Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 00:23:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281806 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #780 Dátum: 2009. Június 24. - 20:17:45 »

Pontosítva a dolgot! Előre meg kell beszélni a szervizzel, hogy vihetünk-e alkatrészt, és mit, mert van olyan is, hogy elfogadják, de olyan is, hogy nem hajlandóak betenni, vagy csak garancia nélkül. Ezért jó előre letisztázni a dolgot!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #781 Dátum: 2009. Június 24. - 20:47:27 »

Gondoltam ez alap hogy mielöt bármit veszek-viszek megkérdezem  Kacsint
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #782 Dátum: 2009. Június 24. - 21:15:49 »

Mivel 4 éves az autóm (tehát már nincs garancia),  ezért evidens hogy mindent viszek... Garanciaidőn belül pedig ugyebár a szűrőkön kívül nem kellett semmit cserélni...(nem értem el a 60000-es szervízt...)
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #783 Dátum: 2009. Június 24. - 21:43:00 »

Mivel 4 éves az autóm (tehát már nincs garancia),  ezért evidens hogy mindent viszek... Garanciaidőn belül pedig ugyebár a szűrőkön kívül nem kellett semmit cserélni...(nem értem el a 60000-es szervízt...)
No azért gyertyát, hűtőfolyadékot, fékfolyadékot....
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #784 Dátum: 2009. Június 25. - 14:10:13 »

Igazad van, de a 4db összesen 1200 ft-os gyertya nem is jutott eszembe... Hűtővizet meg teljesen felesleges, most vízpumpacsere alkalmával úgyis pótolni kell...A fékfolyadék sem volt cserélve, mert műszerrel ellenőrizték a víztartalmat és még bőven jó volt.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #785 Dátum: 2009. Június 25. - 14:16:22 »

Igazad van, de a 4db összesen 1200 ft-os gyertya nem is jutott eszembe... Hűtővizet meg teljesen felesleges, most vízpumpacsere alkalmával úgyis pótolni kell...A fékfolyadék sem volt cserélve, mert műszerrel ellenőrizték a víztartalmat és még bőven jó volt.
Lehet, hogy rosszul tudom, de a fékfolyadék nem csak fékfolyadék, hanem fék és tengelykapcsoló folyadék. (hidraulikus-kupplung)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #786 Dátum: 2009. Június 25. - 17:56:03 »

Jól tudod, de ettől még maga az olaj jó...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #787 Dátum: 2009. Június 25. - 18:11:15 »

A hűtő, és fékfolyadékot is kell időnként cserélni, még akkor is, ha nem "fogy". A hűtőnek a hűtésen kívül még fontos, hogy ne rakódjon le, és a korróziót se segítse elő, és ez idővel is romlik- sajnos. A fékolaj, meg felveszi a párát, és ezért későbbiekben hajlamos lesz a "gőzösítésre", és akkor már "rugalmas" lehet a fékpedál, ha sokat fékeznek, például hosszú lejtmenetben, és akkor már nem lesz "összenyomhatatlan", mint folyadék. Ezért is kell cserélni őket időnként!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #788 Dátum: 2009. Július 01. - 22:17:34 »

Dízeleseknek!

Hát nem olcsó a szervízelés.
Nekem most 17.000 km van a gépbe, 2. szervíz volt hétfőn.
Olaj ára kedvezményesen 7 liter Castrol Edge Trubo Dízel 16.000,-Ft.
olajszűrő 7780
fékolaj 1721
tömítés 200
pollenszűrő 6617
levegőszürő 4967
2. átvizsgálás 13152
fékolaj csere 2466
javítási segédanyag 1032
Hát nem olcsó mulatság. Netről rendelt alkatrészekkel olcsóbban meg lehet uszni.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #789 Dátum: 2009. Július 07. - 11:51:50 »

Most értem vissza a Pethétől. Megnézettem a csőtörést, hát legnagyobb döbbenettre nem az vót!!! Nyoma sincs sehol ázásnak pedig végignézték a csövet. Így hát továbbra is kérdés mi a fene folyt 1 napon át a bal hátsó kerék elött kb 20cm a kaszniról a földre. Nem fagyálló, nem olaj,....?? Hát majd figyelem továbbra is.
Pollenszűrő cserekor nem találták a régi szűrőt, ezek szerint a valaki az elmúlt 1 évben többet csinált, mint amit rendeltem. Bár ha már kivették legalább tehettek volna be helyette egy másikat. Újabb kudarc, mert a lassú párátlanítás ezek szerint nem a telítődött pollenszűrő miatt volt. Ezt is figyelhetem továbbra is.

Grátisz lecserélték a másik márkakereskedéses rendszámtartókat. Szerencse, mert az első rendszámtábla beleesett a szerelő markába amikor hozzáért.

A számla:
pollenszűrő áfával 6893 - egy kissé nagyon meglepődtem....
levegőszűrő áfával 3441
munkadíj 5063 -komment: ha jól gondolom 5 perces alapegységgel számlázzák a munkaidőt --nekem 6MÉ-t számláztak.
Szumma: 15397 és az ügyintézés gyors és pontos volt.

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #790 Dátum: 2009. Július 07. - 12:19:37 »

Most értem vissza a Pethétől. Megnézettem a csőtörést, hát legnagyobb döbbenettre nem az vót!!! Nyoma sincs sehol ázásnak pedig végignézték a csövet. Így hát továbbra is kérdés mi a fene folyt 1 napon át a bal hátsó kerék elött kb 20cm a kaszniról a földre. Nem fagyálló, nem olaj,....?? Hát majd figyelem továbbra is.



Esetleg nem egy kutya brunyálta oldalba a kocsit? He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #791 Dátum: 2009. Július 07. - 17:14:18 »

Dízeleseknek!

Hát nem olcsó a szervízelés.
Nekem most 17.000 km van a gépbe, 2. szervíz volt hétfőn.
Olaj ára kedvezményesen 7 liter Castrol Edge Trubo Dízel 16.000,-Ft.
olajszűrő 7780
fékolaj 1721
tömítés 200
pollenszűrő 6617
levegőszürő 4967
2. átvizsgálás 13152
fékolaj csere 2466
javítási segédanyag 1032
Hát nem olcsó mulatság. Netről rendelt alkatrészekkel olcsóbban meg lehet uszni.

Olajszűrőt mostantól mi (olajport.hu) is tudunk adni dízel Lacettihez Epica-hoz és Captiva-hoz. Keressétek a shopban HU7193X cikkszám alatt. Ára 6645,-Ft, klubkedvezménnyel bruttó 5980,- Ft.

Szeretnék szólni, hogy azok az olajszűrők, amiket egyes ismert autóalkatrész boltok 1-2-3 ezer forintokért kínálnak, nem jók dízel Lacettihez (meg semmilyen dízel Daewoo-Chevyhez), ne vegyétek!
Naplózva

Pittike
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #792 Dátum: 2009. Július 07. - 19:41:20 »

Dízeleseknek!

Hát nem olcsó a szervízelés.
Nekem most 17.000 km van a gépbe, 2. szervíz volt hétfőn.
Olaj ára kedvezményesen 7 liter Castrol Edge Trubo Dízel 16.000,-Ft.
olajszűrő 7780
fékolaj 1721
tömítés 200
pollenszűrő 6617
levegőszürő 4967
2. átvizsgálás 13152
fékolaj csere 2466
javítási segédanyag 1032
Hát nem olcsó mulatság. Netről rendelt alkatrészekkel olcsóbban meg lehet uszni.

Olajszűrőt mostantól mi (olajport.hu) is tudunk adni dízel Lacettihez Epica-hoz és Captiva-hoz. Keressétek a shopban HU7193X cikkszám alatt. Ára 6645,-Ft, klubkedvezménnyel bruttó 5980,- Ft.

Szeretnék szólni, hogy azok az olajszűrők, amiket egyes ismert autóalkatrész boltok 1-2-3 ezer forintokért kínálnak, nem jók dízel Lacettihez (meg semmilyen dízel Daewoo-Chevyhez), ne vegyétek!

Ezt én is alá tudom támasztani mivel, Szgáborral megvették aztán nem győzte cserélni, tőlem kapott bele valót.
Naplózva

Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #793 Dátum: 2009. Július 08. - 08:58:05 »

Most értem vissza a Pethétől. Megnézettem a csőtörést, hát legnagyobb döbbenettre nem az vót!!! Nyoma sincs sehol ázásnak pedig végignézték a csövet. Így hát továbbra is kérdés mi a fene folyt 1 napon át a bal hátsó kerék elött kb 20cm a kaszniról a földre. Nem fagyálló, nem olaj,....?? Hát majd figyelem továbbra is.

Esetleg nem egy kutya brunyálta oldalba a kocsit? He
Lakás elött? lehet. Majd 5km távolabb a TECOnál? nem hinném. És ezután otthon újra? kizártnak tartom. ráadásul úgy, hogy a kasznit oldalról nem, de a kocsi alját igen.... Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #794 Dátum: 2009. Július 10. - 16:28:56 »

Jó hír, hogy a Horváth Autóklinika Kft, a jövő hónaptól felvesz egy Chevrolet-es szerelőt. Ma beszéltem Rudival, ő mondta, és azt is, hogy hamarosan a klub partnerei közé szerződik, és fix kedvezményeket ad nekünk. Remélem sokunk segítségére. Addig is lehet persze hozzájuk menni, már érvényes a kedvezmény, csak hivatkozzatok rám, és a klubra! Néhányan már igénybe is vettük, jó eredménnyel.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!