Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 08:26:22 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 282072 alkalommal)
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #645 Dátum: 2009. Január 18. - 17:10:06 »

És min lehet spórolni? Ha olajat én viszek pl?
...meg pl. pollenszűrőt, levegőszűrőt, esetleg olajszűrőt...
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gmanus
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 4



WWW
« Hozzászólás #646 Dátum: 2009. Január 19. - 08:52:03 »

Sziasztok!
Szolnokon megszűnt a márkakereskedés és ezzel együtt a szerviz is!
Most lenne aktuális a Lacinak egy 45.000-es szerviz és műszaki vizsga!
Nem szeretném messzire vinni az autót, szóval valamilyen jó és megbízható szerviz ajánlat kellene árakkal együtt!
Naplózva

Edward király, angol király 
   Léptet fakó lován: 
Körötte csend amerre ment; 
   És néma tartomány.
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #647 Dátum: 2009. Január 19. - 09:05:19 »

Sziasztok!
Szolnokon megszűnt a márkakereskedés és ezzel együtt a szerviz is!
Most lenne aktuális a Lacinak egy 45.000-es szerviz és műszaki vizsga!
Nem szeretném messzire vinni az autót, szóval valamilyen jó és megbízható szerviz ajánlat kellene árakkal együtt!

Közeledben esetleg a Chevrolet Hatvan van. Esetleg ha érdekel, adok elérhetőséget.
Naplózva
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #648 Dátum: 2009. Január 19. - 20:17:12 »

És min lehet spórolni? Ha olajat én viszek pl?
ÁÁÁ..az új módi ha hozod az olajat tőlük  Vigyorog Vigyorog csak ne vegyék észre...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #649 Dátum: 2009. Január 21. - 16:11:22 »

Hello minden márkatársnak!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Én dániában élek és egy 1.4 benzin lacsim van. (persze magyar jószág javascript:void(0)Kacsint  Lassan elérem a 60ezret, szervizelni kéne. Várnautcától kértem ajánlatot az anyagokra, 64350ft+szállítás(kb15e)-ra jönne ki az összes szűrő, olaj, vezérműszíj görgőkkel, vízpumpa, gyertyák, fékbetétek elölre hátulra. Én kis naív azt gondoltam mennyit megspórolok, ha otthonról hozatom az anyagot, itt meg "csak" a munkadíjat kell fizetnem...  Mikor a szervízt megkérdeztem hogy ez így megoldható lenne-e, először bután néztek rám (gondolom itt nem szokás hozott anyaggal szervizeltetni), aztán végül rábólintottak, hogy megoldható. Ezután jött a hidegzuhany: Ha én hozom az anyagot, akkor megcsinálják a szervízt mai árfolyamon 190100Ft-ért . Nem elírtam, ennyi. Ha ők adják az anyagot, akkor 265134Ft-ra jön ki. Ez az alapár, mert fékbetétet és vízpumpát csak akkor cserélnek ha szükséges, de az persze még dob az áron. Így akkor sem jövök ki sokkal olcsóbbra, ha otthonról hozatom az anyagot. Én ennyi pénzt most hirtelen nem tudok előrántani, hazamenni meg nem tudok július előtt. Talán egy sarki autószerelő elvállalná olcsóbban, de rá lehet azokra bízni a vezérműszíjat??? Garanciám már nincs a kocsin, csak azért szerettem volna ezt a szervízt szakszervízzel csináltatni, mert azért ez nem egy "kisrutin", hanem egy nagyműtét. Szerintetek mit csináljak? Kezdjek el veszettül spórolni, vagy válasszam az olcsó sarki szerelős megoldást aztán vagy elszakad a szíjam, vagy nem??? He Segítsetek dönteni!!
Köszi
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #650 Dátum: 2009. Január 21. - 16:44:28 »

Hello minden márkatársnak!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Én dániában élek és egy 1.4 benzin lacsim van. (persze magyar jószág javascript:void(0)Kacsint  Lassan elérem a 60ezret, szervizelni kéne. Várnautcától kértem ajánlatot az anyagokra, 64350ft+szállítás(kb15e)-ra jönne ki az összes szűrő, olaj, vezérműszíj görgőkkel, vízpumpa, gyertyák, fékbetétek elölre hátulra. Én kis naív azt gondoltam mennyit megspórolok, ha otthonról hozatom az anyagot, itt meg "csak" a munkadíjat kell fizetnem...  Mikor a szervízt megkérdeztem hogy ez így megoldható lenne-e, először bután néztek rám (gondolom itt nem szokás hozott anyaggal szervizeltetni), aztán végül rábólintottak, hogy megoldható. Ezután jött a hidegzuhany: Ha én hozom az anyagot, akkor megcsinálják a szervízt mai árfolyamon 190100Ft-ért . Nem elírtam, ennyi. Ha ők adják az anyagot, akkor 265134Ft-ra jön ki. Ez az alapár, mert fékbetétet és vízpumpát csak akkor cserélnek ha szükséges, de az persze még dob az áron. Így akkor sem jövök ki sokkal olcsóbbra, ha otthonról hozatom az anyagot. Én ennyi pénzt most hirtelen nem tudok előrántani, hazamenni meg nem tudok július előtt. Talán egy sarki autószerelő elvállalná olcsóbban, de rá lehet azokra bízni a vezérműszíjat??? Garanciám már nincs a kocsin, csak azért szerettem volna ezt a szervízt szakszervízzel csináltatni, mert azért ez nem egy "kisrutin", hanem egy nagyműtét. Szerintetek mit csináljak? Kezdjek el veszettül spórolni, vagy válasszam az olcsó sarki szerelős megoldást aztán vagy elszakad a szíjam, vagy nem??? He Segítsetek dönteni!!
Köszi
Hát ebbe az ügyben nehéz tanácsot adni,mert nem tudsz hazajönni.Dánia a drága országokhoz tartozik,ezért próbálj meg közelebbi országban az interneten keresztül keresni egy márkaszervízt hátha megéri odamenni.De ha nem mész nagyon sokat vele júliusig,akkor csináltasd majd meg ha hazajössz.Párezer km plussz belefér,esetleg olajat meg szűrőt cseréltess. Kacsint
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #651 Dátum: 2009. Január 21. - 16:54:16 »

Erre én is gondoltam, hogy esetleg Németekhez vagy Svédekhez átmenni, de a svéd chevrolet oldalon nem találtam lacsit, németül meg nem tudok, meg az elég messze is van, nem biztos hogy érdemes lenne odáig mennem. Sajnos melóbajáráshoz elengedhetetlen az autóhasználat számomra. Heti 550km csak meló és haza...ez nyárig nem csak pár ezer lenne, hanem majd 15ezer..   A szervízt mindenképpen szertném megcsináltatni, de a szakszervíz nagyon sokba lenne mindenhogy, a maszektól meg félek. A vezérműszíj miatt nem akarom húzni, bár meglepődtem hogy 60ezernél már cserélni kell. Úgy tudtam 100ezrenként esedékes a szíjcsere. Azthiszem holnaptól csak vajaskenyér.... Első a Lacsi egészsége Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #652 Dátum: 2009. Január 21. - 17:05:39 »

Hello minden márkatársnak!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Én dániában élek és egy 1.4 benzin lacsim van. (persze magyar jószág javascript:void(0)Kacsint  Lassan elérem a 60ezret, szervizelni kéne. Várnautcától kértem ajánlatot az anyagokra, 64350ft+szállítás(kb15e)-ra jönne ki az összes szűrő, olaj, vezérműszíj görgőkkel, vízpumpa, gyertyák, fékbetétek elölre hátulra. Én kis naív azt gondoltam mennyit megspórolok, ha otthonról hozatom az anyagot, itt meg "csak" a munkadíjat kell fizetnem...  Mikor a szervízt megkérdeztem hogy ez így megoldható lenne-e, először bután néztek rám (gondolom itt nem szokás hozott anyaggal szervizeltetni), aztán végül rábólintottak, hogy megoldható. Ezután jött a hidegzuhany: Ha én hozom az anyagot, akkor megcsinálják a szervízt mai árfolyamon 190100Ft-ért . Nem elírtam, ennyi. Ha ők adják az anyagot, akkor 265134Ft-ra jön ki. Ez az alapár, mert fékbetétet és vízpumpát csak akkor cserélnek ha szükséges, de az persze még dob az áron. Így akkor sem jövök ki sokkal olcsóbbra, ha otthonról hozatom az anyagot. Én ennyi pénzt most hirtelen nem tudok előrántani, hazamenni meg nem tudok július előtt. Talán egy sarki autószerelő elvállalná olcsóbban, de rá lehet azokra bízni a vezérműszíjat??? Garanciám már nincs a kocsin, csak azért szerettem volna ezt a szervízt szakszervízzel csináltatni, mert azért ez nem egy "kisrutin", hanem egy nagyműtét. Szerintetek mit csináljak? Kezdjek el veszettül spórolni, vagy válasszam az olcsó sarki szerelős megoldást aztán vagy elszakad a szíjam, vagy nem??? He Segítsetek dönteni!!
Köszi
Hello! Kérdések döntés előtt: a "sarki" szerviz micsoda? Olsen bácsi bütyköl, vagy igazi felszerelt műhely, igazi autószerelőkkel? Ez utóbbi esetben nem kell frászólni, mert ez azért egy igazi szerelőnek rutinmunka. Mennyibe kóstálna náluk? Ha kis különbség, akkor nincs értelme, ha nagy, akkor spórolhatsz sokat. Öcsém 20 évig élt kint, de sajnos autója nem volt, de a viszonyokat jól ismeri. Ha gondolod, megadom az elérhetőségét, és beszélj vele! Még az sem kizárt, hogy tud ajánlani műhelyt, mert világfi volt kint. Más kérdés még: kb. hány km-t futsz még, mielőtt hazajönnél? Ha csak 5-10 ezret max, akkor biztosan ki fogja bírni cseréig, végül is eddig 90 ezer km-nél kellett cserélni, igaz néhány kocsinál volt szakadás ekkor már, de nem 60-nál. Ha itthon csináltatod a feléért a szakműhely is megcsinálja úgy, hogy ő adja az anyagokat, ha máshová viszed, és Te veszed hozzá a cuccot, akkor jóval olcsóbban is megúszhatod, mert vannak jó helyeink, ahová lehetne vinni. Remélem segítettem a döntés meghozatalában! Vagy még nehezebbé tettem? Ha kell az öcsém száma, akkor írj privit, és küldöm a számát! Jó hely Dánia, de nem olcsó hely, főleg nekünk, az ottaniak jól keresnek, nekik nem gond a szerviz. Sok szerencsét!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #653 Dátum: 2009. Január 21. - 17:15:57 »

Erre én is gondoltam, hogy esetleg Németekhez vagy Svédekhez átmenni, de a svéd chevrolet oldalon nem találtam lacsit, németül meg nem tudok, meg az elég messze is van, nem biztos hogy érdemes lenne odáig mennem. Sajnos melóbajáráshoz elengedhetetlen az autóhasználat számomra. Heti 550km csak meló és haza...ez nyárig nem csak pár ezer lenne, hanem majd 15ezer..   A szervízt mindenképpen szertném megcsináltatni, de a szakszervíz nagyon sokba lenne mindenhogy, a maszektól meg félek. A vezérműszíj miatt nem akarom húzni, bár meglepődtem hogy 60ezernél már cserélni kell. Úgy tudtam 100ezrenként esedékes a szíjcsere. Azthiszem holnaptól csak vajaskenyér.... Első a Lacsi egészsége Kacsint
A szíj az ki fogja bírni,gondolom normál körülmények között használod és nem hajtod ki a belét.Én itthon csináltatnám meg,de te dönts.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #654 Dátum: 2009. Január 21. - 17:23:12 »


Szia.
Szervíz alatt hivatalos szerelőre gondoltam.Konkrét árat nem tudok, de reménykedem hogy olcsóbb mint a szakszervíz. Holnap beszaladok érdeklődni a munkahelyemmel szemközti szerelőhöz, hogy mégis mennyit kérne. Nem akarom nyárig húzni, mert addig belemegy még legalább 15ezer, és nem akarok gubancot a hosszú úton.( Már a 45ezres szervíz is kimaradt anyagi okok miatt ) De akkor azt mondod ha olcsóbb Olsen bácsi  Vigyorog(mert tényleg így hívják a szerelőt a melóhelynél), akkor rá lehet bízni? Elég sokan járnak hozzá ugyan, na de nem bizalmatlan magyarok.. Sajnos a magyar itt is csóró, csak talán nem annyira mint otthon.. Ha otthon lennék, nem pöcsölnék. Megrendelném a cuccokat, aztán vinném ismerős szerelőhöz..Na de sajnos nem vagyok otthon  Pedig már nagyon vágyom haza..
Naplózva
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #655 Dátum: 2009. Január 21. - 17:25:35 »

Cseréltessek csak olajat, meg nézessem meg a féket azt jószerencsét? Majd a többit otthon?? Teljesen tanácstalan vagyok
Bíztam benne, hogy ha én hozom az anyagot, max 150ezerért megcsinálják a szakszervízben, de sajna nem..
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #656 Dátum: 2009. Január 21. - 17:46:49 »

Kripic Úr! Várjuk ide a beszámolód! Mi lett a géppel? Megcsinálták-e? Mit kellett perkálni? Szóval jöhet a részletes (!) beszámolód! Várjuk nagyon! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #657 Dátum: 2009. Január 21. - 20:43:19 »

Cseréltessek csak olajat, meg nézessem meg a féket azt jószerencsét? Majd a többit otthon?? Teljesen tanácstalan vagyok
Bíztam benne, hogy ha én hozom az anyagot, max 150ezerért megcsinálják a szakszervízben, de sajna nem..
Dániai koordinátáid micsodák? Mert ha át tudsz lépni Hamburgba ott sokkal olcsóbb. Esetleg még nevet / címet is mondok, ha adsz rá időt.
Másik lehetőség, hogy hazaküldeted valakivel az autót.
Stocz taxizik, Ő sem cserélte a szíjat 60-nál. Ha kíméletesen hajtod, akkor 15-öt még ki kell bírnia; ekkor szimplán olajcsere.
De jÓl olvasom, a 45-ös szervíz abszolúte kimaradt?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
apa123
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6


« Hozzászólás #658 Dátum: 2009. Január 21. - 21:42:54 »

Üdv Mindenkinek!
Tanácsra lenne szükségem.Ha jól tudom az időszakos szervizeken történő megjelenés a garancia feltétele.
Februárban lesz 3 éves a Lacsi,hónap végén vinném szervízre,eddig 23e km-t szaladt.
Érdemes még a márkaszervízbe vinni (egy szép összegért,gondolom),vagy ismerős szerelőnél cseréltetni amit kell?
Veszítek valamit,ha nem fizetem be a szervíznek a "csak dijak"-ból összeállított vagyonkát?
Naplózva
piercingsen
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


« Hozzászólás #659 Dátum: 2009. Január 22. - 08:04:42 »

Captain!
Sajnos jól olvastad, teljesen kimaradt a 45-ös. Helyileg Koppenhágában vagyok. Hamburg megoldható, kérdés hogy megéri-e. Mert ha csak annyival olcsóbb, amennyi elmegy üzemanyagra és kompra, akkor ugyanott vagyok vele, csak autókázhatok pár órát......
Naplózva
Oldalak: 1 ... 42 43 [44] 45 46 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!