Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 08:24:13 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 282055 alkalommal)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #555 Dátum: 2008. Október 17. - 21:03:13 »

Olvasgatom a topicot, mivel hamarosan eljön a 30000-es kötelező. 
Valamit nem tudok eldönteni:kell ennél fékfolyadékot cserélni, vagy sem?
Valamelyőtöknél cserélték, másnál meg nem.

Ha lenne valakinek friss 30000-es alkatrész-ártapasztalata Várna utcából, legyen szíves bepötyögni. Mennyire gyáriak ezek? Ugyanezek az alkatrészek kerülnek az autóba a szervízben is, csak kétszer annyiért?
Gondolom kell olajszűrő, pollenszűrő, gyertyák. Olajat viszem majd én.
Légszűrőt múltkor néztük, azt majd 45000-nél kell, most csak kifújom itthon.
Mi kell még?
« Utoljára szerkesztve: 2008. Október 17. - 21:07:04 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #556 Dátum: 2008. Október 17. - 21:34:15 »

Nem Várna utca, de fájóan friss:

Műszaki felkészítés: 4,140
Műszaki vizsga: 3,000
Vizsgadíj 20% (ezt nem értem): 1,540
30000 km-es szervíz (több van benne, de 4 éves szervíz): 13,800
Környv. vizsg. korszerű környezetbarát gk: 6,100
motorolaj 10w40: 10,752
tömítés olajleeresztő: 61
olajszűrő: 874
Pollenszűrő (elfelejtettem szólni, hogy ne cseréljék ) : 5,966
Üzemanyagszűrő: 6,263
Gyertya: 3,792
Izóó 12v5w (ledessel nem lehet vizsgázni Mosolyog ) : 274
Féktisztító spray: 804

Nettó alkatrész: 23,988
Nettó munkadíj: 24,073
+ a vizsga díja +áfa +anyjuk jó édes......... összesen: 66,315

Ui.: Terminál még mindíg nincs, csak kápé...
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #557 Dátum: 2008. Október 18. - 19:04:37 »

Veled is megetették a féktisztítót?  Vigyorog

Hát nem kevés a pénz...a hétszázát!

Engem konkrétan az érdekelne, hogy mit kell cserélni 30000-nél és az mennyibe kerül gyári kivitelben Várna utcában.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #558 Dátum: 2008. Október 18. - 20:01:55 »

Veled is megetették a féktisztítót?  Vigyorog

Hát nem kevés a pénz...a hétszázát!

Engem konkrétan az érdekelne, hogy mit kell cserélni 30000-nél és az mennyibe kerül gyári kivitelben Várna utcában.
Nekem azt mondták, hogy motorolaj, összes szűrők, és gyertyák.
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #559 Dátum: 2008. Október 18. - 20:45:58 »

Motorolaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő, gyertyák, esetleg fagyálló, és fékolaj csere, pláne, ha még nem volt eddig. Lehetséges még: ablaktörlő, fékbetét, ha túl sportosan vezettél volna. Vátna utcai árakat egyszer már megírtam, meg lehet keresni. Ha nem, akkor írj Krisztiánnak, és megírja, sőt, ha kell el is küldi postán. Ja, és ledes helyzetjelzők esetén rendes izzók, mint szóltak a cartársak. Ha az irányjelzők kifehéredtek, akkor még azokat is kell.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #560 Dátum: 2008. Október 18. - 21:49:35 »

Motorolaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő, gyertyák, esetleg fagyálló, és fékolaj csere, pláne, ha még nem volt eddig. Lehetséges még: ablaktörlő, fékbetét, ha túl sportosan vezettél volna. Vátna utcai árakat egyszer már megírtam, meg lehet keresni. Ha nem, akkor írj Krisztiánnak, és megírja, sőt, ha kell el is küldi postán. Ja, és ledes helyzetjelzők esetén rendes izzók, mint szóltak a cartársak. Ha az irányjelzők kifehéredtek, akkor még azokat is kell.
Légszűrőt múltkor néztük, 45000-nél van előírva, arra emlékszem. Olaj, pollen, gyertyák. ok. ü.a szűrőt is? Hmmm.. Fagyállót nem kell, mert nemrég volt cserélve szelepcserénél. Fékolaj is? Hmmm.. Fékbetétekből alig 1 mm hiányzik. Ledem nincs.
Kösz Apu, összenézem a listát, aztán megkérdezem majd Krisztiánt az árakról.
Ugyanazoka gyári alkatrészek náluk, mint amit a szervízben tesznek? 
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
mottika
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31



« Hozzászólás #561 Dátum: 2008. Október 19. - 17:38:03 »

Sziasztok kedden megvolt a 15000 szerviz Keresztúron a Gyulainál, természetesen a kocsi mellet lehetem kb másfél óra alatt lett kész. Olajszürő1486ft, segédanyagok 264ft He, shell helix ultra ag benzin 5w-30 motorolaj11698ft, MUNKADIJ 14480ft brrrrrrrrrr. Összesen 27928ft. Pollen szűrőt nem cseréltetem mert úgy gondolom azt elég 30000 cserélni.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #562 Dátum: 2008. Október 19. - 18:04:07 »

Sziasztok kedden megvolt a 15000 szerviz Keresztúron a Gyulainál, természetesen a kocsi mellet lehetem kb másfél óra alatt lett kész. Olajszürő1486ft, segédanyagok 264ft He, shell helix ultra ag benzin 5w-30 motorolaj11698ft, MUNKADIJ 14480ft brrrrrrrrrr. Összesen 27928ft. Pollen szűrőt nem cseréltetem mert úgy gondolom azt elég 30000 cserélni.
 
Nagy tévedés a pollenszűrőt illetően! LadLac is azt hitte, hogy sokáig az lesz benne, és amikor kivették, megmutatták, hát nagyon megdöbbent, hogy milyen volt. 30 ezret egy taxinál? Egyébként Várna15-től olcsóbban vehetsz, és ki is lehet cserélni házilag is, igaz nem kis mutatvánnyal, de lehet. Hihetetlen milyen mocskos tud lenni rövid időn belül, persze főleg Mocsokfalván.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #563 Dátum: 2008. Október 19. - 19:00:51 »

Az olajcsere munkadíja, + a garancia folyamatosságának fenntartási díja,teszi ki a teljes költséget.
Ezt sajnos le kell nyelni, /elég nagy falat/ a garancia miatt, igaz nagyságrendi eltérések vannak a
szakszervizek közt. Érdemes árajánlatot kérni, vagy ha lehet megvenni a "pecsétet".





Sziasztok kedden megvolt a 15000 szerviz Keresztúron a Gyulainál, természetesen a kocsi mellet lehetem kb másfél óra alatt lett kész. Olajszürő1486ft, segédanyagok 264ft He, shell helix ultra ag benzin 5w-30 motorolaj11698ft, MUNKADIJ 14480ft brrrrrrrrrr. Összesen 27928ft. Pollen szűrőt nem cseréltetem mert úgy gondolom azt elég 30000 cserélni.
 
Nagy tévedés a pollenszűrőt illetően! LadLac is azt hitte, hogy sokáig az lesz benne, és amikor kivették, megmutatták, hát nagyon megdöbbent, hogy milyen volt. 30 ezret egy taxinál? Egyébként Várna15-től olcsóbban vehetsz, és ki is lehet cserélni házilag is, igaz nem kis mutatvánnyal, de lehet. Hihetetlen milyen mocskos tud lenni rövid időn belül, persze főleg Mocsokfalván.

Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #564 Dátum: 2008. Október 20. - 10:39:42 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.

Nekem Csornán 20-22-t mondtak, a Gyimes árajánlata olajtól függően 30-40.
Ha megtudod oldani, hogy 2-2,5 órát ott maradsz szerintem vidd inkább Csornára. Ha kell mondok kapcsolatot is. Én holnap viszem a gépet, majd mesélek - remélhetőleg csupa jót és szépet!:)

OK. Köszönöm szépen. Várom a pozitív tapasztalatokat Mosolyog

No, megvolt az esemény, összesen fizettem 28.470 Ft-ot, de ebben már benne volt egy fényszóró- és egy futóműbeállítás is.
Sajnos a számlát nagyon frankón kint hagytam a kocsiban, így nem tudok tételes listát adni, de korrektül végig csinálták a kötelező ellenőrzéseket és cseréket. Végignéztem az egész folyamatot, mindenhol rend-fegyelem-pedantéria uralkodott. Jó érzés volt látni, ahogy foglalkoztak a géppel.
pontosan 2:45 perc után kaptam vissza a kocsit, külső-belső takarítás után.
Ilyen volt:  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja, amikor felhoztam, hogy a benzinszint jelző összevisszajár, rögtön felajánlották, hogy garanciában kicserélik az  cuccot. Most még filózom rajta, de egyelőre úgy érzem, hogy annyit nem ér az egész, hogy meg legyen bontva.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #565 Dátum: 2008. Október 20. - 11:58:23 »

Hiába cserélik ki a szintjelzőt, az új ugyanúgy fog mutatni, mert ilyen fajta. Nekem is kicserélték, és semmi különbség nem lett, mert a pontatlansága a tipusra jellemző! Kacsint Vízszintes a tartály, nehezen lehetne lineáris a szintjeltő- sajnos, ez van. Kacsint
De legalább a szervizzel meg voltál elégedve, és ez a fontos! Kacsint Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #566 Dátum: 2008. Október 20. - 12:39:46 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.

Nekem Csornán 20-22-t mondtak, a Gyimes árajánlata olajtól függően 30-40.
Ha megtudod oldani, hogy 2-2,5 órát ott maradsz szerintem vidd inkább Csornára. Ha kell mondok kapcsolatot is. Én holnap viszem a gépet, majd mesélek - remélhetőleg csupa jót és szépet!:)

OK. Köszönöm szépen. Várom a pozitív tapasztalatokat Mosolyog

No, megvolt az esemény, összesen fizettem 28.470 Ft-ot, de ebben már benne volt egy fényszóró- és egy futóműbeállítás is.
Sajnos a számlát nagyon frankón kint hagytam a kocsiban, így nem tudok tételes listát adni, de korrektül végig csinálták a kötelező ellenőrzéseket és cseréket. Végignéztem az egész folyamatot, mindenhol rend-fegyelem-pedantéria uralkodott. Jó érzés volt látni, ahogy foglalkoztak a géppel.
pontosan 2:45 perc után kaptam vissza a kocsit, külső-belső takarítás után.
Ilyen volt:  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Ja, amikor felhoztam, hogy a benzinszint jelző összevisszajár, rögtön felajánlották, hogy garanciában kicserélik az  cuccot. Most még filózom rajta, de egyelőre úgy érzem, hogy annyit nem ér az egész, hogy meg legyen bontva.

Ez melyik szerviz volt? km? év?
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #567 Dátum: 2008. Október 20. - 20:02:16 »

Sziasztok kedden megvolt a 15000 szerviz Keresztúron a Gyulainál, természetesen a kocsi mellet lehetem kb másfél óra alatt lett kész. Olajszürő1486ft, segédanyagok 264ft He, shell helix ultra ag benzin 5w-30 motorolaj11698ft, MUNKADIJ 14480ft brrrrrrrrrr. Összesen 27928ft. Pollen szűrőt nem cseréltetem mert úgy gondolom azt elég 30000 cserélni.
 
Nagy tévedés a pollenszűrőt illetően! LadLac is azt hitte, hogy sokáig az lesz benne, és amikor kivették, megmutatták, hát nagyon megdöbbent, hogy milyen volt. 30 ezret egy taxinál? Egyébként Várna15-től olcsóbban vehetsz, és ki is lehet cserélni házilag is, igaz nem kis mutatvánnyal, de lehet. Hihetetlen milyen mocskos tud lenni rövid időn belül, persze főleg Mocsokfalván.

Kicserélni tényleg nem nagy hűha, de érdemes legalább évente cserélni. Megreszkírozom, hogy akár sűröbben is, csak hát ugye az anyagi vonzatok. Viszont a Pösti levegőn 1 évnél tovább használni szerintem nem igazán jó, mert csere után lehet észrevenni a tényleges lehetséges levegőbefújás mértékét. /Magyarul: 1 fokozattal csökken a ventilátor befújása/
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #568 Dátum: 2008. Október 21. - 07:17:07 »

Gomboséknál személy és emíl csere volt, Két napja írtam Nekik és semmi válasz. Már nem a régi szervízvezető van?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #569 Dátum: 2008. Október 21. - 08:17:32 »

Gomboséknál személy és emíl csere volt, Két napja írtam Nekik és semmi válasz. Már nem a régi szervízvezető van?
 
Nem is oly régen voltunk ott LadLac kormányával, amit ki is cseréltek, és akkor Szabó Pisti volt a főnök, és remélem most is ő az! Telefonon jobb, és gyorsabb elérni őket, hívd Pistit, és akkor minden kiderül! 5 napja beszéltem vele utoljára ott, és jele nem volt a cserének, szerintem csak félreértettél valamit.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!