Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 20. - 04:57:03 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211384 alkalommal)
Jani63
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


a család kedvence


« Hozzászólás #480 Dátum: 2011. Január 12. - 09:41:49 »

Hello!
Érdeklődve olvastam a vizbontásos témát...érdekes a canadai gyártó terméke.Azért is akadt meg a szemem rajta,mivel régebben még a nexiás időszakom alatt én is készitettem egy hasonló kütyüt és bevált.Éveken át használtam és valóban kiválóan teljesitett,kb. 20%-os csökkenést okozott,nembeszélve a zöldkártyán mért nulla adatokból.Akinek eladtam,megkeresett mitől fogyaszt ennyire keveset....Sajna feledésbe került a téma,de most igérem előveszem és megpróbálom újra és beszámolok a fejleményekről.Egy dolog aggaszt,hogy a lambda szondák mit szólnak hozzá,bár a Nexiában semmi baj nem volt.Ja és megemlitem a kipuffogóból eltűnt a korom,fémtiszta lett.Egyenlőre ennyi,ha előbbre jutok ismét irok..
üdv
Ha a javítási költségeket (diesel) és a fent-tarthatóságot is figyelembe vesszük akkor szerintem a gázüzem a befutó.
A benzinnek jobban örülnék.
Én meg annak örülnék ha a vizbonási technológiát végre megoldanák és egy pocsolyából is tudnék tankolni. Vigyorog

Tessék:
http://www.farkashho.com/

Van magyarországi forgalmazó/beszerelő. Garancia: 1-5 (?) év.
Árat nem tudok.
20-50 % üzemanyag megtakarítást, és 20-35% teljesítmény növekedést ígérnek.
Ebből látszik, hogy nem tiszta víz üzem, de egy lépés felé. Minden üzemanyag mellé (gáz, etanol is) ajánlják.
20% üzemanyag megtakarítást még el tudom hinni a többit nem.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Január 12. - 09:56:10 írta Jani63 » Naplózva

Hello
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #481 Dátum: 2011. Január 12. - 14:44:08 »

ez az agip-os keverékem e85-benzin-ből nagyon bevált a lacsinak, már egy jó ideje 10 liter alatt eszik városban, pedig sokat járatom üresben, hogy melegedjen kicsit  Mosolyog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #482 Dátum: 2011. Január 12. - 15:52:05 »

ez az agip-os keverékem e85-benzin-ből nagyon bevált a lacsinak, már egy jó ideje 10 liter alatt eszik városban, pedig sokat járatom üresben, hogy melegedjen kicsit  Mosolyog
Weres! Ha bevált, oszd meg velünk az arányokat, kérlek! Mennyi benzin, mennyi az E? Köszi előre is.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
athee
Adminisztrátor
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1404


Lacetti 1.4 Star HB


« Hozzászólás #483 Dátum: 2011. Január 12. - 16:01:15 »

Szentivánon az E85-öt is emelték. 261 Ft-ért adját literét.
Nekem már régen bevált. 50-50%-ban keverve.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #484 Dátum: 2011. Január 12. - 16:09:50 »

Szentivánon az E85-öt is emelték. 261 Ft-ért adját literét.
Nekem már régen bevált. 50-50%-ban keverve.
Oké, de azért a Weres féle is érdekelne. No meg, hogy így milyen a fogyitok? Utána variálok, ha kell...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #485 Dátum: 2011. Január 12. - 17:20:54 »

ez az agip-os keverékem e85-benzin-ből nagyon bevált a lacsinak, már egy jó ideje 10 liter alatt eszik városban, pedig sokat járatom üresben, hogy melegedjen kicsit  Mosolyog
Weres! Ha bevált, oszd meg velünk az arányokat, kérlek! Mennyi benzin, mennyi az E? Köszi előre is.
ilyen téli hidegekben max 15 litert rakok egy teli tankba az e85ől
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #486 Dátum: 2011. Január 12. - 19:37:53 »

ez az agip-os keverékem e85-benzin-ből nagyon bevált a lacsinak, már egy jó ideje 10 liter alatt eszik városban, pedig sokat járatom üresben, hogy melegedjen kicsit  Mosolyog
Weres! Ha bevált, oszd meg velünk az arányokat, kérlek! Mennyi benzin, mennyi az E? Köszi előre is.
ilyen téli hidegekben max 15 litert rakok egy teli tankba az e85ől
50-50%-ban nem hiszem el hogy nektek nehezen indul.Én most a nagy hidegekben ami volt a 13l benya helytt 20l raktam és indult.pedig volt -18°is.Amugy szeintem nem lehet spórolni egy ft-sem 50-50% keverék fölött a benya javára.Viszont ha valaki nem spórolni akar csak a motornak jót akkor renben.
Naplózva

06 70/22 11 222
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #487 Dátum: 2011. Január 14. - 06:00:02 »

E85 vagy gáz?
Naplózva

06 70/22 11 222
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #488 Dátum: 2011. Január 15. - 14:07:06 »

Megérdeklődtem ezt a vizes cuccot (mindent a kedves klubtagokért  Vigyorog).
145.000 Ft a készülék+ kb. 20.000 Ft a beszerelés.
Pocsolya vizet (de még csaposat se!) nem tehetsz bele, valami "spéci" vízzel kell utántölteni a tartályt.

Szóval nekem marad a gáz. Vigyorog

Ha már gáz. Rendeltem Jánoshalmáról szűrőket a gépbe a "webshop"-jukon keresztül. Olcsóbb lesz így a csere, mint a szervizben.
Nem volt sima ügy. Használtam már 1-2 webshop-ot, hát ez elég fura volt.
Az egy dolog, hogy kissé értelmetlen a cikkek "elhelyezése" a katalógusban. De. Megrendelem a cuccot, fizetés -mondjuk - bankkártyával. A szállítási költség azonban nincs benne, azért majd külön keresnek (nem kerestek, beteg volt az ügyintéző). He

Nem szaporítva a szót, 4-5 levélváltással megvolt az egész rendelés, postázás.  Vigyorog
A posta költséget (1500 Ft ÁFÁ-val!) utánvéttel kellett fizetni. Csak azt tudnám, hogy akkor mi az értelme az előre fizetésnek? Az utánvét a legdrágább dolog.
Na mindegy. Még így is megérte. Aki postán szeretne rendelni tőlük az a fenti dolgokkal kalkuláljon.

A Magyar Posta egyébként bitang gyors. A feladott cucc most is itt volt másnapra.
Cserébe viszont bitang drága is.
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #489 Dátum: 2011. Január 15. - 19:49:24 »

Tegnap előtt tankoltam tele a gáztartályt és 30 km múlva üreset jelzet majd át állt benzinre,20 perc városi kocsikázás után megpróbáltam vissza kapcsolni gázra és sikerült.A szűrő nem rég lett cserélve (még beszereléskor adták ajándékba),járt már így valaki-bárki?Azóta se csinálta és nem jövök rá mi lehetett a hiba.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #490 Dátum: 2011. Január 15. - 19:55:45 »

Erről halott/olvasott már valaki?
http://www.autogaz-szerviz.hu/autogaz/portal/dieselgas
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #491 Dátum: 2011. Január 16. - 18:27:01 »

Tegnap előtt tankoltam tele a gáztartályt és 30 km múlva üreset jelzet majd át állt benzinre,20 perc városi kocsikázás után megpróbáltam vissza kapcsolni gázra és sikerült.A szűrő nem rég lett cserélve (még beszereléskor adták ajándékba),járt már így valaki-bárki?Azóta se csinálta és nem jövök rá mi lehetett a hiba.
És utána rendesen működött gázzal?
Hosszabb ideig?

A töltés mennyisége sok mindentől függ. Leginkább a kút nyomásától. Azt azonban tudod/látod, hogy mennyi ment bele. Meg tudod belőle saccolni, hogy tényleg tele lett-e nyomva, vagy sem.

Olyannal én még nem találkoztam, hogy rendesen tele lett nyomva, és idő előtt visszakapcsol benzinre.
Az más kérdés, hogy a visszajelző mit jelez. Az csak egy tájoló.

Szűrő csere után végeztél szivárgás ellenőrzést? Mindig kell!
Ha kihagytad sürgősen pótold!
Naplózva
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #492 Dátum: 2011. Január 16. - 18:47:05 »

Tegnap előtt tankoltam tele a gáztartályt és 30 km múlva üreset jelzet majd át állt benzinre,20 perc városi kocsikázás után megpróbáltam vissza kapcsolni gázra és sikerült.A szűrő nem rég lett cserélve (még beszereléskor adták ajándékba),járt már így valaki-bárki?Azóta se csinálta és nem jövök rá mi lehetett a hiba.
És utána rendesen működött gázzal?
Hosszabb ideig?

A töltés mennyisége sok mindentől függ. Leginkább a kút nyomásától. Azt azonban tudod/látod, hogy mennyi ment bele. Meg tudod belőle saccolni, hogy tényleg tele lett-e nyomva, vagy sem.

Olyannal én még nem találkoztam, hogy rendesen tele lett nyomva, és idő előtt visszakapcsol benzinre.
Az más kérdés, hogy a visszajelző mit jelez. Az csak egy tájoló.

Szűrő csere után végeztél szivárgás ellenőrzést? Mindig kell!
Ha kihagytad sürgősen pótold!

Azóta is gázzal járok,a mai kiránduláson(200km) sem volt gond.A vissza jelzőt nem is figyelem csak a napi számlálót.A szűrőt szakember cserélte(Tomy61) és azóta eltelt 2hónap kb 4000km,gond nélkül.
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #493 Dátum: 2011. Január 16. - 19:14:30 »

Működési elvében a "vizes" (hidrogénes) rendszerhez hasonló. Már a leírás alapján. Én is mostanában láttam erről a dologról lapokat.
Persze ettől még lehetett már régebben is. Vigyorog
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #494 Dátum: 2011. Január 16. - 19:15:54 »

Hello!
Érdeklődve olvastam a vizbontásos témát...érdekes a canadai gyártó terméke.Azért is akadt meg a szemem rajta,mivel régebben még a nexiás időszakom alatt én is készitettem egy hasonló kütyüt és bevált.Éveken át használtam és valóban kiválóan teljesitett,kb. 20%-os csökkenést okozott,nembeszélve a zöldkártyán mért nulla adatokból.Akinek eladtam,megkeresett mitől fogyaszt ennyire keveset....Sajna feledésbe került a téma,de most igérem előveszem és megpróbálom újra és beszámolok a fejleményekről.Egy dolog aggaszt,hogy a lambda szondák mit szólnak hozzá,bár a Nexiában semmi baj nem volt.Ja és megemlitem a kipuffogóból eltűnt a korom,fémtiszta lett.Egyenlőre ennyi,ha előbbre jutok ismét irok..
üdv

Saját magadnak építetted meg?
Ez nagyon izgalmasan hangzik.
Várom a fejleményeket. Kacsint
Naplózva
Oldalak: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!