Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 14:21:57 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397117 alkalommal)
chimpy
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1785 Dátum: 2013. Március 22. - 22:14:45 »

Köszönöm a gyors választ. Mondjuk ennek nem sok értelmét látom, de mindegy, ha így működik ám legyen. Csak azt gondoltam olyan mint a fószvágenek gombja, hogy ha be van zárva az autó akkor villog.
Naplózva
zsozsi
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 66



« Hozzászólás #1786 Dátum: 2013. április 04. - 17:55:57 »

Helló!
Új vagyok (SW 1.6), kérdezném, hogyan lehet a fényszórók magasságát állítani? Annyit már megnéztem hogy a lámpabúra tetején van egy lyuk amiben egy fogaskereket látok, azt kell tekerni valamerre? köszi
Belülről lehet egy tekerőgombbal is állítani balra lent a műszerfal világítás gombja mellett, ha ott nincs a legfelső állásba tekerve.
A műszerfali kapcsoló rendben, de a legmagasabb fokozaton sem világít elég messzire, ezért gondolom a lámpatestben is lehet állítani.
köszi
Elvittem szerelőhöz, de magasra állította, így itthon átnéztem a lehetőségeket: a lámpatestben felülről nézve van két furat és abban két fogaskerék (1,6 SW). A külsővel állíthatom oldalirányban (jobbra-balra), a belsővel pedig fel-le. Megmértem az izzó magasságát és a belső elektromos kapcsoló legfelső állásánál megnéztem hol a legerősebb a fénye. Ezután néhány centivel ez alá állítottam a kocsi közepéhez közelebb eső fogaskereket tekerve egy csillagfejű csavarhúzóval. Még majd sötétben is megnézem országúton elég messzire világít-e? Ha nem, feljebb állítom még, így sem fogja zavarni a szembejövőket.

Ha jól emlékszem a külső oldali (sárvédő felőli) lyukakon benyulva egy csavarhuzóval állítottam én, de magába a lámpatest fekete keretébe a lyuknál bele van sütve a fel-le nyíl, csak nagyon kell nézni, elsőre én sem láttam.
Amugy valószínű valami nem gyári méretű gumi vagy felni miatt lett elállítva előzőleg, nekem is igy volt.
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1787 Dátum: 2013. április 04. - 18:26:43 »

Ejnye, hát már senki nem emlékszik, hogyan kell beállítani házilag egy fényszórót? Valóban, a két fogaskerékkel, de nem úgy, ahogy leírtátok, saccra.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1788 Dátum: 2013. április 05. - 12:57:11 »

Ejnye, hát már senki nem emlékszik, hogyan kell beállítani házilag egy fényszórót? Valóban, a két fogaskerékkel, de nem úgy, ahogy leírtátok, saccra.
Én még emlékszem gyerekkoromból apám zsigulijának a gépkönyvében benne volt hogyan kell Mosolyog
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1789 Dátum: 2013. április 17. - 19:28:38 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Naplózva
Tomy61
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 603


« Hozzászólás #1790 Dátum: 2013. április 17. - 19:40:51 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Nézzed meg jobban azt az izzót, hogy mi van ráírva! Vagy H7, ami egyszálas, vagy H4, ami kétszálas és lehet 100/90W.
Naplózva
tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1791 Dátum: 2013. április 17. - 19:47:12 »

Á igazad van,elirtam H4-es.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1792 Dátum: 2013. április 17. - 20:10:52 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Nézzed meg jobban azt az izzót, hogy mi van ráírva! Vagy H7, ami egyszálas, vagy H4, ami kétszálas és lehet 100/90W.

A HB azaz az 5 ajtós karosszéria változatban H4-s az izzó a lépcsőshátú és a kombiban meg a H7-H1-s kombo az izzós kivitelezés!
« Utoljára szerkesztve: 2013. április 17. - 20:12:49 írta sebijoe » Naplózva

tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1793 Dátum: 2013. április 18. - 15:35:45 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Nézzed meg jobban azt az izzót, hogy mi van ráírva! Vagy H7, ami egyszálas, vagy H4, ami kétszálas és lehet 100/90W.

A HB azaz az 5 ajtós karosszéria változatban H4-s az izzó a lépcsőshátú és a kombiban meg a H7-H1-s kombo az izzós kivitelezés!
Kösz az infót,de szerinted belerakhatom a H4-es 100/95W-ost,következmènyek nèlkűl?

Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1794 Dátum: 2013. április 18. - 16:15:49 »

Ne rakd be! A foncsor még lehet, hogy kibírja, de a vezeték biztosan nem.
Naplózva


LPG
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1795 Dátum: 2013. április 18. - 16:24:15 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Nézzed meg jobban azt az izzót, hogy mi van ráírva! Vagy H7, ami egyszálas, vagy H4, ami kétszálas és lehet 100/90W.

A HB azaz az 5 ajtós karosszéria változatban H4-s az izzó a lépcsőshátú és a kombiban meg a H7-H1-s kombo az izzós kivitelezés!
Kösz az infót,de szerinted belerakhatom a H4-es 100/95W-ost,következmènyek nèlkűl?



100/90 nem 95 de ne nem arra van méretezve az autó elektromos rendszere+a foncsor sem
ha látni szeretnél vegyél normális emelt fényű égőt igaz hamarabb kiég  és többszöröse kár a 100/90 es nek
Naplózva

70/4334431
tabek
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1796 Dátum: 2013. április 19. - 14:11:55 »

Sziasztok.A règi automból megmaradt 2 H7-100/90watt-os. Izzó ha bele rakom a lacsiba szerintetek szètcseszi a foncsorozàst? Mert a jelenlegi izzó ami benne van nem vilàgît valami jól,lassan kèt ève van meg a kocsi de nem kellet mèg cserèlnem izzót (minden nap hasznàlom).Kösz.
Nézzed meg jobban azt az izzót, hogy mi van ráírva! Vagy H7, ami egyszálas, vagy H4, ami kétszálas és lehet 100/90W.

A HB azaz az 5 ajtós karosszéria változatban H4-s az izzó a lépcsőshátú és a kombiban meg a H7-H1-s kombo az izzós kivitelezés!
Kösz az infót,de szerinted belerakhatom a H4-es 100/95W-ost,következmènyek nèlkűl?



100/90 nem 95 de ne nem arra van méretezve az autó elektromos rendszere+a foncsor sem
ha látni szeretnél vegyél normális emelt fényű égőt igaz hamarabb kiég  és többszöröse kár a 100/90 es nek
Kösz.
Naplózva
mjz104
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25



« Hozzászólás #1797 Dátum: 2013. április 27. - 11:29:48 »

Sziasztok! Utastérben a tetőn, középen lévő égőhöz hogy férek hozzá.......kicsit feszegettem, de nem engedett.....erősebben még nem volt pofám hozzá, nehogy törjek valamit. Melyik részen lehet, kell kipattintani?
Előre is köszönöm a segítséget.....
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1798 Dátum: 2013. április 27. - 15:18:11 »

Sziasztok! Utastérben a tetőn, középen lévő égőhöz hogy férek hozzá.......kicsit feszegettem, de nem engedett.....erősebben még nem volt pofám hozzá, nehogy törjek valamit. Melyik részen lehet, kell kipattintani?
Előre is köszönöm a segítséget.....
Szia. Csak a fehér búra pattintható ki kapcsoló irányából. Van egy pici mélyedés a csavarhúzó helyének. Sofita izzó kell bele...  Kacsint
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
mjz104
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 25



« Hozzászólás #1799 Dátum: 2013. április 28. - 12:27:50 »

Köszönöm  Vigyorog Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 118 119 [120] 121 122 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!