Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 08:23:00 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 282043 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #660 Dátum: 2009. Január 22. - 08:36:13 »

Üdv Mindenkinek!
Tanácsra lenne szükségem.Ha jól tudom az időszakos szervizeken történő megjelenés a garancia feltétele.
Februárban lesz 3 éves a Lacsi,hónap végén vinném szervízre,eddig 23e km-t szaladt.
Érdemes még a márkaszervízbe vinni (egy szép összegért,gondolom),vagy ismerős szerelőnél cseréltetni amit kell?
Veszítek valamit,ha nem fizetem be a szervíznek a "csak dijak"-ból összeállított vagyonkát?
Hello! Ha nincs semmi gond a kocsival, akkor nem kell elszórnod a pénzt a kötelezőre, úgyis lejár a gari. Ha viszont gond van vele, akkor csináltass meg rajta mindent, és gondolkozz el a gari hosszabbításán is, ami nem túl olcsó, és nem mindenre szól, jól meg kell gondolni! Ha hibátlan a gép, akkor örülj, és spórolj, vidd olcsóbb, de azért jó szervizbe, és ott is kérj pecsétet a könyvébe, hogy eladásnál lássák, hogy rendesen kezelték időben a masinát! Én ezt tettem az előzővel, és a mostaninál is. Egy kisebb vagyont lehet így félretenni, és a kocsinak sem árt, ha amúgy mindent megkap időben, és jó, ha Te veszed meg az alkatrészeket hozzá klubtársunknál a Várna utcában, mert ott kedvezményünk is van, de ez egyeztetés kérdése is a leendő szervizzel. Sok szerencsét hozzá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #661 Dátum: 2009. Január 22. - 08:54:41 »

Captain!
Sajnos jól olvastad, teljesen kimaradt a 45-ös. Helyileg Koppenhágában vagyok. Hamburg megoldható, kérdés hogy megéri-e. Mert ha csak annyival olcsóbb, amennyi elmegy üzemanyagra és kompra, akkor ugyanott vagyok vele, csak autókázhatok pár órát......
Hali!

Nem kell Hamburgig menned.
A Kiel csatornahoz kozel Gettorf -ban van kifejezetten Chevy szerviz. Par perce hivtuk öket (a nemet tisztjelölt). Är:  300 EURO alkatreszekkel, a 60000-es szervizre Lacetti 1.4-re. Igen 300, nem eliräs. Ha viszed az alkatreszt, elfogadjäk. Akkor az är meg kevesebb.1 hettel elötte idöpontot kell kerni. Sajnos angolul nem beszelnek, de ha e-mailt irsz, akkor biztos kapsz angolul valaszt.

Cim:   AUTOHAUS OHMS GmbH
         Eichkoppel 1;  24214 Gettorf
Tel:  00 49 43466060      e-mail:  radke@ohms.de

Koppenhagaban biztosan talälsz valakit, aki leirja nemetul a levelet. Ja, azt is mondtuk, hogy magyar auto, magyar rendszäm, gondolom azod van.

Szolj, ha ez igy oke! Remelem segitettem.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #662 Dátum: 2009. Január 22. - 13:55:37 »

Köszi Kapitány, nagyon rendes vagy!!
A holnapot azért mindenképp kivárom, mit mond a maszek, aztán összevetem a német ár+utiköltséggel. Nagyon húzok a német szervíz felé, csak az utiköltség dobja meg az árat. Mindegy holnap meghallgatom az itteni maszek ajánlatát, aztán számolok. Majd megírom hogy döntöttem. Mindenesetre a kutatómunkádnak nagyon örülök, én nem találtam volna német szervízt, mert németül egyáltalán nem értek. Ja, Svédekkel beszéltem, még többet kérnek, mint a dánok...
utálom skandináviát!!
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #663 Dátum: 2009. Január 22. - 14:13:40 »

Üdv Mindenkinek!
Tanácsra lenne szükségem.Ha jól tudom az időszakos szervizeken történő megjelenés a garancia feltétele.
Februárban lesz 3 éves a Lacsi,hónap végén vinném szervízre,eddig 23e km-t szaladt.
Érdemes még a márkaszervízbe vinni (egy szép összegért,gondolom),vagy ismerős szerelőnél cseréltetni amit kell?
Veszítek valamit,ha nem fizetem be a szervíznek a "csak dijak"-ból összeállított vagyonkát?
Ahogy Gidy is írta: nem sok értelme van ebben az esetben a szakszerviznek. Bár én hallottam olyan esetről is (Gomboséknál), amikor a szerelő szólt az ilyen helyzetben lévő tulajnak, hogy a kormánymű cserét még meg kellene ejteni (tulajnak nem tűnt fel a kopogás, szerelő észrevette, és szólt!). És az bizony nem két fillér (Athee tudna erről mesélni).
Kevés Km. van az autódban, ezért ha találnak valami hibát, akkor azt még jó eséllyel kicserélik (mert a 3 év vagy 100.000 km sem úgy működik, ahogy kellene. Persze pereskedni biztosan lehetne...).
Ha van ismerős szerelőd, akkor minden képen nézesd át vele, és utána dönts arról, hogy érdemes-e a szakszervizes variációt választanod.
Én ezt tenném (bár általában hamarabb hallom meg a hibát, mint ahogyan a szerelő észre veszi  Vigyorog).
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #664 Dátum: 2009. Január 22. - 14:16:17 »

Azért ez nem semmi!
Kapitány! Te egy q...va (ezt majd kimoderálom... Vigyorog) nagyvonalú, rendes lacsiklubtag vagy! Magyar vérrel kínából megszervezel egy németországi kötelező szervízt egy Koppenhágában szorgoskodó lacsitulajnak! Ez nem semmi!
Javaslom mindenki figyelmébe ezt a hasznos és gyors segítségre sietést, így kell ezt!
Elő kellene terjeszteni Kapitányunkat valami lacsi-lovagrendre!
 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #665 Dátum: 2009. Január 22. - 14:18:18 »

Captain!
Sajnos jól olvastad, teljesen kimaradt a 45-ös. Helyileg Koppenhágában vagyok. Hamburg megoldható, kérdés hogy megéri-e. Mert ha csak annyival olcsóbb, amennyi elmegy üzemanyagra és kompra, akkor ugyanott vagyok vele, csak autókázhatok pár órát......
Hali!

Nem kell Hamburgig menned.
A Kiel csatornahoz kozel Gettorf -ban van kifejezetten Chevy szerviz. Par perce hivtuk öket (a nemet tisztjelölt). Är:  300 EURO alkatreszekkel, a 60000-es szervizre Lacetti 1.4-re. Igen 300, nem eliräs. Ha viszed az alkatreszt, elfogadjäk. Akkor az är meg kevesebb.1 hettel elötte idöpontot kell kerni. Sajnos angolul nem beszelnek, de ha e-mailt irsz, akkor biztos kapsz angolul valaszt.

Cim:   AUTOHAUS OHMS GmbH
         Eichkoppel 1;  24214 Gettorf
Tel:  00 49 43466060      e-mail:  radke@ohms.de

Koppenhagaban biztosan talälsz valakit, aki leirja nemetul a levelet. Ja, azt is mondtuk, hogy magyar auto, magyar rendszäm, gondolom azod van.

Szolj, ha ez igy oke! Remelem segitettem.
Hoppá!
Ez olcsóbb, mint ha itthon csináltatnád meg!
Azért a 45-ös szervizt kihagyni nagyon nem okos dolog (meg bármelyik másikat is). Egy sima olaj+szűrő cserét szinte bárhol meg lehet csináltatni, és nem egy rettenetesen nagy összeg. A kár, amit a motorban okozol vele az viszont nagy.
Naplózva
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #666 Dátum: 2009. Január 22. - 14:36:47 »

Stocz ez igaz, csak momentán gyermeket várunk, és emiatt elég sok volt a kiadásunk az elmúlt hónapokban. A 45-ös szervíz is majd 200ezer lett volna ebben az olcsó országban...
Naplózva
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #667 Dátum: 2009. Január 22. - 14:53:33 »

A mai olajakról meg annyit, hogy igaz hogy minden szervíz 15ezrenkénti olajcserét javasol, de azért ezek az olajok jóval többet is kibírnak a motor károsítása nélkül..
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #668 Dátum: 2009. Január 22. - 15:55:56 »

Azért ez nem semmi!
Kapitány! Te egy q...va (ezt majd kimoderálom... Vigyorog) nagyvonalú, rendes lacsiklubtag vagy! Magyar vérrel kínából megszervezel egy németországi kötelező szervízt egy Koppenhágában szorgoskodó lacsitulajnak! Ez nem semmi!
Javaslom mindenki figyelmébe ezt a hasznos és gyors segítségre sietést, így kell ezt!
Elő kellene terjeszteni Kapitányunkat valami lacsi-lovagrendre!
 
Ez a lovagrend csak rajtatok múlik,ti tudtok ilyen izéket odabiggyeszteni mondjuk a billentyűrém felirat alá a halálfej(vagy mi az) mellé.Megszavazzuk!
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #669 Dátum: 2009. Január 22. - 16:23:59 »

Hát igen. Kapitányt kiemeljük FŐTÁBORNOKNAK Kacsint
Én meg közben beszéltem a németekkel- hozzáteszem nem egy egyszerű eset- Kb 10 emberrel beszéltem mire 1-el sikerült szót érteni. Valóban 320euróért csinálják a 60ezres szervízt, de érdekes módon nem csak a dánoknál, hanem a németeknél sem cserélnek 60ezernél vezérműszíjat, tehát az nincs benne az árban. Most várom hogy visszahívjanak, és mondjanak arra is egy árat...
Mindenesetre KÖSZI FŐTÁBORNOK!!!!!!!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #670 Dátum: 2009. Január 22. - 17:14:54 »

Hát igen. Kapitányt kiemeljük FŐTÁBORNOKNAK Kacsint
Én meg közben beszéltem a németekkel- hozzáteszem nem egy egyszerű eset- Kb 10 emberrel beszéltem mire 1-el sikerült szót érteni. Valóban 320euróért csinálják a 60ezres szervízt, de érdekes módon nem csak a dánoknál, hanem a németeknél sem cserélnek 60ezernél vezérműszíjat, tehát az nincs benne az árban. Most várom hogy visszahívjanak, és mondjanak arra is egy árat...
Mindenesetre KÖSZI FŐTÁBORNOK!!!!!!!
Na álljunk meg egy percre! A 320 Euro árban, ha nincs bent a vezérmű szükséges cseréje, akkor az nem olcsó dolog, mert az csak olajcsere, esetleg fagyálló, légszűrő, pollenszűrő, fékolaj csere, hát úgy már nem kevés erre. A 60 ezres lényege a vezérmű dolgok cseréje, ami áll szíjból, feszítő-, és vezető görgőből, esetleg vízpumpából, ami nemcsak az anyagok miatt, hanem a munkadíj miatt is roppant drága szerviz. Nézz utána miről is van szó! Ez több, mint 90 ezer forint, amiből itthon a teljeset meg tudod csináltatni, tokkal, vonóval. Szóval tisztázd le a dolgot, mert csak úgy jó buli, ha minden benne van a szervizben! Szerintem.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #671 Dátum: 2009. Január 22. - 17:16:10 »

Visszahívtak!!
Vezérműszíj csere: 299euro
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #672 Dátum: 2009. Január 22. - 17:28:40 »

Visszahívtak!!
Vezérműszíj csere: 299euro
Nos akkor hogyan is van? A 60 ezres szervizben mit adnak, mennyiért? Remélem nem összeadva a 320+299=619, és ez annyi, hogy elmegyek érte, elhozom, megcsináltatom, és visszaviszem, majd hazajövök. Szóval mennyi a vége ténylegesen? Bent van-e minden, ami az előírt? Mert ez rengeteg lenne!
Más: örömmel hallottam, hogy nálatok is jön a baba! Gábor, és Laci már apa lett, Athee is várja az újabb gyereket, és ti is beszálltatok népesedési projectbe.
Gratula előre is! Mikorra várható? Remélem rögtön közlitek az örömhírt! (tudom ez most off volt, bocsika)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #673 Dátum: 2009. Január 22. - 18:16:01 »

Köszi a gratulációt Gidy! Vigyorog  Azt hogy febr. 21-ére várjuk a kislányt nem írom ide, mert nem ide való Kacsint
Mindent összegezve:
Szakszervíz Németeknél 320euró az alap 60 ezres szervíz anyaggal együtt, ami magában foglalja az olaj, szűrők, és gyertyák cseréjét, meg az autó műszaki átellenőrzését. Erre még pluszban jön 299euró a vezérműszíj cserére anyagárral együtt. És akkor a vízpumpa és a fékpofák még nincsenek kicserélve, tehát a végeredmény jóval 600euró fölé rúg. És mindezért 600km-t kocsikázhatok.(kb 30-40ezer ft utiköltséggel)

Szakszervíz Dánoknál 7000korona az alap 60ezres szervíz anyaggal együtt. A vízpumpa és a fékpofa csere itt sincs benne az árban, ami még kb 2000korona plusszt jelent. Ha az anyagot én hozom Várna utcából rendelve 64350ft + ptk kb12000ft, akkor az alapszervíz árát 7-ről 5ezerre leengedik, ami kb megegyezik az otthonról rendelés költségével.

Holnap megyek Olsen bácsi műhelyébe is érdeklődni, hogy Ő mennyiért vállalja el a munkát, ha én hozom az anyagot. Sok jóra már nem számítok..
Ja, és telefonáltam Svédekhez is, ott kb10ezer svéd koronát kérnek el az alapszervízért. Fékek és vízpumpa ott is plussz költség...
És én még azt hittem, ha külfödön dolgozok, minden sokkal egyszerűbb lesz, és minden bajunk megoldódik....
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #674 Dátum: 2009. Január 22. - 18:27:19 »

Feltaláltam a "spanyol viaszt"! Keress kint jóval többet, mint itthon, és majd, ha hazajössz csináltasd meg a nagy szervizt, minden cserével, de addig is csinálj egy sima olajcserét, mert az azért kell a motornak. Ezek az árak horrorisztikusak, ne hagyd Magad! Mikor jönnétek haza? Csak nem sok tizezer km-t mentek addig? Gondold végig! Az ottani árak, az ottani emberek pénzéhez van igazítva, nem holmi magyarokéhoz. Sajnos mindent jól meg kell gondolnunk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!