Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 04:33:34 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281963 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #720 Dátum: 2009. Február 03. - 21:15:47 »

Köszi a válaszokat. Már csak azt nem tudom, hogy pollenszűrő mindig van-e vagy rendelni kell, mert jövő héten mindenképp el kell vinnem a kocsit és holnap megyek Pestre.
Van mindig. 2700Ft.
...ha nincs hivj, adok egyet!  Kacsint
Köszi. Mosolyog
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #721 Dátum: 2009. Február 05. - 14:54:54 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

Megkérdezte, hogy mikor volt fékpofa csere, mert majdnem újnak látszik. Nem hitte, hogy 41000km után eredetit lát! Ez jó... Mosolyog
Az egész autó műszaki+zöld+átnézés kisebb javítással márkaszervíz árban. Ez még úgy ahogy jó...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #722 Dátum: 2009. Február 05. - 17:20:11 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Ez most azt jelenti, hogy kifelejtették / kilopták korábban a gépedből, vagy a szaki volt ennyire képzett...?
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #723 Dátum: 2009. Február 05. - 20:45:03 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Ez most azt jelenti, hogy kifelejtették / kilopták korábban a gépedből, vagy a szaki volt ennyire képzett...?
Ezek a lehetőségek. De a gyanum az, hogy a pára lefújásának intezitásának csökkenése a pollenszűrő koszolódása. De biztosat csak akkor, ha műszaki antivénámmal megnézem. Ezért is kértem a képeket.
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #724 Dátum: 2009. Február 06. - 19:23:03 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Ez most azt jelenti, hogy kifelejtették / kilopták korábban a gépedből, vagy a szaki volt ennyire képzett...?
Ezek a lehetőségek. De a gyanum az, hogy a pára lefújásának intezitásának csökkenése a pollenszűrő koszolódása. De biztosat csak akkor, ha műszaki antivénámmal megnézem. Ezért is kértem a képeket.
Én úgy értelmezem, hogy nem a szűröt nem találta a házban, hanem már a pollenszűrő házat sem találta. Vagy rosszul értem? Mert ha igen, akkor az ilyen szerelő legeltessen lovat, ahhoz nem kell sok ész, rutin, hozzáértés. Ha rosszul érem akkor stornó.
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #725 Dátum: 2009. Február 06. - 21:03:34 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Ez most azt jelenti, hogy kifelejtették / kilopták korábban a gépedből, vagy a szaki volt ennyire képzett...?
Ezek a lehetőségek. De a gyanum az, hogy a pára lefújásának intezitásának csökkenése a pollenszűrő koszolódása. De biztosat csak akkor, ha műszaki antivénámmal megnézem. Ezért is kértem a képeket.
Én úgy értelmezem, hogy nem a szűröt nem találta a házban, hanem már a pollenszűrő házat sem találta. Vagy rosszul értem? Mert ha igen, akkor az ilyen szerelő legeltessen lovat, ahhoz nem kell sok ész, rutin, hozzáértés. Ha rosszul érem akkor stornó.
Hát...igaz ami igaz...eddig amilyen autót láttam, abban a jobb egy előtti résznél volt a pollenszűrő helye....nagyon nem lehet melléfogni, ha valaki már látott szervízt közelről!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #726 Dátum: 2009. Február 06. - 21:11:57 »

Megszívtam a spórolást azt hiszem: Nem márkaszervíz, hanem maszek = OFF.

...

Csak a pollenszűrőt nem találta meg, pedig kereste.?..! Most a fogaimmal pollenszűrök csúnya szavakat 

Ez most azt jelenti, hogy kifelejtették / kilopták korábban a gépedből, vagy a szaki volt ennyire képzett...?
Ezek a lehetőségek. De a gyanum az, hogy a pára lefújásának intezitásának csökkenése a pollenszűrő koszolódása. De biztosat csak akkor, ha műszaki antivénámmal megnézem. Ezért is kértem a képeket.
Én úgy értelmezem, hogy nem a szűröt nem találta a házban, hanem már a pollenszűrő házat sem találta. Vagy rosszul értem? Mert ha igen, akkor az ilyen szerelő legeltessen lovat, ahhoz nem kell sok ész, rutin, hozzáértés. Ha rosszul érem akkor stornó.
Hát...igaz ami igaz...eddig amilyen autót láttam, abban a jobb egy előtti résznél volt a pollenszűrő helye....nagyon nem lehet melléfogni, ha valaki már látott szervízt közelről!  Vigyorog
Igazatok lehet. Szerintem ilyen megoldással nem találkozott még. Valami másra számított...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #727 Dátum: 2009. Február 09. - 16:04:27 »

Cartársak figyelem! Ma Weres barátommal elmentünk megnézni egy új szervizt, ami most indult be. A lényeg, hogy mindent meg tudnak csinálni, beleértve a zöldkártyát, és a helyszíni vizsgáztatást is, no meg a biztosítási javításokat, teljes körűen. A klubtagoknak fog kedvezményt adni, és lesz bónusz javítási kedvezmény is, ha valaki már dolgoztatott ott, a legközelebb már jár a bónusz, sőt, ha új ügyfelet hoz, vagy küld, akkor mindkettő kap kedvezményt. Az előre kalkulált díjak nagyon kedvezőnek tűnnek már, pláne a hivatalos márka szervizekhez képest. A műhely teljesen márka független, tehát így könnyebb lesz kihasználni a kedvező lehetőségeket. Persze ez főleg a budapestieket, és környéken lakókat érintheti, de ezek sincsenek kevesen. Mivel, mint tudhatja mindenki, nem vagyok PC- zseni, ezért remélem Weres cartárs majd kiegészíti az írásomat. Gondolok itt a web-lap elérhetőségére. De googleban ki is kereshetitek a lényeget. Horváth Autóklinika Kft. XXIII. Bp. (Soroksár), Grassalkovich út 210. Kifelé menet, a felüljáróra már nem kell felhajtani, jobbra le, és a kanyarban megtalálható. A tulaj jó barátom: Horváth Rudolf, aki volt már Daewoos, FIAT-os, Suzukis, stb. A szerviz most kapja a telefonját, számát majd közlöm, ha megkapom. Aki menne oda bármilyen gonddal, hivatkozzon rám, és a klubra! Egy átlagos szervizt kb. 2-2,és fél órára vállalják, előzetes bejelentkezés alapján, de szükség esetén gyorsjavítást is vállalnak, ha nem beütemezett szervizről van szó, hanem meghibásodásról. 24 órás traileres szolgálatuk is van. (Ne legyen rá szükség soha!). Természetesen van hibakód kiolvasójuk is. A teljes üzem jövő hétfőn már menni fog, de már most is tudnak vállalni mindent. Gondolom hanarosan sok kocsinak lejár, vagy már le is járt a garanciája, akkor érdemes lesz majd hozzájuk vinni a kocsikat. Weressel mi már meg is kezdjük. További kérdés esetén írjatok ide, vagy privit, ha személyes a dolog, nem teljesen közérdekű. Remélem nem hiába töltöttünk ott órákat Weressel, és segítettünk mindenkinek ezzel! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #728 Dátum: 2009. Február 09. - 16:51:53 »

www.kalauz.hu/horvath_autoklinika
Ez itt a web lapja, érdemes végigolvasni.
Googleben : Horváth Autoklinika, a legfelső sor adja ki!
Remélem jól írtam fel, ha nem, akkor kérem javítsa ki, aki tudja! Köszönöm! Kacsint Vigyorog
Hurrá! Kipróbáltam: müködik! Már csak félbéna vagyok PC-ben!
« Utoljára szerkesztve: 2009. Február 09. - 16:53:26 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #729 Dátum: 2009. Március 20. - 16:45:31 »

Na, végre újra az eredeti fényében ragyog a gépjárművem a szlovák busszal való februári találkozás után.
Mára elkészült, elhoztam, pöpec lett. (Mondjuk a lízingbeadó/Casco-biztosító/felelősségbiztosító hármassal lejátszott tortúrát - amelynek még messze nincs vége - senkinek sem kívánom...)

De a lényeg:
Ez az egyszerűnek tűnő sárvédőtörés kijavítás potom 548086 jó(?) magyar Ft-ba (jól látjátok: ötszáznegyvennyolcezer nyolvvanhat forintba!) került. Szerencsére a biztosítónak. (Bár egyenlőre benne áll a Casco-önrészem, mert úgy gondoltam, hogy még az idén szeretnék vele közlekedni...)
Tételesen, csak hogy tisztába legyetek a szakszerviz áraival:
1 db leamortizált gyári dísztárcsa cseréje    6512.- Ft (anyag)
1 db jobb hátsó sárvédő elem:               102196.- Ft (anyag)     uuuhhhhhh
1 db díszcsík a jobb hátsó ajtóra:              2958.- Ft (anyag)
1 db védődíszléc a lökhárítóra (Rider)         3686.- Ft (anyag)     nem semmi, a Főni a 4 db-os készletet hozta kb. 2500-ért
alvázvédő                                             5278.- Ft (anyag)
ragasztó, tömítés                                   2526.- Ft (anyag)
1 db gumiabroncs (Barum)                      16188.- Ft (anyag)     ennek sajna kénytelen voltam a 10%-át zsebből állni avultatás címén
keréksúlyok, tömlőszelep                           460.- Ft (anyag)
lakatos munkadíj                                 192614.- Ft                tejóúristen!!!!
fényező anyagköltség                            86580.- Ft                uuúú jajaj
fényező munkadíj                                129088.- Ft                atyámkivagyamennyekben....


Hát azt hiszem nem bánom, hogy nem én voltam a hibás.... Kacsint Kacsint

Szóval csak óvatosan....
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #730 Dátum: 2009. Március 20. - 17:56:48 »

Na, végre újra az eredeti fényében ragyog a gépjárművem a szlovák busszal való februári találkozás után.
Mára elkészült, elhoztam, pöpec lett. (Mondjuk a lízingbeadó/Casco-biztosító/felelősségbiztosító hármassal lejátszott tortúrát - amelynek még messze nincs vége - senkinek sem kívánom...)

De a lényeg:
Ez az egyszerűnek tűnő sárvédőtörés kijavítás potom 548086 jó(?) magyar Ft-ba (jól látjátok: ötszáznegyvennyolcezer nyolvvanhat forintba!) került. Szerencsére a biztosítónak. (Bár egyenlőre benne áll a Casco-önrészem, mert úgy gondoltam, hogy még az idén szeretnék vele közlekedni...)
Tételesen, csak hogy tisztába legyetek a szakszerviz áraival:
1 db leamortizált gyári dísztárcsa cseréje    6512.- Ft (anyag)
1 db jobb hátsó sárvédő elem:               102196.- Ft (anyag)     uuuhhhhhh
1 db díszcsík a jobb hátsó ajtóra:              2958.- Ft (anyag)
1 db védődíszléc a lökhárítóra (Rider)         3686.- Ft (anyag)     nem semmi, a Főni a 4 db-os készletet hozta kb. 2500-ért
alvázvédő                                             5278.- Ft (anyag)
ragasztó, tömítés                                   2526.- Ft (anyag)
1 db gumiabroncs (Barum)                      16188.- Ft (anyag)     ennek sajna kénytelen voltam a 10%-át zsebből állni avultatás címén
keréksúlyok, tömlőszelep                           460.- Ft (anyag)
lakatos munkadíj                                 192614.- Ft                tejóúristen!!!!
fényező anyagköltség                            86580.- Ft                uuúú jajaj
fényező munkadíj                                129088.- Ft                atyámkivagyamennyekben....


Hát azt hiszem nem bánom, hogy nem én voltam a hibás.... Kacsint Kacsint

Szóval csak óvatosan....
Itt említem meg, hogy ha Te lettél volna a hibás, akkor zsebibabával max 100 lett volna. De mivel az ellenfél külföldi volt, így a biztosító is nagylelkű volt a szervizzel szemben, és fizessenek a gazdagok, vagyis a külföldi biztosító. Hátborzongás fog el, hogy miért minden ilyen drága. Érdekes lett volna előtte "megzsűriztetni" néhány maszek karosszériással, hogy lássuk, miért ilyen pofátlan magas a biztosítási díjaink. Ja, és ebből a 300 ezer körüli munkadíjból a lakatos, és a fényező nem kapott fejenként 10 ezrest, ezt most lefogadom. 22-es csapdája magyar módra. Azért nem megyünk márkaszervizbe, mert pofátlanul drága, azért pofátlanul drága, mert kevesen veszik igénybe, kevesen veszik igénybe, mert pofátlanul drágák. Ez itt a 22-es csapdája!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #731 Dátum: 2009. Március 20. - 17:59:13 »

No nekem ezért volt első dolgom a casco a lehető legkisebb önrésszel és százalékkal!  Vigyorog
Igaz már az sem semmi, amit erre befizettem a 3 év alatt, de én is járhattam volna így párszor. És nem lett volna ennyi pénzem javításra. Pár évig még biztos fizetem is majd a cascot, de újrakötöm, mert feléért is lehet már.
Azért jó tudni, hogy ha nem cascos autó lenne, a harmada sem lenne a végösszeg! Ilyenkor vastagon fog a cerka ám!
Alvázvédőből is tuti volt egy kis maradékuk, abból fújtak bele a sárvédőívben, nem ám 5 ezresért egy doboznyi!  Vigyorog

Na de a lényeg, hogy autó kész....soha ne legyen ilyen javításra szükséged többet!!!
Azért pár pirula nyugtatót szerezz be, hátha szükséged lesz rá, amire lezárul az ügy.  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #732 Dátum: 2009. Március 20. - 19:09:20 »

......
Azért pár pirula nyugtatót szerezz be, hátha szükséged lesz rá, amire lezárul az ügy.  Kacsint

Nem hátha, már szedem...
Ja, és közben erősen fogyatkozik a maradék hajam is...

Tényleg röhej, hogy mennyire tojik a fejemre az összes résztvevő.

A szervizes mesélte a következő történetet, csak okulásul, hogy tőlünk párszáz km-nyivel nyugatabbra mennyivel másképp mennek a dolgok:
Belga fazon Opeljét eltrafálták, tréler hozta a szervizbe, mert kissé csálén állt a bal első kerék, meg nagyon nem volt bal eleje. Necces volt a gazdasági totálkár, de a fazon biztosítója azért kért javítási ajánlatot. Kapott. Erre az AJÁNLATRA 2 nap múlva a szerviz számláján volt a kalkulált összeg (pedig gondolom akkor sem voltak szívbajosak), a mandrónak meg a repjegy a zsebében, hogy hamarabb hazaérjen. Semmi totojázás, hogy majd ha a felelősség tisztázódik, meg ha majd ilyen-olyan igazolás megvan, meg ha majd még ez is, meg stb...

Hát nálunk erre párszor 10-20 évet még várni kell...
Nekem az is majd 3 hetembe telt, hogy az autót egyáltalán beadhassam a szervizbe és el lehessen kezdeni a javítást.

Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #733 Dátum: 2009. Március 20. - 19:39:02 »

......
Azért pár pirula nyugtatót szerezz be, hátha szükséged lesz rá, amire lezárul az ügy.  Kacsint

Nem hátha, már szedem...
Ja, és közben erősen fogyatkozik a maradék hajam is...

Tényleg röhej, hogy mennyire tojik a fejemre az összes résztvevő.

A szervizes mesélte a következő történetet, csak okulásul, hogy tőlünk párszáz km-nyivel nyugatabbra mennyivel másképp mennek a dolgok:
Belga fazon Opeljét eltrafálták, tréler hozta a szervizbe, mert kissé csálén állt a bal első kerék, meg nagyon nem volt bal eleje. Necces volt a gazdasági totálkár, de a fazon biztosítója azért kért javítási ajánlatot. Kapott. Erre az AJÁNLATRA 2 nap múlva a szerviz számláján volt a kalkulált összeg (pedig gondolom akkor sem voltak szívbajosak), a mandrónak meg a repjegy a zsebében, hogy hamarabb hazaérjen. Semmi totojázás, hogy majd ha a felelősség tisztázódik, meg ha majd ilyen-olyan igazolás megvan, meg ha majd még ez is, meg stb...

Hát nálunk erre párszor 10-20 évet még várni kell...
Nekem az is majd 3 hetembe telt, hogy az autót egyáltalán beadhassam a szervizbe és el lehessen kezdeni a javítást.


Ha még Neked nem meséltem el, hogy jöttünk haza Klagenfurtból, amikor totálra törött az egy éves autónk, amin casco is volt, akkor majd egyszer elmondom....csak hogy legyen ellenpélda is a belga manushoz képest!  Kacsint
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #734 Dátum: 2009. Március 21. - 10:22:04 »

Na, végre újra az eredeti fényében ragyog a gépjárművem a szlovák busszal való februári találkozás után.
Mára elkészült, elhoztam, pöpec lett. (Mondjuk a lízingbeadó/Casco-biztosító/felelősségbiztosító hármassal lejátszott tortúrát - amelynek még messze nincs vége - senkinek sem kívánom...)

De a lényeg:
Ez az egyszerűnek tűnő sárvédőtörés kijavítás potom 548086 jó(?) magyar Ft-ba (jól látjátok: ötszáznegyvennyolcezer nyolvvanhat forintba!) került. Szerencsére a biztosítónak. (Bár egyenlőre benne áll a Casco-önrészem, mert úgy gondoltam, hogy még az idén szeretnék vele közlekedni...)
Tételesen, csak hogy tisztába legyetek a szakszerviz áraival:
1 db leamortizált gyári dísztárcsa cseréje    6512.- Ft (anyag)
1 db jobb hátsó sárvédő elem:               102196.- Ft (anyag)     uuuhhhhhh
1 db díszcsík a jobb hátsó ajtóra:              2958.- Ft (anyag)
1 db védődíszléc a lökhárítóra (Rider)         3686.- Ft (anyag)     nem semmi, a Főni a 4 db-os készletet hozta kb. 2500-ért
alvázvédő                                             5278.- Ft (anyag)
ragasztó, tömítés                                   2526.- Ft (anyag)
1 db gumiabroncs (Barum)                      16188.- Ft (anyag)     ennek sajna kénytelen voltam a 10%-át zsebből állni avultatás címén
keréksúlyok, tömlőszelep                           460.- Ft (anyag)
lakatos munkadíj                                 192614.- Ft                tejóúristen!!!!
fényező anyagköltség                            86580.- Ft                uuúú jajaj
fényező munkadíj                                129088.- Ft                atyámkivagyamennyekben....


Hát azt hiszem nem bánom, hogy nem én voltam a hibás.... Kacsint Kacsint

Szóval csak óvatosan....
Ez az egész a 20-adából kijön, ha balázslacihoz viszed.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!