Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 00:29:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 280807 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1140 Dátum: 2010. április 15. - 18:41:06 »

Jártam ma Chevrolet Gombos szervízébe 45 eKm-es átvizsgálásra. Mondtam, hogy a külső visszapillantó tükör alatt lévő műanyagjaim kettérepedtek, jó lenne kicserélni gariba, no meg a kilincseimen lévő kezdődő festékhiányos állapotot is orvosolni kellene. A műanyagra közölték velem: gyárilag ilyen, ha kicserélnék, akkor is ilyet tennének vissza, akkor meg minek? Erre megmutattam a szervíz előtt parkoló fehér taxi Lacettin, hogy akkor neki miért nem a "gyári" került beépítésre, azaz miért nincs szétrepedve? Aztán előkerült a fényképező és megígérték, hogy megkérik a cserére az engedélyt a központtól. A kilincs fényezésre csak annyit mondtak: van olyan Lacsi amelyiken tényleg nagyon lekopott már, de nekem még nincs "nagyon". Mondtam, hogy a szépérzékem miatt már néhol bejavítottam egy kicsit, mert rém rusnya a festék alól kivillanó alapozó, ráadásul hónapokon át ezt nézegetni? Lehet, hogy hülye vagyok, de nem nagyon hitték el... Aztán elökerült egy Úriember és közölte : tiszta sor, fényezni kell, mert kilátszik az alapozó, erre meg kell hogy adják az engedélyt.
Egyébként vittem olajat, olajszűrőt, benzinszűrőt a cseréhez. Pollent cseréltem 2 hete, légszűrő sport, tehát majd mosom. Az ékszíjamat kellett cserélni ezeken felül, meg fagyállót és fizettem 24 eFt-ot.
Megemlítettem a Klubot, hogy le vannak írva "nálunk" is a tipushibák, ha esetleg nem még tudnák...   Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1141 Dátum: 2010. április 15. - 19:18:16 »

Érdekes történetek ezek....és milyen gyakoriak!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1142 Dátum: 2010. április 15. - 19:39:06 »

Hát ugye a két márkát gazasági megfontolásból összevonták egy szalonba / szervízbe. Gondolom pár embert is elküldtek, közöttük szerelőket is. Lehet senki nem volt ott, aki tapasztalt lenne a márkában annak hibájában.
Ezen felül állítólag válság van, tehát a palit még jobban le kell húzni...
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1143 Dátum: 2010. április 15. - 20:15:48 »

Hát ugye a két márkát gazasági megfontolásból összevonták egy szalonba / szervízbe. Gondolom pár embert is elküldtek, közöttük szerelőket is. Lehet senki nem volt ott, aki tapasztalt lenne a márkában annak hibájában.
Ezen felül állítólag válság van, tehát a palit még jobban le kell húzni...
Még ha 2 márka lenne összevonva itt...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1144 Dátum: 2010. április 15. - 20:27:22 »

Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, aki kamionokkal foglalkozik, de ért azért a kocsikhoz is. Jó pár hibakód kiolvasó megfordult már a kezében.
Történt, hogy a céges Astra megadta magát. Bevitték a helyi Opel-Chevy-Honda-stb-stb-stb szervízbe. Elég jó ismerős ott. Mondták, hogy bemennek a műhelybe, kéne egy villamossági szaki.
Megjött... Hát ki kéne olvasni a hibakódot. Mondja a faszi, hogy nem tudja, mert német a menü. Ismerősöm megkérdezte, hogy megnézheti e. Átállította neki magyarra Mosolyog
Fószer csak nézett. Kérdi haverom, hogy ezt ők eddíg miért nem állították át? Válasz, nem akarták elrontani. Na, kijött a hiba, hogy generátor. Kértek szerszámot, megcsinálták
saját maguknak ott a szervízben. Munkafelvevőnél kifizették az anyagot.
2 hét múlva csörög a mobilja. Munkafelvevő telefonál, hogy mi volt a baj a kocsijukkal legutóbb? Mert van bent egy Astra, és ugyanaz a baja... NO COMMENT!!!

Ez teljesen normális egy magyarországi márkaszervizben. A hiba benned van, hogy ezen meglepődsz Mosolyog
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1145 Dátum: 2010. április 15. - 20:29:19 »

a két márkát gazdasági megfontolásból összevonták egy szalonba / szervízbe
Hát így is lehet fogalmazni, csak nem ez az igazság...
Naplózva

Pittike
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #1146 Dátum: 2010. április 16. - 09:58:46 »

Jártam ma Chevrolet Gombos szervízébe
Megemlítettem a Klubot, hogy le vannak írva "nálunk" is a tipushibák, ha esetleg nem még tudnák...   Vigyorog
Puszit kaptál??  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1147 Dátum: 2010. április 16. - 15:44:34 »

Jártam ma Chevrolet Gombos szervízébe
Megemlítettem a Klubot, hogy le vannak írva "nálunk" is a tipushibák, ha esetleg nem még tudnák...   Vigyorog
Puszit kaptál??  Vigyorog
Puszi nem volt, talán egy icipici máshogy hozzáállás. De lehet, hogy csak beképzelem. Ha viszem fényezni, kapnak szórólapot, csak hogy érezzék a törődést...  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1148 Dátum: 2010. április 18. - 12:58:06 »

A legutóbbi szervízlátogatáskor közölték, hogy nem égnek a rendszám világításaim. 
Mondtam, hogy nem bántsák, mert LED-esek, majd Én cserélem. 
Persze itthon néztem meg őket és láss csodát: működtek!   
Igaz, nem erős sárgás fényük van, hanem fehér, de azért ezt nem észrevenni illetve nem meglátni... 
/aztán azt már nem kezdtem fejtegetni, hogy azért LED-es, mert a sima izzótól eldeformálódtak, bebarnultak, megolvadtak... /
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 18. - 13:01:22 írta ladlac » Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1149 Dátum: 2010. április 23. - 19:48:33 »

Sziasztok, a lacsival kalandosan kezdődik az életem! Fehérvár autóházban levettek egy tízezresre, átvizsgálás címén, és nem vették észre (sajnos én sem) hogy a világítás visszajelzés nem működik a műszerfalon,(remélem csak biztosíték gond  lesz), és egy műanyag elem törött bal elején, alján, a lökhárító és a kerék között. Olyan mintha a kerék körüli doblemez része lenne.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1150 Dátum: 2010. április 23. - 19:49:44 »

Sziasztok, a lacsival kalandosan kezdődik az életem! Fehérvár autóházban levettek egy tízezresre, átvizsgálás címén, és nem vették észre (sajnos én sem) hogy a világítás visszajelzés nem működik a műszerfalon,(remélem csak biztosíték gond  lesz), és egy műanyag elem törött bal elején, alján, a lökhárító és a kerék között. Olyan mintha a kerék körüli doblemez része lenne.
Ja és egy színvak mazsola belerohant a pirosba, a bal első sárvédőmtől, 30 centire sikerült megállnia!
Nem gondoltam volna hogy ennyire izgalmas lacsetti tulajnak lenni!
Nincs visszajelzője a világitásnak.
Naplózva


LPG
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1151 Dátum: 2010. április 23. - 19:56:03 »

Sziasztok, a lacsival kalandosan kezdődik az életem! Fehérvár autóházban levettek egy tízezresre, átvizsgálás címén, és nem vették észre (sajnos én sem) hogy a világítás visszajelzés nem működik a műszerfalon,(remélem csak biztosíték gond  lesz), és egy műanyag elem törött bal elején, alján, a lökhárító és a kerék között. Olyan mintha a kerék körüli doblemez része lenne.
Ja és egy színvak mazsola belerohant a pirosba, a bal első sárvédőmtől, 30 centire sikerült megállnia!
Nem gondoltam volna hogy ennyire izgalmas lacsetti tulajnak lenni!
Nincs visszajelzője a világitásnak.
válasz a lámpás topikban
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1152 Dátum: 2010. Május 01. - 21:50:08 »

http://www.daewooautoalkatresz.hu/webshop/product.php?id_product=244 Itt van 32-ért -10%klub kedvezmény.
Ugy már csak 28800 FT. Vigyorog


A Gates csak szíjat gyárt a többi alkatrész "minőségére" még utalás sincs!
A garancián túli dolgokban mindenki azt tesz a pénztárcájával és az autójával amit akar! Kacsint Vigyorog
Megkérdeztem a Krisztiánt és minden alkatrész gyári ebben a szetben.
Naplózva


LPG
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1153 Dátum: 2010. Május 07. - 07:55:41 »

http://www.daewooautoalkatresz.hu/webshop/product.php?id_product=244 Itt van 32-ért -10%klub kedvezmény.
Ugy már csak 28800 FT. Vigyorog


A Gates csak szíjat gyárt a többi alkatrész "minőségére" még utalás sincs!
A garancián túli dolgokban mindenki azt tesz a pénztárcájával és az autójával amit akar! Kacsint Vigyorog
Megkérdeztem a Krisztiánt és minden alkatrész gyári ebben a szetben.
A főoldalról rájuk kattintgatva én 15% kedvezményt látok...
Viszont az ott talált példa árak nem egyeznek a webshoppos árakkal...  He
Most azt a tanácsot fogom kapni, hogy használjam a telcsit? 
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1154 Dátum: 2010. Május 07. - 12:10:43 »

Tudja valaki, hogy 4 éves korában mennyi időre kapja a kocsi a műszakit? Mibe fáj egy ilyen most jelenleg, hogy összevonták a zöldkarival?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Oldalak: 1 ... 75 76 [77] 78 79 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!