Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 22:29:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397289 alkalommal)
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1905 Dátum: 2013. December 16. - 12:05:27 »

Tegnap először 8 év után izzót cseréltem. Sima H4 Tungsramok kerültek bele, ha addig bírják míg a gyáriak elégedett leszek.
Te eddig nem világítottál, vagy nem jártál éjszaka Vigyorog
Melyik izzókat kellett cserélni?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1906 Dátum: 2013. December 16. - 13:58:43 »

Tegnap először 8 év után izzót cseréltem. Sima H4 Tungsramok kerültek bele, ha addig bírják míg a gyáriak elégedett leszek.
Te eddig nem világítottál, vagy nem jártál éjszaka Vigyorog
Melyik izzókat kellett cserélni?
H4. Na? Na? Nem megy?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Megfejtem: fényszóró. Mosolyog  Azaz a cartársnak HB-je van. Vigyorog
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Levi75
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 311


SW Elite ACC 2,0d


« Hozzászólás #1907 Dátum: 2013. December 16. - 23:35:59 »

Nekem 6 évet bírt a bal H7-esem. Az új fehérebben és erősebben világít, pedig normál kivitelű.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1908 Dátum: 2013. December 17. - 01:39:38 »

Tegnap először 8 év után izzót cseréltem. Sima H4 Tungsramok kerültek bele, ha addig bírják míg a gyáriak elégedett leszek.
Te eddig nem világítottál, vagy nem jártál éjszaka Vigyorog
Melyik izzókat kellett cserélni?
H4. Na? Na? Nem megy?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Megfejtem: fényszóró. Mosolyog  Azaz a cartársnak HB-je van. Vigyorog
ja-ja....enyém is 2006-os, eredeti izzóval.:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1909 Dátum: 2013. December 17. - 07:54:59 »

Igen a jobb fényszóróm adta meg magát és illendően párban cseréltem őket. Azonban lenne egy kérdésem. Lehetséges, hogy izzócsere után a fényszórót is állítani kell? Olyan mintha a bal egy kicsit magasabbra világítana a jobb pedig egy kicsit balra húz. A szomszéd garázsán figyeltem a fénycsóvát az ék alak szépen megvan csak az irány nem az igazi. Bár a talaj nem betonozott és egyenletes, lehet tévedek.Eddig izzócsere után nem vettem észre ilyet.
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1910 Dátum: 2013. December 17. - 10:55:26 »

Tegnap először 8 év után izzót cseréltem. Sima H4 Tungsramok kerültek bele, ha addig bírják míg a gyáriak elégedett leszek.
Te eddig nem világítottál, vagy nem jártál éjszaka Vigyorog
Melyik izzókat kellett cserélni?
H4. Na? Na? Nem megy?  Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog Vigyorog

Megfejtem: fényszóró. Mosolyog  Azaz a cartársnak HB-je van. Vigyorog
Bakker tényleg, a részletre nem figyeltem  a H4, az enyémben H7 és H1 van, azért kérdeztem vissza  Vigyorog
Naplózva
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1911 Dátum: 2013. December 17. - 10:56:50 »

Igen a jobb fényszóróm adta meg magát és illendően párban cseréltem őket. Azonban lenne egy kérdésem. Lehetséges, hogy izzócsere után a fényszórót is állítani kell? Olyan mintha a bal egy kicsit magasabbra világítana a jobb pedig egy kicsit balra húz. A szomszéd garázsán figyeltem a fénycsóvát az ék alak szépen megvan csak az irány nem az igazi. Bár a talaj nem betonozott és egyenletes, lehet tévedek.Eddig izzócsere után nem vettem észre ilyet.
Amennyiben épp arra jársz és van rá keret, állíttasd be szervizben az a tuti, valószínű még nem állíttattad, lehet hogy elállt...
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1912 Dátum: 2013. December 21. - 09:42:14 »

Igen a jobb fényszóróm adta meg magát és illendően párban cseréltem őket. Azonban lenne egy kérdésem. Lehetséges, hogy izzócsere után a fényszórót is állítani kell? Olyan mintha a bal egy kicsit magasabbra világítana a jobb pedig egy kicsit balra húz. A szomszéd garázsán figyeltem a fénycsóvát az ék alak szépen megvan csak az irány nem az igazi. Bár a talaj nem betonozott és egyenletes, lehet tévedek.Eddig izzócsere után nem vettem észre ilyet.
Hivatalosan minden izzócsere után be kellene állítani a fényszórókat. Mivel az izzószál nem pontosan ugyan oda kerül az izzókban.

Gyakorlatilag ezt szinte senki nem teszi meg. Mosolyog Nem is nagyon tapasztaltam olyat, hogy izzócsere után elmászik a beállítás - kivéve, ha az új izzó nem jól lesz betéve. Kacsint

Ha rossz a vetített kép én inkább azt nézném meg, hogy az új izzók rendesen illeszkednek-e a foglalatba. Nincsenek-e elfordulva, elmozdulva.
Naplózva
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1913 Dátum: 2013. December 21. - 10:09:39 »

Nos meglátogattam egy közeli szervízt ahol ingyen beállították a fényszórót, mindössze a jobb oldalin kellett  feljebb állítani egy kicsit. Most már nyugodt vagyok köszönöm a segítséget.
Naplózva
tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1914 Dátum: 2013. December 27. - 15:56:49 »

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne.
Menetfényt raktam a lacsira és arra a vezetékre kötöttem ami a katalizátorra megy ,amin a gyújtás levétele után is még van áram benne egy 5-10másodpercig.(benne van a gáz,a gázosok is erre kötötték a gáz elektronikát)2x5w a menetfény,nincs lerelézve,szerintetek ez gondot okozhat?vagy jó így is?
Kösz.
Naplózva
Yeti
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 631


Lacetti Sedan Elite 1.6 LPG + Radar (Csolnok)


WWW
« Hozzászólás #1915 Dátum: 2013. December 27. - 16:02:38 »

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne.
Menetfényt raktam a lacsira és arra a vezetékre kötöttem ami a katalizátorra megy ,amin a gyújtás levétele után is még van áram benne egy 5-10másodpercig.(benne van a gáz,a gázosok is erre kötötték a gáz elektronikát)2x5w a menetfény,nincs lerelézve,szerintetek ez gondot okozhat?vagy jó így is?
Kösz.
Én relézném.
Naplózva

sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1916 Dátum: 2013. December 28. - 09:40:09 »

Sziasztok.
Egy olyan kérdésem lenne.
Menetfényt raktam a lacsira és arra a vezetékre kötöttem ami a katalizátorra megy ,amin a gyújtás levétele után is még van áram benne egy 5-10másodpercig.(benne van a gáz,a gázosok is erre kötötték a gáz elektronikát)2x5w a menetfény,nincs lerelézve,szerintetek ez gondot okozhat?vagy jó így is?
Kösz.

miért kavarsz be szegény motorvezérlő lelki világába?HeHe
külön relé! vagy kell venni egy menetfényelektronikát vagy egy MINŐSÉGI/Philips,Osram/ nappalifényt amihez mindent adnak!
Naplózva

70/4334431
tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1917 Dátum: 2013. December 29. - 14:18:28 »

Kösz a véleményeket .Lereléztem.Így nyugatabb vagyok én is.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1918 Dátum: 2013. December 29. - 22:35:39 »

Az elmúlt napokban volt alkalmam kipróbálni a ködlámpát. érdekes, az elmúlt 7 évben nem emlékszem, hogy vezettem volna ilyen ködös időben.

Nem vagyok elégedett, sőt. Szinte semmilyen segítséget nem jelent a ködfényem. A feleségem öregebb off japán autójának a ködfénye bevilágít a köd alá, a Lacettié nem. 
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1919 Dátum: 2013. December 30. - 13:29:54 »

Az elmúlt napokban volt alkalmam kipróbálni a ködlámpát. érdekes, az elmúlt 7 évben nem emlékszem, hogy vezettem volna ilyen ködös időben.

Nem vagyok elégedett, sőt. Szinte semmilyen segítséget nem jelent a ködfényem. A feleségem öregebb off japán autójának a ködfénye bevilágít a köd alá, a Lacettié nem. 

Akkor ne a hátsó ködlámpát kapcsold fel Vigyorog

Kicsit komolyabban: érdekes módon a tompított fényszóró sokat tud rontani a ködlámpa hatásfokán. Szabálytalan ugyan, de ki lehet próbálni, hogy ha tompított helyett helyzetjelzőre váltasz és úgy kapcsolod fel a ködfényszórót, mennyivel messzebb látsz. A sűrű vízpára megtöri, szórja a fényt. A tompított fényszóró széles területen szór és magasabban is van, a szétszórt fénye pedig semmit se javít a kilátáson, sőt csak szembe világítja a sofőrt. (Gondolj arra, hogy ha egy szobában sötét van, az utcán világos, mennyivel jobban kilátsz, mint fordítva.) A ködfényszórót azért helyezik lentre, hogy a megtörő fénye lehetőség szerint ne a szemedbe jusson. Hasonló ez ahhoz, mint amikor szembe tűz a nap, és lehajtod a szemellenzőt. Vagyis könnyen lehet, hogy az off technikán más a tompított fényszóró beállítása vagy az ereje. Persze ettől a ködlámpa még lehet sz@r Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 126 127 [128] 129 130 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!