Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 20:25:40 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397254 alkalommal)
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1875 Dátum: 2013. Augusztus 29. - 12:36:33 »

A biztositék táblánál nem tudod véletlenül hogy melyik biztire kell lötni?


nem biztire kell
vidd el villamosságishoz ő beköti szakszerűen
Naplózva

70/4334431
tatra
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 10


« Hozzászólás #1876 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 12:01:10 »

Üdv.
Kéne egy kis segítség mert megakadt a hozzá-nem-értésem.
A belső térben egy lámpa sem világít sem elöl sem középen,biztosíték rendben égők jók,hol keressem a hibát.
köszönöm szépen a válaszokat.
Naplózva
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1877 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 15:07:11 »

Weblapon a linkeknél fent van a kocsi szerviz könyve. Abban van elektromos kapcs. rajz.
Elindulsz rajta, és kiméred mi a bibi.
Vagy szerelő.

Jobbat sajna nem tudok (és ahogy nézem más sem  Kacsint).
Naplózva
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1878 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 15:17:16 »

De Vigyorog
Az "Egyéb (elektromos) hibák" topicban már kapott választ.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1879 Dátum: 2013. Szeptember 15. - 12:31:18 »

Ma sikerült túl sokat gondolkodnom Mosolyog és arra jutottam, hogy a kocsi belsejében, ill a hátsó traktusban (féklámpák, ködlámpa, rendszámtábla világítás) kicserélném ledesre az izzókat.
Mit, milyet, honnan érdemes beszerezni... Ill érdemes e egyáltalán nekiállni? Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1880 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 10:17:12 »

Reggel minitalim volt meatloaffal, a kertből kiállván észlelem, a bal oldali tompított nyugdíjazta magát. Kicseréltem, egy normál tungsram izzó volt. Valami olcsó izé van a csomagtartóban, azt tettem bele.

Viszont ilyet nem láttam, a régi izzó nem egyszerűen kiégett, az üvege szétdurrant. tele a lámpa a szilánkokkal, amikkel én nem milyolok, de ilyet még nem láttam.  He He He He
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
mandro
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 129


1.4 HB Elite


« Hozzászólás #1881 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 12:22:40 »

Reggel minitalim volt meatloaffal, a kertből kiállván észlelem, a bal oldali tompított nyugdíjazta magát. Kicseréltem, egy normál tungsram izzó volt. Valami olcsó izé van a csomagtartóban, azt tettem bele.

Viszont ilyet nem láttam, a régi izzó nem egyszerűen kiégett, az üvege szétdurrant. tele a lámpa a szilánkokkal, amikkel én nem milyolok, de ilyet még nem láttam.  He He He He

Bár autóban még nem, nálunk otthon többször is fordult elő ilyen. Engem is elgondolkodtatott, hogy mitől lehet, rákerestem neten, és találtam egy cikket, ezt:
http://www.ehow.com/how-does_5558687_causes-light-bulbs-explode.html

Az angolul nem jól tudóknak összefoglalva a robbanásnak több oka is lehet (akár ezek kombinációja is):
- ha az üvegbura nem tökéletesen illeszkedik, oxigén juthat a belső térbe, ami egyrészt nyomáskülönbséget okoz, másrészt hevesebb égést eredményez
- gyártási hibából adódóan előfordulhat, hogy az izzószál nem csak egyszerűen kiég, hanem kilő az üvegen át, és ez az erő töri be az üveget
- nagy hőmérséklet-különbség miatt, pl. ha a forró izzóra hideg vízcsepp esik (az üveg részleges összehúzódása miatt törik szét)
- feszültségtüske vagy túl erős áram esetén a szétszakadó szál okozhat robbanást (helytelen bekötés is okozhatja)
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1882 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 21:32:40 »

a bal oldali tompított nyugdíjazta magát
holnap nekem is kell cserélni a bal oldalit, most este vettem észre, hogy félszemű a lacsi 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #1883 Dátum: 2013. Október 27. - 18:40:03 »

Üdv az Uraknak !

Nekiálltam kicserélni a rendszámtábla világítást, ugyanis teljesen szétégett mind2 égő aljzata. Teljes vezetéket, aljzatot, foglalatot cseréltem, és itt a gond : ahogy néztem, a jobb oldalra nem lehet simán elvezetni az aljzatot, csak a pótféklámpa búrája mögött.  Kivettem a búra összes rögz.csavarját , de  nem nagyon akart kijönni. Ütni vágni meg nem akartam, igy maradt a helyén, elvezettem másképp de így nem az igazi.  Tudja valaki a trükköt a búra kibuktatásàhoz ? Köszönöm előre is. ..
Naplózva
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #1884 Dátum: 2013. Október 27. - 19:17:54 »

Még valami, a nagy izgalomban elfelejtettem : melyek az első lámpatesteken található állítócsavarok funkciói ?

csak le és fel állítható a tompított illetve a refi (egymástól külön), vagy oldalirányban is ? Esetleg topított és refi együtt állítódik ?

Az off Octavián 4 csavar volt fel-le, jobbra-balra, külön a refire külön a tompítottra. A Lacettin csak kettőt látok, ezért vagyok megzavarodva, mint csecsemő  a toppless bárban....

Előre is köszönöm a segítséget....
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1885 Dátum: 2013. Október 27. - 19:50:33 »

Még valami, a nagy izgalomban elfelejtettem : melyek az első lámpatesteken található állítócsavarok funkciói ?

csak le és fel állítható a tompított illetve a refi (egymástól külön), vagy oldalirányban is ? Esetleg topított és refi együtt állítódik ?

Az off Octavián 4 csavar volt fel-le, jobbra-balra, külön a refire külön a tompítottra. A Lacettin csak kettőt látok, ezért vagyok megzavarodva, mint csecsemő  a toppless bárban....

Előre is köszönöm a segítséget....
Fel - le és jobbra - balra... A tompított é refi együtt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Guldenburg
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42



« Hozzászólás #1886 Dátum: 2013. Október 27. - 20:22:23 »

Még valami, a nagy izgalomban elfelejtettem : melyek az első lámpatesteken található állítócsavarok funkciói ?

csak le és fel állítható a tompított illetve a refi (egymástól külön), vagy oldalirányban is ? Esetleg topított és refi együtt állítódik ?

Az off Octavián 4 csavar volt fel-le, jobbra-balra, külön a refire külön a tompítottra. A Lacettin csak kettőt látok, ezért vagyok megzavarodva, mint csecsemő  a toppless bárban....

Előre is köszönöm a segítséget....
Fel - le és jobbra - balra... A tompított é refi együtt.

Köszi !

S melyik melyik ? Jól gondolom, a topított feletti a magasság, a refi feletti pedig a jobbra-balra ?
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1887 Dátum: 2013. Október 27. - 23:01:37 »

Még valami, a nagy izgalomban elfelejtettem : melyek az első lámpatesteken található állítócsavarok funkciói ?

csak le és fel állítható a tompított illetve a refi (egymástól külön), vagy oldalirányban is ? Esetleg topított és refi együtt állítódik ?

Az off Octavián 4 csavar volt fel-le, jobbra-balra, külön a refire külön a tompítottra. A Lacettin csak kettőt látok, ezért vagyok megzavarodva, mint csecsemő  a toppless bárban....

Előre is köszönöm a segítséget....
Fel - le és jobbra - balra... A tompított é refi együtt.

Köszi !

S melyik melyik ? Jól gondolom, a topított feletti a magasság, a refi feletti pedig a jobbra-balra ?
Azt hiszem így, de nem vag ;)yok biztos benne.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
lacikiru
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 30



« Hozzászólás #1888 Dátum: 2013. November 04. - 10:02:45 »

Sziasztok aki izzót cserélne kaptam egy hírlevelet....Osram legálisan erősebb izzókról.

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=9224
Naplózva

A biztonsági öv,egy opció ami megmentheti az életed.
A Cascod lehet,egy opció hogy ne a nulláról kezd újra.
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1889 Dátum: 2013. November 04. - 10:19:35 »

Sziasztok aki izzót cserélne kaptam egy hírlevelet....Osram legálisan erősebb izzókról.

http://www.carstyling.hu/account_shower.php?id=9224


ez nem mai dolog több mint 2 éve ilyennel járok
Naplózva

70/4334431
Oldalak: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!