Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 10:18:37 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 282132 alkalommal)
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #630 Dátum: 2008. December 17. - 09:49:08 »

Sziasztok!
Rég jártam itt. Most hosszú leszek. Október 6-án összetörték az SW-met, nem adta meg egy kisteherautó a macisajtot. Rögtön elismerte. Mivel okt. 26-ig még garis volt az autó, tréler ingyen az assistance keretében bevitte a szervizbe. Múlt pénteken lett kész. Jobb hátsó ajtó, jobb hátsó sárvédő és hátsó futómű sérült. A kár majd egy milla. Nos múlt pénteken délután készre jelentették, elhoztam. Hétfőn vissza is vittem, mert eszméletlenül pattog az úton és ráz. A megállapításuk az volt, hogy mind a négy lengéscsillapító be van állva, az autó csak a gumikon rugózik. Érdekes módon próbakörre senki nem akart kijönni. Mindenféle dumával próbálkoztak, hogy októberben 15 fok volt, most 7, azért. Mondtam, hogy tavaly volt mínusz 10 is. A következő az volt, hogy a csatt előtt is ilyen volt. Mondtam, hogy akkor gariba kicseréltettem volna. A legszebb duma az volt, hogy a két hónapos állásban álltak be a gátlók. Na erre mondtam, hogy uraim, önökkel nem lehet megegyezni, nem akarják ingyenesen kicserélni, akkor - mivel van D.A.S. biztosításom - a továbbiakat majd velük beszéljék meg. Erre mindjárt mondták, hogy ez már nem az ő szintjük, beszélnek a főnökkel. Kis várakozás után közölték, hogy e hét pénteken vár a főnök úr. Kíváncsian várom a főnök úr ajánlatát.
Azt kérdezném tőletek, hogy létezik ilyen, hogy két hónap alatt mind a négy gátló beáll? Ebben én nagyon kételkedem, autószerelővel is beszéltem, ilyet még nem hallott. Várom véleményeteket.
Zoli59
Állásban nem mehet tönkre, és főleg egyszerre mind a négy! Itt valami turpisság sejthetődik. Mivel közben lejárt a garancia szeretnék pénzért kicserélni. Ne hagyd Magad! A DAS jó erre, hogy rugalmasabbak legyenek, és szinte biztos, hogy meg fogtok tudni egyezni, még peren kívül, ezt gondolom. Az sem tartom kizártnak, hogy mivel biztosítós munka volt, kicserélték, hogy nagyobb lehessen a számla, és utána nem rakták vissza a jókat, vagy, ha tényleg rosszak voltak, nem cserélték ki őket, akár gariban, akár a biztosító kárára, ha a sérülés miatt romlott el esetleg. Sok szerencsét a tárgyaláshoz, és légy kemény, mint a gyémánt!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #631 Dátum: 2008. December 17. - 13:58:23 »

Nos valaki mintha már említette volna, hogy beálltak  a telói. Talán Meatloaf?
Szerintem elképzelhető annyi állás után...így, hogy már hallottunk rá példát. De egyébként nem normális dolog szerintem.
Mindenesetre hajtsd az igazad, mert vagy hivatalosan, vagy a biztosítós kárba bele kellett volna venni ezt és egy rendeltetésszerűen használható autót kellett volna átadniuk számodra.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #632 Dátum: 2008. December 17. - 15:40:03 »

Sziasztok!
Rég jártam itt. Most hosszú leszek. Október 6-án összetörték az SW-met, nem adta meg egy kisteherautó a macisajtot. Rögtön elismerte. Mivel okt. 26-ig még garis volt az autó, tréler ingyen az assistance keretében bevitte a szervizbe. Múlt pénteken lett kész. Jobb hátsó ajtó, jobb hátsó sárvédő és hátsó futómű sérült. A kár majd egy milla. Nos múlt pénteken délután készre jelentették, elhoztam. Hétfőn vissza is vittem, mert eszméletlenül pattog az úton és ráz. A megállapításuk az volt, hogy mind a négy lengéscsillapító be van állva, az autó csak a gumikon rugózik. Érdekes módon próbakörre senki nem akart kijönni. Mindenféle dumával próbálkoztak, hogy októberben 15 fok volt, most 7, azért. Mondtam, hogy tavaly volt mínusz 10 is. A következő az volt, hogy a csatt előtt is ilyen volt. Mondtam, hogy akkor gariba kicseréltettem volna. A legszebb duma az volt, hogy a két hónapos állásban álltak be a gátlók. Na erre mondtam, hogy uraim, önökkel nem lehet megegyezni, nem akarják ingyenesen kicserélni, akkor - mivel van D.A.S. biztosításom - a továbbiakat majd velük beszéljék meg. Erre mindjárt mondták, hogy ez már nem az ő szintjük, beszélnek a főnökkel. Kis várakozás után közölték, hogy e hét pénteken vár a főnök úr. Kiváncsian várom a főnök úr ajánlatát.
Azt kérdezném tőletek, hogy létezik ilyen, hogy két hónap alatt mind a négy gátló beáll? Ebben én nagyon kételkedem, autószerelővel is beszéltem, ilyet még nem hallott. Várom véleményeteket.
Zoli59
Szia
Nekem nem kellett 2 hónap hogy beálljon a lengéscsillapító.Elég volt annyi,hogy felemeltem az autót téli gumi cserénél és mikor visszaengedtem,már elől nem is működött.A szervíz azt mondta,hogy járassam meg valami nagyon rossz úton az autót és vissza fog állni.Így is történt ,tényleg megjavult.Valószínű,hogy a te kocsid is "lógott" a levegőben a szervízben és kiakadtak a teleszkópok.Én javaslom neked hogy keress egy tényleg nagyon gödrös földutat és ne kíméld.2-3 szor végigmész rajta és meg fog javulni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #633 Dátum: 2008. December 17. - 17:52:10 »

Sziasztok!
Rég jártam itt. Most hosszú leszek. Október 6-án összetörték az SW-met, nem adta meg egy kisteherautó a macisajtot. Rögtön elismerte. Mivel okt. 26-ig még garis volt az autó, tréler ingyen az assistance keretében bevitte a szervizbe. Múlt pénteken lett kész. Jobb hátsó ajtó, jobb hátsó sárvédő és hátsó futómű sérült. A kár majd egy milla. Nos múlt pénteken délután készre jelentették, elhoztam. Hétfőn vissza is vittem, mert eszméletlenül pattog az úton és ráz. A megállapításuk az volt, hogy mind a négy lengéscsillapító be van állva, az autó csak a gumikon rugózik. Érdekes módon próbakörre senki nem akart kijönni. Mindenféle dumával próbálkoztak, hogy októberben 15 fok volt, most 7, azért. Mondtam, hogy tavaly volt mínusz 10 is. A következő az volt, hogy a csatt előtt is ilyen volt. Mondtam, hogy akkor gariba kicseréltettem volna. A legszebb duma az volt, hogy a két hónapos állásban álltak be a gátlók. Na erre mondtam, hogy uraim, önökkel nem lehet megegyezni, nem akarják ingyenesen kicserélni, akkor - mivel van D.A.S. biztosításom - a továbbiakat majd velük beszéljék meg. Erre mindjárt mondták, hogy ez már nem az ő szintjük, beszélnek a főnökkel. Kis várakozás után közölték, hogy e hét pénteken vár a főnök úr. Kiváncsian várom a főnök úr ajánlatát.
Azt kérdezném tőletek, hogy létezik ilyen, hogy két hónap alatt mind a négy gátló beáll? Ebben én nagyon kételkedem, autószerelővel is beszéltem, ilyet még nem hallott. Várom véleményeteket.
Zoli59
Szia
Nekem nem kellett 2 hónap hogy beálljon a lengéscsillapító.Elég volt annyi,hogy felemeltem az autót téli gumi cserénél és mikor visszaengedtem,már elől nem is működött.A szervíz azt mondta,hogy járassam meg valami nagyon rossz úton az autót és vissza fog állni.Így is történt ,tényleg megjavult.Valószínű,hogy a te kocsid is "lógott" a levegőben a szervízben és kiakadtak a teleszkópok.Én javaslom neked hogy keress egy tényleg nagyon gödrös földutat és ne kíméld.2-3 szor végigmész rajta és meg fog javulni.
Javaslom a Thököly utat, ha ez a megoldás, akkor az tuti hely hozzá, én már csak tudom, naponta tizszer megyek végig rajta! Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zoli59
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #634 Dátum: 2008. December 17. - 22:53:02 »

Köszönöm a tanácsokat, ma voltam a DAS-nál és per esetén vállalják a képviseletemet. Javasolták ők is meg autószerelő haverom is, hogy tényleg gyémánt kemény legyek, mert itt valami turpi van. Meg nem egyezés esetén az a javaslat, hogy írni nekik egy levelet, melyet változatlan formában küldjek el a fogyasztó védelemnek, a területileg illetékes önkormányzat jegyzőjének, a GM Hungarynek. Én még hozzáteszem az Index Télozló Homár rovatát is.
Naplózva

Teljesen normális vagyok... Megmondták a hangok is...
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #635 Dátum: 2008. December 17. - 23:23:22 »

Köszönöm a tanácsokat, ma voltam a DAS-nál és per esetén vállalják a képviseletemet. Javasolták ők is meg autószerelő haverom is, hogy tényleg gyémánt kemény legyek, mert itt valami turpi van. Meg nem egyezés esetén az a javaslat, hogy írni nekik egy levelet, melyet változatlan formában küldjek el a fogyasztó védelemnek, a területileg illetékes önkormányzat jegyzőjének, a GM Hungarynek. Én még hozzáteszem az Index Télozló Homár rovatát is.
Illetve a cartársak is szívesen olvasnák. Gondolom.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #636 Dátum: 2008. December 18. - 07:38:05 »

Köszönöm a tanácsokat, ma voltam a DAS-nál és per esetén vállalják a képviseletemet. Javasolták ők is meg autószerelő haverom is, hogy tényleg gyémánt kemény legyek, mert itt valami turpi van. Meg nem egyezés esetén az a javaslat, hogy írni nekik egy levelet, melyet változatlan formában küldjek el a fogyasztó védelemnek, a területileg illetékes önkormányzat jegyzőjének, a GM Hungarynek. Én még hozzáteszem az Index Télozló Homár rovatát is.
Illetve a cartársak is szívesen olvasnák. Gondolom.
Naná!  Kacsint
Mellesleg én biztos valakire asztalt borítanék, ha egy téligumi cserénél kiakadna a teló. Ráadásul mind a négy! Csere!!
Ezen az alapon egy olyan bukkanónál, ahol elemelkedik a kerék az úttól és kimegy felső végállásba, leérkezésnél simán balesetveszélyes helyzetet okozhat! Ez szerintem megintcsak visszahívásos lenne!!!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #637 Dátum: 2008. December 18. - 09:32:59 »

Köszönöm a tanácsokat, ma voltam a DAS-nál és per esetén vállalják a képviseletemet. Javasolták ők is meg autószerelő haverom is, hogy tényleg gyémánt kemény legyek, mert itt valami turpi van. Meg nem egyezés esetén az a javaslat, hogy írni nekik egy levelet, melyet változatlan formában küldjek el a fogyasztó védelemnek, a területileg illetékes önkormányzat jegyzőjének, a GM Hungarynek. Én még hozzáteszem az Index Télozló Homár rovatát is.
Illetve a cartársak is szívesen olvasnák. Gondolom.
Naná!  Kacsint
Mellesleg én biztos valakire asztalt borítanék, ha egy téligumi cserénél kiakadna a teló. Ráadásul mind a négy! Csere!!
Ezen az alapon egy olyan bukkanónál, ahol elemelkedik a kerék az úttól és kimegy felső végállásba, leérkezésnél simán balesetveszélyes helyzetet okozhat! Ez szerintem megintcsak visszahívásos lenne!!!
Gondolkodtam ezen a telós dolgon. Megint csak arra jutottam, hogy le kell verni a chevrolet magyarországon a szervízen keresztül ezt is. Mégpedig azért, mert anno valahol olvastam, hogy kétféle rugókkal került forgalomba a lacetti és mi szerencsére (a jó útjaink miatt) a keményebb rugókkal kapjuk. Namármost....mi van akkor, ha csak rugót cseréltek, telót nem? (Mint anno a Renault 12-est a románok átvették és nem pöcsöktek, csak a rugókkal megemelték az autót gondolván a rossz utakra. Csakhogy ettől a féltengelyek készültek ki.) Szal ha csak rugót cseréltek, de telót nem, akkor elvileg lehet, hogy kinyomja végállásba olyan erővel a telót  a rugó, hogy megszorul. Persze ez konstrukciós hiba és az is, hogy maga a futómű szerkezete engedi a telót addig kinyomni. Itt valami nem kerek!!! 
Persze a megoldása a szervízeknek albáni....menj rossz útra, hajtsd meg, stb...mint a P300-as történet....kókányolás.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #638 Dátum: 2008. December 18. - 15:41:00 »

Azért ezt a telós dolgot elég nehéz utólag bizonyítani,és a hiba sem biztos hogy mégegyszer előjön.És ki az aki a hiba jelentkezésekor az autóját hónapokra nélkülözni tudja,míg megy a hercehurca?Mert használni nem lehet ,mert magától meggyógyul a rossz úton.Sztem marad a mérgelődés.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #639 Dátum: 2009. Január 18. - 11:49:33 »

 Sziasztok. Segítsetek légyszi, első éves, 15ezres szervízre hová érdemes vinni az autót? Mekkora a várható költség?
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #640 Dátum: 2009. Január 18. - 13:39:32 »

Sziasztok. Segítsetek légyszi, első éves, 15ezres szervízre hová érdemes vinni az autót? Mekkora a várható költség?
Olvasd vissza ezt a topikot,volt róla szó sokszor.Kb 25-30ezer lesz.Viheted a gomboshoz vagy a gyulaihoz(ezeket ismerjük már),vagy oda ahol vetted.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #641 Dátum: 2009. Január 18. - 13:46:13 »

 Gyulainál vettem, igazából az nem tetszett, hogy amíg alá nem írtam a papírokat addig körbenyaltak, amint megtörtént, le sem tojtak. De ha jók a tapasztalatok akkor odaviszem.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #642 Dátum: 2009. Január 18. - 14:44:43 »

Gyulainál vettem, igazából az nem tetszett, hogy amíg alá nem írtam a papírokat addig körbenyaltak, amint megtörtént, le sem tojtak. De ha jók a tapasztalatok akkor odaviszem.
Én oda hordom és meg vagyok elégedve.Ott állhatsz az autó mellett,míg szervizelik.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #643 Dátum: 2009. Január 18. - 16:02:57 »

Voltam 2 éves, 30 eKm-s szervizen az Opel M3 Dunában. /volt chevrolet M3 sztráda/
Anyagot Én vittem, a munkadíj 15 eFt volt. /mint 1 év 15 eKm-nél Gombos-nál/
Autó mellett ott álltam végig...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
LuzsoSW
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 45


1.6 SW Elite


« Hozzászólás #644 Dátum: 2009. Január 18. - 16:39:53 »

 És min lehet spórolni? Ha olajat én viszek pl?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 41 42 [43] 44 45 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!