Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 17:32:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211545 alkalommal)
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #660 Dátum: 2011. Június 07. - 08:37:44 »

Megtörtént az első üzembe tétel utáni tankolásom és egyáltalán nem vagyok megelégedve vele, kijött egy 11,36L fogyasztás. Szerintetek ez még változhat jobbra vagy vigyem vissza állítgatni He
Attól függ, mennyi volt elötte?
Kb egy 10-15% többletfogyasztás az elfogadott a benzinhez képest.
Jobb esetben 10-15%. Ha nyomod neki 25-30% is normális.
Várj még 2-3 tankolást és ha akkor is sokallod vidd vissza, hogy állítsanak rajta.
Nekem is előfordul olyan, hogy ugyan olyan körülmények közt egyszer 9,5 egyszer meg 11 liter jön ki fogyasztásra.
Én ezt betudom annak hogy nem egyformán töltik tele a tartályt.
Sőt a külső hőmérséklet változása is okozhat különbséget a tankolt mennyiségben. Én ha tehettem rendszerint hajnalban tankoltam az off technikámba.
De a tankolt mennyiségnek nem sok köze van a fogyasztáshoz, csak a megtett távolsághoz.
Gondolom a gáz tágulása miatt hidegben több megy bele mint melegebb időben.
Télen én is számítok egy 10-11 literes fogyasztásra símán.
Barótinak 1.8-as a lacsija, nem tudom az mennyivel eszik többet mint egy 1.6-os?
Nem a fogyasztáshoz van köze, hanem annak a méréséhez.
Bocs, de nem értem biztos bennem van a hiba.
Annak, hogy mennyit és mikor tankolsz mi köze a fogyasztás méréséhez?
Azt hiszem Stocz meg is adta a választ.
Ténnyleg nem a vita kedvéért, de ha 40 litert tankolok egy kútnál, kifogy teljesen, és egy másiknál csak 36 liter fér bele, mert más a nyomás, a kút stb... attól még 100 km-t ugyan annyi gázzal megyek el csak a 40 liternél mondjuk 400 km-t a 36 liternél 360km-t ha 10 litert fogyaszt gázból a mondjuk.
Igen.
Ha mindig csontra kifogyasztod a tankot.
De ha nem, akkor nem tudod, hogy mennyi maradt benne, és így számolni sem tudsz.
Ezzel együtt nem szoktam 1-1 tankolás alapján átlag fogyasztást mérni. Nem mérvadó sem benzinből sem gázból. Szerintem.
Olyan 100.000 Km-es táv az már igen. Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #661 Dátum: 2011. Június 07. - 09:51:10 »

Megtörtént az első üzembe tétel utáni tankolásom és egyáltalán nem vagyok megelégedve vele, kijött egy 11,36L fogyasztás. Szerintetek ez még változhat jobbra vagy vigyem vissza állítgatni He
De ki megy itt 100.000km- t?  Vigyorog Vigyorog
Attól függ, mennyi volt elötte?
Kb egy 10-15% többletfogyasztás az elfogadott a benzinhez képest.
Jobb esetben 10-15%. Ha nyomod neki 25-30% is normális.
Várj még 2-3 tankolást és ha akkor is sokallod vidd vissza, hogy állítsanak rajta.
Nekem is előfordul olyan, hogy ugyan olyan körülmények közt egyszer 9,5 egyszer meg 11 liter jön ki fogyasztásra.
Én ezt betudom annak hogy nem egyformán töltik tele a tartályt.
Sőt a külső hőmérséklet változása is okozhat különbséget a tankolt mennyiségben. Én ha tehettem rendszerint hajnalban tankoltam az off technikámba.
De a tankolt mennyiségnek nem sok köze van a fogyasztáshoz, csak a megtett távolsághoz.
Gondolom a gáz tágulása miatt hidegben több megy bele mint melegebb időben.
Télen én is számítok egy 10-11 literes fogyasztásra símán.
Barótinak 1.8-as a lacsija, nem tudom az mennyivel eszik többet mint egy 1.6-os?
Nem a fogyasztáshoz van köze, hanem annak a méréséhez.
Bocs, de nem értem biztos bennem van a hiba.
Annak, hogy mennyit és mikor tankolsz mi köze a fogyasztás méréséhez?
Azt hiszem Stocz meg is adta a választ.
Ténnyleg nem a vita kedvéért, de ha 40 litert tankolok egy kútnál, kifogy teljesen, és egy másiknál csak 36 liter fér bele, mert más a nyomás, a kút stb... attól még 100 km-t ugyan annyi gázzal megyek el csak a 40 liternél mondjuk 400 km-t a 36 liternél 360km-t ha 10 litert fogyaszt gázból a mondjuk.
Igen.
Ha mindig csontra kifogyasztod a tankot.
De ha nem, akkor nem tudod, hogy mennyi maradt benne, és így számolni sem tudsz.
Ezzel együtt nem szoktam 1-1 tankolás alapján átlag fogyasztást mérni. Nem mérvadó sem benzinből sem gázból. Szerintem.
Olyan 100.000 Km-es táv az már igen. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #662 Dátum: 2011. Július 04. - 20:13:13 »

http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/07/04/e85/
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #663 Dátum: 2011. Július 05. - 08:08:15 »

E85 jövedéki adója 40 Ft+ÁFA
Naplózva


LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #664 Dátum: 2011. Július 05. - 08:11:29 »

Kíváncsi leszek, mit lépnek a kutak, mert nekik is egy csomó befektetésük van benne, ill. a Hungrana lépései is fontosak.
Vagy benyelik, vagy leszerelik, mert ennyiért nem fogja senki megvenni. A Hungrana sem fogja tudni exportálni a  teljes mennyiséget szerintem...
 He
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #665 Dátum: 2011. Július 05. - 08:50:34 »

Kíváncsi leszek, mit lépnek a kutak, mert nekik is egy csomó befektetésük van benne, ill. a Hungrana lépései is fontosak.
Vagy benyelik, vagy leszerelik, mert ennyiért nem fogja senki megvenni. A Hungrana sem fogja tudni exportálni a  teljes mennyiséget szerintem...
 He
Tavaly 36 millió liter E85-öt adtak el. Valakinek úgy tűnik hiányzik a zsebéből az a közel 1,5 milliárd forint. Szerintem ezt fogják csinálni az LPG-vel is előbb vagy utóbb.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #666 Dátum: 2011. Július 05. - 09:40:45 »

Kíváncsi leszek, mit lépnek a kutak, mert nekik is egy csomó befektetésük van benne, ill. a Hungrana lépései is fontosak.
Vagy benyelik, vagy leszerelik, mert ennyiért nem fogja senki megvenni. A Hungrana sem fogja tudni exportálni a  teljes mennyiséget szerintem...
 He
Tavaly 36 millió liter E85-öt adtak el. Valakinek úgy tűnik hiányzik a zsebéből az a közel 1,5 milliárd forint. Szerintem ezt fogják csinálni az LPG-vel is előbb vagy utóbb.
Az LPG-t jó üzlet a MOLnak, viszont az E85-höz semmi érdeke nem fűződik. Kacsint
Amit a 95-ösbe kevernek azt külföldről veszi.
Naplózva


LPG
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #667 Dátum: 2011. Július 05. - 19:53:16 »


Amit a 95-ösbe kevernek azt külföldről veszi.
ó, ez okos dolog 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #668 Dátum: 2011. Július 13. - 08:13:54 »

Kíváncsi leszek, mit lépnek a kutak, mert nekik is egy csomó befektetésük van benne, ill. a Hungrana lépései is fontosak.
Vagy benyelik, vagy leszerelik, mert ennyiért nem fogja senki megvenni. A Hungrana sem fogja tudni exportálni a  teljes mennyiséget szerintem...
 He
Tavaly 36 millió liter E85-öt adtak el. Valakinek úgy tűnik hiányzik a zsebéből az a közel 1,5 milliárd forint. Szerintem ezt fogják csinálni az LPG-vel is előbb vagy utóbb.
Az LPG-t jó üzlet a MOLnak, viszont az E85-höz semmi érdeke nem fűződik. Kacsint
Amit a 95-ösbe kevernek azt külföldről veszi.
LPG-vel nem tehetik, mert Uniós előírás van az árára. Pontosabban a benzinhez való ár arányra. Volt róla egy cikk belinkelve ide.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #669 Dátum: 2011. Július 13. - 13:47:35 »

Kíváncsi leszek, mit lépnek a kutak, mert nekik is egy csomó befektetésük van benne, ill. a Hungrana lépései is fontosak.
Vagy benyelik, vagy leszerelik, mert ennyiért nem fogja senki megvenni. A Hungrana sem fogja tudni exportálni a  teljes mennyiséget szerintem...
 He
Tavaly 36 millió liter E85-öt adtak el. Valakinek úgy tűnik hiányzik a zsebéből az a közel 1,5 milliárd forint. Szerintem ezt fogják csinálni az LPG-vel is előbb vagy utóbb.
Az LPG-t jó üzlet a MOLnak, viszont az E85-höz semmi érdeke nem fűződik. Kacsint
Amit a 95-ösbe kevernek azt külföldről veszi.
LPG-vel nem tehetik, mert Uniós előírás van az árára. Pontosabban a benzinhez való ár arányra. Volt róla egy cikk belinkelve ide.
Aztán az meg hol érdekli a dicső vezéreinket,ha pénz kell nekik.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #670 Dátum: 2011. Július 18. - 10:47:51 »

http://www.vezess.hu/magazin/vege_olcsobb_uzemanyagnak/31688/

Ez a nem semmi. Kitalálja a 40Ft+áfa jövedéki adót és a szavazásnál nemmel szavaz.  Vigyorog
"amikor június 27-én Aradszki beadványának szavazásakor a képviselő saját javaslatára NEM-mel szavazott.
Megkeresésünkre a képviselő úr elmondta: "Szeretném tájékoztatni, hogy a "nem" szavazatom sajnálatos tévedésből történt, amiről az Ön e-mailjéből értesültem."
"
Még jó hogy nem ő kezeli az atomrakéták indítógombját! 
« Utoljára szerkesztve: 2011. Július 18. - 10:49:51 írta Jani » Naplózva


LPG
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #671 Dátum: 2011. Július 19. - 14:42:26 »

http://www.vezess.hu/magazin/vege_olcsobb_uzemanyagnak/31688/

Ez a nem semmi. Kitalálja a 40Ft+áfa jövedéki adót és a szavazásnál nemmel szavaz.  Vigyorog
"amikor június 27-én Aradszki beadványának szavazásakor a képviselő saját javaslatára NEM-mel szavazott.
Megkeresésünkre a képviselő úr elmondta: "Szeretném tájékoztatni, hogy a "nem" szavazatom sajnálatos tévedésből történt, amiről az Ön e-mailjéből értesültem."
"
Még jó hogy nem ő kezeli az atomrakéták indítógombját! 
Mi van, nem működik a parlamentben a légkondi, vagy szed ez valamit hogy meg van kergülve? Vigyorog
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #672 Dátum: 2011. Július 27. - 08:31:49 »

Kaptam két ajánlatot a Medic-Car tól.

Az egyik a LANDIRENZO  - OMEGA ECO PLUS MAX  2év garival, 215e, sorozat engedéllyel.

A másik a LOVATO  - EASY FAST  3év garival 185e

Vélemények a két rendszerről, tapasztalat?
Naplózva

ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #673 Dátum: 2011. Július 27. - 09:02:52 »

Kaptam két ajánlatot a Medic-Car tól.

Az egyik a LANDIRENZO  - OMEGA ECO PLUS MAX  2év garival, 215e, sorozat engedéllyel.

A másik a LOVATO  - EASY FAST  3év garival 185e

Vélemények a két rendszerről, tapasztalat?
Szia Yeti! Landirenzot szereltetett be, és nagyon dicsérte. Olvass utána, hogy mit írnak a két rendszerről, nyilván nem véletlen a +20% árkülönbözet a kettő közt. Meg talán a cég is ecsetelheti a két rendszer közti eltérést. A drágább úgy tudom, hogy a legújabb tovább fejlesztésű rendszer. Ha megtudod a lényeget, ne hallgasd el előttünk! Jó választást!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #674 Dátum: 2011. Július 27. - 09:30:36 »

Kaptam két ajánlatot a Medic-Car tól.

Az egyik a LANDIRENZO  - OMEGA ECO PLUS MAX  2év garival, 215e, sorozat engedéllyel.

A másik a LOVATO  - EASY FAST  3év garival 185e

Vélemények a két rendszerről, tapasztalat?
Szia Yeti! Landirenzot szereltetett be, és nagyon dicsérte. Olvass utána, hogy mit írnak a két rendszerről, nyilván nem véletlen a +20% árkülönbözet a kettő közt. Meg talán a cég is ecsetelheti a két rendszer közti eltérést. A drágább úgy tudom, hogy a legújabb tovább fejlesztésű rendszer. Ha megtudod a lényeget, ne hallgasd el előttünk! Jó választást!
Mindkét rendszerről részletes tájékoztatót kaptam e-mailben.
Felrakom valahova, és berakom a linket.

Ugyanerre a véleményre jutottam, amit te is írtál. hamarosan berakom a file-t.
Naplózva

Oldalak: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!