Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 24. - 00:21:17 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 125   Le
 
Szerző Téma: Márkaszervizek, költségek  (Megtekintve 281797 alkalommal)
sz946cs
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 85



« Hozzászólás #465 Dátum: 2008. Március 30. - 10:46:48 »

Tolató radar, riasztók, egyéb elektromos kütyük beszerelése.
Korrekt , rendes vállalkozó.
Boldog Alarm Bt
Boldog Gábor
Bp XVIII. Zsitva u. ?
06 20 9975 485
291 2771
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #466 Dátum: 2008. április 03. - 12:02:51 »

Szerintetek nagy gáz, ha nem akarom szakszervizbe vinni az autót a gari lejárta után? A 45000-est hetek óta halogatom, és igazából olajat tudok cseréltetni olcsóbban, meg gyorsabban, légszűrőt már cseréltem. Nagy jelentősége van a szervizkönyvnek? Különben is bármit beleírhattak szerintem, amit meg sem csináltak. Kölcsönös bizalom, mi? 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
rebelpeak
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 128


« Hozzászólás #467 Dátum: 2008. április 03. - 12:34:22 »

weres mesternek....szerintem nyugodtan vidd oda, ahol rendesen megcsinálják, meg van egy tisztességes pecsétjük, amit azért beleütnek a könyvbe...esetleg elrakhatod a számlát is, hogy bizonyítsd hogy tényleg elköltötted a pénzt...vezetett szervízkönyv...szerintem ez a lényeg, ha el akarod adni...nem muszáj márkaszervíznek lennie...a márkaszervíz pecsétje kb 3000, 5000ért már a komputerbe is beteszik, he tényleg ott csináltatod, akkor is csak az a garancia hogy tényleg meg is csinálták, ha ott állsz mellette...
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #468 Dátum: 2008. április 03. - 13:51:15 »

Weres Úr! Vidd oda, ahová Rebelpeak úr vitte, és nagyon meg volt elégedve velük, ráadásul nem hivatalos, de mégiscsak márkaszerviz.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
BeZe1974
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 344



WWW
« Hozzászólás #469 Dátum: 2008. április 03. - 14:52:28 »

45000 -es szervíz. Szokásos hely: Schiller Dráva Perfekt.

Munkadíj - 21000
Mororolaj 10W-40 - 5649,6
Tömítés motorolaj teknő csavar - 56,4
Izzo 5W üveglábas - 153,6
Rögzítő elem - 385,2
Benzinszűrő 2415,6
Nyári szélvédő tisztító folyadék - 468
Olajszűrő - 805,2
Pollen szűrő - 5368,8
Féktísztító folyadék - 928,8

Össz : 37320

A pirosak szerintem a kamu beírások Mosolyog

A 60000-es szerviz húzos lesz szal már most erdeklödöm hol lesz olcsobb, megkérdem a Szlovákokat is.
Naplózva

"De sagittis Hungarorum libera nos, Domine!"
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #470 Dátum: 2008. április 03. - 15:08:40 »

BeZe! Neked is ajánlom a Rebelpeak áétal kipróbált szervizt. Olcsóbb sokkal, és garanciával vállalják a javítást, illetve a vezérmű szíj, és tartozékok cseréjét. A Várna utcai boltos haverja van itt. Mikor jársz erre a matricáért? Tartogatom Neked!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #471 Dátum: 2008. április 03. - 18:17:35 »

45000 -es szervíz. Szokásos hely: Schiller Dráva Perfekt.

Munkadíj - 21000
Mororolaj 10W-40 - 5649,6
Tömítés motorolaj teknő csavar - 56,4
Izzo 5W üveglábas - 153,6
Rögzítő elem - 385,2
Benzinszűrő 2415,6
Nyári szélvédő tisztító folyadék - 468
Olajszűrő - 805,2
Pollen szűrő - 5368,8
Féktísztító folyadék - 928,8

Össz : 37320

A pirosak szerintem a kamu beírások Mosolyog

A 60000-es szerviz húzos lesz szal már most erdeklödöm hol lesz olcsobb, megkérdem a Szlovákokat is.

A tömítés tuti jogosan van a számlán, mindig cserélni kell a leeresztő csavar alatt. De gondolom nem az az 56 Ft bosszant! A többiről én is tölteléket feltételeznék. Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #472 Dátum: 2008. április 03. - 19:59:52 »


milyen rögzitő elemet kell 45- nél cserélni?!
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #473 Dátum: 2008. április 03. - 20:11:04 »


milyen rögzitő elemet kell 45- nél cserélni?!
Lehet, hogy elveszett egy doblemez-patent...vagy valami hasonló. De ezt ott szívesen megmutatják a tulajnak ha rákérdez. Kézzel fogható, nem mint a szélvédőmosó, vagy a féktisztító! Azt szokásból is ráírják minden szervízben ahol nem áll a kocsi mellett a tulaj!  Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #474 Dátum: 2008. április 03. - 20:12:28 »

Mint tudjátok, hétfőn leadtam a cettimet garanciális javításra a keszthelyi (amúgy gyenesdiási, de ez telekkönyvi kérdés.J) Kiss-Gerencsér autóházban.
Előtte vasárnap kipakoltam belőle. Nem mintha feltételezném bárkiről is, de elég az autóval a baj, nem akarom még tetézni felesleges vitákkal, hogy mi volt az autóban és mi nem. Előfordult már velem máshol, hogy úgy emlékeztem egy dolgomra, hogy benne hagytam, aztán később kiderült, hogy máshol volt. Nem szeretnék a hülyeségem miatt problémát, inkább kiveszem ami nem az autó tartozéka. Óvatosságból a hengerfejet is megjelöltem, hogy ha netán valami véletlen csere lenne, az enyémet kapjam vissza. (Mert ugye nem szeretne az ember mondjuk egy olyan hengerfejet az autójára amiben mondjuk 50000 km-rel több van, vagy szutyok olajjal, esetleg olaj nélkül kergettek. Nem csak egy hengerfej utazik naponta, sajnos van bőven szelepcserés lacsi, aveo.) Amúgy a szervizben is tettek rá jelölést, de amilyen szerencsétlen vagyok ilyen esetekben…inkább biztosra mentem.
Amúgy nem akarok senkit ingerelni, de állítólag a mai napig a régi szelepekkel szerelik a motorokat, tehát ezek alapján a híresztelés nem igaz, hogy 2007-től már módosított lenne bennük!
Még hétfőn délelőtt szétszedték a motort, majd délután a hengerfej elkerült a megyeszékhelyi hengerfej-centerbe. Utána az új kormánymű még aznap bekerült az autóba, majd ment pihenni az udvarra lecsukott mocitetővel, nem kitámasztva! J
Ma délelőtt visszaérkezett  a hengerfej az új szelepekkel. (Szép sárga pettyes jelölés van rajtuk.) El is kezdték az összerakást, mert sok a munka.
Délután három óra előtt csörgött a telefon, hogy kész az autó, pedig még tükörborítás-szalag csere, valamint hátsó ablakmosó cső-ellenőrzés is volt az összerakás után. A futómű állításról nem is beszélve, ami a kormánycsere után kell megejteni.
Kapott új szervo olajat, hűtőfolyadékot (bár mintha lenne benne régi is, na mindegy). Motorolaj maradt a régi (3000 km talán ha van a jó castrolban) és szinte semmi nem hiányzik belőle, csak ami a hengerfejben volt levételnél. Ablakmosó csövet nem cseréltek, semmi baja, nem repedezett. Kilincsfényezést elhalasztottuk a következő garanciális szervizre, mert úgy néz ki az is lesz. Mintha néha hallanám a hátsó kerékcsapágyakat, de lehet ezt csak én hallom. Mindenesetre három éves kora előtt lesz még idő összeírni ha lesz valami.   
Nem ecsetelem lelkiállapotomat, ahogy kiindultam az autóért, de később kiderült, hogy felesleges volt az aggódásom.
Már előkészítve várt a szalon előtti parkolóban. Vörös Péter munkafelvevő intézte az autómat, így megkerestem őt. Elmentünk egy próbakörre és megelégedetten tapasztaltam, hogy a hangja szép. Nem morog, nem ciripel. A kormány is szépen dolgozik, nem kopog, nem sípol.
Ahogy kell neki egy 18000-km-es, alig két éves autóban működnie!
Visszaértünk az autóházhoz. Motorháztetőt felnyitottuk, szemrevételeztük az alatta duruzsoló erőforrást. Már elég üzemmeleg volt a motor, így ilyenkor volt érdemes ezt megtenni. Még mindig szép hangja volt! Nem hangosabb, nem morgósabb, nem nyekergős! Amilyen volt előtte, sőt! Egy kicsit kevésbé rezeg  a kormány az alapjárattól, mint eddig, szinte nem is érezni rajta, hogy megy a motor!
A motortérben azért látszott a javítás, olajfoltos szerelési nyomok, folyások sokfelé. Persze a 18000 km alatt lerakódott por is növelte a felfordulást keltő látszatot. Éppen javasolni akartam, hogy azért egy mosás nem ártana, de Péter megelőzött. Javasolta, hogy menjünk be a szalonba, foglaljunk helyet, ő hátraviszi a mosóba egy kicsit kipucolni. Amíg rendbe teszik, addig megírjuk a papírokat odabent. Rendben.
Közben megnéztem az új chevyket is és váltottam pár szót Mészáros Péter értékesítővel is. Szeretek hozzá benézni ha várakozni kell, mert mindig van egy perce egy-két kedves szóra, segítőkész ember. 
Kb. 20-25 perc múlva lett kész a kocsi. A motortér mint egy szalonautóé! Kapott egy külső-belső mosást, takarítást is. Mintha egy új autóba ültem volna be!!!
Na kérem! Ez már csillagos ötös! Köszönöm az autóház dolgozóinak, hogy úgy érezhettem, ügyfél vagyok! Olyan ügyfél, aki egyenrangú egy több tízmilliós autó gazdájával, mert én is és az autóm is kellő odafigyelést kapott! Szerintem a tulajok 99 %-a nem a váróterem asztalán elhelyezett cukros tálra, színes prospektusoktól rogyadozó polcra, becsábító reklámfeliratok tömegére vágyik, hanem arra, hogy a vásárlás után is megismerjék, kezeljék kellően a problémáit, ne csak az autó eladásáig legyenek nagyon udvariasak!  Gondoljanak arra, hogy a vevőt meg is kell tartani, nem csak megszerezni! Pár év múlva is fog autót venni az ember és a rossz bánásmódnak híre megy!
Boldogan jöttem haza a kocsival, remélem sok ezer km múlva is megmarad ez az öröm! Csak egy dolog miatt vagyok szomorú: Vörös Péter sajnos a közeljövőben elhagyja az autóházat, elmegy mocsokfalvára dolgozni. Kár. Sajnálom!
Hazaérve boldogan visszaköltöztem a cettimbe, gyönyörködtem benne még egy darabig. Beesteledett, így eltettem a garázsba aludni.
Hogy meggyőződhessetek róla miről beszéltem, itt van két kép hazaérkezés után:
« Utoljára szerkesztve: 2008. április 03. - 21:08:19 írta cápaFeri » Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #475 Dátum: 2008. április 03. - 20:13:43 »

No és még kettő, az egyiken a kormánymű is látszik!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Fer962
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 260



« Hozzászólás #476 Dátum: 2008. április 03. - 20:32:00 »

No és még kettő, az egyiken a kormánymű is látszik!
Nagyon szép lett, legyen újra sok örömöd benne Mosolyog
Naplózva

http://img176.imageshack.us/img176/5922/chevr3gq9.gif
Ahogy tanult barátom mondja -> "mint tudjuk sok függ mindentől"
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #477 Dátum: 2008. április 03. - 20:39:38 »

No és még kettő, az egyiken a kormánymű is látszik!
Nagyon szép lett, legyen újra sok örömöd benne Mosolyog
Köszönöm!
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
ZOTYA1983
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 685



« Hozzászólás #478 Dátum: 2008. április 03. - 22:39:44 »

No és még kettő, az egyiken a kormánymű is látszik!
Nagyon szép lett, legyen újra sok örömöd benne Mosolyog
Köszönöm!
Én is nála vettem az autót le a kalappal nagyon rendes srác.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #479 Dátum: 2008. április 04. - 12:43:18 »

Cápa! Együtt örülünk Veled! Legalább itt maradsz a klubban, és a fórumon! Vigyorog Azt viszont tudd meg, hogy Vörös úr melyik mocsokfalvi szervizbe megy dolgozni, hagy örököljük meg Tőled! Vigyorog EGR-t lezártad? He Beszéltél róla, hogy mi a véleményük? He Szelepcsere után érdemes-e lezárni? He Szóval mindent tudni akarunk! Kacsint Sok sikert Cápacettihez, maradj hű hozzá! Vigyorog
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 125   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!