohadt szervizre pénze, vagy nincs. Nagy szégyen ez!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 84 85 [86] 87 88 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!