Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 30. - 08:25:53 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 397027 alkalommal)
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1710 Dátum: 2012. Október 26. - 16:45:22 »

Ha ki szeretném cserélni a helyzetjelzőimet és a rendszámvilágításomat ledesre, az igényel valamilyen átalakítást, vagy kapható olyan izzó, ami becuppan a helyére? Hol és milyet keressek?
Lehet belevaló izzót kapni ledesbe. Nekem a rendszámtábla megvilágításom ledes,a Homashitában vettem. Arra ügyelj ,hogy szort fényű legyen. pl. ez:http://www.homasita.hu/product/3357

Aszongya: off road termék, közúti forgalomban nem használható.
Nem fogok szabályosat találni? Vagy a kutyát sem érdekli (műszaki, közúti ellenőrzés)?
Előre szerelj fel nappali menetfényt,szabályosat.Ami lekapcsol mikor bekapcsolod a helyzetjelzőt/tompítottat.Rendszámnál meg olyat vegyél ami ,,nem szárítja" a fényével az utat mögötted.Ha nem túl vad,nem piszkálnak(személyes tapasztalat).
Elől én sem mertem használni. Viszont a rendszámtáblánál az enyém is igen visszafogottan világít. Mondjuk azért műszakinál visszacseréltem sima égőkre "biztos ami biztos".  Mosolyog
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1711 Dátum: 2012. Október 26. - 18:35:54 »

nekem szárítják az utat rendesen  Vigyorog kb 2 félét szoktam venni és azokat teszem bele nagy ritkán, de erre sosem gondoltam, hogy van belőle szórt fényű is  most legutóbb az egyik azért nem égett, mert meg kellett fordítani a foglalatban Vigyorog
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
karakop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #1712 Dátum: 2012. Október 29. - 19:01:51 »

Helló van egy olyan gondom hogy, a lacettim nem hajlandó a tompitott és a távolsági lámpát kapcsolni, a furcsa az hogy a fénykürt viszont működik!
A biztosítékok rednben vannak, valami ötlet? Mi a hiba?
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1713 Dátum: 2012. Október 29. - 19:28:51 »

Helló van egy olyan gondom hogy, a lacettim nem hajlandó a tompitott és a távolsági lámpát kapcsolni, a furcsa az hogy a fénykürt viszont működik!
A biztosítékok rednben vannak, valami ötlet? Mi a hiba?
Műszerfal mögötti csatlakozó?
Naplózva


LPG
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1714 Dátum: 2012. Október 29. - 19:35:07 »

Helló van egy olyan gondom hogy, a lacettim nem hajlandó a tompitott és a távolsági lámpát kapcsolni, a furcsa az hogy a fénykürt viszont működik!
A biztosítékok rednben vannak, valami ötlet? Mi a hiba?
Műszerfal mögötti csatlakozó?
Vagy a kapcsoló égett be.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1715 Dátum: 2012. Október 29. - 20:14:12 »

Helló van egy olyan gondom hogy, a lacettim nem hajlandó a tompitott és a távolsági lámpát kapcsolni, a furcsa az hogy a fénykürt viszont működik!
A biztosítékok rednben vannak, valami ötlet? Mi a hiba?
lehet egy időben égtek ki, nekem is volt hasonló
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
karakop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #1716 Dátum: 2012. Október 30. - 18:04:38 »

Helló az autó szerelőnél van a biztosíték táblánál van a hiba, a relé működik de a biztosíték nem kap áramot! Írok mihelyt megtudom a pontos hibát, volt itt már valakinek hasonló hibája?
Naplózva
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #1717 Dátum: 2012. Október 30. - 18:44:21 »

Helló az autó szerelőnél van a biztosíték táblánál van a hiba, a relé működik de a biztosíték nem kap áramot! Írok mihelyt megtudom a pontos hibát, volt itt már valakinek hasonló hibája?
Nekem a bajuszkapcsolóban égett össze az érintkező. Kétszer cserélték szakszervízben, bár a második cserénél fejvakarás volt. Autó villamossági szerelő megoldotta, beiktatott két plusz relét, azóta rendben működik.
Naplózva
georgbob
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 371


« Hozzászólás #1718 Dátum: 2012. Október 30. - 22:39:21 »

Nekem 2X szétégett a kapcsoló belseje...
A sorkapcsolóban egy szál kontakthibás volt és túlmelegedett.
Naplózva
karakop
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5


« Hozzászólás #1719 Dátum: 2012. November 01. - 11:40:28 »

Helló, hiba kiderítve a műszerfal mögött lévő kapcsoló megégett a villamossági szerelő megcsinálta kapcsoló eltüntetve biztosíték beépítve a biztonság kedvéért!
Naplózva
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1720 Dátum: 2012. November 03. - 17:53:09 »

Helló, hiba kiderítve a műszerfal mögött lévő kapcsoló megégett a villamossági szerelő megcsinálta kapcsoló eltüntetve biztosíték beépítve a biztonság kedvéért!

Ez egy régi típushiba, anno képet is mellékeltem hozzá, de szerintem a megfelelő rovatban is fel lett tűntetve. A lényeg, hogy megoldódott, bár ha előre tudja az ember a hiba okát, meg lehet takarítani néhány hajszálat. Vigyorog
Naplózva

Pittike
Pittike
Vén róka
****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 602



WWW
« Hozzászólás #1721 Dátum: 2012. November 03. - 17:56:54 »

http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=32

A 18-as versenyző... Kacsint
Naplózva

Pittike
Maryann
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1


« Hozzászólás #1722 Dátum: 2012. November 04. - 13:05:02 »

Kedves mindenki !

Mint lacetti tulajdonos bóklásztam az oldalt a férjemmel, miután nem tudtunk a tompított fényszórónkba életet lehelni és vele párhuzamosan a refl. sem volt állítható. Köszönjük az itt található hasznos tanácsokat melyeknek alapján sikeres javítást eszközöltünk.

Láttam sokan keresik az elektromos rajzot nem csk itt máshol is. nos az megtalálható a következő weblapon:

http://vip.5053.com.cn/daewoo/EN/documents/Nubira-Lacetti/start_Nubira-Lacetti.html
  remélem tudtunk valakiknek segíteni!  Mosolyog
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1723 Dátum: 2012. November 04. - 20:14:51 »

Kedves mindenki !

Mint lacetti tulajdonos bóklásztam az oldalt a férjemmel, miután nem tudtunk a tompított fényszórónkba életet lehelni és vele párhuzamosan a refl. sem volt állítható. Köszönjük az itt található hasznos tanácsokat melyeknek alapján sikeres javítást eszközöltünk.

Láttam sokan keresik az elektromos rajzot nem csk itt máshol is. nos az megtalálható a következő weblapon:

http://vip.5053.com.cn/daewoo/EN/documents/Nubira-Lacetti/start_Nubira-Lacetti.html
  remélem tudtunk valakiknek segíteni!  Mosolyog
Üdv itt köztünk! Örömmel vettük, hogy segített a fórum megoldani problémátok. Legalább így már ti is tudjátok, hogy jó helyre jöttetek közénk. Köszönjük a linket is, biztosan lesz akinek nagy segítségére lesz. Sok örömet a Lacettihez, és a klubhoz!
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
cucogany
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 175


« Hozzászólás #1724 Dátum: 2012. November 10. - 17:27:43 »

Sziasztok!

Tegnap délután már sötétben Hatvanba kellett mennem. Tudtam, hogy a bal első helyzetjelzőm nem világít, de ez nem aggasztott, hiszen menet közben úgysem a helyzetjelzőt használom. Amikor Pest határában kiértem a közvilágítási lámpák fényköréből, akkor vettem észre, hogy a bal oldali tompítottam se világít. Gondoltam, hogy ha majd beérek Fótra, a benzinkútnál lesz elég fény ahhoz, hogy ki tudjam cserélni az ízzót. Nagy nehezen ki is cseréltem, mert látni semmit sem láttam, de csalódnom kellett, mert ez sem világított (a fényszóró világított). Visszajöttem a Pest határában lévő Auchan (volt Cora) áruházba, vettem egy Osram ízzót (499 Ft), majd a parkolóban ki is cseréltem. Ez sem világított (a fényszóró világított). Hát nem voltam boldog, de egy hirtelen ötlettől vezérelve ráadtam a gyújtást. Nem akartam hinni a szememnek. Világított. Levettem a gyújtást, elaludt. De csak a bal első.
Tudna nekem valaki magyarázatot adni arra, hogy a bal első tompított világítás miért csak akkor hajlandó működni, ha a gyújtás is rá van kapcsolva? 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 113 114 [115] 116 117 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!