Lacetti klub fórum
2024. Június 30. - 19:35:29 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Le
 
Szerző Téma: Alternatív üzemanyagok (gáz, etanol)  (Megtekintve 205919 alkalommal)
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #165 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:36:28 »

Még biztos, hogy nem éri meg az etanolt használni, de tisztításra tuti megteszi.Tegnap olyanra lettem figyelmes, hogy első pillanatban még meg is ijedtem. A vásárlásból hazafelé jövet a körforgalomból kihaladva adtam egy kövér gázfröccsöt és a tükörbe nézve azt tapasztaltam, hogy keményen füstöl az autó a mögöttem levő le is maradt egy kicsit. Hazáig még próbálgattam a füstölést ami csökkent, de nem hagyott nyugodni. Otthon megbíztam a fiam pöckölje meg a pedált lássam honnan fúj a szél. A döbbenet rendesen kiült az arcomra amikor a gázadásokra a kipufogóból ömlött a víz. Nem kicsit, nagyon! Legalább öt perces túráztatással sikerült a vizet kiköpetni vele. Szerintem literszámra jött ki belőle a víz, ha menet közben a füstöléssel össze tudtam keverni. Tehát az etanol tisztításra  mindenképpen megteszi.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #166 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 17:51:06 »

Szerintem az alkohol jobb. Vigyorog
Meginni biztosan. Már amelyiket.
nekem a labancok ráutaltak, hogy talán nem kellene forszírozni. Max. 1/3 arányban, de inkább ne.

A múltkor mintha mást mondtak volna, vagy elértettem valamit? He


Nem, én voltam trehány.

Tehát az etanolról, mint üzemanyagról azt írták, hogy 1/3-nál több ne legyen a keverékben, mert:
- A szoftver nem erre van belőve
- Nem tudják, hogy az üzemanyaggal érintkezésbe kerülő alkatrészek meddig bírnák az etanol által létrehozott elektromos jelenségeket (valami ilyesmiről volt is egy link, a Ford AC pumpákkal kapcsolatban)

Nagyjából ennyi. Egyébként nem kell kimennem hozzájuk, elvileg lesz itthon velük szerződött műhely, ahová mehetek frissíteni.
-
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #167 Dátum: 2009. Szeptember 28. - 21:45:09 »

Na, én úgy döntöttem, hogy nem alkoholizálom tovább a gépet..:
3 próbálkozás elég volt, bár jól ment tőle, de semmi - anyagi - előnnyel nem járt. Először 1/3 - 2/3 E85-95-ös keverékkel 10,4, másodszor szintén ilyen aránnyal 9,8, majd 40/60 aránnyal megint 10,2...
Ennél már jobb a tiszta (na jó, majdnem alkoholmentes..) benya, azzal az utóbbi időben 8,2-8,4 körül elment...

Szóval csak arra volt jó, hogy rendesen kipucováltam a tankot... és épp csak kicsit fizettem többet az üzem anyagért, mintha csak benzinnel jártam volna
Na ma meg úgy döntöttem, hogy adok még egy esélyt a kukoricatermelőknek...,
Most 50/50 arányban, kíváncsi leszek, hogy mire jut ezzel a gépezet. (Így 500 km-enként pusztán egy 1000essel kerül többe a furikázás annál, mintha tiszta benzinnel járnék - remek üzlet... Zavart Zavart Zavart)
Ezt nem értem hogyan csinálod?!
Számolok... Kacsint
Benzinnel, 8 lityis átlagfogyasztással 500 km = 40 liter benzin; 40*290=11600 Ft
50% E85, 50% 95-ös, 10 lityis átlagfogyasztással; 500 km = 50 liter keverék...;25 liter E85 + 25 liter 95-ös; 25*210 Ft + 25*290 Ft = 12500 Ft

Igazad van, csak 900 Ft-al kerül többe... Kacsint Kacsint Kacsint
Hmm! hogy  lessz 10l a fogyi mikor nekem 1/4benya 3/4e85 arányu keverékkel sem eszik annyit csak ha nyomom neki.De mindegy én más keverékkel járok.
Nézzük az én keverékemet:10l benya-10*290=2900, 30l e85-30*210=6300
2900+6300=9200Ft
Itt már van spórolás ha 10l fogyasztást is nézek.És ezenfelül a sok jó tulajdonság ami az e85-el jár.Én ezér járok vele.Ennél kissebb arányu keverékkel a pech lámpa kivillan ami nem hiszem hogy jó. igaz tisztán is használtam egy ideig, csak lezártam az egr szelepet és azóta nem birja.
Naplózva

06 70/22 11 222
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #168 Dátum: 2009. Október 09. - 18:19:37 »

Én most egy darabig (tavasz?) hanyagolom az etanolt. Visszaállók tisztán 95-ös carrerára.
50% keveréssel én nem spóroltam semmit. Na jó, ez nem teljesen igaz, mert 1 teli tankon, megmaradt 100Ft-om. Vigyorog
Rendszerpucolásnak viszont jó volt.
Naplózva


LPG
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #169 Dátum: 2009. November 03. - 16:11:27 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
Naplózva
meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #170 Dátum: 2009. November 03. - 16:47:17 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
És akkor sokadszorra egy kérdés.Biztos hogy elég egy ilyen bizgentyűt beépíteni?Esetleg más az etanollal érintkező alkatrészt nem kell cserélni?(pl AC pumpa,egyéb tömítések) He
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #171 Dátum: 2009. November 03. - 17:05:07 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
És akkor sokadszorra egy kérdés.Biztos hogy elég egy ilyen bizgentyűt beépíteni?Esetleg más az etanollal érintkező alkatrészt nem kell cserélni?(pl AC pumpa,egyéb tömítések) He
tutu semmi mást nem kell cseréln!!!Én tisztán jártam e85-el átalakitó nélkül a nyáron de a túl szegény keverékarány miatt kigyulladt a pech lámpám ezért teszek hozzá ismét benyát.Igaz csak keveset.
Naplózva

06 70/22 11 222
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7264


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #172 Dátum: 2009. November 03. - 17:11:45 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
És akkor sokadszorra egy kérdés.Biztos hogy elég egy ilyen bizgentyűt beépíteni?Esetleg más az etanollal érintkező alkatrészt nem kell cserélni?(pl AC pumpa,egyéb tömítések) He
tutu semmi mást nem kell cseréln!!!Én tisztán jártam e85-el átalakitó nélkül a nyáron de a túl szegény keverékarány miatt kigyulladt a pech lámpám ezért teszek hozzá ismét benyát.Igaz csak keveset.
Krisz! Azt is tedd hozzá, hogy ellentétben velünk, Te nem sokáig akarod megtartani a verdát! Ez is egy lényeges szempont ám! Kacsint
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #173 Dátum: 2009. November 03. - 17:36:44 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
És akkor sokadszorra egy kérdés.Biztos hogy elég egy ilyen bizgentyűt beépíteni?Esetleg más az etanollal érintkező alkatrészt nem kell cserélni?(pl AC pumpa,egyéb tömítések) He
tutu semmi mást nem kell cseréln!!!Én tisztán jártam e85-el átalakitó nélkül a nyáron de a túl szegény keverékarány miatt kigyulladt a pech lámpám ezért teszek hozzá ismét benyát.Igaz csak keveset.
Krisz! Azt is tedd hozzá, hogy ellentétben velünk, Te nem sokáig akarod megtartani a verdát! Ez is egy lényeges szempont ám! Kacsint
de átalakitóval nincs gond és jól működik az autó.Amugy az e85 nem rongálja a motort,sőt!!!Egyetlen dolog ami idővel kidőlhet az az üzemanyagszitjelző a tankban.Nem hiszem hogy tétel bontóban.Viszont mikor ti majd 320-330Ft/l-ért tankoltok én meg 210Ft/l -ért valószinűleg elgondolkodtok.47Ekm etanolosan minden hiba nélkül azért elég tesztut nem?
Naplózva

06 70/22 11 222
gatsy
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 913


Gat$y


WWW
« Hozzászólás #174 Dátum: 2009. November 04. - 12:15:15 »

Új E85 elektronika a piacon:
http://etanol.blog.hu/2009/11/03/olcso_uj_e85_elektronika
Lehet, hogy ezt beszerzem. 16.000-ért mindenestül.
És akkor sokadszorra egy kérdés.Biztos hogy elég egy ilyen bizgentyűt beépíteni?Esetleg más az etanollal érintkező alkatrészt nem kell cserélni?(pl AC pumpa,egyéb tömítések) He
tutu semmi mást nem kell cseréln!!!Én tisztán jártam e85-el átalakitó nélkül a nyáron de a túl szegény keverékarány miatt kigyulladt a pech lámpám ezért teszek hozzá ismét benyát.Igaz csak keveset.
Krisz! Azt is tedd hozzá, hogy ellentétben velünk, Te nem sokáig akarod megtartani a verdát! Ez is egy lényeges szempont ám! Kacsint
de átalakitóval nincs gond és jól működik az autó.Amugy az e85 nem rongálja a motort,sőt!!!Egyetlen dolog ami idővel kidőlhet az az üzemanyagszitjelző a tankban.Nem hiszem hogy tétel bontóban.Viszont mikor ti majd 320-330Ft/l-ért tankoltok én meg 210Ft/l -ért valószinűleg elgondolkodtok.47Ekm etanolosan minden hiba nélkül azért elég tesztut nem?
Nekem elég, de tavaszig már várok. Azért a 16.000 sem 0. Az etanol.blog-ról is jó tapasztalatok jönnek.
Naplózva
TTamás
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 56


Lacetti SW 1.6 Platinum


« Hozzászólás #175 Dátum: 2009. December 20. - 19:29:14 »

Érdekes hozzászólásokat olvastam itt. Engem az etanol nem nagyon izgatott.
3,5 évesen vettem meg Lacikát, azon nyomban beleszereltettem egy pöpec LPG-rendszert, most fél éve van benne, tökéletesen üzemel, majdnem fele az üzemanyagköltségem, és a motort sem kormolom, a környezetet is kímélem.
Egy hátránya van, hogy közel 400.000Ft a rendszer és a vizsgáztatás. De nekem megéri. ÉS félni igazán nem kell tőle, a tank is rejtett, annyi, hogy városon kívül már bent van a pótkerék, ami elvesz egy kis helyet, de hát SW, így nem zavaró. Teljesítménycsökkenés nincs, úgy 1 literrel eszik többet városban, de ez árat nézve jelentéktelen. Én bátran merem ajánlani.  Mosolyog
Naplózva

Lacetti SW 1.6 Platinum + LPG
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #176 Dátum: 2009. December 23. - 06:31:19 »

Érdekes hozzászólásokat olvastam itt. Engem az etanol nem nagyon izgatott.
3,5 évesen vettem meg Lacikát, azon nyomban beleszereltettem egy pöpec LPG-rendszert, most fél éve van benne, tökéletesen üzemel, majdnem fele az üzemanyagköltségem, és a motort sem kormolom, a környezetet is kímélem.
Egy hátránya van, hogy közel 400.000Ft a rendszer és a vizsgáztatás. De nekem megéri. ÉS félni igazán nem kell tőle, a tank is rejtett, annyi, hogy városon kívül már bent van a pótkerék, ami elvesz egy kis helyet, de hát SW, így nem zavaró. Teljesítménycsökkenés nincs, úgy 1 literrel eszik többet városban, de ez árat nézve jelentéktelen. Én bátran merem ajánlani.  Mosolyog
Én már több mint 160.000 Km-et tettem meg gázzal. Kacsint
Eddig semmi gond.
Az a +1 liter nálam inkább +1,5-2. Igaz, nekem a gázos cucc is olcsóbb volt (az akkori csúcs, de ma már vannak jobbak).
Az újabb gáz szettek drágábbak, cserébe kevesebbet eszik a gép. A Te tapasztalatod is ezt igazolja.
Naplózva
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #177 Dátum: 2009. December 23. - 08:35:46 »

 ::)Kivancsivá tettetek a GPL terén. Azt szeretném tudni hogy HB-ben van-e valakinek gázrendszer? Esetleg ha fotó is volna akkor még meggyőzőbb lenne. He He He
Naplózva

meatloaf
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2017


SW 1,6 elite+


« Hozzászólás #178 Dátum: 2009. December 23. - 09:12:35 »

::)Kivancsivá tettetek a GPL terén. Azt szeretném tudni hogy HB-ben van-e valakinek gázrendszer? Esetleg ha fotó is volna akkor még meggyőzőbb lenne. He He He
Tökmindegy,hogy milyen típusú a lacsi,a pótkeréknek a helyére kerül a tartály.Csak a pótkereked tárolását kell megoldanod valahogy.Persze az is kérdés,hogy mész e annyi Km-t,hogy megérje beszerelni.
Naplózva

Az élet gyorsan repül,minek megelőzni?!
baroti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 571


Lacetti HB 1.8 16V CDX Platinum / GPL


« Hozzászólás #179 Dátum: 2009. December 23. - 13:25:44 »

::)Kivancsivá tettetek a GPL terén. Azt szeretném tudni hogy HB-ben van-e valakinek gázrendszer? Esetleg ha fotó is volna akkor még meggyőzőbb lenne. He He He
Tökmindegy,hogy milyen típusú a lacsi,a pótkeréknek a helyére kerül a tartály.Csak a pótkereked tárolását kell megoldanod valahogy.Persze az is kérdés,hogy mész e annyi Km-t,hogy megérje beszerelni.

Koszi ez tényleg elgondolkodtató
Naplózva

Oldalak: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 78   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!