Lacetti klub fórum
2024. Július 04. - 19:08:05 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 206208 alkalommal)
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #210 Dátum: 2010. Március 12. - 22:34:05 »

Kedden bejelentkezek én is LPG-re bibi, nekem is lesz olcsó üzemanyag. Vigyorog
http://freeforce.hu/ én itt csináltatom meg Kacsint
Én is gondolkodóba estem, de amíg nem az én zsebemre megy a dolog nem vágok bele. Meg valahol olvastam, hogy ilyenkor ugrik a gari is a motorra.
Te tudnál tankolni a szlovákoknál. Állítólag 40 cent 1 liter gáz.
Én úgy tudtam 140Ft körül van, de lehet hogy olcsóbb. Gázolajat már megint ott tankol sok környékbeli is, mivel kb 30-40 forinttal olcsóbb.
Naplózva
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #211 Dátum: 2010. Március 12. - 23:53:01 »

Csak most olvastam vissza néhány oldalt, nagyon érdekes ez a téma.
Aki sokat megy az autóval, annak nyilván megéri, de aki csak 10-15e km-t megy évente?...
Illetve oké, szép és jó dolgokat írnak a honlapon, de mennyire megbízható ez a rendszer?
Nagyon kétkedve állok ehhez...mindenesetre kiváncsi leszek Jani véleményére Mosolyog
Naplózva

kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #212 Dátum: 2010. Március 13. - 08:49:25 »

Erről a rendszeröl halót már valaki?UGS-system
200e.--ért szerelnék be,2év gari,60L pótkerék tartállyal,első szerviz 3000km után ingyenes,a többi 10000km-ként 8-10e.--ért.
Szerintetek megéri?
Előre is köszi a segítséget
Balázs
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #213 Dátum: 2010. Március 13. - 13:10:44 »


Itt vannak a képek.  Kacsint
Naplózva


LPG
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #214 Dátum: 2010. Március 13. - 13:27:39 »

Szépen megoldották! Amikor gázt akarsz tankolni, akkor a benzin-tanksapkát is le kell venni, hogy hozzáférj a gázos réshez?
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Dani
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 476


Lacetti 1.4 Elite WTCC HB + Chip tuning


« Hozzászólás #215 Dátum: 2010. Március 13. - 13:39:32 »

Fúúú az a kis kijelző a fényszóró magasság-állító és a belső világítás állító között nagyon nem tetszik
+ Ugyan azon a képen, a jobb oldalon mi az a kis zöld led szerűség? Vagy mi az egyáltalán, riasztó?
« Utoljára szerkesztve: 2010. Március 13. - 13:43:18 írta Dani » Naplózva

Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #216 Dátum: 2010. Március 13. - 13:48:10 »

Szépen megoldották! Amikor gázt akarsz tankolni, akkor a benzin-tanksapkát is le kell venni, hogy hozzáférj a gázos réshez?
Igen le kell venni. Sajnos csak így fért be. Kívülre pedig nem akartam rakatni.
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #217 Dátum: 2010. Március 13. - 13:49:39 »

Fúúú az a kis kijelző a fényszóró magasság-állító és a belső világítás állító között nagyon nem tetszik
+ Ugyan azon a képen, a jobb oldalon mi az a kis zöld led szerűség? Vagy mi az egyáltalán, riasztó?
Tetszik vagy sem ez van. A kormány úgyis eltakarja. Vigyorog
A kis zöld LED a vonóhorog miatt kell, az az index visszajelzője.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #218 Dátum: 2010. Március 13. - 15:05:06 »

Nekem tetszik a beépítés. Mekkora a tartály mérete, mármint a hasznos mérete, mert ha jól tudom csak 80%-ig lehet tölteni.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #219 Dátum: 2010. Március 13. - 15:05:20 »

Fúúú az a kis kijelző a fényszóró magasság-állító és a belső világítás állító között nagyon nem tetszik
+ Ugyan azon a képen, a jobb oldalon mi az a kis zöld led szerűség? Vagy mi az egyáltalán, riasztó?
Tetszik vagy sem ez van. A kormány úgyis eltakarja. Vigyorog
A kis zöld LED a vonóhorog miatt kell, az az index visszajelzője.
A kis vonóhorog-visszajelző led nekem meg a két teketőgomb közé került.  Kacsint Gondolom ott könnyű alulról hozzáférni, azért szeretik a szerelők azt a helyet.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #220 Dátum: 2010. Március 13. - 15:10:15 »

Nekem tetszik a beépítés. Mekkora a tartály mérete, mármint a hasznos mérete, mert ha jól tudom csak 80%-ig lehet tölteni.
43 literes a tartály -20% kb. 34 liter fér bele. Ha nem ragaszkodom a csomagtér alatt lévő tárolótálcához, akkor 55 literes tartály is befért volna.
Naplózva


LPG
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #221 Dátum: 2010. Március 13. - 15:11:29 »

Nekem tetszik a beépítés. Mekkora a tartály mérete, mármint a hasznos mérete, mert ha jól tudom csak 80%-ig lehet tölteni.
43 literes a tartály -20% kb. 34 liter fér bele. Ha nem ragaszkodom a csomagtér alatt lévő tárolótálcához, akkor 55 literes tartály is befért volna.
Nekem olyan nincs is, szóval eleve mehet a nagyobb. Az 55 literes már kicsit emberesebb.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #222 Dátum: 2010. Március 13. - 15:51:27 »

A tapasztalatok a fentiekhez.

Zavoli rendszer "karbantartása" azaz a 2 db szűrő cseréje: 18.000 Ft. (Bp-i, pontosabban Dunakeszi ár).
Ajánlott csere periódus: 15.000-40.000 Km. Szerviztől és szerelőtől függ. Légy belőle okos.
A tartályba "hivatalosan" valóban a névleges térfogta -20% mehet bele. Aztán időnként bele megy az egész. Töltőszelep kedvétől, a töltő kútfej nyomásától, a külső hőmérséklettől függ. Majd kitapasztalod.

Én városban pótkerék nélkül járok. Mondjuk ha "maszek" lennék benne hagynám a csomiban. Egyébként meg defekt javító spray+12 V-os pumpa. Szerencsére még soha nem volt rá szükség.

Garancia ugrik a motor részre. Bár ebben volt már a GM részéről kedvező módosítás (elvileg nem szünteti meg a garanciát), ám bármi motorikus/vezérlési jellegű hiba van a szerviz erre az átalakításra fog "gyanakodni". Mondjuk ennek van is némi alapja. Sok helyn meg van bolygatva a gyári rendszer.

Elvileg nem károsítja a motort a gáz üzem (van aki a Lacsiba beletett már 400.000 Km-et gázos cuccal, és nincs gondja). Aztán van aki szerint igen (szárazabb üzemanyag mint a benzin+nincsenek benne az adalékok). MOL honlapján annak idején azt olvastam, hogy a futásteljesítmény 20%-át benzinnel javasolják pont a fentiek miatt. Mondjuk én ezt nem igazán számolgatom/tartom be.

Az AC pumpát lekötötték??
Ezen is sok vita van a különböző szervizek között.
Gázos üzemben menjen-e az Ac vagy ne.
Nekem ment. Az első 3 AC cseréig. Azóta gáz alatt lekapcsol. Nem is ment tönkre. Az AC és a benzin befecskendező se.
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #223 Dátum: 2010. Március 13. - 15:55:34 »

Érdeke ez a garancia kérdés. Ugyanis Németországban forgalmaznak LPG-s chevyket.
http://translate.google.com/translate?js=y&prev=_t&hl=hu&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.chevrolet.de%2Fchevrolet-erleben%2Flpg%2F&sl=auto&tl=hu
Naplózva


LPG
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #224 Dátum: 2010. Március 13. - 16:10:53 »

2db szűrő van a rendszerben.
Egy a gázszelepnél ezt 50ekm-enként kell cserélni 6400Ft.
Egy pedig a reduktor után, ezt 20ekm-enként kell cserélni 4200Ft.
Nekem ennyit mondtak. Munkadíjat nem tudom.

AC nincs lekötve. Még nem tudom mi legyen vele, nem szeretném ha kipurcanna. He Neked mennyit bírt?
Ismerős kb.50e km-nél tart és még megy az AC-ja.
Naplózva


LPG
Oldalak: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!