Lacetti klub fórum
2024. Augusztus 20. - 04:35:42 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 209255 alkalommal)
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #315 Dátum: 2010. április 16. - 11:45:42 »

Na jó, sárga (motorhiba - P300 kiolvasva). Nekem a hiba mindig piros még ha sárga is. Mosolyog

Viszont a tapasztalatom rosszabb lett, tegnap telenyomtam a tankot 2/3b - 1/3e arányban. Azóta mentem 80km-t de az üzemanyagjelző már 1 osztásnyit leficcent.
Viszont SÁRGA lámpa nem volt azóta sem Mosolyog pedig már megrendeltem a gyújtókábeleket cseréhez.
Üdv.
Nálam is. Etanolból több kell neki. Ennyi.
Lehet hogy több kell, nade 15-16L/100km ilyen kicsi arányban?
Nekem feles tankolásnál 15-20% plusz fogyim volt.
Én ugyanazt tapasztaltam, mint ghorinka vagy captainb...:
DRASZTIKUS fogyasztásnövekedés (8... 8,5 -ről 12...13 lityi); utánajárás, kutyulás procedúrája, meg az ÖSSZESSÉGÉBEN nagyobb kiadás .... nem kell nekem ilyen...
Naplózva
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #316 Dátum: 2010. április 16. - 12:33:31 »

Na jó, sárga (motorhiba - P300 kiolvasva). Nekem a hiba mindig piros még ha sárga is. Mosolyog

Viszont a tapasztalatom rosszabb lett, tegnap telenyomtam a tankot 2/3b - 1/3e arányban. Azóta mentem 80km-t de az üzemanyagjelző már 1 osztásnyit leficcent.
Viszont SÁRGA lámpa nem volt azóta sem Mosolyog pedig már megrendeltem a gyújtókábeleket cseréhez.
Üdv.
Nálam is. Etanolból több kell neki. Ennyi.
Lehet hogy több kell, nade 15-16L/100km ilyen kicsi arányban?
Nekem feles tankolásnál 15-20% plusz fogyim volt.
Én ugyanazt tapasztaltam, mint ghorinka vagy captainb...:
DRASZTIKUS fogyasztásnövekedés (8... 8,5 -ről 12...13 lityi); utánajárás, kutyulás procedúrája, meg az ÖSSZESSÉGÉBEN nagyobb kiadás .... nem kell nekem ilyen...
Nem tudom mit csináltok másképp, de nekem sosem volt annyi. Nem számolom nagyon egzaktul a fogyasztásomat, de ekkorát nem tévedek az osztásban...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #317 Dátum: 2010. április 16. - 14:04:42 »

Nem mindegy mivel van keverve az e85. Én azt vettem észre, hogy carrera95-tel keverve, kevesebb a fogy. mint avia95-tel.
Naplózva


LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #318 Dátum: 2010. április 16. - 15:13:49 »

Nem mindegy mivel van keverve az e85. Én azt vettem észre, hogy carrera95-tel keverve, kevesebb a fogy. mint avia95-tel.
Én egy magánkútnál tankolok, MOL benyát adnak, ill. OIL kúton. Egyiknél sem volt eddig szignifikáns különbség.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #319 Dátum: 2010. április 16. - 15:42:03 »

Nem mindegy mivel van keverve az e85. Én azt vettem észre, hogy carrera95-tel keverve, kevesebb a fogy. mint avia95-tel.
Én egy magánkútnál tankolok, MOL benyát adnak, ill. OIL kúton. Egyiknél sem volt eddig szignifikáns különbség.
Egyetértek. 1-2 deci kölünbséget még csak-csak meg lehet érteni, de nehogymá' az 50% (!!! - ahogy írtam, nekem komolyan 50 %!!!) fogyasztásnövekedést arra fogjuk, hogy kinél veszed a benyát... Főleg, hogy végsősoron majd'mindenhol ugyanonnan származik...

Nem sajnálom attól, akinek bejött, nekem nem (nagyon nem  ) jött be. Ez van...
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #320 Dátum: 2010. április 16. - 17:24:32 »

Nem mindegy mivel van keverve az e85. Én azt vettem észre, hogy carrera95-tel keverve, kevesebb a fogy. mint avia95-tel.
Én egy magánkútnál tankolok, MOL benyát adnak, ill. OIL kúton. Egyiknél sem volt eddig szignifikáns különbség.
Egyetértek. 1-2 deci kölünbséget még csak-csak meg lehet érteni, de nehogymá' az 50% (!!! - ahogy írtam, nekem komolyan 50 %!!!) fogyasztásnövekedést arra fogjuk, hogy kinél veszed a benyát... Főleg, hogy végsősoron majd'mindenhol ugyanonnan származik...

Nem sajnálom attól, akinek bejött, nekem nem (nagyon nem  ) jött be. Ez van...
Ez érdekes.12-14l fogyi nekem 150-160-as tempónál van csak ha tisztán van benne e85.tavaj nyáron mértem.
Naplózva

06 70/22 11 222
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #321 Dátum: 2010. április 16. - 18:55:50 »

Nekem annyira nem drasztikus, csak mivel el kell mennem érte, nem éri meg. Illetve most a 2/3 etanol 1/3 benzin aránynál meglátjuk. Nem a fogyit, hanem a km költségét nézem. közben meg lobbizok asszonynál a gázért... Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #322 Dátum: 2010. április 16. - 20:09:18 »

Múltkor mi is mentünk próbaképpen kb. fele-fele arányban etanollal, nem számoltam ki pontosan, de nekünk is feltűnően zuhant az üzemanyagszint mutató a semmi felé... De azért még kipróbálom egyszer pontosan utánaszámolva is.

Mondjuk a hidegben eleve csak másodikra indult az autó, márpedig az akku és az önindító sem olcsó játék tönkretenni.

Ki tudja, lehet vizezik az etanolt is Kacsint Meg levegőzik a gázt. (Ez utóbbit a Te kedvedért írtam, Jani Vigyorog)
Naplózva

Pittike
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #323 Dátum: 2010. április 17. - 07:06:20 »

Aki spórolás miatt akarja tankolni az E85t-t, annak szerintem csak tisztán éri meg vagy csak 10-20%-E85-tel. 50/50-nel nem lehet spórolni. Nekem nem sikerült.
50/50-es keverékkel látszólag tankolásonként 3000Ft megmarad, de csak látszólag.
Benzines fogyi. 8.4liter. 50%keverékkel +15% 9.8liter.
Benzin 4.9liter x 340Ft = 1666Ft
E85 4.9liter x 240Ft = 1176Ft
Össz: 2842Ft
Benzinnel 8.4l x 340Ft = 2856Ft. Meg marad 14Ft 100km-en, ez nem spórolás.
Lehet másnak nem ez jön ki, nekem ez volt.
Tisztán E85-tel járva +25% fogyi.val számolva, 336Ft a megtakarítás 100km-en. (ezt csak számítás nem saját mérés)
« Utoljára szerkesztve: 2010. április 17. - 07:11:25 írta Jani » Naplózva


LPG
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #324 Dátum: 2010. április 17. - 07:56:54 »

Múltkor mi is mentünk próbaképpen kb. fele-fele arányban etanollal, nem számoltam ki pontosan, de nekünk is feltűnően zuhant az üzemanyagszint mutató a semmi felé... De azért még kipróbálom egyszer pontosan utánaszámolva is.

Mondjuk a hidegben eleve csak másodikra indult az autó, márpedig az akku és az önindító sem olcsó játék tönkretenni.

Ki tudja, lehet vizezik az etanolt is Kacsint Meg levegőzik a gázt. (Ez utóbbit a Te kedvedért írtam, Jani Vigyorog)
Sajnos igen minimum másodikra indul csak télen.De mostanában már nekem elsőre indul egy kis gáz adással.A fogyim az én keverésemmel(EGR lezárva,direkt szűrő,Gázgorsitó dob,nyitott sport dob hátul,ennyi nem gyári cuccal.)8,6l-9l/100km.És nem öregapósan megyek.1-2-3 ban 2800-3000-nél váltok el.15l benya a többi e85 üres tanknál.Egyébb tankolásnál mindig nagy számolásban vagyok az arány tartása miatt.Szerintem az első telitank elfogyása után lehet méregetni a fogyit mert addigra az ecu már beáll az uj keverékre.Volt hogy csak tiszta benzint tudtam tankolni és ez idő volt mire visszaált utánna a fogyim a megszokott keverékhez.A benzines mutatványom után simán 10l lett a fogyim egy ideig.
Naplózva

06 70/22 11 222
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #325 Dátum: 2010. április 17. - 09:41:50 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #326 Dátum: 2010. április 17. - 11:19:04 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #327 Dátum: 2010. április 17. - 13:08:37 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Naplózva


LPG
akidobos
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1062


Hatchback 1.4 Star


WWW
« Hozzászólás #328 Dátum: 2010. április 17. - 19:17:37 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Jaja, ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem azt kell várni, hogy majd kevesebb lesz a fogyi, meghogy milyen jó olcsó. Mert igaz, hogy olcsóbb, de ha ennyivel többet eszik, nem biztos. És nem is az a célja. De van akinek olcsóbbra kijön.
Tőlem egyelőre 30km-re van ilyen kút, úgyhogy egy darabig kihagyom.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #329 Dátum: 2010. április 20. - 09:29:30 »

Azért azt ne feledjük, hogy az E85 nam a takarékosság (legalábbi s nem a fogyasztás csökkentés) miatt hozták létre, hanem a bioszféra védelme érdekében. Is. Szóval, lehet, hogy 12 lityit eszik belőle 100-on a gépezmény, de nagyságrendekkel kevesebb a károsanyag kibocsájtás.
Ez így van, csak ezt egyenlőre - bocsássa meg nekem a bioszféra...  Kacsint- nem tudom finanszírozni...
Ez igaz, de az emberek 99%-ka, nem a környezetvédelem miatt tankolja.
Az etanol sajnos környezetvédelmileg sem a megfelelő út.
Nincs akkora termőföld ezen a bolygón, ami el tudná látni etanol alapanyaggal az autókat.
Persze az őserdők kiirtása javíthat(? He) a helyzeten.

Jelenleg a gáz a járható út.
Néhány éven belül (remélhetőleg) az elektromos autó.
Elvileg hamarosan lesz a Chevy-nek is. Mosolyog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!