Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 10:15:26 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 282115 alkalommal)
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #615 Dátum: 2008. November 21. - 18:20:36 »

Egy normál 30000-es szervíz munkaideje és költsége mennyi AW és Ft? (Kb?)
Alkatrészek megvannak, csak kalkulálnom kellene, hogy fizu előtt belefér-e?
Cápa! Lejebb írtam, a 2 évesen nekem a 30000-t csinálták meg (a könyvben is így van).
Olajat, gyertyát, pollenszűrőt vittem. Munkadíj futóműállítással együtt 24700HUF volt és 2 óra alatt kész lett.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #616 Dátum: 2008. November 21. - 18:58:18 »

Egy normál 30000-es szervíz munkaideje és költsége mennyi AW és Ft? (Kb?)
Alkatrészek megvannak, csak kalkulálnom kellene, hogy fizu előtt belefér-e?
Cápa! Lejebb írtam, a 2 évesen nekem a 30000-t csinálták meg (a könyvben is így van).
Olajat, gyertyát, pollenszűrőt vittem. Munkadíj futóműállítással együtt 24700HUF volt és 2 óra alatt kész lett.
OK, de egy 30000-ben alapba nem tartozik pl. egy futóműállítás.
Meg számolgatok is. Valakinek az egész megvolt anyaggal együtt 30000 Ft alatt. Amit megvettem eddig hozzá, az már 16000. Gyanítom, hogy nem csinálják meg 14000-ből az egészet. Valami AW-ben számolnak a szervízben. Nem tudja valaki, mennyi most ÁFÁ-san egy AW?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #617 Dátum: 2008. November 21. - 19:07:15 »

Egy normál 30000-es szervíz munkaideje és költsége mennyi AW és Ft? (Kb?)
Alkatrészek megvannak, csak kalkulálnom kellene, hogy fizu előtt belefér-e?
Cápa! Lejebb írtam, a 2 évesen nekem a 30000-t csinálták meg (a könyvben is így van).
Olajat, gyertyát, pollenszűrőt vittem. Munkadíj futóműállítással együtt 24700HUF volt és 2 óra alatt kész lett.
OK, de egy 30000-ben alapba nem tartozik pl. egy futóműállítás.
Meg számolgatok is. Valakinek az egész megvolt anyaggal együtt 30000 Ft alatt. Amit megvettem eddig hozzá, az már 16000. Gyanítom, hogy nem csinálják meg 14000-ből az egészet. Valami AW-ben számolnak a szervízben. Nem tudja valaki, mennyi most ÁFÁ-san egy AW?
Az AW-t nem értem, de a számla a kesztyűtartóban van, holnap megnézzük. A futóműállítás 6500 volt. a szervízt mindennel együtt 40000 HUF-ért vállalták.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #618 Dátum: 2008. November 28. - 16:23:00 »

Cartársak! Ez itt a reklám helye! Szóval jó barátom megnyitott egy kis szervizt. Mindent tudnak: lakatos, fényezés (kamrás!), szerelés munkákat vállalnak. Hozott, vagy ők által beszerzett anyagokból is dolgoznak. Régen ismerem, sokat segített már nekem. Minden márkát ismer, de a lényeg, hogy volt Daewoo-s is. Akinek lejárt a garanciája, vagy nem garis javítandója van, azoknak jó szívvel ajánlom. Jó kapcsolatai vannak, az sem mellékes. Most is ő intézte el a vizsgámat, hogy ne kössenek bele a fóliába. Olcsóbb jóval, mint a hivatalos szerviz, és mindig betartotta a megbeszélt dolgokat. Akit majd érdekelne, az keressen fel priviben, megadom az elérhetőségét. Most még annyit, hogy a XXIII.-ik kerületben van nem messze a régi 5-ös kivezetőjénél. Én hozzá fogok járni ezentúl!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #619 Dátum: 2008. November 28. - 19:36:27 »

Cartársak! Ez itt a reklám helye! Szóval jó barátom megnyitott egy kis szervizt. Mindent tudnak: lakatos, fényezés (kamrás!), szerelés munkákat vállalnak. Hozott, vagy ők által beszerzett anyagokból is dolgoznak. Régen ismerem, sokat segített már nekem. Minden márkát ismer, de a lényeg, hogy volt Daewoo-s is. Akinek lejárt a garanciája, vagy nem garis javítandója van, azoknak jó szívvel ajánlom. Jó kapcsolatai vannak, az sem mellékes. Most is ő intézte el a vizsgámat, hogy ne kössenek bele a fóliába. Olcsóbb jóval, mint a hivatalos szerviz, és mindig betartotta a megbeszélt dolgokat. Akit majd érdekelne, az keressen fel priviben, megadom az elérhetőségét. Most még annyit, hogy a XXIII.-ik kerületben van nem messze a régi 5-ös kivezetőjénél. Én hozzá fogok járni ezentúl!
Hát a Gombosnál nem fognak ennek örülni! És mi lesz azzal a sok félrerakott ablaktörlőlapáttal? És honnan lesznek további légfrissítők, kulcstartók, stb?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #620 Dátum: 2008. November 28. - 20:53:13 »

Cartársak! Ez itt a reklám helye! Szóval jó barátom megnyitott egy kis szervizt. Mindent tudnak: lakatos, fényezés (kamrás!), szerelés munkákat vállalnak. Hozott, vagy ők által beszerzett anyagokból is dolgoznak. Régen ismerem, sokat segített már nekem. Minden márkát ismer, de a lényeg, hogy volt Daewoo-s is. Akinek lejárt a garanciája, vagy nem garis javítandója van, azoknak jó szívvel ajánlom. Jó kapcsolatai vannak, az sem mellékes. Most is ő intézte el a vizsgámat, hogy ne kössenek bele a fóliába. Olcsóbb jóval, mint a hivatalos szerviz, és mindig betartotta a megbeszélt dolgokat. Akit majd érdekelne, az keressen fel priviben, megadom az elérhetőségét. Most még annyit, hogy a XXIII.-ik kerületben van nem messze a régi 5-ös kivezetőjénél. Én hozzá fogok járni ezentúl!
Hát a Gombosnál nem fognak ennek örülni! És mi lesz azzal a sok félrerakott ablaktörlőlapáttal? És honnan lesznek további légfrissítők, kulcstartók, stb?
Megoldjuk az ajándékokat továbbra is. Kacsint Vigyorog
Cap! Privit írok mindjárt, olvasd majd, és hallgass csak! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #621 Dátum: 2008. November 29. - 19:29:23 »

A személygépjérmű eladások visszaesése, talán alkuhelyzetet hoz létre a szervízköltségeknél.
A garis szervíznél így is volt eltérés szervíz és szervíz között, utánna pedig ki mit tud kialkudni.
Rá lesznek kényszerülve az alkura, külömben ZÁRVA tábla.


Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #622 Dátum: 2008. November 29. - 21:57:08 »

A személygépjármű eladások visszaesése, talán alkuhelyzetet hoz létre a szervízköltségeknél.
A garis szerviznél így is volt eltérés szerviz és szerviz között, utána pedig ki mit tud kialkudni.
Rá lesznek kényszerülve az alkura, különben ZÁRVA tábla.



Sajnos már két szervizvezetőről tudok, hogy jövőre nem lesz a helyén. Lehet, hogy a túlélésért folytatott harcukban lejjebb mennek az árakkal, és abba mennek tönkre, vagy tartják az árakat, esetleg még emelik is, és akkor meg az lesz a végzetük. Azt gondolom most a kivárás időszaka jön, de sok jóra nem számítok.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #623 Dátum: 2008. December 08. - 12:26:12 »

Megcsináltattam a vizsgát, és a zöldkártyát. Ha valakinek fóliás az első két ablaka, és vizsgáztatnia kell, szóljon nekem, és tudok segíteni, hogy átmenjen a vizsgán, és ne kelljen leszedni a fóliát, és főleg ne bukjon meg a kocsi. Érdeklődést kérem priviben persze, és csak ismerősnek tudok segíteni, ezt meg kell mondanom előre. Ez volt,van, lesz, talán érthető.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #624 Dátum: 2008. December 08. - 17:43:51 »

Megcsináltattam a vizsgát, és a zöldkártyát. Ha valakinek fóliás az első két ablaka, és vizsgáztatnia kell, szóljon nekem, és tudok segíteni, hogy átmenjen a vizsgán, és ne kelljen leszedni a fóliát, és főleg ne bukjon meg a kocsi. Érdeklődést kérem priviben persze, és csak ismerősnek tudok segíteni, ezt meg kell mondanom előre. Ez volt,van, lesz, talán érthető.
És persze családtagnak, klubtagnak, ismerős ismerősének.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #625 Dátum: 2008. December 08. - 17:50:05 »

Megcsináltattam a vizsgát, és a zöldkártyát. Ha valakinek fóliás az első két ablaka, és vizsgáztatnia kell, szóljon nekem, és tudok segíteni, hogy átmenjen a vizsgán, és ne kelljen leszedni a fóliát, és főleg ne bukjon meg a kocsi. Érdeklődést kérem priviben persze, és csak ismerősnek tudok segíteni, ezt meg kell mondanom előre. Ez volt,van, lesz, talán érthető.
És persze családtagnak, klubtagnak, ismerős ismerősének.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tudom, csak négynek: fűnek, fának, boldognak, boldogtalannak.
Ne aggódj, a te kocsidat vállalom, úgy is mint családtag, úgy is, mint klubtárs, úgy is, mint barát, úgy is, mint ismerős, úgy is, mint LadLac ismerőse! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #626 Dátum: 2008. December 08. - 18:17:33 »

Megcsináltattam a vizsgát, és a zöldkártyát. Ha valakinek fóliás az első két ablaka, és vizsgáztatnia kell, szóljon nekem, és tudok segíteni, hogy átmenjen a vizsgán, és ne kelljen leszedni a fóliát, és főleg ne bukjon meg a kocsi. Érdeklődést kérem priviben persze, és csak ismerősnek tudok segíteni, ezt meg kell mondanom előre. Ez volt,van, lesz, talán érthető.
És persze családtagnak, klubtagnak, ismerős ismerősének.... Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Tudom, csak négynek: fűnek, fának, boldognak, boldogtalannak.
Ne aggódj, a te kocsidat vállalom, úgy is mint családtag, úgy is, mint klubtárs, úgy is, mint barát, úgy is, mint ismerős, úgy is, mint LadLac ismerőse! Kacsint Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Puszi
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #627 Dátum: 2008. December 09. - 20:13:39 »

Ma voltam service 30000 (25900)

1,5 óra 17155 pengő: (olajcsere, pollenszűrő, légszűrő kifújás, gyertyacsere, fékolajcsere, fáradtolaj ártalmatlanítás, munkadíj, olajleeresztő alátét) a többi anyagot vittem
Eredeti gyertya NGK BKR6E-11 volt benne, de Made in Korea  Szép őszbarnák voltak, de mintha kissé nagyobb lett volna a hézag.
Most ugyanez, de Made in France. (mintha szebben, erőteljesebben  menne, de lehet csak placebo  , mivel más nem változott a motorban az olaj kivételével)

Elvileg lehetőség van 5 évre hosszabítani a garit, erről később kapok még pontos tájékoztatást.

2,6 milláért Elite lacsi WTCC most!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #628 Dátum: 2008. December 16. - 13:53:52 »

Megvolt a kétéves szervíz. Mégis a Gyimeshez mentem az Assistans-al Mosolyog, mert szelepcsere is kellett.
Zöldkártyástól a szervíz teljes költsége 31.400 Ft volt (a "rosszabbik" olajjal) 15 % kedvezménnyel.
Naplózva
Zoli59
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8


« Hozzászólás #629 Dátum: 2008. December 16. - 23:25:15 »

Sziasztok!
Rég jártam itt. Most hosszú leszek. Október 6-án összetörték az SW-met, nem adta meg egy kisteherautó a macisajtot. Rögtön elismerte. Mivel okt. 26-ig még garis volt az autó, tréler ingyen az assistance keretében bevitte a szervizbe. Múlt pénteken lett kész. Jobb hátsó ajtó, jobb hátsó sárvédő és hátsó futómű sérült. A kár majd egy milla. Nos múlt pénteken délután készre jelentették, elhoztam. Hétfőn vissza is vittem, mert eszméletlenül pattog az úton és ráz. A megállapításuk az volt, hogy mind a négy lengéscsillapító be van állva, az autó csak a gumikon rugózik. Érdekes módon próbakörre senki nem akart kijönni. Mindenféle dumával próbálkoztak, hogy októberben 15 fok volt, most 7, azért. Mondtam, hogy tavaly volt mínusz 10 is. A következő az volt, hogy a csatt előtt is ilyen volt. Mondtam, hogy akkor gariba kicseréltettem volna. A legszebb duma az volt, hogy a két hónapos állásban álltak be a gátlók. Na erre mondtam, hogy uraim, önökkel nem lehet megegyezni, nem akarják ingyenesen kicserélni, akkor - mivel van D.A.S. biztosításom - a továbbiakat majd velük beszéljék meg. Erre mindjárt mondták, hogy ez már nem az ő szintjük, beszélnek a főnökkel. Kis várakozás után közölték, hogy e hét pénteken vár a főnök úr. Kiváncsian várom a főnök úr ajánlatát.
Azt kérdezném tőletek, hogy létezik ilyen, hogy két hónap alatt mind a négy gátló beáll? Ebben én nagyon kételkedem, autószerelővel is beszéltem, ilyet még nem hallott. Várom véleményeteket.
Zoli59
Naplózva

Teljesen normális vagyok... Megmondták a hangok is...
Oldalak: 1 ... 40 41 [42] 43 44 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!