Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 06:43:02 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211740 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #795 Dátum: 2012. Február 12. - 12:30:55 »

Nem hiszem, hogy az aksicsere "önmagától" ilyen hibát tudna produkálni.
Én már jó párszor kivettem/betettem az aksit, és semmi gondot nem okozott.
Mondjuk én vigyázok a kábelekre! Kacsint

Nálad inkább ez lesz a gond. Írtad is, hogy nagyon szűk volt a hely, útban volt a gázos cucc. Könnyen lehet, hogy valamelyik vezeték megszakadt, lecsúszott, stb.
Nézz körül az aksi környékén.

Más.
Tegnap olyan dolgot produkált az autó, amit a 6 éves gázos pályafutásunk alatt még soha.
Délelőtt indultunk el a kocsival. Automatán volt a gáz persze, ahogy szokott. Szerencsére pont a piros lámpánál álltunk amikor átkapcsolt benzinről gázra (szándékosan kapott egy kis gázfröccsöt, hogy ne elinduláskor játssza el ezt), és egyből le is állt. Benzinnel újraindít, alkalmas helyen félreáll, gázpróba, ismét nem működik.
Mentünk hát tovább benzinnel - nem túl boldogan.
Mondom Nórának, lehet, hogy ennyire hideg van? He

És tényleg. 15-20 perc autózás után ismét próba, és simán működik gázzal is.

De nem rovom fel az autónak - a hiba oka inkább ideát van. Mosolyog
Az utóbbi időben kissé mostohán bánok szegénnyel. A szűrőket (gázrendszer) és a gyertyákat is ki kellett volna már cserélni.
Csak olyan nagyon hideg van odakint.
Nekem reggelente az első átváltásnál ránt érezhetően, utánna nem érezni most a hidegebb ídőkben ha nem nyomom a gázt nekem is előfordul, hogy leáll, de csak az első átváltásnál csinálja.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #796 Dátum: 2012. Február 12. - 12:36:00 »

Nekem soha nem ránt. Mosolyog Észre sem lehet venni az átváltást.
Nekem sem ránt soha, de volt mar olyan esetem hogy egész éjjel kint volt -27C és mikor kellett volna neki átváltania elkezdett sípolni mintha kiürült volna a tank Mosolyog
Nálam egyet ránt. Főként az elsőnél. Ha már nem "jéghideg" a rendszer észrevétlen szinte a váltás.
Naplózva

hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #797 Dátum: 2012. Február 12. - 12:59:59 »

Tegnap leszaladtam Balatonra, lefelé Diósdon tankoltam egy magánkútnál 219 ft.- ért mire délután jöttem hazafelé már 225 ft.- volt ugyan ott egy liter gáz, nem semmi emelés egy pár óra allatt.
Most nézem a holtankoljak.hu-t ott még 219 ft.- van kiírva.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 12. - 13:01:47 írta hawer » Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #798 Dátum: 2012. Február 12. - 13:48:42 »

Tegnap leszaladtam Balatonra, lefelé Diósdon tankoltam egy magánkútnál 219 ft.- ért mire délután jöttem hazafelé már 225 ft.- volt ugyan ott egy liter gáz, nem semmi emelés egy pár óra allatt.
Most nézem a holtankoljak.hu-t ott még 219 ft.- van kiírva.
Én ha 240 alatt találok, akkor már repdesek az örömtől. 
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #799 Dátum: 2012. Február 12. - 15:17:32 »

Tegnap leszaladtam Balatonra, lefelé Diósdon tankoltam egy magánkútnál 219 ft.- ért mire délután jöttem hazafelé már 225 ft.- volt ugyan ott egy liter gáz, nem semmi emelés egy pár óra allatt.
Most nézem a holtankoljak.hu-t ott még 219 ft.- van kiírva.
Én ha 240 alatt találok, akkor már repdesek az örömtől. 
240 Nekem 225 volt eddig a legtöbb.
Naplózva


LPG
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #800 Dátum: 2012. Február 12. - 15:21:53 »

Tegnap leszaladtam Balatonra, lefelé Diósdon tankoltam egy magánkútnál 219 ft.- ért mire délután jöttem hazafelé már 225 ft.- volt ugyan ott egy liter gáz, nem semmi emelés egy pár óra allatt.
Most nézem a holtankoljak.hu-t ott még 219 ft.- van kiírva.
Én ha 240 alatt találok, akkor már repdesek az örömtől. 
240 Nekem 225 volt eddig a legtöbb.
Pontosabban: 242.9 
Két hete emelték. Három nap alatt több mint tíz forinttal.
És nem sok alternatívám van. De párszáz kilométer, és nullszaldós vagyok, azaz megtérült a beszerelés Augusztus óta.  Vigyorog
Naplózva

hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #801 Dátum: 2012. Február 12. - 16:35:41 »

Tegnap leszaladtam Balatonra, lefelé Diósdon tankoltam egy magánkútnál 219 ft.- ért mire délután jöttem hazafelé már 225 ft.- volt ugyan ott egy liter gáz, nem semmi emelés egy pár óra allatt.
Most nézem a holtankoljak.hu-t ott még 219 ft.- van kiírva.
Én ha 240 alatt találok, akkor már repdesek az örömtől. 
240 Nekem 225 volt eddig a legtöbb.
228.- te nyertél... Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #802 Dátum: 2012. Február 12. - 18:00:23 »

Nekem soha nem ránt. Mosolyog Észre sem lehet venni az átváltást.
Nekem sem ránt soha, de volt mar olyan esetem hogy egész éjjel kint volt -27C és mikor kellett volna neki átváltania elkezdett sípolni mintha kiürült volna a tank Mosolyog
Nálam egyet ránt. Főként az elsőnél. Ha már nem "jéghideg" a rendszer észrevétlen szinte a váltás.
Nálam még a szinte sincs. Gázról benzinre még értem, mert nektek ki van kötve az AC, de benzinről gázra ott miért ránt?
Dunakeszin nem szóltál ez miatt?
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #803 Dátum: 2012. Február 14. - 12:58:42 »

Gázautósok figyelem! Vagy érdeklődők!
A jövő hét keddjén megyek kontrollra Dunakeszire a gázszervizbe délelőtt 10-re. Esetleg jönne más is? Akkor minitali is összejöhetne ott, és kibeszélgethetnénk magunkat, míg a mesterek az autóval foglalkoznak.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #804 Dátum: 2012. Február 14. - 13:07:45 »

Gázautósok figyelem! Vagy érdeklődők!
A jövő hét keddjén megyek kontrollra Dunakeszire a gázszervizbe délelőtt 10-re. Esetleg jönne más is? Akkor minitali is összejöhetne ott, és kibeszélgethetnénk magunkat, míg a mesterek az autóval foglalkoznak.
Ha ez a kétezres átvizsgálás és be tudják vinni hamar az autód akkor max negyed órát vesz igénybe az egész.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #805 Dátum: 2012. Február 17. - 15:54:25 »

Most voltam tankolni, a fogyasztás nem is érdekes, csak az, hogy mennyiért tankoltam.
1liter LPG-t 204Ft-ért Shell kúton. Alapba 216Ft, de lejött 12Ft kedvezmény (smartpontért).
Most nagyon utáltok? Vigyorog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #806 Dátum: 2012. Február 17. - 16:15:08 »

Most voltam tankolni, a fogyasztás nem is érdekes, csak az, hogy mennyiért tankoltam.
1liter LPG-t 204Ft-ért Shell kúton. Alapba 216Ft, de lejött 12Ft kedvezmény (smartpontért).
Most nagyon utáltok? Vigyorog
Akkor nem, ha megmondod, melyik kútnál tankoltál. Az alap sem rossz 216-ért. Eléggé össze- vissza állapítják meg a gáz árát is, láttam már 250-ért is. De mindegy, mert mindig jóval olcsóbb a benzinnél, és a gázolajnál. Viszont az E85 már nagyon drága lett. Legfeljebb tisztításhoz érdemes belőle tankolni valamennyit.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #807 Dátum: 2012. Február 17. - 16:30:21 »

Most voltam tankolni, a fogyasztás nem is érdekes, csak az, hogy mennyiért tankoltam.
1liter LPG-t 204Ft-ért Shell kúton. Alapba 216Ft, de lejött 12Ft kedvezmény (smartpontért).
Most nagyon utáltok? Vigyorog
Akkor nem, ha megmondod, melyik kútnál tankoltál. Az alap sem rossz 216-ért. Eléggé össze- vissza állapítják meg a gáz árát is, láttam már 250-ért is. De mindegy, mert mindig jóval olcsóbb a benzinnél, és a gázolajnál. Viszont az E85 már nagyon drága lett. Legfeljebb tisztításhoz érdemes belőle tankolni valamennyit.
Itt, 18.ker.Sallai út.
Egy sarokra innen a Prímagázkúton 229Ft
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 17. - 16:32:02 írta Jani » Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #808 Dátum: 2012. Február 21. - 12:47:35 »

Tegnap ÉN (!) besárgultam, először. Ma viszont elmentem az első kötelező gázosítás utáni 2000 km-es szervizre. Nos, a sárga lámpa ezúttal azért égett, mert dúsabb volt a keverék a kelleténél. Állítottak rajta, kiolvasás, javítás után törölték a jelet, és azóta nem is gyulladt ki újra, és valószínűleg valamelyest takarékosabb is lesz az autó. Amúgy meg minden rendben volt, hipp- hopp végeztem, gyorsak, és készségesek voltak, meg voltam újra elégedve velük. Ajánlom őket másoknak is. No meg a gázosítást is, mert ezzel olcsóbb az autózás.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #809 Dátum: 2012. Február 21. - 13:46:28 »

Tegnap ÉN (!) besárgultam, először. Ma viszont elmentem az első kötelező gázosítás utáni 2000 km-es szervizre. Nos, a sárga lámpa ezúttal azért égett, mert dúsabb volt a keverék a kelleténél. Állítottak rajta, kiolvasás, javítás után törölték a jelet, és azóta nem is gyulladt ki újra, és valószínűleg valamelyest takarékosabb is lesz az autó. Amúgy meg minden rendben volt, hipp- hopp végeztem, gyorsak, és készségesek voltak, meg voltam újra elégedve velük. Ajánlom őket másoknak is. No meg a gázosítást is, mert ezzel olcsóbb az autózás.
Eddig milyen fogyasztásokat mértél?
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 52 53 [54] 55 56 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!