Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 06:16:18 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281978 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #540 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 11:52:05 »

Ez haláli.
Belerakják az EGR-t (nem kevés pénzért), és elektronikusan kiiktatják? 
És ezt tök komolyan adták elő???

Na mindegy.
Nekem is volt, amire azt mondták a szervizben, hogy azt nem lehet megcsinálni.
Megmutattam, hogy meglehet.
EGR lezárásról, a lámpához való előtét ellenállásról a Gombosban sem tudtak. Szóltam, most már tudják.
Dicséretükre legyen mondva, nem csinálnak belőle presztízs problémát. Elfogadják, használják az ilyen ismereteket is.

Hogy ezeket a dolgokat vmilyen központi képzésen kellene megtanulniuk, megismerniük?
Na ja. Ez azonban nem feltétlenül az ő hibájuk.

A GM helyett megoldjuk mi - ezért jött létre ez az oldal.
Jó kis magyar megoldás.

A szelepcseréről továbbra is azt mondom neked Peti, hogy ne félj tőle.
Inkább harcold ki.
Higgy nekünk (azoknak, akik már túl vannak rajta).
Járj utána, és csináltasd meg - egy jó szervizben.
Amíg nem késő.
Naplózva
peti74
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1279


Lacetti Sedan 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #541 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 19:29:30 »

Haláli komolyan adta elő, és nem az első volt aki ünneplőben sétálva komolyan hülyének nézett.
Aztán jött a koppanás, a nagy hallgatás, és a félrevonulás.
A lámpatestre is rá kellett kérdeznem még egyszer, hogy duzzogva megígérjék, megrendelik.
A szerelő srác nagyon korrekt volt, őt érdekelte mi a probléma, legalábbis segíteni akart.
A tegnapi látogatásomig kötötték nagyon az ebet a karóhoz, hogy szelepgondok csak a 2006-os modellekkel voltak. kérdésemre, hogy 2007 első félévi gyártásba miért ne kerülhettek volna még azok a szelepek, vallott, igen, előfordulhat!
Ma voltam egy hosszabb úton, lényeges a változás a lezárás után, de az említett problémák most is élnek, talán csak felszínesebben. Mikor a leginkább le kellene adnia a nyomatékot, egyszerűen lebök, mintha levegő után kapkodna a haldokló. Főképp előzéskor ciki. Ma is egy párszor vissza kellett sorolnom szégyenszemre.
Na mindegy! Ügyön rajt maradok, helyben a Hyundai-os is foglalkozik Chevykkel, csak jól titkolja.
A kötelező szerviz már tuti ott lesz, ezeknél tahóbb módon már senki nem állhat a dolgokhoz (legalábbis remélem)!
« Utoljára szerkesztve: 2008. Augusztus 20. - 19:31:01 írta peti74 » Naplózva

...mindig ott ér véget az utam ahol bor van, zene, és nő(Tunyogi)
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #542 Dátum: 2008. Augusztus 20. - 21:06:26 »

Azon emberektől tudom, akik nap, mint nap szednek szét motort, hogy még idén is olyan aveokat és lacsikat vittek szelepcserére, amelyek  nem voltak több, mint fél, egy évesek. Ergo a 2007-es modellekben még mindig ugyanazok a kipuff szelepek vannak, amiket cseréltek nekem is az ú.n. kaparószelepekre. (De ezt a maga topicjában már írtam)

Amúgy a témához csak annyit, hogy egy okos műszaki ember nem iskolában szerzi a tudását, hanem minden áldott nap képezi, okosítja magát. Tanul, figyel, még az ilyen fórumokra is, ahol sok tapasztalat gyűlik össze a rengeteg vezetett km alatt.  És ugye mi sem vagyunk pékek...bocs Athee kivétel  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
CDX
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 238


Nubira III 1.8 CDX


« Hozzászólás #543 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 18:07:00 »

 
  Sziasztok!
 
  A mai nap megtörtént a 60 000km-es NAGYSZERVIZ , 8000e.ft-os munkadíjjal. Mivel az autóm, ez év
  februárban volt három éves, igy mellőzve a szakszervíz lenyúlos trükkös munkáját, megrendeltem az
  ehhez szükséges anyagokat / szürők,olaj, gyertyák, szíjak,görgők, vizpumpa / 57000e ft-ért.
  Én megcsináltam, az olaj és a szűrők cseréjét, a többit a szakmunkát, egy patika tisztaságú műhelyben,
  egy "maszek " végeszte el, körültekintően,nyugisan, beszélgetés közepette, igaz három óra alatt, de a
  fent leírt összegért. Ez a munka, anyaggal, szervízben, sok kedvezménnyel ,/egy nap beáldozással/
  80 000 ft alatt nincs. Az egy napot azért  írom,mert a 45 000 km-es szerviz /olajcsere,átvizsgálás/
  három órát vett igénybe SZAKSZERVÍZBEN.
  Hab a tortán, mindez lakóhelyemen belül, igaz hogy egy hónapot vártam,amíg sorrakerültem a mesternél.
 
  Üdv: CDX
 

Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #544 Dátum: 2008. Szeptember 02. - 19:16:30 »


  Sziasztok!
 
  A mai nap megtörtént a 60 000km-es NAGYSZERVIZ , 8000e.ft-os munkadíjjal. Mivel az autóm, ez év
  februárban volt három éves, igy mellőzve a szakszervíz lenyúlos trükkös munkáját, megrendeltem az
  ehhez szükséges anyagokat / szürők,olaj, gyertyák, szíjak,görgők, vizpumpa / 57000e ft-ért.
  Én megcsináltam, az olaj és a szűrők cseréjét, a többit a szakmunkát, egy patika tisztaságú műhelyben,
  egy "maszek " végeszte el, körültekintően,nyugisan, beszélgetés közepette, igaz három óra alatt, de a
  fent leírt összegért. Ez a munka, anyaggal, szervízben, sok kedvezménnyel ,/egy nap beáldozással/
  80 000 ft alatt nincs. Az egy napot azért  írom,mert a 45 000 km-es szerviz /olajcsere,átvizsgálás/
  három órát vett igénybe SZAKSZERVÍZBEN.
  Hab a tortán, mindez lakóhelyemen belül, igaz hogy egy hónapot vártam,amíg sorrakerültem a mesternél.
 
  Üdv: CDX
 


Ez jó ár, bizony. Milyen érdekes, hogy ennyiért is meg lehet csinálni, csináltatni!!!
Grat. a leleményességedhez.
 Mester címét, telefonszámát jól eltenni, hátha ráfanyalodunk majd még néhányan!  Vigyorog
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #545 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 13:48:52 »

3 éves szervízre 44000 az baromi sok... Győrben a Gyimes 30000-ért csinálná 20%kedvezménnyel, majd jött a meglepi: Opel Nádor 5w-30-as olajjal együtt 26000 Ft. Mivel olajat viszek, így már csak 20000. Így nézve a 44000 rablás kategória...

Én most kértem ajánlatokat a környékről a 30-as szervízre. Nádorék nem is méltattak válaszra (biztos nagyon elfoglaltak), Gyimes 31-et mondott az egyik, 40-et a másik olajjal. Végül a győztes ismét Csorna lett, akik 20-22-ért megcsinálják a kötelezőt plusz ingyenes futómű felmérés (tavaly a beállítás 2000Ft volt). A munkafelvétel vezető ráadásul megígérte, hogy végig a kocsi mellett lehetek és ő kísér (mert munkavédelmi előírások usw...)
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #546 Dátum: 2008. Szeptember 30. - 14:57:32 »

Én mondtam rosszat is a Nádorra, de kiderült hogy inkább személyfüggő a dolog...
3-ból 2 alkalmazott nagyon korrekt...
Már túlvagyok a garanciális időszakon, de apróbb javításokat még mindig garanciálisként kapok. 1 hónapja elégett a műszerfal mögött egy sorolócsatlakozó így másfél napba telt a javítás és kérésemre nem voltak restek időre házhoz hozni az autót. A 30000 szervíz pedig teljesen korrekt áron lett meg, amit már előzőekben írtam.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #547 Dátum: 2008. Október 01. - 12:43:48 »

Én mondtam rosszat is a Nádorra, de kiderült hogy inkább személyfüggő a dolog...
3-ból 2 alkalmazott nagyon korrekt...
Már túlvagyok a garanciális időszakon, de apróbb javításokat még mindig garanciálisként kapok. 1 hónapja elégett a műszerfal mögött egy sorolócsatlakozó így másfél napba telt a javítás és kérésemre nem voltak restek időre házhoz hozni az autót. A 30000 szervíz pedig teljesen korrekt áron lett meg, amit már előzőekben írtam.

Akkor én is lehet, hogy csak belenyúltam...
Mindenesetre árban eddig mindig a Csornaiakkal jártam legjobban. Kacsint
Naplózva
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #548 Dátum: 2008. Október 02. - 09:58:12 »

Még 1200 km és mehetek 60000 -es szervíz és az autó most lett 2 éves. Ez 2 hetet jelent még. Már előre fosok mennyi lesz. 120e az óvatós becslés is
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #549 Dátum: 2008. Október 02. - 10:06:34 »

Még 1200 km és mehetek 60000 -es szervíz és az autó most lett 2 éves. Ez 2 hetet jelent még. Már előre fosok mennyi lesz. 120e az óvatós becslés is

BeZe!

Nem akarsz nézni másik szervizet? Mert például Vácon a 60-es szervíz, 90 ezer volt, a Chevrolet 60-nál pedig 100 ezer. Szerintem érdemes lenne.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #550 Dátum: 2008. Október 02. - 13:38:56 »

Még 1200 km és mehetek 60000 -es szervíz és az autó most lett 2 éves. Ez 2 hetet jelent még. Már előre fosok mennyi lesz. 120e az óvatós becslés is

BeZe!

Nem akarsz nézni másik szervizet? Mert például Vácon a 60-es szervíz, 90 ezer volt, a Chevrolet 60-nál pedig 100 ezer. Szerintem érdemes lenne.
 
BeZe! Szerintem kérdezz meg több szervizt, mielőtt döntesz, mert tízezreket nyerhetsz néhány telefonnal. Esetleg, ha nem hivatalos szervizbe mennél? Persze az is Chevys, csak sokkal olcsóbb, és ők is adnak garanciát a munkájukra. Kérdezd meg Rebelpeak cartársat, ő nagyon meg volt elégedve velük. Ez egyébként nincs messze a Fáy utcától. Gondold meg jól! Az alkatrészek árát pedig Várna15 megmondja, és akkor marad a munkadíj, és kalkulálhatsz. ( görgő, feszítőgörgő, ékszíj, vezérműszíj, vízpumpa, gyertyák, olaj, olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő, fékbetét első, hátsó, fagyálló, fékolaj, azt hiszem ezek jöhetnek szóba)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #551 Dátum: 2008. Október 14. - 07:55:11 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #552 Dátum: 2008. Október 14. - 17:02:06 »

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.
Nekem viszont nincs rossz tapasztalatom velük, remélem ez továbbra is így marad mert november elején ott "varázsolják" ujjá a kilincsek fényezését.
A 2.éves szervízért tavaly kértek Gyimes mesterék 39000.Ft-ot, legdrágább olajostúl, zöldkártyástúl, stb...Ezt valamelyik topikban részleteztem tételesen is anno...
Sablonszöveg: ez mindenhol így van, nem csak Gyimes és persze nem csak Chevrolet "betegség" ez.
Általános tapasztalat, hogy a magyar szervízek zöme a körhinta biznicben is érdekelt...Nem kell felülni rá, ha tudod, hogy mit akarsz akkor nagy baj nem lehet a gari idő alatt szerintem...( max. elviszed máshová az autót) Érdemes határozottnak lenni, ( mint az egyik cartársunknak...csak így név nélkül....legyen elég annyi, hogy Keszthelyen lakik...  KacsintVigyorog )
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #553 Dátum: 2008. Október 16. - 08:55:07 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.

Nekem Csornán 20-22-t mondtak, a Gyimes árajánlata olajtól függően 30-40.
Ha megtudod oldani, hogy 2-2,5 órát ott maradsz szerintem vidd inkább Csornára. Ha kell mondok kapcsolatot is. Én holnap viszem a gépet, majd mesélek - remélhetőleg csupa jót és szépet!:)
Naplózva
Hetényi Károly
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 26


1,4 Star +


« Hozzászólás #554 Dátum: 2008. Október 17. - 07:31:48 »

Találkozásom eredménye egy utánfutós 1300-as kocka LADÁ-val. Piros lámpánál álltam, amikor megpróbálta ugyanazt a teret elfoglalni autójával, amit az én kocsim már betöltött.
Számla:  Lökhárító hátsó héj Lacetti 5A              1db                   54243,6 Ft
            Merevítő lökhárító hátsó Lacetti 5A        1db                   23869,2 Ft
            Patent lökhárító                                  6db                      784,8 Ft
            Rendszámkeret                                   1db                      310    Ft
            Patent betét                                      3db                      111,6 Ft
            Üregvédő                                        0,2db                     1021,7 Ft
            Patent                                              1db                       114    Ft
            Izzó 12V5W üveg                                2db                        196   Ft
            Fényezés                                           1                      125725,2 Ft
            Karosszéria javítás                             69 óra                   66173,76 Ft
            Összesen:                                                                  272550 Ft
Mint látszik egy kicsit a hátsó ajtóba is belepiszkált a LADA. A kárt a K&H fizette korrekt módon és gyorsan. A munkát a győri Chevrolet Gyimes Kft csinálta, olyan mint új korában. Eddig mindig ott végeztek rajta minden munkát jók a tapasztalataim velük. Csak az a rezsi óradíj ne lenne

Én is a győri Chevrolet Gyimesnél szervizeltettem meg javítattam a kocsit, de nekem sajnos semmi jó tapasztalatom nem volt velük kapcsolatosan. Én úgy vettem észre, hogy tulajdonképpen nem érdekli őket az ügyfél probléméja, csak azt hajtják, ami tulajdonképpen a  már jól betanult sablonszövegük.
Hülyének nézik az embert... (főleg a már sokat emlegetett sárga lámpánál...)
Egyébként tudja valaki, hogy kb. mennyibe kerül a 2. éves szervíz? Decemberben lesz majd aktuális.

Nekem Csornán 20-22-t mondtak, a Gyimes árajánlata olajtól függően 30-40.
Ha megtudod oldani, hogy 2-2,5 órát ott maradsz szerintem vidd inkább Csornára. Ha kell mondok kapcsolatot is. Én holnap viszem a gépet, majd mesélek - remélhetőleg csupa jót és szépet!:)

OK. Köszönöm szépen. Várom a pozitív tapasztalatokat Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 35 36 [37] 38 39 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!