Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 23. - 14:31:15 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281464 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #930 Dátum: 2010. Január 08. - 20:29:54 »

Azért nem 7000Ft, mert kell a pénz, és különben meg csak!

Erre nem is gondoltam 
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #931 Dátum: 2010. Január 09. - 15:42:21 »

Itt a megmondják, miért kell eredetvizsgálat a 2006 előtti autókra. Nevetséges.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/01/08/a_vizsga_olcsobb_de_megbukni_rosszabb/

2006. január 1. előttiek, és nincs törzskönyvük, mivel még az első tulajdonosuknál vannak. A hivatalos álláspont szerint ezek a járművek nem szerepelnek az elektronikus nyilvántartásban, ezért van szükség az eredetiség-vizsgára.
Csakhogy az első vizsgák tapasztalatai azt mutatják, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, egyes törzskönyves autóknál is kér eredetiség-vizsgálatot a számítógép, ami további 17-20 ezer forintos tétel.

Ez is érdekes! Édesanyámnak 2003-as a Matiz-a első tulajdonos és van törzskönyvje.
A 2004-ben vett Renault-mnak is volt törzskönyve. Én nem is értem ezeket a dolgokat  He
Feleségem Swiftje 13 éves és VAN törzskönyve.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #932 Dátum: 2010. Január 10. - 15:15:59 »

Itt a megmondják, miért kell eredetvizsgálat a 2006 előtti autókra. Nevetséges.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/01/08/a_vizsga_olcsobb_de_megbukni_rosszabb/

2006. január 1. előttiek, és nincs törzskönyvük, mivel még az első tulajdonosuknál vannak. A hivatalos álláspont szerint ezek a járművek nem szerepelnek az elektronikus nyilvántartásban, ezért van szükség az eredetiség-vizsgára.
Csakhogy az első vizsgák tapasztalatai azt mutatják, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, egyes törzskönyves autóknál is kér eredetiség-vizsgálatot a számítógép, ami további 17-20 ezer forintos tétel.

Ez is érdekes! Édesanyámnak 2003-as a Matiz-a első tulajdonos és van törzskönyvje.
Az enyémnek is van(?), csak soha nem láttam.
Bent csücsül a banknál: nem tudom elvinni a vizsgára.

Meg egyébként is: van sapka-nincs sapka.
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #933 Dátum: 2010. Január 10. - 15:47:45 »

Itt a megmondják, miért kell eredetvizsgálat a 2006 előtti autókra. Nevetséges.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/01/08/a_vizsga_olcsobb_de_megbukni_rosszabb/

2006. január 1. előttiek, és nincs törzskönyvük, mivel még az első tulajdonosuknál vannak. A hivatalos álláspont szerint ezek a járművek nem szerepelnek az elektronikus nyilvántartásban, ezért van szükség az eredetiség-vizsgára.
Csakhogy az első vizsgák tapasztalatai azt mutatják, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, egyes törzskönyves autóknál is kér eredetiség-vizsgálatot a számítógép, ami további 17-20 ezer forintos tétel.

Ez is érdekes! Édesanyámnak 2003-as a Matiz-a első tulajdonos és van törzskönyvje.
Az enyémnek is van(?), csak soha nem láttam.
Bent csücsül a banknál: nem tudom elvinni a vizsgára.

Meg egyébként is: van sapka-nincs sapka.


Az egésznek nincs köze a törzskönyvhöz hanem ahoz ,hogy a kocsinak volt e 2006 után eredetvizsgája!!
Pl ha 2004es a kocsi és első tulajos akkor műszakikor"eredetvizsga" de NEM egyenértékű az igazi eredetvizsgával!
Naplózva

70/4334431
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #934 Dátum: 2010. Január 10. - 20:17:56 »

Itt a megmondják, miért kell eredetvizsgálat a 2006 előtti autókra. Nevetséges.
http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2010/01/08/a_vizsga_olcsobb_de_megbukni_rosszabb/

2006. január 1. előttiek, és nincs törzskönyvük, mivel még az első tulajdonosuknál vannak. A hivatalos álláspont szerint ezek a járművek nem szerepelnek az elektronikus nyilvántartásban, ezért van szükség az eredetiség-vizsgára.
Csakhogy az első vizsgák tapasztalatai azt mutatják, hogy teljesen kiszámíthatatlanul, egyes törzskönyves autóknál is kér eredetiség-vizsgálatot a számítógép, ami további 17-20 ezer forintos tétel.

Ez is érdekes! Édesanyámnak 2003-as a Matiz-a első tulajdonos és van törzskönyvje.
Az enyémnek is van(?), csak soha nem láttam.
Bent csücsül a banknál: nem tudom elvinni a vizsgára.

Meg egyébként is: van sapka-nincs sapka.


Az egésznek nincs köze a törzskönyvhöz hanem ahoz ,hogy a kocsinak volt e 2006 után eredetvizsgája!!
Pl ha 2004es a kocsi és első tulajos akkor műszakikor"eredetvizsga" de NEM egyenértékű az igazi eredetvizsgával!

Én mindennel egyetértek hogy szükséges az eredetiségvizsga csak azzal nem (már mint ma a hirek lehozták) hogy miért kell kétszer fizetni ugyan annak a tulajnak, ugymint most ha nincs és az auto eladásánál ha arra sorkerül.
S külömben a forgalmazónak lett volna a kötelessége bizonyitani az auto eredetiségét, szerintem. Ez csak államkassza támogatás nem egyébb.
Naplózva

athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #935 Dátum: 2010. Január 11. - 10:46:32 »

Tettem egy kísérletet, felhívtam a Gombost, hogy mit mondnak a szelepcserére. 155 ezer magyar pénz.
Mivel én még nem csináltattam 60 ezres szervizt, így azt mondták, hogy 190-ből megcsinálnak mindent! 
Naplózva
BeseSasa
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 209


Lacetti 1.4 Star HB Green Dragon


« Hozzászólás #936 Dátum: 2010. Január 11. - 11:56:55 »

huhh... nem semmi .... még jó hogy gariba csinálják meg nekem.... most tuti nem lenne egy ideig ennyi pízem szelepcserére...
Naplózva

Ne szidd a bacilusokat: sok emberben csak ők képviselik a kultúrát
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #937 Dátum: 2010. Január 11. - 14:48:14 »

Tettem egy kísérletet, felhívtam a Gombost, hogy mit mondnak a szelepcserére. 155 ezer magyar pénz.
Mivel én még nem csináltattam 60 ezres szervizt, így azt mondták, hogy 190-ből megcsinálnak mindent! 
Athee! Beszéltem Rudival. Privit írtam. Olvasd, cselekedj!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #938 Dátum: 2010. Január 11. - 17:21:29 »

Én most írtam a nyomorék NKH-nak emilt... Megkértem őket, beszéljék meg a lízingcégemmel az eredetiségvizsgát, engem nem érdekel a dolog! Hihetetlen milyen szintű lehúzással kínálnak meg ebben az országban. Komolyan mondom, menekülni támad kedvem...Ja, természetesen a GM ügyfélszolgálat elutasította a követelésemet szelepcsere ügyben, erre felhívott egy általuk megbízott cég a márkával kapcsolatos megelégedésem felmérésének ügyében...Megkérdeztem a srácot, hogy ez most egy vicc?He 4 évig senki, most meg kiválasztják a lehető legrosszabb időpontot....
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #939 Dátum: 2010. Január 11. - 17:44:26 »

Én most írtam a nyomorék NKH-nak emilt... Megkértem őket, beszéljék meg a lízingcégemmel az eredetiségvizsgát, engem nem érdekel a dolog! Hihetetlen milyen szintű lehúzással kínálnak meg ebben az országban. Komolyan mondom, menekülni támad kedvem...Ja, természetesen a GM ügyfélszolgálat elutasította a követelésemet szelepcsere ügyben, erre felhívott egy általuk megbízott cég a márkával kapcsolatos megelégedésem felmérésének ügyében...Megkérdeztem a srácot, hogy ez most egy vicc?He 4 évig senki, most meg kiválasztják a lehető legrosszabb időpontot....

Nekem is elutasították, amikor kormánymű cserés lett az autó garancia után. Vitatkoztam velük, és nem ismerték el a szelepcseréket se. Mondtam nekik, hogy van a családban egy 6 éves Corsa, és semmi baja neki, azt felelte a csávó, hogy örül, hogy megvagyok elégedve a márkával. Anyukája...
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #940 Dátum: 2010. Január 12. - 15:42:12 »

Rudival az előbb beszéltem telefonon. Kaptam egy nagyon baráti ajánlatot. Szelepcsere a hozzátartozó dolgokkal + a teljes 60 ezres szerviz 145 ezer forint.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #941 Dátum: 2010. Január 12. - 16:05:00 »

Rudival az előbb beszéltem telefonon. Kaptam egy nagyon baráti ajánlatot. Szelepcsere a hozzátartozó dolgokkal + a teljes 60 ezres szerviz 145 ezer forint.
Most nem azé' mondom, félre ne értsd... Te pénzed + Te autód! Mosolyog
De szerintem nagyon könnyen belementél ebbe a szelepcsere dologba. Én nyúznám inkább azt a kocsit még egy kicsinyt a helyedben...Vennék egy 4 napos matricát + feltankolnék egy kis etanolt, aztán irány az autópálya... Kacsint Ezt amúgy is illik megtenni ezekkel a kocsikkal néha...
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #942 Dátum: 2010. Január 12. - 16:10:25 »

Rudival az előbb beszéltem telefonon. Kaptam egy nagyon baráti ajánlatot. Szelepcsere a hozzátartozó dolgokkal + a teljes 60 ezres szerviz 145 ezer forint.
Most nem azé' mondom, félre ne értsd... Te pénzed + Te autód! Mosolyog
De szerintem nagyon könnyen belementél ebbe a szelepcsere dologba. Én nyúznám inkább azt a kocsit még egy kicsinyt a helyedben...Vennék egy 4 napos matricát + feltankolnék egy kis etanolt, aztán irány az autópálya... Kacsint Ezt amúgy is illik megtenni ezekkel a kocsikkal néha...


Nem mentem még bele, csak felkészültem a legrosszabbra.
Mint írtam, már kapott sárga STP-t, illetve meghajtottam hazafelé tiltásig a 10-esen. Az etanolal az a baj, hogy nincs a közelünkben egyáltalán. Ha megyünk Hatvanba, akkor Horton tudok legközelebb tankolni, vagy pedig itt Lábatlanon, de az sincs azért Vörösvárhoz közel.
A harmadik pedig, hogy Itt a 60-ezres szervizem is esedékes már. (66 ezer van benne)
Így nem kellene 2 szer bontani a motort, és gazdaságosabb is.
Gondolkodunk itthon, hogy mi legyen. Azért én sem dobálom olyan könnyen a 10 ezreseket.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #943 Dátum: 2010. Január 12. - 16:22:30 »

Rudival az előbb beszéltem telefonon. Kaptam egy nagyon baráti ajánlatot. Szelepcsere a hozzátartozó dolgokkal + a teljes 60 ezres szerviz 145 ezer forint.
Most nem azé' mondom, félre ne értsd... Te pénzed + Te autód! Mosolyog
De szerintem nagyon könnyen belementél ebbe a szelepcsere dologba. Én nyúznám inkább azt a kocsit még egy kicsinyt a helyedben...Vennék egy 4 napos matricát + feltankolnék egy kis etanolt, aztán irány az autópálya... Kacsint Ezt amúgy is illik megtenni ezekkel a kocsikkal néha...


Nem mentem még bele, csak felkészültem a legrosszabbra.
Mint írtam, már kapott sárga STP-t, illetve meghajtottam hazafelé tiltásig a 10-esen. Az etanolal az a baj, hogy nincs a közelünkben egyáltalán. Ha megyünk Hatvanba, akkor Horton tudok legközelebb tankolni, vagy pedig itt Lábatlanon, de az sincs azért Vörösvárhoz közel.
A harmadik pedig, hogy Itt a 60-ezres szervizem is esedékes már. (66 ezer van benne)
Így nem kellene 2 szer bontani a motort, és gazdaságosabb is.
Gondolkodunk itthon, hogy mi legyen. Azért én sem dobálom olyan könnyen a 10 ezreseket.
Persze, persze... Nyílván ezt Neked kell eldöntened, nem beleszólásként írtam.
Etanolos kút egyébként Bp. is van néhány helyen...
Itt megkeresheted őket:http://etanol.blog.hu/
Naplózva
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #944 Dátum: 2010. Január 13. - 02:59:28 »

Rudival az előbb beszéltem telefonon. Kaptam egy nagyon baráti ajánlatot. Szelepcsere a hozzátartozó dolgokkal + a teljes 60 ezres szerviz 145 ezer forint.
Most nem azé' mondom, félre ne értsd... Te pénzed + Te autód! Mosolyog
De szerintem nagyon könnyen belementél ebbe a szelepcsere dologba. Én nyúznám inkább azt a kocsit még egy kicsinyt a helyedben...Vennék egy 4 napos matricát + feltankolnék egy kis etanolt, aztán irány az autópálya... Kacsint Ezt amúgy is illik megtenni ezekkel a kocsikkal néha...


Nem mentem még bele, csak felkészültem a legrosszabbra.
Mint írtam, már kapott sárga STP-t, illetve meghajtottam hazafelé tiltásig a 10-esen. Az etanolal az a baj, hogy nincs a közelünkben egyáltalán. Ha megyünk Hatvanba, akkor Horton tudok legközelebb tankolni, vagy pedig itt Lábatlanon, de az sincs azért Vörösvárhoz közel.
A harmadik pedig, hogy Itt a 60-ezres szervizem is esedékes már. (66 ezer van benne)
Így nem kellene 2 szer bontani a motort, és gazdaságosabb is.
Gondolkodunk itthon, hogy mi legyen. Azért én sem dobálom olyan könnyen a 10 ezreseket.
Persze, persze... Nyílván ezt Neked kell eldöntened, nem beleszólásként írtam.
Etanolos kút egyébként Bp. is van néhány helyen...
Itt megkeresheted őket:http://etanol.blog.hu/


Tudom, és nem is vettem beszólásnak.  Mosolyog
Azért jó, hogy van ez a klub, mert ilyen esetben is hátha van valakinek egy épkézláb ötlete még a végső stádium előtt, vagy közben, vagy mi...
Az etanolos dolgot kipróbálom mindenképp, és majd meglátjuk.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 61 62 [63] 64 65 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!