Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 12. - 07:55:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 211070 alkalommal)
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #330 Dátum: 2010. április 20. - 09:36:09 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Az etanol sajnos környezetvédelmileg sem a megfelelő út.
Nincs akkora termőföld ezen a bolygón, ami el tudná látni etanol alapanyaggal az autókat.
Persze az őserdők kiirtása javíthat(? He) a helyzeten.

Jelenleg a gáz a járható út.
Néhány éven belül (remélhetőleg) az elektromos autó.
Elvileg hamarosan lesz a Chevy-nek is. Mosolyog
A végén még drágább lesz a sör, mert mindenhol etanolt fognak inkább termelni. Vigyorog Vigyorog Vigyorog
Naplózva

Pittike
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #331 Dátum: 2010. április 20. - 09:39:38 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Az etanol sajnos környezetvédelmileg sem a megfelelő út.
Nincs akkora termőföld ezen a bolygón, ami el tudná látni etanol alapanyaggal az autókat.
Persze az őserdők kiirtása javíthat(? He) a helyzeten.

Jelenleg a gáz a járható út.
Néhány éven belül (remélhetőleg) az elektromos autó.
Elvileg hamarosan lesz a Chevy-nek is. Mosolyog
Az eteanol alaptechnológiájához szükséges a plusz termőterület. Dániában viszont üzemel már olyan gyár, ami növényi hulladékokból állítja elő az etanolt. Ráadásul ez egy fiatal technológia, még angyon sok tartalék van benne.
Naplózva
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #332 Dátum: 2010. április 20. - 09:42:50 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Az etanol sajnos környezetvédelmileg sem a megfelelő út.
Nincs akkora termőföld ezen a bolygón, ami el tudná látni etanol alapanyaggal az autókat.
Persze az őserdők kiirtása javíthat(? He) a helyzeten.

Jelenleg a gáz a járható út.
Néhány éven belül (remélhetőleg) az elektromos autó.
Elvileg hamarosan lesz a Chevy-nek is. Mosolyog
Az eteanol alaptechnológiájához szükséges a plusz termőterület. Dániában viszont üzemel már olyan gyár, ami növényi hulladékokból állítja elő az etanolt. Ráadásul ez egy fiatal technológia, még angyon sok tartalék van benne.
Igen, itt fel akart épülni egy ilyen bio massza izé, csak aztán mégsem. ( EU lóvé csapolás és pénzmosás volt az egész... )
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #333 Dátum: 2010. április 20. - 09:52:03 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Az etanol sajnos környezetvédelmileg sem a megfelelő út.
Nincs akkora termőföld ezen a bolygón, ami el tudná látni etanol alapanyaggal az autókat.
Persze az őserdők kiirtása javíthat(? He) a helyzeten.

Jelenleg a gáz a járható út.
Néhány éven belül (remélhetőleg) az elektromos autó.
Elvileg hamarosan lesz a Chevy-nek is. Mosolyog
Az eteanol alaptechnológiájához szükséges a plusz termőterület. Dániában viszont üzemel már olyan gyár, ami növényi hulladékokból állítja elő az etanolt. Ráadásul ez egy fiatal technológia, még angyon sok tartalék van benne.
Igen, itt fel akart épülni egy ilyen bio massza izé, csak aztán mégsem. ( EU lóvé csapolás és pénzmosás volt az egész... )
A biomassza erőmű nem ugyan az, ha arra gondolsz. Mellesleg a Hungrana azért ennél komolyabban gondolja az etanol dolgot. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #334 Dátum: 2010. április 20. - 10:06:38 »

Egyébként az adózástól függ, mi mennyi. Ha a gázt, vagy az etanolt is felfedezi az autósok többsége, akkor ugyan csak annak is felverhetik az árát, mint a benzinnek, vagy gázolajnak. Nem véletlen, hogy egyes országokban jóval olcsóbb az üzemanyag, és nemcsak Saud Arábiában. A benzin 100 Ft alatti önköltségben van, ebben minden bent foglaltatik! Beszerzés, szállítás, munkadíjak, stb. A többi a kemény rátét, és nemcsak a jövedéki, és az áfa adó! Azt hiszem a vezess.hu oldalon csináltak egy ábrát, hogy miből tevődik össze a fogyasztói ára az üzemanyagoknak. Megdöbbentő! Nézzétek csak meg a többi energia forrást terhelő adatokat is! Villany, gáz esetében mi minden rublikát írnak még a tényleges fogyasztáshoz, amivel drágább lesz jóval nekünk minden. Itt a folyamatos lehúzásról szól a nóta, hosszú évek óta. Elkeserítő ez már!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #335 Dátum: 2010. április 20. - 10:44:20 »

A gáz akkor is környezetkímélő (a benzinhez és a gázolajhoz képest), ha egy árban van vele. Kacsint
Igaz, akkor nem sokan szereltetnék be (senki).

De most a környezetvédelmi hatásokról beszéltünk. Legutóbb.
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #336 Dátum: 2010. április 20. - 11:08:37 »

Egyébként az adózástól függ, mi mennyi. Ha a gázt, vagy az etanolt is felfedezi az autósok többsége, akkor ugyan csak annak is felverhetik az árát, mint a benzinnek, vagy gázolajnak. Nem véletlen, hogy egyes országokban jóval olcsóbb az üzemanyag, és nemcsak Saud Arábiában. A benzin 100 Ft alatti önköltségben van, ebben minden bent foglaltatik! Beszerzés, szállítás, munkadíjak, stb. A többi a kemény rátét, és nemcsak a jövedéki, és az áfa adó! Azt hiszem a vezess.hu oldalon csináltak egy ábrát, hogy miből tevődik össze a fogyasztói ára az üzemanyagoknak. Megdöbbentő! Nézzétek csak meg a többi energia forrást terhelő adatokat is! Villany, gáz esetében mi minden rublikát írnak még a tényleges fogyasztáshoz, amivel drágább lesz jóval nekünk minden. Itt a folyamatos lehúzásról szól a nóta, hosszú évek óta. Elkeserítő ez már!
Úgy van/lesz ez, mint a gázolajjal. Elterjedt a sok dízel autó Európában, mert kb. kétharmada volt a gázolaj literenkénti ára a benzinnek. Amikor ez megtörtént felemelték a gázolaj árát a benzinéhez, emlékezzetek még drágább is volt, de most sincs már számottevő különbség. Igaz, hogy a dízelek kevesebbet esznek, de még mindig jóval drágábbak, így jelenleg sem éri meg egyértelműen mindenkinek.

Gázfűtéssel ugyanez volt. Beszereltette mindenki a gázfűtést a házába 1-2 millióért, aztán amikor mindenkinek bekötötték felemelték az egekbe és most megint mindenki fával fűt vidéken, a milliós beruházás meg ott pihen...

Etanollal is ez lesz ha elterjed. De erről nem csak állambácsi tehet. A Hungrana is bevallotta, hogy a benzin árához igazítja az E85 árát, nem az előállítási költséghez. Mindig annyiba kerül az etanol, hogy talán éppen megérje (vagy éppen nem). Persze ha egyszer általánossá válik, előkerül majd állambácsi is... 

Szerintem az olajtársaságok is azért nyugodtak bele az etanol érkezésébe, mert tudják, hogy nem éri meg. 
Naplózva

Pittike
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #337 Dátum: 2010. április 20. - 11:09:28 »

A gáz akkor is környezetkímélő (a benzinhez és a gázolajhoz képest), ha egy árban van vele. Kacsint
Igaz, akkor nem sokan szereltetnék be (senki).

De most a környezetvédelmi hatásokról beszéltünk. Legutóbb.
Ez így igaz, környezetvédelemről. De sajnos pont az ilyen megoldások a legdrágábbak, ami nagy butaság. Szívesen vennék hibridet is, tetszik a Lexus, de nem tehetem, mert nem nyertem a lottón, ami a feltétele lenne ennek.
Stocz! Ami a mezőgazdasági üzemanyag termelést illeti, abban viszont egyet értünk, veszélyes dolog erre használni a termőföldeket. Az élelmiszerre, és állatok ellátására kell. Az emberiség nem kis része éhezik, vagy minimum alultáplált, így szerintem vétek a földeket nagyüzembe üzemanyag termelésre állítani. Az pedig a Föld pusztulásához vezetne, ha kiirtanák a maradék erdőket is. Már látjuk az eddigiek hátrányát is bőven. Persze ez már egy kicsit (?) politika is, amit a fejünk felett döntenek el a "nagyok".
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #338 Dátum: 2010. április 21. - 07:14:01 »

A gáz akkor is környezetkímélő (a benzinhez és a gázolajhoz képest), ha egy árban van vele. Kacsint
Igaz, akkor nem sokan szereltetnék be (senki).

De most a környezetvédelmi hatásokról beszéltünk. Legutóbb.
Ez így igaz, környezetvédelemről. De sajnos pont az ilyen megoldások a legdrágábbak, ami nagy butaság. Szívesen vennék hibridet is, tetszik a Lexus, de nem tehetem, mert nem nyertem a lottón, ami a feltétele lenne ennek.
Stocz! Ami a mezőgazdasági üzemanyag termelést illeti, abban viszont egyet értünk, veszélyes dolog erre használni a termőföldeket. Az élelmiszerre, és állatok ellátására kell. Az emberiség nem kis része éhezik, vagy minimum alultáplált, így szerintem vétek a földeket nagyüzembe üzemanyag termelésre állítani. Az pedig a Föld pusztulásához vezetne, ha kiirtanák a maradék erdőket is. Már látjuk az eddigiek hátrányát is bőven. Persze ez már egy kicsit (?) politika is, amit a fejünk felett döntenek el a "nagyok".
A mezőgazdaságot teljes mértékben átállítani üzemanyag termelésre természetesen értelmetlen, de kihasználatlan földterülteteket használni ugyan erre már sokkal racionálisabb. Ezenkívül hosszútávon az etanol termelésnél cél, hogy ne kelljen az élelmiszer ill. a takarmány termelő terültekre hagyatkozni. Mint lejebb is írtam, már meg van a technológia, amivel szerves maradékanyagokból állítható elő az etanol, így jelentős része lehet ezeknek az újrahasznosításában.  Szerintem az etanolgyártóknak is rendelkezésre állnak azok a tanulmányok, amik a termelőterültek etonolgyártáshoz való felhasználásáról szólnak. Sőt! Ezenfelül, gondoljatok abba is bele, hogy jelenleg is nagyon sok gazda van olyan helyzetben, hogy a megtermelt, raktárazott...stb. kukoricája eladhatatlan annak minősége miatt. Azonban ezt etanolgyártásra még mindig tökéletesen lehet használni...

Másik kérdés, hogy az ár hogyan alakul. Sajnos, ha a benya elfogy, akkor a kormányoknak új bevételi forrást kell szerezniük. Reméljük, addigra mindenki olyan üzemanyaggal jár majd, amire a kormánynak nincs beleszólása!
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #339 Dátum: 2010. április 27. - 15:26:45 »

Etanolozzunk Ejórpában:
http://etanol.blog.hu/2010/04/25/e85_kutak_europaban
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #340 Dátum: 2010. április 28. - 21:46:19 »

Egyszerű táblázat azoknak, akik eddig gondolkodtak azon, hogy milyen üzemanyagot használjanak. Vigyorog
http://wifi-alarm.com/fogyasztas.xls

Én maradok a gáznál. Vigyorog
Naplózva


LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #341 Dátum: 2010. április 29. - 09:23:14 »

Egyszerű táblázat azoknak, akik eddig gondolkodtak azon, hogy milyen üzemanyagot használjanak. Vigyorog
http://wifi-alarm.com/fogyasztas.xls

Én maradok a gáznál. Vigyorog
Ha adsz 300.000-t én is beszereltetem. Kacsint
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #342 Dátum: 2010. április 29. - 09:24:38 »

Végre bekerült a átalakító a gépbe. Úgy tűnik minden oké, bár egy sárgát összehozott, de valszeg csak azért, mert szinte tiszte benya van most benne és túldúsított a hidegindításkor.
Minden henger megy szépen, no para.
Naplózva
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #343 Dátum: 2010. április 29. - 10:26:12 »

Egyszerű táblázat azoknak, akik eddig gondolkodtak azon, hogy milyen üzemanyagot használjanak. Vigyorog
http://wifi-alarm.com/fogyasztas.xls

Én maradok a gáznál. Vigyorog
Ha adsz 300.000-t én is beszereltetem. Kacsint
Nem kell hozzá annyi, elég 220ezer is.
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #344 Dátum: 2010. április 29. - 13:14:39 »

Egyszerű táblázat azoknak, akik eddig gondolkodtak azon, hogy milyen üzemanyagot használjanak. Vigyorog
http://wifi-alarm.com/fogyasztas.xls

Én maradok a gáznál. Vigyorog
Ha adsz 300.000-t én is beszereltetem. Kacsint
Nem kell hozzá annyi, elég 220ezer is.
Már megyek is:)
Naplózva
Oldalak: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!