Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 19. - 23:45:44 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211323 alkalommal)
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #420 Dátum: 2010. Október 17. - 13:52:18 »

Ugye az etalon tökéletesen keveredik a benzinnel külön tankolásnál is? Merthogy olyan kúton lehet csak kapni etanolt nálunk, ahol benzint nem tankolnék.. Kacsint Tehál nincs gond, ha töltök etanolt mondjuk egy olyan tankba, amiben még mondjuk 20 liter benzin van, majd átballagok egy másik kútra és rátankolok benzint....vagy fordítva tegyem?
Bocs Cápa, de amikor ehez a részhez értem azt gondoltam tökön szúrom magam! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Jopek
Globális moderátor
Ezredes
*******
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1563


1.4 HB Star AC+LPG


« Hozzászólás #421 Dátum: 2010. Október 17. - 13:55:40 »

Én minden féle szűrö csere nélkül tettem etenolt az autóba és semmi gondom nem volt.
Részemről a dettó.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #422 Dátum: 2010. Október 17. - 16:35:16 »

Ugye az etalon tökéletesen keveredik a benzinnel külön tankolásnál is? Merthogy olyan kúton lehet csak kapni etanolt nálunk, ahol benzint nem tankolnék.. Kacsint Tehál nincs gond, ha töltök etanolt mondjuk egy olyan tankba, amiben még mondjuk 20 liter benzin van, majd átballagok egy másik kútra és rátankolok benzint....vagy fordítva tegyem?
Bocs Cápa, de amikor ehez a részhez értem azt gondoltam tökön szúrom magam! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Hihi...elhiszem...csak a fajsúlyuk miatt kérdeztem, hogy a benzinéhez képest milyen az etanolé, merthogy ha a tank alján lévő vizet felszedi... Anno a kétüteműbe szánt keveréknél a benzinbe öntött olajat is kicsit össze kellett rázni a kannában, mert bármennyire is keveredik a benzinnel, azért egy beletöltésnél nem azonnal tökéletesen!
Szal úgy értettem, hogy ha kevés van a tankban, akkor először inkább benzint valamennyit és aztán etanolt, nehogy addig amíg átbattyogok egy másik kútra, addig a kevés benzinre töltött etanol a netán tankban lévő vízzel karöltve dugulást okozzon a szűrőnél...vagy valami ilyesmi félelmeim voltak. Kacsint Vigyorog
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #423 Dátum: 2010. Október 19. - 07:16:43 »

Ugye az etalon tökéletesen keveredik a benzinnel külön tankolásnál is? Merthogy olyan kúton lehet csak kapni etanolt nálunk, ahol benzint nem tankolnék.. Kacsint Tehál nincs gond, ha töltök etanolt mondjuk egy olyan tankba, amiben még mondjuk 20 liter benzin van, majd átballagok egy másik kútra és rátankolok benzint....vagy fordítva tegyem?
Bocs Cápa, de amikor ehez a részhez értem azt gondoltam tökön szúrom magam! Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Hihi...elhiszem...csak a fajsúlyuk miatt kérdeztem, hogy a benzinéhez képest milyen az etanolé, merthogy ha a tank alján lévő vizet felszedi... Anno a kétüteműbe szánt keveréknél a benzinbe öntött olajat is kicsit össze kellett rázni a kannában, mert bármennyire is keveredik a benzinnel, azért egy beletöltésnél nem azonnal tökéletesen!
Szal úgy értettem, hogy ha kevés van a tankban, akkor először inkább benzint valamennyit és aztán etanolt, nehogy addig amíg átbattyogok egy másik kútra, addig a kevés benzinre töltött etanol a netán tankban lévő vízzel karöltve dugulást okozzon a szűrőnél...vagy valami ilyesmi félelmeim voltak. Kacsint Vigyorog
Az etanol tökéletesen keveredik a benzinnel és vicaverza. Alapból is van az ESZ95-ben is ca. 5% etanol belekeverve.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #424 Dátum: 2010. Október 21. - 17:25:09 »

Milyen kutakon tankolsz te?
Vagy időgéped van?
Kezdetben MOL-nál tankoltam, de kezdtek elszállni az árral, így leszoktam róluk. Most 196Ft literje.
Ahova nyár eleje óta járok az a 18.ker. Ipacsfa u. Prímagáz. Olcsó, viszont nem lehet kártyával fizetni és csak 6-21-ig van nyitva.
Amit most kipróbáltam kút. Az a 18.ker. Méta u. Shell. Ez ugyan olyan olcsó, csak eddig nem mertem itt tankolni. Minden ismerős szidta a Shelles gázt.
Sajnos ezek neked mind messze vannak.

Legalább tudom, hogy az ottani Shell-en is van gáz. Kösz. Mosolyog
Felénk is van olcsó kút (176?), de mint írtam nagyon nappal van nyitva. Ráadásul ezeknél a kis kutaknál sokkal kisebb a töltő nyomás, így gyakrabban kell(ene) tankolni.
Szóval nem csinálok ügyet belőle, tankolom a drága MOL cuccot. Amikor az utamba esik. Nem autózok plusz Km-eket ezért.
Kezdő gázosként ezt tettem. Aztán rájöttem, hogy nem éri meg. Napi 5-10 Km plusz (oda-vissza ugye) csak a tankolásért? Fölöslegesen indítgatni, mozgatni az autót. Meg az eltöltött idő.
Így lesz az olcsóbb drágább.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #425 Dátum: 2010. Október 21. - 17:26:41 »

Sziasztok!
Új vagyok itt a fórumon, és egy hiba miatt fordulok hozzátok, hátha nálatok is megjelent a problémám. Az autómba zavoli gázszett van, alapjáraton rázza a kasztnit, vagy inkább remegteti ha gázzal megy (benzin esetén nincs ez a jelenség) illetve hosszabb ideig tartó motorfék esetén pl. 10sec ha lejtőn ereszkedsz le, visszaváltáskor lefullad. Bemértünk laptoppal extrém mód megnő a gáznyomás a rendszerbe a motorfék hatására és nagy nyomás miatt lefullad. Mi okozhatja a nyomás növekedést? hibás reduktor? hibás ecu programozás? hibás beszerelés? várom az ötleteiteket.

üdv. Janos
Nekem sem volt még ilyen (meg másmilyen se  Mosolyog) gondom a gázzal.
A gáz ECU-ja is programozható. Lehet, hogy valamit elállítottak benne.
Gázszerviz. Kacsint
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #426 Dátum: 2010. Október 21. - 17:45:14 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Naplózva

06 70/22 11 222
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #427 Dátum: 2010. Október 21. - 18:09:54 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Helyes, szükségünk van ilyen bátor, kísérletező tagokra is, hiszen ki tudja meddig lesz benzin és akkor ez már hasznos tapasztalat lesz!
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #428 Dátum: 2010. Október 21. - 18:10:48 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Helyes, szükségünk van ilyen bátor, kísérletező tagokra is, hiszen ki tudja meddig lesz benzin és akkor ez már hasznos tapasztalat lesz!
És ocsó! Vigyorog
Naplózva

06 70/22 11 222
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #429 Dátum: 2010. Október 21. - 18:11:32 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Helyes, szükségünk van ilyen bátor, kísérletező tagokra is, hiszen ki tudja meddig lesz benzin és akkor ez már hasznos tapasztalat lesz!
És ocsó! Vigyorog
Főleg!!
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #430 Dátum: 2010. November 03. - 12:13:51 »

http://www.vezess.hu/hirek/kotelezo_kornyezetkimelobb_benzin/27367/
Naplózva


LPG
Komis
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1929



« Hozzászólás #431 Dátum: 2010. November 03. - 12:17:46 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Helyes, szükségünk van ilyen bátor, kísérletező tagokra is, hiszen ki tudja meddig lesz benzin és akkor ez már hasznos tapasztalat lesz!
És ocsó! Vigyorog
Ha bejön, akkor vagy a Totalcar-ba foglak ajánlani vagy a GM-hez!  Vigyorog
Naplózva

MINDEN -AMIT ELOLVASOL- FELHASZNÁLHATÓ ELLENED!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #432 Dátum: 2010. November 03. - 20:27:32 »

Autóm következő proektje az injektor cseréje lessz opel tipusokban használt nagyobb injektorokra.(kompatibilis)Bizva a chevyk nagyobb benzinnyomásában(+0,5 bar) az opeleknél és a nagyobb befecskendezési menyiségben,valószinűen elegendő lessz a tiszta etanolozásra.Az-az ennek igy jól kell működnie!!!!Az Ecu átalakitás nélkül is képes beállitani a jó működést csak a megfelelő mennyiségű E85 befecskendezésére nem képes,ezért dob egy chek lámpát.(szegény keverék miatt)Átalakitás 10.000Ft-bol megvan.Persze ez nem ilyen egyszerű!Ha elkészült minden és jó is részletezem.
Helyes, szükségünk van ilyen bátor, kísérletező tagokra is, hiszen ki tudja meddig lesz benzin és akkor ez már hasznos tapasztalat lesz!
És ocsó! Vigyorog
Ha bejön, akkor vagy a Totalcar-ba foglak ajánlani vagy a GM-hez!  Vigyorog
Kis gondban vagyok az opelé nem jó!Mps a gyártója.A lacsiéra nem emlékszem de a leganza ami szóba jöhet mint donor.Van még pár apró buktató,de dolgozom rajta és a kolegák is!
Naplózva

06 70/22 11 222
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #433 Dátum: 2010. November 03. - 20:31:16 »

Április 12én szereltetem be az LPG-t akkor azt mondták 20.000km múlva cserélni kell a szűrőt, km alapján ma jött el az ideje.
És eddig probléma mentes(kopp kopp).A szűrőt ajándékba kaptam bibi. Vigyorog
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #434 Dátum: 2010. November 04. - 10:25:30 »

nekem már nem mindig indul elsőre az 55% benya - 45% etanol-ra a lacsi. valszeg mostantól kevesebb e85-öt fogok tolni a tankba.
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Oldalak: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!