Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 03:38:19 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211690 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #780 Dátum: 2012. Január 07. - 23:05:48 »

Bp-en nem sok Agip kúton van gáz.
A vecsésinél még egyszer sem sikerült tankolnom. Éjszaka nem szolgálnak ki gázból. He
A Budaörsi Agipon meg a napokban 225 volt litere.
A MOL-nál meg 208.
Eddig ez a kút is drága volt (215-220) aztán hirtelen 20 forinttal lejjebb vitték, biztos nem kellet a taxisoknak.
Megkérdeztem a kutasgyereket az éjszakai tankolásról, azt mondta, akkor is lehet, csak be kell menni szólni, mert este nincsenek kint.
Megjegyzem eddig kétszer tankoltam nappal és mindig be kellet mennem szólni. Vigyorog

Azért ennyire ne nézzen szerencsétlennek senki. Kacsint
2x vagy 3x próbáltam. Természetesen bementem szólni. Még azt is felajánlottam, hogy saját kezűleg tankolok, ki sem kell jönni csak bekapcsolni a kutat.
Nem jött össze.
Egyébként ~ 1 Km-el beljebb, az Üllői úton van két gázkút - egymás mellett. Vigyorog
Ott tankolnak a taxisok - a kicsin, ami csak gázt árusít.
Olcsóbb és mindig kiszolgálnak.  Mosolyog
Mondjuk én ritkán használom - általában nem arra jövök be a reptérről. A gyorsforgalmi mellett a kőhídnál van a Klub Petrol (vagy mi az izé) kút. Ott is van gáz. És útba esik. Mosolyog
Ma 20:15-kor beálltam a kútra tankolni. Kint senki. Besétálok a pénztároscsajhoz, megkérem szóljon valakinek, mert szeretnék gázt tankolni. Közli nincs kinek szóljon, nincs kutas. Csak ők ketten vannak müszakban(két pénztáros csaj).
222Ft ért van náluk gáz(-10Ft).
Végül is engedtek tankolni magadnak, vagy tovább álltál?
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #781 Dátum: 2012. Január 07. - 23:11:21 »

Bp-en nem sok Agip kúton van gáz.
A vecsésinél még egyszer sem sikerült tankolnom. Éjszaka nem szolgálnak ki gázból. He
A Budaörsi Agipon meg a napokban 225 volt litere.
A MOL-nál meg 208.
Eddig ez a kút is drága volt (215-220) aztán hirtelen 20 forinttal lejjebb vitték, biztos nem kellet a taxisoknak.
Megkérdeztem a kutasgyereket az éjszakai tankolásról, azt mondta, akkor is lehet, csak be kell menni szólni, mert este nincsenek kint.
Megjegyzem eddig kétszer tankoltam nappal és mindig be kellet mennem szólni. Vigyorog

Azért ennyire ne nézzen szerencsétlennek senki. Kacsint
2x vagy 3x próbáltam. Természetesen bementem szólni. Még azt is felajánlottam, hogy saját kezűleg tankolok, ki sem kell jönni csak bekapcsolni a kutat.
Nem jött össze.
Egyébként ~ 1 Km-el beljebb, az Üllői úton van két gázkút - egymás mellett. Vigyorog
Ott tankolnak a taxisok - a kicsin, ami csak gázt árusít.
Olcsóbb és mindig kiszolgálnak.  Mosolyog
Mondjuk én ritkán használom - általában nem arra jövök be a reptérről. A gyorsforgalmi mellett a kőhídnál van a Klub Petrol (vagy mi az izé) kút. Ott is van gáz. És útba esik. Mosolyog
Ma 20:15-kor beálltam a kútra tankolni. Kint senki. Besétálok a pénztároscsajhoz, megkérem szóljon valakinek, mert szeretnék gázt tankolni. Közli nincs kinek szóljon, nincs kutas. Csak ők ketten vannak müszakban(két pénztáros csaj).
222Ft ért van náluk gáz(-10Ft).
Végül is engedtek tankolni magadnak, vagy tovább álltál?
Továbbálltam, volt még bőven a tankban, csak ha már arra jártam, gondoltam megtankolok.
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #782 Dátum: 2012. Január 07. - 23:30:28 »

A múltkor a kutas megengedte, hogy kipróbáljuk a gáz tankolását, nem árt, ha tudjuk, hogy kell. De elvileg csak nekik szabad Magyarországon, máshol már szabad. Nem nagy ügy, csak figyelni kell, hogy minden klappoljon, amire nem mindenki tud jól figyelni, így inkább tiltják az önkiszolgálást, talán helyesen, mert vannak azért bénák bőven.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #783 Dátum: 2012. Január 07. - 23:49:52 »

A múltkor a kutas megengedte, hogy kipróbáljuk a gáz tankolását, nem árt, ha tudjuk, hogy kell. De elvileg csak nekik szabad Magyarországon, máshol már szabad. Nem nagy ügy, csak figyelni kell, hogy minden klappoljon, amire nem mindenki tud jól figyelni, így inkább tiltják az önkiszolgálást, talán helyesen, mert vannak azért bénák bőven.
Pedig nem egy bonyolult dolog.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #784 Dátum: 2012. Január 08. - 16:30:36 »

A múltkor a kutas megengedte, hogy kipróbáljuk a gáz tankolását, nem árt, ha tudjuk, hogy kell. De elvileg csak nekik szabad Magyarországon, máshol már szabad. Nem nagy ügy, csak figyelni kell, hogy minden klappoljon, amire nem mindenki tud jól figyelni, így inkább tiltják az önkiszolgálást, talán helyesen, mert vannak azért bénák bőven.
Pedig nem egy bonyolult dolog.
Nem is a bonyolultsága a lényeg. Hanem a veszélyessége. Volt már olyan kutas, akit a mentő vitt el, mert kesztyű nélkül tankolt (mint szinte mindenki), és a pisztoly levételekor kicsapó gáz leégette a kezéről a bőrt.
Nekem is volt olyan esetem, hogy a tankolás végeztével, amikor lenyomtam a kútoszlopon a vége gombot elkezdett ömleni a gáz a kocsi betöltő nyílásából (valahogy nem jól zárt a töltő fej, és amikor lecsökkent a nyomás elengedte magát).
Én speciel rohantam.

Szóval a gáztöltés nem játék.
Én azóta hagyom a kutast tölteni. Ne az én kezem bánja. Volt ilyen gázömlés azóta is még 1 alkalommal, ugyan annál a kútnál.

Aki gázt tankol magának ne vagánykodjon. Szigorúan csak kesztyűben!!!
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #785 Dátum: 2012. Január 08. - 18:18:47 »

A múltkor a kutas megengedte, hogy kipróbáljuk a gáz tankolását, nem árt, ha tudjuk, hogy kell. De elvileg csak nekik szabad Magyarországon, máshol már szabad. Nem nagy ügy, csak figyelni kell, hogy minden klappoljon, amire nem mindenki tud jól figyelni, így inkább tiltják az önkiszolgálást, talán helyesen, mert vannak azért bénák bőven.
Pedig nem egy bonyolult dolog.
Nem is a bonyolultsága a lényeg. Hanem a veszélyessége. Volt már olyan kutas, akit a mentő vitt el, mert kesztyű nélkül tankolt (mint szinte mindenki), és a pisztoly levételekor kicsapó gáz leégette a kezéről a bőrt.
Nekem is volt olyan esetem, hogy a tankolás végeztével, amikor lenyomtam a kútoszlopon a vége gombot elkezdett ömleni a gáz a kocsi betöltő nyílásából (valahogy nem jól zárt a töltő fej, és amikor lecsökkent a nyomás elengedte magát).
Én speciel rohantam.

Szóval a gáztöltés nem játék.
Én azóta hagyom a kutast tölteni. Ne az én kezem bánja. Volt ilyen gázömlés azóta is még 1 alkalommal, ugyan annál a kútnál.

Aki gázt tankol magának ne vagánykodjon. Szigorúan csak kesztyűben!!!
Én ilyen gázömléssel még nem találkoztam hála istennek, de a kútasok nagyrésze kesztyű nélkül tankol pedig levételnél tud az hideg lenni rendesen.
Kétféle módszerrel találkoztam eddig van olyan kútas aki a tankolás végeztével gyorsan kioldja a pisztolyt ott én is hátrébb állok, a másik aki szépen apránként engedi el a nyomást az jobb megoldás egy kicsit.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #786 Dátum: 2012. Január 09. - 09:04:58 »

A múltkor a kutas megengedte, hogy kipróbáljuk a gáz tankolását, nem árt, ha tudjuk, hogy kell. De elvileg csak nekik szabad Magyarországon, máshol már szabad. Nem nagy ügy, csak figyelni kell, hogy minden klappoljon, amire nem mindenki tud jól figyelni, így inkább tiltják az önkiszolgálást, talán helyesen, mert vannak azért bénák bőven.
Nalunk sem szabad csak a kutasnak, de azert szerintem is helyesebb ugy.
Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #787 Dátum: 2012. Február 10. - 08:51:24 »

Ismet az akksi csererol, maskepp. Miutan megtortent az akksi csere es jaratas utan a motor elerte a megfelelo homersegletet furcsa hangokra lettem figyelmes. Be kapcsolt a gazrendszer de az eloszton leve szelepek ossze-vissza kezdtek kattogni, mint a Stalin-orgona. Le allitottam, de sajnos az ujrainditas utan is azt csinalta. Gondolom ez most ujra szamitogepes beallitast fog igenyelni ugy-e?
Apropo, jut eszembe nalatok hogy van a Gazas revizio felosztas, ugyanis az en konyvecskembe azt irja hogy 6 ho / 1500 km. A 6 ho-bol kifuttam de meg a kilometer messze nincs meg. De majd felhivom most oket.
Naplózva

hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #788 Dátum: 2012. Február 10. - 09:06:16 »

Ismet az akksi csererol, maskepp. Miutan megtortent az akksi csere es jaratas utan a motor elerte a megfelelo homersegletet furcsa hangokra lettem figyelmes. Be kapcsolt a gazrendszer de az eloszton leve szelepek ossze-vissza kezdtek kattogni, mint a Stalin-orgona. Le allitottam, de sajnos az ujrainditas utan is azt csinalta. Gondolom ez most ujra szamitogepes beallitast fog igenyelni ugy-e?
Apropo, jut eszembe nalatok hogy van a Gazas revizio felosztas, ugyanis az en konyvecskembe azt irja hogy 6 ho / 1500 km. A 6 ho-bol kifuttam de meg a kilometer messze nincs meg. De majd felhivom most oket.
Nálam a beszerelés után 2000 km megtétele után kellett vinni egy átvizsgálásra, majd 30000 km múlva szűrőcserére.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #789 Dátum: 2012. Február 10. - 11:55:46 »

Ismet az akksi csererol, maskepp. Miutan megtortent az akksi csere es jaratas utan a motor elerte a megfelelo homersegletet furcsa hangokra lettem figyelmes. Be kapcsolt a gazrendszer de az eloszton leve szelepek ossze-vissza kezdtek kattogni, mint a Stalin-orgona. Le allitottam, de sajnos az ujrainditas utan is azt csinalta. Gondolom ez most ujra szamitogepes beallitast fog igenyelni ugy-e?
Apropo, jut eszembe nalatok hogy van a Gazas revizio felosztas, ugyanis az en konyvecskembe azt irja hogy 6 ho / 1500 km. A 6 ho-bol kifuttam de meg a kilometer messze nincs meg. De majd felhivom most oket.
Nálam a beszerelés után 2000 km megtétele után kellett vinni egy átvizsgálásra, majd 30000 km múlva szűrőcserére.
Szerintem vidd el szervízbe, ahol beállították. Ha egy akksi levételnél nekem ilyet fog produkálni a rendszer, nem kicsit leszek bosszús.

Nálam is 2000km  volt az első felülvizsgálat, és most voltam a héten szűrőcserén. Bár 22ekm-nél. Nekem 20-25e Km-nél ajánlották a szűrőcserét.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Február 10. - 11:58:12 írta Yeti » Naplózva

Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #790 Dátum: 2012. Február 12. - 09:08:42 »

Nem hiszem, hogy az aksicsere "önmagától" ilyen hibát tudna produkálni.
Én már jó párszor kivettem/betettem az aksit, és semmi gondot nem okozott.
Mondjuk én vigyázok a kábelekre! Kacsint

Nálad inkább ez lesz a gond. Írtad is, hogy nagyon szűk volt a hely, útban volt a gázos cucc. Könnyen lehet, hogy valamelyik vezeték megszakadt, lecsúszott, stb.
Nézz körül az aksi környékén.

Más.
Tegnap olyan dolgot produkált az autó, amit a 6 éves gázos pályafutásunk alatt még soha.
Délelőtt indultunk el a kocsival. Automatán volt a gáz persze, ahogy szokott. Szerencsére pont a piros lámpánál álltunk amikor átkapcsolt benzinről gázra (szándékosan kapott egy kis gázfröccsöt, hogy ne elinduláskor játssza el ezt), és egyből le is állt. Benzinnel újraindít, alkalmas helyen félreáll, gázpróba, ismét nem működik.
Mentünk hát tovább benzinnel - nem túl boldogan.
Mondom Nórának, lehet, hogy ennyire hideg van? He

És tényleg. 15-20 perc autózás után ismét próba, és simán működik gázzal is.

De nem rovom fel az autónak - a hiba oka inkább ideát van. Mosolyog
Az utóbbi időben kissé mostohán bánok szegénnyel. A szűrőket (gázrendszer) és a gyertyákat is ki kellett volna már cserélni.
Csak olyan nagyon hideg van odakint.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #791 Dátum: 2012. Február 12. - 10:14:09 »

Tegnap olyan dolgot produkált az autó, amit a 6 éves gázos pályafutásunk alatt még soha.
Délelőtt indultunk el a kocsival. Automatán volt a gáz persze, ahogy szokott. Szerencsére pont a piros lámpánál álltunk amikor átkapcsolt benzinről gázra (szándékosan kapott egy kis gázfröccsöt, hogy ne elinduláskor játssza el ezt), és egyből le is állt. Benzinnel újraindít, alkalmas helyen félreáll, gázpróba, ismét nem működik.
Mentünk hát tovább benzinnel - nem túl boldogan.
Mondom Nórának, lehet, hogy ennyire hideg van? He

És tényleg. 15-20 perc autózás után ismét próba, és simán működik gázzal is.

De nem rovom fel az autónak - a hiba oka inkább ideát van. Mosolyog
Az utóbbi időben kissé mostohán bánok szegénnyel. A szűrőket (gázrendszer) és a gyertyákat is ki kellett volna már cserélni.
Csak olyan nagyon hideg van odakint.
Mint írtam, nekem most volt gázszűrő csere a héten. Ebben a hidegben, vagy amúgy is, de az új szűrővel megtáltosodott a paripa. Átváltásnál már nem ránt akkorát mint előtte. Addig sem volt zavaró, de most fel sem tűnik.
De érezhetően jobb lett a masina.  Vigyorog
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #792 Dátum: 2012. Február 12. - 10:25:22 »

Nekem soha nem ránt. Mosolyog Észre sem lehet venni az átváltást.
Naplózva


LPG
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #793 Dátum: 2012. Február 12. - 11:23:28 »

Nem hiszem, hogy az aksicsere "önmagától" ilyen hibát tudna produkálni.
Én már jó párszor kivettem/betettem az aksit, és semmi gondot nem okozott.
Mondjuk én vigyázok a kábelekre! Kacsint

Nálad inkább ez lesz a gond. Írtad is, hogy nagyon szűk volt a hely, útban volt a gázos cucc. Könnyen lehet, hogy valamelyik vezeték megszakadt, lecsúszott, stb.
Nézz körül az aksi környékén.

Igen erre gondoltam én is és többször is átnéztem a kábeleket és mind a helyen az összes. Viszont gondoltam én egy olyanra hogy ha lehúznám a csatlakozókat és egyenként raknám vissza az elosztón levő szelepekre hengerenként, látva hogy ők is úgy kapcsolgattak be a programba, de ez az ötlet sem kóser. Különben menet közben nem lehet észrevenni semmit. Tehát nem marad más mint a szerviz.
Naplózva

baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #794 Dátum: 2012. Február 12. - 11:27:16 »

Nekem soha nem ránt. Mosolyog Észre sem lehet venni az átváltást.
Nekem sem ránt soha, de volt mar olyan esetem hogy egész éjjel kint volt -27C és mikor kellett volna neki átváltania elkezdett sípolni mintha kiürült volna a tank Mosolyog
Naplózva

Oldalak: 1 ... 51 52 [53] 54 55 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!