Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 22. - 20:22:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 280676 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1170 Dátum: 2010. Május 31. - 13:17:29 »

Ma meglett a 45000-es szervíz és a műszaki vizsga. Anyaggal (én vittem) mindennel együtt potom 54000....még szerencse, hogy van hol megcsinálni az ilyet, mert ha nem lenne, nem tudnám hova rakni a sok pénzt!!!! 
Kellemetlenség a dologban, hogy az első két ablakról ugrott a fólia, pedig sokmindent mebgozgattam, hogy maradhasson. Végül úgy döntöttem, hogy jöjjön le, mert újabban utaznak rá a zsaruk az utólagos xenon társaságában és 30000+KPM vizsga a rögtönzött honoráriumuk érte. Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1171 Dátum: 2010. Június 05. - 14:03:42 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1172 Dátum: 2010. Június 05. - 22:08:35 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1173 Dátum: 2010. Június 05. - 23:36:01 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Ühüm. És mennyi az oldalüveg?

Csak mert aki csinálta, az 1500 pénzért leveszi. 6000 pénzért meg visszateszi.

De majd nem én viszem vizsgázni, hanem a szerelő. Meg lehúzzák majd az ablakot és kész.  Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2010. Június 05. - 23:38:01 írta captainb » Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1174 Dátum: 2010. Június 06. - 06:12:15 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Ühüm. És mennyi az oldalüveg?

Csak mert aki csinálta, az 1500 pénzért leveszi. 6000 pénzért meg visszateszi.

De majd nem én viszem vizsgázni, hanem a szerelő. Meg lehúzzák majd az ablakot és kész.  Kacsint

Az nem nyert mert az autót félig lehúzott ablakkal is le kell fényképezni! Nálunk voltak olyan helyek ahol eddig megoldottak szinte mindent, de ezt most nem vállalják be.
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #1175 Dátum: 2010. Június 06. - 07:15:26 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Ühüm. És mennyi az oldalüveg?

Csak mert aki csinálta, az 1500 pénzért leveszi. 6000 pénzért meg visszateszi.

De majd nem én viszem vizsgázni, hanem a szerelő. Meg lehúzzák majd az ablakot és kész.  Kacsint

Az nem nyert mert az autót félig lehúzott ablakkal is le kell fényképezni! Nálunk voltak olyan helyek ahol eddig megoldottak szinte mindent, de ezt most nem vállalják be.
Ez érdekes,ugyanis a műszaki vizsgának nem feltétele a működő ablak mozgató tudtommal. He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1176 Dátum: 2010. Június 06. - 07:45:17 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Ühüm. És mennyi az oldalüveg?

Csak mert aki csinálta, az 1500 pénzért leveszi. 6000 pénzért meg visszateszi.

De majd nem én viszem vizsgázni, hanem a szerelő. Meg lehúzzák majd az ablakot és kész.  Kacsint

Az nem nyert mert az autót félig lehúzott ablakkal is le kell fényképezni! Nálunk voltak olyan helyek ahol eddig megoldottak szinte mindent, de ezt most nem vállalják be.
Ez érdekes,ugyanis a műszaki vizsgának nem feltétele a működő ablak mozgató tudtommal. He
Hát basszus, akkor vizsga előtt levetetem, utána vis****akatom. Nekem ennyit megér, hogy:

a, nem sülünk meg, mert érezhető különbség van a nap erejében az első szélvédő és az oldalablakok között; szvsz a gyári színezés nem segít a hővédelmen, hanem ront
b, ha ne adj isten megpróbálják feltörni, azért valamit véd
c, egy napig jártam fólia nélkül, hülyén nézett ki az autó
d, tudtommal a Lacetti oldalablak nem 2 Ft és minek szétbontani kétszer a kárpitot az üveg miatt? Azután meg ott álljon?

De most fóliára utaznak a vizsgán, Rudi szerint, ami simán megváltozhat decemberig.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1177 Dátum: 2010. Június 06. - 07:53:59 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
az leugrós lessz műszakin CB.Vételezned kell normál oldalüveget műszakira.
Ühüm. És mennyi az oldalüveg?

Csak mert aki csinálta, az 1500 pénzért leveszi. 6000 pénzért meg visszateszi.

De majd nem én viszem vizsgázni, hanem a szerelő. Meg lehúzzák majd az ablakot és kész.  Kacsint

Az nem nyert mert az autót félig lehúzott ablakkal is le kell fényképezni! Nálunk voltak olyan helyek ahol eddig megoldottak szinte mindent, de ezt most nem vállalják be.
Ez érdekes,ugyanis a műszaki vizsgának nem feltétele a működő ablak mozgató tudtommal. He
Hát basszus, akkor vizsga előtt levetetem, utána vis****akatom. Nekem ennyit megér, hogy:

a, nem sülünk meg, mert érezhető különbség van a nap erejében az első szélvédő és az oldalablakok között; szvsz a gyári színezés nem segít a hővédelmen, hanem ront
b, ha ne adj isten megpróbálják feltörni, azért valamit véd
c, egy napig jártam fólia nélkül, hülyén nézett ki az autó
d, tudtommal a Lacetti oldalablak nem 2 Ft és minek szétbontani kétszer a kárpitot az üveg miatt? Azután meg ott álljon?

De most fóliára utaznak a vizsgán, Rudi szerint, ami simán megváltozhat decemberig.
Hát nem tudom itt mi oldható meg de talán az oldalablak is. http://www.expressz.hu/ingyen/hirdetes-21014944/
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1178 Dátum: 2010. Június 06. - 08:04:48 »

Köszi Krisz, de mondjuk azért ennyire nem akarom. Ha a saját szerelőm meg tudja oldani jó (a sajátját meg tudta), ha nem, akkor leveszem- vis****akatom 10000 pénzért. Ugyanott vagyok.
Szimplán egy készlet ablakra nem szeretnék beruházni.

Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1179 Dátum: 2010. Június 06. - 09:15:34 »

Cápa!

Mennyire voltak sötétek azok a fóliák? Sötétebbek, mint az enyém, vagy világosabbak? Az új fóliáimra gondolok.
Szolíd fóliák voltak, asszem 35-ös. A lényeg az, hogy műszakin végig videózva van a kocsi. Lehet áttolják valahol, de:
1. erre utaznak mostanában a rendőrök+az utólagos xenonra és nem éri meg, ha megajándékoz 30000-rel és egy KPM-es vizsgával
2. aki áttolja, az az engedélyével játszik, ugyanis elveszik tőle, ha visszanézik a videót és így tolta át a kocsit.

Szal nekem nem ért meg ennyit, inkább levetettem. Sebiék mellett másik ismerősömet (rokon, feleségem unokatestvére, aki eddig mindent elintézett amit lehetett) is kérdeztem, aki tényleg áttolta volna, ha lehetne, mert ezt csinálja nap mint nap. Nem vállalta ő sem. Nekem meg nem ért volna annyit a dolog, hogy üvegcserével meg legyen bontva a kárpit (még nem volt) aztán visszatéve a fóliázott üvegeket, másnap egy vadbarom rendőrbe botlok, aki erre utazik.
Ha változik a rendelet (amit kétlek, mert egész európában így van asszem) akkor vis****akatom, de ha nem, akkor inkább tetetek fel 100%-os fóliát, ami nem sötétít, csak UV-t szűr és egy esetleges üvegbetörés esetén egyben tartja a szilánkokat.
Amúgy a működő ablak tényleg nem feltétel, de asszem azért nem lehet lehúzott ablakkal menni, mert az olyan a vizsgán, mintha nem lenne oldalsó szélvédőd.
Amúgy sógoromnak levették az utólagosan felrakott ledsort is, valamint a ledes helyzetjelzőket. Egyik sem szabvány (E1), ráadásul a ledsornak (nappali fény) meghatározott módja van, ahogy be szabad kötni ( csak helyzetjelzővel világíthat, ha tompítottat kapcsolsz, azzal le kell kapcsolódnia) és tanusítvánnyal is kell rendelkeznie!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1180 Dátum: 2010. Június 06. - 09:22:00 »

Köszi Krisz, de mondjuk azért ennyire nem akarom. Ha a saját szerelőm meg tudja oldani jó (a sajátját meg tudta), ha nem, akkor leveszem- vis****akatom 10000 pénzért. Ugyanott vagyok.
Szimplán egy készlet ablakra nem szeretnék beruházni.

Csak a 2 első ajtó üvege a lényeg. A műszaki vizsgán nem feltétel hogy működjön az ablakemelőd, de az igen, hogy az első ajtókban félig lehúzva le legyen fényképezve, anélkül bukás, a központi  rendszer nem engedi tovább vizsga folyamatot. Nálunk is az elő ajtó üvegek műszakira cserélődnek, de ez más kérdés mert van másik!
Naplózva

cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1181 Dátum: 2010. Június 06. - 09:32:26 »

Nos máris ugrott a 100%-os fólia elképzelésem...pedig jó lett volna! Utólag belegondolva...tényleg nem létezhet olyan, mert valami anyagból lennie kell!
Egy kis tájékoztató, bár egy ehhez hasonlót már régebben belinkeltem:

"Több mit tíz éves folyamatos és kitartó munkával az EWFA (Európai Fólia Szövetség) és cégünk, mely a szövetség egyedüli magyar tagja, elérte, hogy a fólia felszerelés szabályozásáért felelős minisztérium, 2005-ben, új, az európai szinten is elfogadott szabályozást alkosson a gépjárműre utólag felszerelhető fóliák ügyében, Magyarországon. A gazdasági és közlekedési miniszter 84/2005. (X.11) GKM rendeletének 3. §-a szerint személygépkocsik esetén, nem csak a hátsó oldalsó ablakok, de a hátsó szélvédő is bármely sötétségű fóliával jogszerűen ellátható, amennyiben a fólia magyarországi minősítéssel ("H" engedély) rendelkezik, a hátsó szélvédőn az esetleges pótféklámpa felülete nincs a sötétítő fólia által eltakarva valamint a gépjármű két oldalsó tükörrel van ellátva.

Pontosítva:

 

- A "B" oszlop mögötti üvegek (hátsó oldalsó, hátsó szélvédő) csak érvényes "H" minősítő jellel rendelkező anyaggal fóliázhatók, a fényáteresztéstől függetlenül, abban az esetben, hogyha azt a munkát

- regisztrált kivitelező végzi,

- bevizsgált fólia került az üvegre,

- a hátsó szélvédőn az esetleges pótféklámpa felülete nincs a sötétítő fólia által eltakarva.
- két külső visszapillantó tükör.
 

 

- A vezető üléssor melletti üveg és fólia együttes fényáteresztő képessége nem lehet kevesebb mint 70%.

A gyárilag színezett üvegekre legálisan a színtelen biztonsági fólia sem alkalmazható, bár ezt a fóliát sem lehet szabad szemmel észrevenni, mert 89% a fényáteresztő képessége (majdnem víztiszta). A fólia és az üveg fényáteresztő képessége a felragasztás esetén összeadódik, tehát a 70%-os üveg és a 89%-os fólia együttesen 62,3% látható fényt enged át, ami 7,7%-al kevesebb mint amit a Magyarországon jelenleg érvényben lévő szabályozás lehetővé tesz.

 

- Az első szélvédő és a fólia együttes fényáteresztő képessége nem lehet kevesebb mint 75%.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1182 Dátum: 2010. Június 06. - 09:47:30 »

Köszi Krisz, de mondjuk azért ennyire nem akarom. Ha a saját szerelőm meg tudja oldani jó (a sajátját meg tudta), ha nem, akkor leveszem- vis****akatom 10000 pénzért. Ugyanott vagyok.
Szimplán egy készlet ablakra nem szeretnék beruházni.

Csak a 2 első ajtó üvege a lényeg. A műszaki vizsgán nem feltétel hogy működjön az ablakemelőd, de az igen, hogy az első ajtókban félig lehúzva le legyen fényképezve, anélkül bukás, a központi  rendszer nem engedi tovább vizsga folyamatot. Nálunk is az elő ajtó üvegek műszakira cserélődnek, de ez más kérdés mert van másik!
Tudom, de hát az is pénz. Viszont ezek a gyári színezett üvegek hő- és UV védelem szempontjából semmit nem érnek.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1183 Dátum: 2010. Június 06. - 17:23:56 »

Köszi Krisz, de mondjuk azért ennyire nem akarom. Ha a saját szerelőm meg tudja oldani jó (a sajátját meg tudta), ha nem, akkor leveszem- vis****akatom 10000 pénzért. Ugyanott vagyok.
Szimplán egy készlet ablakra nem szeretnék beruházni.

Csak a 2 első ajtó üvege a lényeg. A műszaki vizsgán nem feltétel hogy működjön az ablakemelőd, de az igen, hogy az első ajtókban félig lehúzva le legyen fényképezve, anélkül bukás, a központi  rendszer nem engedi tovább vizsga folyamatot. Nálunk is az elő ajtó üvegek műszakira cserélődnek, de ez más kérdés mert van másik!
Tudom, de hát az is pénz. Viszont ezek a gyári színezett üvegek hő- és UV védelem szempontjából semmit nem érnek.

Az üveget egyszer megveszed, aztán 2évente oda-vissza cseréled, amíg megvan a verda.
Naplózva

captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1184 Dátum: 2010. Június 06. - 22:21:18 »

Köszi Krisz, de mondjuk azért ennyire nem akarom. Ha a saját szerelőm meg tudja oldani jó (a sajátját meg tudta), ha nem, akkor leveszem- vis****akatom 10000 pénzért. Ugyanott vagyok.
Szimplán egy készlet ablakra nem szeretnék beruházni.

Csak a 2 első ajtó üvege a lényeg. A műszaki vizsgán nem feltétel hogy működjön az ablakemelőd, de az igen, hogy az első ajtókban félig lehúzva le legyen fényképezve, anélkül bukás, a központi  rendszer nem engedi tovább vizsga folyamatot. Nálunk is az elő ajtó üvegek műszakira cserélődnek, de ez más kérdés mert van másik!
Tudom, de hát az is pénz. Viszont ezek a gyári színezett üvegek hő- és UV védelem szempÁra?

 

Az üveget egyszer megveszed, aztán 2évente oda-vissza cseréled, amíg megvan a verda.
Igen, csak:


Ára?

Én nem vagyok szétszerelős fajta és tudtommal a kilincs körüli műanyagot nem lehet sérülésmentesen bontani.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Oldalak: 1 ... 77 78 [79] 80 81 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!