Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 12:37:39 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211485 alkalommal)
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #585 Dátum: 2011. április 02. - 10:55:59 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #586 Dátum: 2011. április 03. - 08:15:20 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!
Gatsynak van vele beszélj  Kacsint.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #587 Dátum: 2011. április 03. - 08:40:13 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!

Ha teheted inkább gázosíts jobban jársz!!
Naplózva

70/4334431
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #588 Dátum: 2011. április 03. - 11:32:01 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!

Ha teheted inkább gázosíts jobban jársz!!
arra nem futja sajnos,egy etanolos okosság ha van némi értelme belefér a költségvetésbe!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #589 Dátum: 2011. április 03. - 12:22:02 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!

Ha teheted inkább gázosíts jobban jársz!!
arra nem futja sajnos,egy etanolos okosság ha van némi értelme belefér a költségvetésbe!
Én ha nem gázosítok, akkor ezt rakattam volna a kocsiba. http://e85power.hu/
Naplózva


LPG
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #590 Dátum: 2011. április 03. - 13:19:44 »

Kérdezném a gázos cartásaktól, hogy nálatok is a négy sárga ledd által jelzett gázmennyiség kevesebb mint csak a piros? Én amikor csak a piros led világít többet megyek el km-ben mint a négy sárga lednél együttvéve.

Köszi a válaszokat, csak kicsit felszaladt a szemöldököm a homlokomra, mikor 150 km megtétele után már csak a piros világított.
Én két dolgot tettem:
1. A beszerelést követő harmadik vagy negyedik tankolás után visszamentem a beszerelő műhelybe, ahol állítottak rajta. Jobb lett.
2. Hogy tudjak mihez viszonyítani, tankoláskor teletöltöttem a 46 literes tartályomat, aztán addig nem tankoltam újból, amíg teljesen ki nem fogyott a gáz. Ha jól emlékszem, 458 kilométert tettem meg így, ebben persze benne voltak az indítást követő benzin üzemek is, de ez nyár lévén lényegesen nem befolyásolta a mérési eredményt. Azóta nem érdekel, hogy melyik led meddig világít, nagyjából 400 kilométerenként tankolok. Nálam egyébként nem sárga, hanem zöld ledek vannak, és a negyedik nagyjából 300 km megtétele után alszik ki.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #591 Dátum: 2011. április 03. - 13:45:30 »

Kérdezném a gázos cartásaktól, hogy nálatok is a négy sárga ledd által jelzett gázmennyiség kevesebb mint csak a piros? Én amikor csak a piros led világít többet megyek el km-ben mint a négy sárga lednél együttvéve.

Köszi a válaszokat, csak kicsit felszaladt a szemöldököm a homlokomra, mikor 150 km megtétele után már csak a piros világított.
Én két dolgot tettem:
1. A beszerelést követő harmadik vagy negyedik tankolás után visszamentem a beszerelő műhelybe, ahol állítottak rajta. Jobb lett.
2. Hogy tudjak mihez viszonyítani, tankoláskor teletöltöttem a 46 literes tartályomat, aztán addig nem tankoltam újból, amíg teljesen ki nem fogyott a gáz. Ha jól emlékszem, 458 kilométert tettem meg így, ebben persze benne voltak az indítást követő benzin üzemek is, de ez nyár lévén lényegesen nem befolyásolta a mérési eredményt. Azóta nem érdekel, hogy melyik led meddig világít, nagyjából 400 kilométerenként tankolok. Nálam egyébként nem sárga, hanem zöld ledek vannak, és a negyedik nagyjából 300 km megtétele után alszik ki.
Nálam 240 km megtétele után már csak a piros világít. Nekem is a nagyobb tartály van benne, én is azt csináltam, hogy hagytam menni de olyan 450km-nél tankoltam és akkor ment bele 42.22 liter gáz. Lehet még ment volna de mentem vidékre így tankolni kellett. Mosolyog Visszem majd lassan a 2000 km-es átvizsgálásra majd megemlítem, hátha tudnak kezdeni vele valamit.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #592 Dátum: 2011. április 03. - 15:18:35 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!

Ha teheted inkább gázosíts jobban jársz!!
arra nem futja sajnos,egy etanolos okosság ha van némi értelme belefér a költségvetésbe!
Én ha nem gázosítok, akkor ezt rakattam volna a kocsiba. http://e85power.hu/

mostmár annyit végigolvastam hogy zsong a fejem!de ez elég korrektnek tűnik!igaz a beszereléséhez autóznom kell kicsit,de ha beválik akkor ez a legkevesebb!köszi hogy belinkelted!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #593 Dátum: 2011. április 04. - 21:40:34 »

Ma elvoltam Jánoshalmán, megcsináltattam a gázbiztonsági szemlét és kicseréltettem a gázszűrőt, meg volt egy 20ekm-es átnézés(garanciához kell)összesen 5000Ft-ba került.
Szerelő szerint nagyon koszos a szűrő, azt hitte sok km van benne, pedig csak 16ezer. Elkértem, valamikor szétfűrészelem, kíváncsi vagyok mennyire koszos.
« Utoljára szerkesztve: 2011. április 04. - 22:05:33 írta Jani » Naplózva


LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #594 Dátum: 2011. április 05. - 13:20:56 »

Ma elvoltam Jánoshalmán, megcsináltattam a gázbiztonsági szemlét és kicseréltettem a gázszűrőt, meg volt egy 20ekm-es átnézés(garanciához kell)összesen 5000Ft-ba került.
Szerelő szerint nagyon koszos a szűrő, azt hitte sok km van benne, pedig csak 16ezer. Elkértem, valamikor szétfűrészelem, kíváncsi vagyok mennyire koszos.
Ez hogyan kerülhetett 5000 Ft-ba?
Csak a két szűrő (tőlük rendelve, postaköltség nélkül) több mint 5000 Ft. + a munkadíj. A gázbiztonsági szemle magában 5000 valahány száz Ft. Igaz, ez nem náluk, hanem Dunakeszin. Megy vizsgára az autód (mert a szemle oda kell)?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #595 Dátum: 2011. április 05. - 13:33:09 »

Ma elvoltam Jánoshalmán, megcsináltattam a gázbiztonsági szemlét és kicseréltettem a gázszűrőt, meg volt egy 20ekm-es átnézés(garanciához kell)összesen 5000Ft-ba került.
Szerelő szerint nagyon koszos a szűrő, azt hitte sok km van benne, pedig csak 16ezer. Elkértem, valamikor szétfűrészelem, kíváncsi vagyok mennyire koszos.
Ez hogyan kerülhetett 5000 Ft-ba?
Csak a két szűrő (tőlük rendelve, postaköltség nélkül) több mint 5000 Ft. + a munkadíj. A gázbiztonsági szemle magában 5000 valahány száz Ft. Igaz, ez nem náluk, hanem Dunakeszin. Megy vizsgára az autód (mert a szemle oda kell)?
Hétfőn megy KPM-re (első vizsga egyedi átalakítási engedélyes).
A szűrő 4200+beszerelés, a szemle díját pedig elengedték. Vigyorog
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #596 Dátum: 2011. április 05. - 13:33:34 »

Ma elvoltam Jánoshalmán, megcsináltattam a gázbiztonsági szemlét és kicseréltettem a gázszűrőt, meg volt egy 20ekm-es átnézés(garanciához kell)összesen 5000Ft-ba került.
Szerelő szerint nagyon koszos a szűrő, azt hitte sok km van benne, pedig csak 16ezer. Elkértem, valamikor szétfűrészelem, kíváncsi vagyok mennyire koszos.
Ez hogyan kerülhetett 5000 Ft-ba?
Csak a két szűrő (tőlük rendelve, postaköltség nélkül) több mint 5000 Ft. + a munkadíj. A gázbiztonsági szemle magában 5000 valahány száz Ft. Igaz, ez nem náluk, hanem Dunakeszin. Megy vizsgára az autód (mert a szemle oda kell)?
A szűrőcserét nekem Dunakeszin 11-12 ezer ft-.ra mondták anyag + munkadíj.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #597 Dátum: 2011. április 05. - 13:37:35 »

A szűrőcserét nekem Dunakeszin 11-12 ezer ft-.ra mondták anyag + munkadíj.
Ha beleszámolom az üzemanyag költséget, még akkor is olcsóbb Jánoshalmán szűrőt cseréltetni. Vigyorog
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #598 Dátum: 2011. április 05. - 13:44:58 »

Akinek nem 41,5literes a gáztartálya, hanem nagyobb, leírná ide a méretét?
Nekem 600x200, széltében szerintem nem fér be nagyobb.
Kombiba magasságban sem, ha nem akarom hogy csökkenjen a csomagtartó.
Naplózva


LPG
Sean
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 124



« Hozzászólás #599 Dátum: 2011. április 06. - 08:24:55 »

Van köztünk olyan aki beszereltetett Bioetanol átalakítót,és van kellő tapasztalata?csakmert kezd telelenni a tudatom,hogy az egyik eladó ezt,a másik azt a beszerelő meg egy harmadik verziót mond az egészről!

Ha teheted inkább gázosíts jobban jársz!!
arra nem futja sajnos,egy etanolos okosság ha van némi értelme belefér a költségvetésbe!
Én ha nem gázosítok, akkor ezt rakattam volna a kocsiba. http://e85power.hu/

mostmár annyit végigolvastam hogy zsong a fejem!de ez elég korrektnek tűnik!igaz a beszereléséhez autóznom kell kicsit,de ha beválik akkor ez a legkevesebb!köszi hogy belinkelted!
ugy látszik igencsak megnőtt az igény a hasonló beépítéekre!27.ére kaptam csak időpontot!utánna egy héttel meg megyek németbe,ugyhogy lesz alkalom gyorsan ls is tesztelni!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 38 39 [40] 41 42 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!