Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 21. - 03:45:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211696 alkalommal)
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #765 Dátum: 2011. November 29. - 12:15:26 »


Yanee.
Ha a cég fizeti a benzint akkor számlát nem is kér róla, vagy csak megvan adva egy keret amit kp-be fizet üzemanyagra?

Ezt cége válogatja.
Nálunk bruttó 25ft/km, ebből 9ft adómentes, és a fennmaradó 16ft itán kell adózni.
Tök mindegy, mennyibe kerül a cucc, és milyen, meg milyen az ótó.
Ez 260ft-ig jó is volt.
Most is jó már, gázzal.  Vigyorog
Igen erre akartam utalni, mert ha számlára kell tankolni akkor nem sokat ér ha gázt tankolsz és benzinről kell a számla hacsak nem boltolsz a kutassal vagy a család használja fel a benzinkeretett.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #766 Dátum: 2011. November 29. - 15:58:32 »


Yanee! Nem mondod meg, hogy gázzal jársz, és kész, fizetik a benzines térítést. Amúgy meg, ha jössz Pestre, reggel beadod a gépet, és délután azzal mehetsz haza, de már gázzal. Ha kell segítek is benne. Ha már én is beadtam a derekam...
Nem tudom most hogy megy, de régebben mikor én kaptam költségterítést, le kellet adni az autó adatait.
Egyszer valaki az adóhivatalnál leellenőrzi, mehetsz Bucimellé a börtönbe.

Ha marad a benzin lehetőség, akkor nem.
Ezt csak gondold vagy konkrétan tudod?
Maga az, hogy gázüzemű IS, attól még a cég felé benzint is elszámolhat, mert a kocsi alkalmas rá.
Ekkor csak tetten érés esetén lehet bukni, aminek a valószínűsége közelít a kevéshez.

Ha a NAV elszámoló árán fut (km*norma*benzinár+km*9Ft kopás), akkor papíron szabályos elszámolást nem feszegeti senki...
Egyéb elszámolásnál (elvileg) nyilatkozni kell, milyen üzemmódra vallja be a kocsit céges használatkor. Ennek megfelelően kell papírozni....

Mindez "szerintem kategória" ...
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #767 Dátum: 2011. November 29. - 17:40:49 »


Yanee! Nem mondod meg, hogy gázzal jársz, és kész, fizetik a benzines térítést. Amúgy meg, ha jössz Pestre, reggel beadod a gépet, és délután azzal mehetsz haza, de már gázzal. Ha kell segítek is benne. Ha már én is beadtam a derekam...
Nem tudom most hogy megy, de régebben mikor én kaptam költségterítést, le kellet adni az autó adatait.
Egyszer valaki az adóhivatalnál leellenőrzi, mehetsz Bucimellé a börtönbe.

Ha marad a benzin lehetőség, akkor nem.
Ezt csak gondold vagy konkrétan tudod?
Maga az, hogy gázüzemű IS, attól még a cég felé benzint is elszámolhat, mert a kocsi alkalmas rá.
Ekkor csak tetten érés esetén lehet bukni, aminek a valószínűsége közelít a kevéshez.

Ha a NAV elszámoló árán fut (km*norma*benzinár+km*9Ft kopás), akkor papíron szabályos elszámolást nem feszegeti senki...
Egyéb elszámolásnál (elvileg) nyilatkozni kell, milyen üzemmódra vallja be a kocsit céges használatkor. Ennek megfelelően kell papírozni....

Mindez "szerintem kategória" ...
Elszámolás majdnem úgy, ahogy írod: (km*9,5*NAV adott hónapra meghatározott ár/100) + (km*6Ft adómentesen) + (km*9 Ft bérhez hozzá téve, azaz adóztatva és járulékoltatva) = saját gk költségtérítés.

Délután előkaptam a vonatkozó céges belső szabályozásunkat, ami tartalmaz gázos használatra vonatkozó részt, viszont arra nem találtam leírást benne, hogy kettős üzemnél melyiket kell alkalmazni... Nem volt időm alaposan belemélyedni, csak felületesen néztem át, de ennek most utána járok.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #768 Dátum: 2011. November 29. - 22:49:28 »


[/quote]
  15 ezer kilométer?? Az nálam sacc 8-9 hónap... Igaz, 2/3-a céges használat költségtérítés mellett. (A gázos használat mellet a benzines térítés lenne az igazi  ) Még lehet én is komolyan elgondolkodom rajta... Itt Borsodban egyébként tud valaki egy tuti beépítős helyet?
[/quote]Miskolcon két lehetőséget tudok. Az egyik a Borsod autó kft a Zsolcai kapuban, a másik az Italgas kft a Füzes utcán.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #769 Dátum: 2011. December 04. - 13:19:14 »

http://www.autonavigator.hu/autosvilag_hirei/tovabb_no_a_bioetanol_jovedeki_adoja-6466?utm_source=hirfigyelo&utm_medium=email&utm_campaign=hirlevel_2011-12-02&utm_content=autosvilag_hirei
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #770 Dátum: 2011. December 05. - 16:18:55 »

Hosszas töprengés után, végre beszereltettem a Landi Renzo gázszettet a kocsimba. Az eddig beszerelt autók tulajait megkérdezve felbátorodtam, és ím, már kész is lett. Tetszett hazafelé, legalább úgy ment, mint benzinnel, nem éreztem különbséget, csak annyival, hogy jó érzés volt olcsóbban falni a km-eket. Persze a megtérülést most még nem számoltam, az még odébb van. A közelgő Mikulásra hivatkozva kialkudtam egy pótkerék táskát is, mondván, hogy ilyenkor kell a gyereknek ajándék, és bejött. Utána még próbálkoztam a szerelést, és az anyagot is lealkudni, amihez hozzásegített, hogy a gép nem vette figyelembe a bankkártyámat, nem tudta leszívni, mire én lelkesen közöltem, hogy ez egy isteni jel nyilvánvalóan, hogy ez is ajándék, de sajnos ezek ott ateisták voltak, így nem jött be, pedig megtérhettek volna. Remélem élvezni fogom, és én is csak rábeszélni tudom a többi még csak benzines cartársamat a beépítésre. Uff!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #771 Dátum: 2011. December 05. - 16:33:15 »

Hosszas töprengés után, végre beszereltettem a Landi Renzo gázszettet a kocsimba. Az eddig beszerelt autók tulajait megkérdezve felbátorodtam, és ím, már kész is lett. Tetszett hazafelé, legalább úgy ment, mint benzinnel, nem éreztem különbséget, csak annyival, hogy jó érzés volt olcsóbban falni a km-eket. Persze a megtérülést most még nem számoltam, az még odébb van. A közelgő Mikulásra hivatkozva kialkudtam egy pótkerék táskát is, mondván, hogy ilyenkor kell a gyereknek ajándék, és bejött. Utána még próbálkoztam a szerelést, és az anyagot is lealkudni, amihez hozzásegített, hogy a gép nem vette figyelembe a bankkártyámat, nem tudta leszívni, mire én lelkesen közöltem, hogy ez egy isteni jel nyilvánvalóan, hogy ez is ajándék, de sajnos ezek ott ateisták voltak, így nem jött be, pedig megtérhettek volna. Remélem élvezni fogom, és én is csak rábeszélni tudom a többi még csak benzines cartársamat a beépítésre. Uff!
Akkor hivatalosan is üdv a gázosok táborában! Vigyorog
Naplózva

Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #772 Dátum: 2011. December 05. - 16:38:54 »

Hosszas töprengés után, végre beszereltettem a Landi Renzo gázszettet a kocsimba. Az eddig beszerelt autók tulajait megkérdezve felbátorodtam, és ím, már kész is lett. Tetszett hazafelé, legalább úgy ment, mint benzinnel, nem éreztem különbséget, csak annyival, hogy jó érzés volt olcsóbban falni a km-eket. Persze a megtérülést most még nem számoltam, az még odébb van. A közelgő Mikulásra hivatkozva kialkudtam egy pótkerék táskát is, mondván, hogy ilyenkor kell a gyereknek ajándék, és bejött. Utána még próbálkoztam a szerelést, és az anyagot is lealkudni, amihez hozzásegített, hogy a gép nem vette figyelembe a bankkártyámat, nem tudta leszívni, mire én lelkesen közöltem, hogy ez egy isteni jel nyilvánvalóan, hogy ez is ajándék, de sajnos ezek ott ateisták voltak, így nem jött be, pedig megtérhettek volna. Remélem élvezni fogom, és én is csak rábeszélni tudom a többi még csak benzines cartársamat a beépítésre. Uff!
Hát megtértél végül, jó Gidy testvérünk! Vigyorog És csatlakoztál a felekezetünkhöz!
Meglásd elnyered jutalmadat.... és soha többé nem akarsz majd benzinre költeni... és mondá az úr (főleg télen, hidegindítás után):- Válts már át, válts már át!
És amikor átváltá az jó Landi Renzo az Ő üzemmódját, a Te lelked is megnyugoszik majdan! Kacsint Vigyorog

Ámen..izé Uff!
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #773 Dátum: 2011. December 05. - 16:43:13 »

És, hogy fog fájni majd mikor nagy ritkán benzint kell tankolnod, és a kútoszlopon az árra téved a tekinteted. Kacsint Vigyorog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #774 Dátum: 2011. December 06. - 19:13:20 »

Azért ne essetek át a túloldalra. Csak gáz.
Időnként benzinnel is járatni kell a verdát. Ne gyűljön annyira össze a kosz a benzin tankban (saját indok), és tisztuljanak a befecskendező fúvókák, szelepek. (szakemberek indoka).

Régebben olvastam egy cikket a MOL oldalán. Ők azt tanácsolták, hogy a megtett Km-ek kb. 20%-a legyen benzin.
Leonel azt tanácsolta nekem, hogy havonta legalább egy tanknyi benzint használjak el.

Nem tartom magam szigorúan ezekhez a szabályokhoz, de nem esem kétségbe, ha kifogyott a gáz. Autózom tovább benzinnel, amíg egy gázkút közelébe nem érek. Autópályán időnként átkapcsolok benzinre (nem néhány Km-enként! Kacsint. Amikor autópályán megyek 1-1 utat benzinnel autózok végig.)

Amikor elkezd furcsán viselkedni az autó (motorikusan) szintén célszerű pár napra visszatérni a benzin falásra. Rendberakja magát a computer, aztán gázozhatunk tovább.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #775 Dátum: 2011. December 06. - 19:35:50 »

Azért ne essetek át a túloldalra. Csak gáz.
Időnként benzinnel is járatni kell a verdát. Ne gyűljön annyira össze a kosz a benzin tankban (saját indok), és tisztuljanak a befecskendező fúvókák, szelepek. (szakemberek indoka).

Régebben olvastam egy cikket a MOL oldalán. Ők azt tanácsolták, hogy a megtett Km-ek kb. 20%-a legyen benzin.
Leonel azt tanácsolta nekem, hogy havonta legalább egy tanknyi benzint használjak el.

Nem tartom magam szigorúan ezekhez a szabályokhoz, de nem esem kétségbe, ha kifogyott a gáz. Autózom tovább benzinnel, amíg egy gázkút közelébe nem érek. Autópályán időnként átkapcsolok benzinre (nem néhány Km-enként! Kacsint. Amikor autópályán megyek 1-1 utat benzinnel autózok végig.)

Amikor elkezd furcsán viselkedni az autó (motorikusan) szintén célszerű pár napra visszatérni a benzin falásra. Rendberakja magát a computer, aztán gázozhatunk tovább.
Osztom eme véleményt.
Pont tegnap éreztem 3-ban lustának a szekeret, azóta belement 120km benzinnel, és észheztért a rendszer.
Utána fürgébb is már gázzal.
Érdemes a fent leírt sorokat megfontolni, betartani.
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #776 Dátum: 2011. December 06. - 19:54:16 »

Ezeket el is mondták nekem, és így is fogok járni, mert nyilván már ér valamit a sok éves tapasztalat. Két tanknyi gázozás után legalább ötven kilométer benzines futást javasoltak. De nagyjából lehet úgy venni, hogy 10%-ban autózzunk benzinnel is. Az első benyomások pozitívek lettek, jól ment, minden működött, ahogy illett. Hurrá!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #777 Dátum: 2011. December 06. - 21:23:11 »

Pontosan én is úgy használom, hogy 2-3 tank gáz után megyek 50-60 km-t csak benzinnel, ha meg kifogy menet közben a gáz, nem rohanok az első kúthoz tankolni. Kacsint Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #778 Dátum: 2012. Január 02. - 11:47:07 »

Nálam ilyen probléma nem áll fenn, hiszen a legközelebbi gázas kút 50 km-re van, igy legtöbbször kénytelen vagyok benzinnel megtenni azt az útat Mosolyog
Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #779 Dátum: 2012. Január 07. - 22:56:17 »

Bp-en nem sok Agip kúton van gáz.
A vecsésinél még egyszer sem sikerült tankolnom. Éjszaka nem szolgálnak ki gázból. He
A Budaörsi Agipon meg a napokban 225 volt litere.
A MOL-nál meg 208.
Eddig ez a kút is drága volt (215-220) aztán hirtelen 20 forinttal lejjebb vitték, biztos nem kellet a taxisoknak.
Megkérdeztem a kutasgyereket az éjszakai tankolásról, azt mondta, akkor is lehet, csak be kell menni szólni, mert este nincsenek kint.
Megjegyzem eddig kétszer tankoltam nappal és mindig be kellet mennem szólni. Vigyorog

Azért ennyire ne nézzen szerencsétlennek senki. Kacsint
2x vagy 3x próbáltam. Természetesen bementem szólni. Még azt is felajánlottam, hogy saját kezűleg tankolok, ki sem kell jönni csak bekapcsolni a kutat.
Nem jött össze.
Egyébként ~ 1 Km-el beljebb, az Üllői úton van két gázkút - egymás mellett. Vigyorog
Ott tankolnak a taxisok - a kicsin, ami csak gázt árusít.
Olcsóbb és mindig kiszolgálnak.  Mosolyog
Mondjuk én ritkán használom - általában nem arra jövök be a reptérről. A gyorsforgalmi mellett a kőhídnál van a Klub Petrol (vagy mi az izé) kút. Ott is van gáz. És útba esik. Mosolyog
Ma 20:15-kor beálltam a kútra tankolni. Kint senki. Besétálok a pénztároscsajhoz, megkérem szóljon valakinek, mert szeretnék gázt tankolni. Közli nincs kinek szóljon, nincs kutas. Csak ők ketten vannak müszakban(két pénztáros csaj).
222Ft ért van náluk gáz(-10Ft).
« Utoljára szerkesztve: 2012. Január 07. - 22:58:41 írta Jani » Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!