Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 10:12:59 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281182 alkalommal)
ajkai gyuri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #975 Dátum: 2010. Január 26. - 11:43:05 »

Köszönöm az infót probálom beszerezni a cuccokat
végül is nyáron lejár a 3 évem ugyhogy tudom vinni kissebb szervizbe is ahol nem csillagászati ár a szerviz mint itt nálunk.
mégegyszer örök hálám az infoért!
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #976 Dátum: 2010. Január 26. - 12:45:53 »

Köszönöm az infót probálom beszerezni a cuccokat
végül is nyáron lejár a 3 évem ugyhogy tudom vinni kissebb szervizbe is ahol nem csillagászati ár a szerviz mint itt nálunk.
mégegyszer örök hálám az infoért!

vagy egy kicsit hátramenetben mész és akkor eléred ismét a 45 000 km-t.  Kacsint
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #977 Dátum: 2010. Január 26. - 14:49:47 »

Üdv mindenkinek!  kérdésem van.
Lacetti 1.4 autom van 45000 es szervizet kellene csináltatnom de 56000 körül van benne pénz szüke miatt nem volt lehetöség szervizre. kicsúsztam a garibol vagy nem?
Még olyan kérdés, meg tudja nekem mondani valaki hogy mit csinálnak 45000 es szerviznél?
Lehet hogy be tudnám szerezni igy is olcsobb lenne a szerviz
Elöre is köszönöm a segitséget

Üdv: ajkai gyuri

Uhh! Hát ha most ÍGY beviszed az autót a márkaszervizbe, a garanciát (legalábbis a motor tekintetében) AZONNAL ELFELEJTHETED. Ami ennél nagyobb baj, hogy moci sem fogja megköszönni a 26.000 km-t egy olajjal, főleg ha az az olaj valami GM 10W-40 vagy hasonló volt.

Nem tudom mennyi gari lenne még az autóra és van-e olyan jel, ami arra utal, hogy szükséged lesz a garanciára. Ha igen, akkor jól meggondolnám mit tegyek és milyen sorrendben  Vigyorog
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #978 Dátum: 2010. Január 26. - 14:54:00 »

Köszönöm az infót probálom beszerezni a cuccokat
végül is nyáron lejár a 3 évem ugyhogy tudom vinni kissebb szervizbe is ahol nem csillagászati ár a szerviz mint itt nálunk.
mégegyszer örök hálám az infoért!

Nah itt a válasz a kérdésemre, bamba voltam Mosolyog Viszont akkor már most sem kell márkaszervizbe menj szvsz, a gari már úgyis ugrott.
Naplózva

Pittike
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #979 Dátum: 2010. Január 31. - 09:10:53 »

Üdv mindenkinek!  kérdésem van.
Lacetti 1.4 autom van 45000 es szervizet kellene csináltatnom de 56000 körül van benne pénz szüke miatt nem volt lehetöség szervizre. kicsúsztam a garibol vagy nem?
Még olyan kérdés, meg tudja nekem mondani valaki hogy mit csinálnak 45000 es szerviznél?
Lehet hogy be tudnám szerezni igy is olcsobb lenne a szerviz
Elöre is köszönöm a segitséget

Üdv: ajkai gyuri


Üdv köztünk!

Ha 56 körül van benne, akkor már lassan (60ezernél) esedékes a 60 ezres nagy szerviz.
45 ezernél: Olaj+szűrő; levegőszűrő; Motor hűtőfolyadék.
60 ezernél: Olaj+szűrő; Gyertyák; Vezérműszíj+ a vezető görgők; Vízpumpa (ajánlott, de nem kötelező).

Az szükséges anyagokat be tudod szerezni Pesten a Várna utcában lévő Chevy boltból! Postai utánvétel is van. És 10% klub kedvezmény.  Kacsint
45 ezernél az első fékbetét csere is előírás (és nagyjából el is fogy városi forgalomban, persze ez sok mindentől függ).
Gyertyát+vízpumpát én nem cserélek ilyenkor(60-nál). Felesleges. De kinek így, kinek úgy.
Naplózva
ajkai gyuri
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 21


« Hozzászólás #980 Dátum: 2010. Január 31. - 10:36:52 »

Jó reggelt!
Gyertyát már 30  nál kicserélték a fékolajjal együtt. a vizpumpát azt a vezérmüszijjal együtt szokták cserélni ugye? azt ráérek 100 nál?
vagy elöbb?

Üdv: gyuri
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #981 Dátum: 2010. Január 31. - 10:42:32 »

Jó reggelt!
Gyertyát már 30  nál kicserélték a fékolajjal együtt. a vizpumpát azt a vezérmüszijjal együtt szokták cserélni ugye? azt ráérek 100 nál?
vagy elöbb?

Üdv: gyuri

vízpumpát ajánlott, de nem kötelező. Én megnézetném a helyedben, hogy nem szivárog-e valahol. A vezérműszíj meg hogy kibír e 100-at?? Az nagyon necces szerintem.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #982 Dátum: 2010. Január 31. - 10:46:10 »

Üdv mindenkinek!  kérdésem van.
Lacetti 1.4 autom van 45000 es szervizet kellene csináltatnom de 56000 körül van benne pénz szüke miatt nem volt lehetöség szervizre. kicsúsztam a garibol vagy nem?
Még olyan kérdés, meg tudja nekem mondani valaki hogy mit csinálnak 45000 es szerviznél?
Lehet hogy be tudnám szerezni igy is olcsobb lenne a szerviz
Elöre is köszönöm a segitséget

Üdv: ajkai gyuri


Üdv köztünk!

Ha 56 körül van benne, akkor már lassan (60ezernél) esedékes a 60 ezres nagy szerviz.
45 ezernél: Olaj+szűrő; levegőszűrő; Motor hűtőfolyadék.
60 ezernél: Olaj+szűrő; Gyertyák; Vezérműszíj+ a vezető görgők; Vízpumpa (ajánlott, de nem kötelező).

Az szükséges anyagokat be tudod szerezni Pesten a Várna utcában lévő Chevy boltból! Postai utánvétel is van. És 10% klub kedvezmény.  Kacsint
45 ezernél az első fékbetét csere is előírás (és nagyjából el is fogy városi forgalomban, persze ez sok mindentől függ).
Gyertyát+vízpumpát én nem cserélek ilyenkor(60-nál). Felesleges. De kinek így, kinek úgy.

gyertya 30ekm,fékolaj forráspont alapján,fékbetét cseréltem már 29ekm nél/KBT/ de 120ekm nél is
Vezérműszíj 60.000km! Vízpumpát vagy cseréled vagy nem de a tömítését ajánlott mert meg kell mozdítani szíjfeszesség állításakor és utána folyhat de ha már ki van véve...
Amúgy ha sarkosan nézzük cseréled a feszítöt cseréled a vezetőt mindegyik csapágy a vízpumpa is gyakorlatilag egy csapágy..
Ha kint van a vízpumpa akkor már a fagyállócsere is megejthető egyszerűen.
Amit 60ekm nél cserélni ajánlott
olaj+szűrő
levegő+pollenszürő
gyertya
hosszbordásszíj
vezérlés klt.
mivel kimaradt a 45ekm nél az üzemanyagszűrő azt is/magyar üzemanyag kíváló minőségét ismerve nem árt 30ekm nél cserélni inkább/
Naplózva

70/4334431
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #983 Dátum: 2010. Január 31. - 10:49:06 »

Jó reggelt!
Gyertyát már 30  nál kicserélték a fékolajjal együtt. a vizpumpát azt a vezérmüszijjal együtt szokták cserélni ugye? azt ráérek 100 nál?
vagy elöbb?

Üdv: gyuri

vízpumpát ajánlott, de nem kötelező. Én megnézetném a helyedben, hogy nem szivárog-e valahol. A vezérműszíj meg hogy kibír e 100-at?? Az nagyon necces szerintem.

szíj attól függően mást bír ,hogy használják az autót rövid táv gyakori fordulatváltoztatás,autópálya állandó fordulat
cseréltem már 135ekm nél is de NEM ajánlott mert ha szakad akkor kb 200.000ft!! minimum
Naplózva

70/4334431
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #984 Dátum: 2010. Január 31. - 14:58:17 »

Nos, összeszedtem a gondolataimat az idei szerviz dologban. Küldtem 4 árajánlat kérő emailt a szóba jöhető szervizeknek
Egyik (Kalocsa) már másnap válaszolt. Várom a többit is, azután összehasonlítás, néhány pontosító telefon és döntés..
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #985 Dátum: 2010. Február 02. - 18:23:07 »

 Sziasztok. Csütörtökön viszem 2 éves kötelező szervízre a gépet. Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet? Konkrétumot nem tudtak mondani. A Gomboshoz viszem, az összes szűrőt, olajat, gyertyákat és esetleg a fékfolyadékot én viszem.

Most a madaras tecsóban csak 9000 az 5w40-es Castrol Magnatec. A Róna utcában 9645...

28000 gondtalan kilométeren vagyunk túl csak ne lenne olyan szomjas. Városban 11 körül, igaz nyáron Horvátország 6.3...

Szerintetek a kézifék utánaállítást garanciálisan végzik el vagy felszámolnak érte munkadíjat?

Üdv mindenkinek: LuzsoSW
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #986 Dátum: 2010. Február 02. - 19:14:40 »

Sziasztok. Csütörtökön viszem 2 éves kötelező szervízre a gépet. Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet? Konkrétumot nem tudtak mondani. A Gomboshoz viszem, az összes szűrőt, olajat, gyertyákat és esetleg a fékfolyadékot én viszem.

Most a madaras tecsóban csak 9000 az 5w40-es Castrol Magnatec. A Róna utcában 9645...

28000 gondtalan kilométeren vagyunk túl csak ne lenne olyan szomjas. Városban 11 körül, igaz nyáron Horvátország 6.3...

Szerintetek a kézifék utánaállítást garanciálisan végzik el vagy felszámolnak érte munkadíjat?

Üdv mindenkinek: LuzsoSW

A szervíz keretén belül van fék átvizsgálás is tehát meg kellene csinálniuk plusz kltg. nélkül.
Az olajszűrőt célszerübb a szervízben megvenni ott sem vészes 1000ft körül és van alkatrész a számládon .
Vannak olyan szervizek akik egyéb költséget számolnak fel hozott olaj esetén.
Naplózva

70/4334431
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #987 Dátum: 2010. Február 02. - 19:28:06 »

Sziasztok. Csütörtökön viszem 2 éves kötelező szervízre a gépet. Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet? Konkrétumot nem tudtak mondani. A Gomboshoz viszem, az összes szűrőt, olajat, gyertyákat és esetleg a fékfolyadékot én viszem.

Most a madaras tecsóban csak 9000 az 5w40-es Castrol Magnatec. A Róna utcában 9645...

28000 gondtalan kilométeren vagyunk túl csak ne lenne olyan szomjas. Városban 11 körül, igaz nyáron Horvátország 6.3...

Szerintetek a kézifék utánaállítást garanciálisan végzik el vagy felszámolnak érte munkadíjat?

Üdv mindenkinek: LuzsoSW
Én tegnap kértem tőlük árajánlatot 2 éves szervízre, ha mindent ők adnak 36e Ft. Csak az átvizsgálás és cserék munkadíja 14500 Ft.
Naplózva
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #988 Dátum: 2010. Február 02. - 20:56:46 »

Az marha jó. Számoljunk:
4l olaj                            9000
levegő, olaj, pollenszűrő    5100
fékolaj                             720
gyertyagarnitúra              3200

Összesen                       18020

Mi lehet olyan drága náluk? Mosolyog   
Sziasztok. Csütörtökön viszem 2 éves kötelező szervízre a gépet. Valaki meg tudná mondani mennyibe kerülhet? Konkrétumot nem tudtak mondani. A Gomboshoz viszem, az összes szűrőt, olajat, gyertyákat és esetleg a fékfolyadékot én viszem.

Most a madaras tecsóban csak 9000 az 5w40-es Castrol Magnatec. A Róna utcában 9645...

28000 gondtalan kilométeren vagyunk túl csak ne lenne olyan szomjas. Városban 11 körül, igaz nyáron Horvátország 6.3...

Szerintetek a kézifék utánaállítást garanciálisan végzik el vagy felszámolnak érte munkadíjat?

Üdv mindenkinek: LuzsoSW
Én tegnap kértem tőlük árajánlatot 2 éves szervízre, ha mindent ők adnak 36e Ft. Csak az átvizsgálás és cserék munkadíja 14500 Ft.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #989 Dátum: 2010. Február 02. - 21:21:03 »

Az marha jó. Számoljunk:
4l olaj                            9000
levegő, olaj, pollenszűrő    5100
fékolaj                             720
gyertyagarnitúra              3200

Összesen                       18020

Mi lehet olyan drága náluk? Mosolyog   
olaj 5400+2500 munkadíj
gyertya 3760
Fékolaj 1694+3000 munkadíj
ez egy másik márkaszervíz

olaj 9986
gyertya 3410
fékolaj 860
és még néhány dolog 17000 munkadíj
ez egy másik 'klubos' szervíz
« Utoljára szerkesztve: 2010. Február 02. - 21:25:29 írta Komis » Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Oldalak: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!