Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 22:32:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397297 alkalommal)
sx2004
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 281



« Hozzászólás #1890 Dátum: 2013. November 04. - 10:20:30 »

Sziasztok aki izzót cserélne kaptam egy hírlevelet....Osram legálisan erősebb izzókról.

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=9224


ez nem mai dolog több mint 2 éve ilyennel járok

A +% nem ad be a nagyobb hőtermelés miatt a lámpatestnek vagy a foglalatnak?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1891 Dátum: 2013. November 04. - 11:01:09 »

Sziasztok aki izzót cserélne kaptam egy hírlevelet....Osram legálisan erősebb izzókról.

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=9224


ez nem mai dolog több mint 2 éve ilyennel járok
Az én foncsoromat speciel megpörkölték a Nightbreakerek. 

A +% nem ad be a nagyobb hőtermelés miatt a lámpatestnek vagy a foglalatnak?
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1892 Dátum: 2013. November 04. - 13:16:48 »

Én Hella H7 +50% izzókat használok. (Sebitől beszerezve! Vigyorog) Abszolút elégedett vagyok vele!

Viszont egy kérdés: az OSRAM mennyire tartós vívmány??? Csak azért kérdezem, mert amikor még normál OSRAM H7-eseket használtam két havonta csere-beréltem őket, sorban kiégtek. A SPAR-ban vásárolt kínai no-name H7-es 1,5-2 évig is bírta, igaz annak meg kb. olyan a vetített képe, mint egy tábortűznek amit fúj a szél...  Vigyorog
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1893 Dátum: 2013. November 04. - 13:39:37 »

Én Hella H7 +50% izzókat használok. (Sebitől beszerezve! Vigyorog) Abszolút elégedett vagyok vele!

Viszont egy kérdés: az OSRAM mennyire tartós vívmány??? Csak azért kérdezem, mert amikor még normál OSRAM H7-eseket használtam két havonta csere-beréltem őket, sorban kiégtek. A SPAR-ban vásárolt kínai no-name H7-es 1,5-2 évig is bírta, igaz annak meg kb. olyan a vetített képe, mint egy tábortűznek amit fúj a szél...  Vigyorog

6-9 hóna volt amióta fenn van a nappalifény csak sötétben használom így jóval tovább bírja
Naplózva

70/4334431
sityu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


[HB] 1.4 16V Elite AC


« Hozzászólás #1894 Dátum: 2013. December 04. - 20:36:16 »

Sziasztok!
Esedékessé vált nálam egy távolsági/tompított fényszoró csere. Még nem csináltam ilyet és szeretném segítségeteket kérni, hogy a szerelésnél mire kell figyeljek, hogy ne legyen gubanc!
Annyit tudok, hogy HB- be H4-es kell és hogy csupasz kézzel ne fogjam meg az izzót!
Segítségeteket előre is köszönöm!
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1895 Dátum: 2013. December 04. - 21:33:42 »

ha nem fér be a kezed a cseréhez, akkor 3 csavart leszedve ki kell buktatnod a lámpát és úgy könnyen tudod cseréni. felül 2 csavar és a lámpa belső aljával egy vonalban a motortér felől van egy 3ik eldugva. legalábbis a sedannal és kombinál így van...
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1896 Dátum: 2013. December 04. - 21:42:51 »

ha nem fér be a kezed a cseréhez, akkor 3 csavart leszedve ki kell buktatnod a lámpát és úgy könnyen tudod cseréni. felül 2 csavar és a lámpa belső aljával egy vonalban a motortér felől van egy 3ik eldugva. legalábbis a sedannal és kombinál így van...

HB esetén NEM kell kivenni a lámpát!
simán cserélhető 2perc a 2ő
Naplózva

70/4334431
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1897 Dátum: 2013. December 05. - 00:25:52 »

ez szuper
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1898 Dátum: 2013. December 05. - 00:36:35 »

ha nem fér be a kezed a cseréhez, akkor 3 csavart leszedve ki kell buktatnod a lámpát és úgy könnyen tudod cseréni. felül 2 csavar és a lámpa belső aljával egy vonalban a motortér felől van egy 3ik eldugva. legalábbis a sedannal és kombinál így van...

HB esetén NEM kell kivenni a lámpát!
simán cserélhető 2perc a 2ő
Nem bizony! Mondjuk a rugó visszaigazítása érzésre elég gázos, de megoldható.:-) gyakorlattal mindenképp...nekem még a gyári izzók vannak bent. 2006-os.:-)
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1899 Dátum: 2013. December 05. - 21:48:44 »

Nagyjából tovább tart visszakapatni a lámpatest hátsó fedelét, mint cserélni az izzót rugóhuzalostul együtt.  Mosolyog Nekem legalábbis bal oldalon a fedéllel van több bajom az aksi közelsége miatt.
Naplózva
sityu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


[HB] 1.4 16V Elite AC


« Hozzászólás #1900 Dátum: 2013. December 07. - 21:10:13 »

Megoldottam a lámpacserét, 1 óra alatt megvolt mind a 2 oldalon!  Mosolyog
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Most sima halogént tettem bele,de láttam xenon fényszórót is, amiről azt írták, hogy 50%-al nagyobb fényút, és valami homasita márkájú! Ha kiégne a most beszerelt vennék bele ilyet.
Nektek mi a véleményetek??
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1901 Dátum: 2013. December 07. - 21:17:30 »

Megoldottam a lámpacserét, 1 óra alatt megvolt mind a 2 oldalon!  Mosolyog
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Most sima halogént tettem bele,de láttam xenon fényszórót is, amiről azt írták, hogy 50%-al nagyobb fényút, és valami homasita márkájú! Ha kiégne a most beszerelt vennék bele ilyet.
Nektek mi a véleményetek??
Szia! Ne tedd! Teljesen szabálytalan, vakítja a szembejövőt, és ez eleve balesetveszélyes, és persze a rendőrök is vadásznak rá, ugrik a forgalmi, új vizsgára küldhetnek. Ezt a témát már sokszor kitárgyaltuk egyébként. A xenonhoz kötelező az automatikus szintszabályozás, és mosás, ha bekapcsolod az ablaktörlőt is. Ez csak gyárilag megoldott, ezt tudják ők is. Pénzkidobás. Üdv: Gidy
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
sityu
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 31


[HB] 1.4 16V Elite AC


« Hozzászólás #1902 Dátum: 2013. December 07. - 21:28:16 »

Megoldottam a lámpacserét, 1 óra alatt megvolt mind a 2 oldalon!  Mosolyog
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Most sima halogént tettem bele,de láttam xenon fényszórót is, amiről azt írták, hogy 50%-al nagyobb fényút, és valami homasita márkájú! Ha kiégne a most beszerelt vennék bele ilyet.
Nektek mi a véleményetek??
Szia! Ne tedd! Teljesen szabálytalan, vakítja a szembejövőt, és ez eleve balesetveszélyes, és persze a rendőrök is vadásznak rá, ugrik a forgalmi, új vizsgára küldhetnek. Ezt a témát már sokszor kitárgyaltuk egyébként. A xenonhoz kötelező az automatikus szintszabályozás, és mosás, ha bekapcsolod az ablaktörlőt is. Ez csak gyárilag megoldott, ezt tudják ők is. Pénzkidobás. Üdv: Gidy

Köszi!

Közben elolvastam az osramos linket, lehet az lesz majd!
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1903 Dátum: 2013. December 07. - 21:48:08 »

Megoldottam a lámpacserét, 1 óra alatt megvolt mind a 2 oldalon!  Mosolyog
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Most sima halogént tettem bele,de láttam xenon fényszórót is, amiről azt írták, hogy 50%-al nagyobb fényút, és valami homasita márkájú! Ha kiégne a most beszerelt vennék bele ilyet.
Nektek mi a véleményetek??
Szia! Ne tedd! Teljesen szabálytalan, vakítja a szembejövőt, és ez eleve balesetveszélyes, és persze a rendőrök is vadásznak rá, ugrik a forgalmi, új vizsgára küldhetnek. Ezt a témát már sokszor kitárgyaltuk egyébként. A xenonhoz kötelező az automatikus szintszabályozás, és mosás, ha bekapcsolod az ablaktörlőt is. Ez csak gyárilag megoldott, ezt tudják ők is. Pénzkidobás. Üdv: Gidy

Köszi!

Közben elolvastam az osramos linket, lehet az lesz majd!

noname izzókat kerüld
Osram de ha engedi a keret akkor Philips
Naplózva

70/4334431
95LE
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1120


Lacetti 1,4 Elite HB


« Hozzászólás #1904 Dátum: 2013. December 16. - 10:36:58 »

Tegnap először 8 év után izzót cseréltem. Sima H4 Tungsramok kerültek bele, ha addig bírják míg a gyáriak elégedett leszek.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 125 126 [127] 128 129 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!