Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 22:39:16 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396857 alkalommal)
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1530 Dátum: 2011. December 07. - 23:04:09 »

Az emeltfényű izzók védelme végett felkerült 1Philisps DRL készlet Vigyorog
A 4 ledes?Hova barkàcsoltad bele?
Naplózva
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1531 Dátum: 2011. December 07. - 23:07:35 »

Az emeltfényű izzók védelme végett felkerült 1Philisps DRL készlet Vigyorog
A 4 ledes?Hova barkàcsoltad bele?
Màr jàrt az agyam nekem is valami hasonló projekten,de majd idövel...
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1532 Dátum: 2011. December 07. - 23:15:50 »

Az emeltfényű izzók védelme végett felkerült 1Philisps DRL készlet Vigyorog
A 4 ledes?Hova barkàcsoltad bele?

lökös középső borda 2 széle
Naplózva

70/4334431
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1533 Dátum: 2011. December 07. - 23:26:40 »

Az emeltfényű izzók védelme végett felkerült 1Philisps DRL készlet Vigyorog
A 4 ledes?Hova barkàcsoltad bele?

lökös középső borda 2 széle
Vagàny.Halvànyodik ha bekapcsolod a tompítottat,vagy pirít tovàb?Költség kb.?   Sebike,különben Mo.-n vagyok most,megnézném valamikor.
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1534 Dátum: 2011. December 08. - 09:08:35 »

Nem kapcsol le a belső világításom. He
Gyors megoldásként lekapcsoltam a mennyezeti lámpát és kiszedte a csomagtériből az izzót.
Ez csak fél siker, mert a műszerfalon még mindig világit a nyitott ajtó lámpa.
Ezért kiszedtem a biztosítékát, amíg nem lesz időm foglalkozni a problémával.

Beragadt valamelyik ajtónál a kapcsológomb. Mozgasd meg, és újra jó lesz. A kombi ajtónál meg azt hiszem a zárnál van az érintkező. Keresd meg, és visszateheted az izzót, és a biztit is. Ügyes vagy, bízom Benned, hogy megcsinálod!

Ha beragad, akkor inkább nem kapcsolódik fel, ha kinyitom, nemdebár? 
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1535 Dátum: 2011. December 08. - 09:43:45 »

Nem kapcsol le a belső világításom. He
Gyors megoldásként lekapcsoltam a mennyezeti lámpát és kiszedte a csomagtériből az izzót.
Ez csak fél siker, mert a műszerfalon még mindig világit a nyitott ajtó lámpa.
Ezért kiszedtem a biztosítékát, amíg nem lesz időm foglalkozni a problémával.

Beragadt valamelyik ajtónál a kapcsológomb. Mozgasd meg, és újra jó lesz. A kombi ajtónál meg azt hiszem a zárnál van az érintkező. Keresd meg, és visszateheted az izzót, és a biztit is. Ügyes vagy, bízom Benned, hogy megcsinálod!

Ha beragad, akkor inkább nem kapcsolódik fel, ha kinyitom, nemdebár? 
Debár! Csak az is lehet, hogy becsípődött a vezeték, és akkor állandóan ad testet, mozgatásra esetleg a vezeték elmozdul, és nem ér a karosszériához.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1536 Dátum: 2011. December 08. - 09:49:18 »

Nem kapcsol le a belső világításom. He
Gyors megoldásként lekapcsoltam a mennyezeti lámpát és kiszedte a csomagtériből az izzót.
Ez csak fél siker, mert a műszerfalon még mindig világit a nyitott ajtó lámpa.
Ezért kiszedtem a biztosítékát, amíg nem lesz időm foglalkozni a problémával.

Beragadt valamelyik ajtónál a kapcsológomb. Mozgasd meg, és újra jó lesz. A kombi ajtónál meg azt hiszem a zárnál van az érintkező. Keresd meg, és visszateheted az izzót, és a biztit is. Ügyes vagy, bízom Benned, hogy megcsinálod!
Ezeken már túl vagyok. Vigyorog Ez után következett amit fentebb írtam. Kacsint
Most volt egy fél órám. Addig eljutottam, hogy a csomagtér zárjánál lesz valami, vagy az odavezető vezetékkel.
A C-oszlopnál levő csatit széthúzva elalszik a lámpa. Vigyorog
Naplózva


LPG
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1537 Dátum: 2011. December 08. - 09:54:23 »

Nem kapcsol le a belső világításom. He
Gyors megoldásként lekapcsoltam a mennyezeti lámpát és kiszedte a csomagtériből az izzót.
Ez csak fél siker, mert a műszerfalon még mindig világit a nyitott ajtó lámpa.
Ezért kiszedtem a biztosítékát, amíg nem lesz időm foglalkozni a problémával.

Beragadt valamelyik ajtónál a kapcsológomb. Mozgasd meg, és újra jó lesz. A kombi ajtónál meg azt hiszem a zárnál van az érintkező. Keresd meg, és visszateheted az izzót, és a biztit is. Ügyes vagy, bízom Benned, hogy megcsinálod!
Ezeken már túl vagyok. Vigyorog Ez után következett amit fentebb írtam. Kacsint
Most volt egy fél órám. Addig eljutottam, hogy a csomagtér zárjánál lesz valami, vagy az odavezető vezetékkel.
A C-oszlopnál levő csatit széthúzva elalszik a lámpa. Vigyorog
Ez esetben az a vezeték, illetve a zárkapcsoló a ludas. Innentől már meg fogod találni a vétkest, és megcsinálod a kapcsolót, vagy kicseréled a sérült vezetéket.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
kamikaze
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1142


1.4 16v LPG


« Hozzászólás #1538 Dátum: 2011. December 08. - 14:50:23 »

Többek örömére én bánatomra ideiglenesen kikerültek a xenon izzók  .
Vacak dolog nélkülük,nem?Én nyàron kicseréltem a 6000 kelvines fejeket 4300-asra.Ezek nem kékek,inkàbb fehérebbek.A ködlàmpàk is kaptak a xenonhoz hasonló àrnyalatú izzókat,most nem ütnek el egymàstól.A gyàriak erösebbek de sàrgàs színüek.
Elég furcsa az biztos,én is gondoltam már erre hogy a 6000K-s helyet 4300K-s teszek bele az annyira nem szembe tűnő a rend őreinek,de ugyan úgy látni velük mint a 6000-ekel?
Naplózva

06.20.545.63.82 <br />\"Egyetlen dolog, amit egy jó tanáccsal tehetünk az, hogy továbbadjuk.<br />Oscar Wilde\"
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1539 Dátum: 2011. December 08. - 21:54:14 »

Többek örömére én bánatomra ideiglenesen kikerültek a xenon izzók  .
Vacak dolog nélkülük,nem?Én nyàron kicseréltem a 6000 kelvines fejeket 4300-asra.Ezek nem kékek,inkàbb fehérebbek.A ködlàmpàk is kaptak a xenonhoz hasonló àrnyalatú izzókat,most nem ütnek el egymàstól.A gyàriak erösebbek de sàrgàs színüek.
Elég furcsa az biztos,én is gondoltam már erre hogy a 6000K-s helyet 4300K-s teszek bele az annyira nem szembe tűnő a rend őreinek,de ugyan úgy látni velük mint a 6000-ekel?
Csak ajànlani tudom a 4300-ast.A 6000-es ami az autóban volt a vételkor egy idö utàn beteg lett,az egyik trafó vacakolt.Vettem egy komplett új szettet,szintén 6000-es kelvinnel,nagyon kék volt.Fél évvel késöbb cseréltem 4300-ra.Tökéletes,valóban nem olyan feltünö mint a régi autòkba szerelt màr messziröl kékes fényben pompàzó ufó szerü fények.
Naplózva
gkrisz78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

1.6 SW


« Hozzászólás #1540 Dátum: 2011. December 17. - 21:44:32 »

Sziasztok!

Nemrég érdekes jelenségre lettem figyelmes a féklámpával kapcsolatban. Ahogy leállítottam a kocsit még égett a műszerfal világítás amíg a fékről le nem vettem a lábam. Ez gyanús volt, és ma direkt figyeltem, hogy ez kihat-e menetközben is a lámpákra. Délelőtt az előttem lévő autókon figyeltem meg, hogy amint a fékre léptem az első helyzetjelző is kigyulladt. Este hazajövet már világítást felkapcsolva jöttem, és amint hazaértem kíváncsiságból megnéztem leálláskor, és végig égett a féklámpám amikor a világítás fel volt kapcsolva, a fékre lépve kicsit erősebben, de egyébként folyamatosan. Mi lehet a probléma? Nemrég volt a jobb hátsó féklámpa cserélve, esetleg nem jó égő került bele? Nektek volt már ilyen problémátok?

Krisz
Naplózva
sebike
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2069



WWW
« Hozzászólás #1541 Dátum: 2011. December 17. - 21:57:51 »

Sziasztok!

Nemrég érdekes jelenségre lettem figyelmes a féklámpával kapcsolatban. Ahogy leállítottam a kocsit még égett a műszerfal világítás amíg a fékről le nem vettem a lábam. Ez gyanús volt, és ma direkt figyeltem, hogy ez kihat-e menetközben is a lámpákra. Délelőtt az előttem lévő autókon figyeltem meg, hogy amint a fékre léptem az első helyzetjelző is kigyulladt. Este hazajövet már világítást felkapcsolva jöttem, és amint hazaértem kíváncsiságból megnéztem leálláskor, és végig égett a féklámpám amikor a világítás fel volt kapcsolva, a fékre lépve kicsit erősebben, de egyébként folyamatosan. Mi lehet a probléma? Nemrég volt a jobb hátsó féklámpa cserélve, esetleg nem jó égő került bele? Nektek volt már ilyen problémátok?

Krisz

beraktatok egy 1polusú égőt a 2 polusú helyett
Naplózva

70/4334431
gkrisz78
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 42

1.6 SW


« Hozzászólás #1542 Dátum: 2011. December 17. - 22:16:46 »

Sziasztok!

Nemrég érdekes jelenségre lettem figyelmes a féklámpával kapcsolatban. Ahogy leállítottam a kocsit még égett a műszerfal világítás amíg a fékről le nem vettem a lábam. Ez gyanús volt, és ma direkt figyeltem, hogy ez kihat-e menetközben is a lámpákra. Délelőtt az előttem lévő autókon figyeltem meg, hogy amint a fékre léptem az első helyzetjelző is kigyulladt. Este hazajövet már világítást felkapcsolva jöttem, és amint hazaértem kíváncsiságból megnéztem leálláskor, és végig égett a féklámpám amikor a világítás fel volt kapcsolva, a fékre lépve kicsit erősebben, de egyébként folyamatosan. Mi lehet a probléma? Nemrég volt a jobb hátsó féklámpa cserélve, esetleg nem jó égő került bele? Nektek volt már ilyen problémátok?

Krisz

beraktatok egy 1polusú égőt a 2 polusú helyett

Akkor azt holnap megoldom. Köszönöm a gyors választ!
Naplózva
kripic
Kábelbarát
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1034


Lacetti 1.6 SW Elite (Powered by sütiszörny...)


« Hozzászólás #1543 Dátum: 2011. December 21. - 08:57:43 »

Sziasztok, egy kis segítség kellene...:
Történt ugyanis, hogy 3 napon belül 3 alkalommal kellett cserélnem a tompított fényszóróizzót. (Csak a kocsi ifjúkorában bírták a pilácsok hosszú ideig, mostanság már 12-14 havonta esedékes volt hol az egyik, hol a másik, de ezekben most néhány hónap volt csak...).
Előbb a baloldalit, majd a jobbost, tegnap késő délután meg újra kiment a jobb, majd  10 perc (!) múlva - egy rövid leállás/újraindulás során - a bal is.
Ennek már fele sem tréfa  . Miután helyzetjelzővel meg ködlámpával hazaértem és megtörtént az izzócsere, egy kicsit füleltem, hogy mi is történik a fényszóró felkapcsolásakor: mintha "prell"-ezne a relé: Ugyan nem minden bekapcsolásnál, de jónéhányszor "pergő" hang a kocsi eléjénél.
A kérdéseim: HOL a relé? - esetleg a lámpatesteken az a szögletes dobozszerűség?; Hozzáférhető-e a bele egy kis pucoválás erejéig, vagy csere? Ha csere, akkor mire (gyárira, vagy esetleg beapplikálható szilárdtest-relé helyette)?

Előre is kösz: kripc
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1544 Dátum: 2011. December 21. - 10:42:47 »

Sziasztok, egy kis segítség kellene...:
Történt ugyanis, hogy 3 napon belül 3 alkalommal kellett cserélnem a tompított fényszóróizzót. (Csak a kocsi ifjúkorában bírták a pilácsok hosszú ideig, mostanság már 12-14 havonta esedékes volt hol az egyik, hol a másik, de ezekben most néhány hónap volt csak...).
Előbb a baloldalit, majd a jobbost, tegnap késő délután meg újra kiment a jobb, majd  10 perc (!) múlva - egy rövid leállás/újraindulás során - a bal is.
Ennek már fele sem tréfa  . Miután helyzetjelzővel meg ködlámpával hazaértem és megtörtént az izzócsere, egy kicsit füleltem, hogy mi is történik a fényszóró felkapcsolásakor: mintha "prell"-ezne a relé: Ugyan nem minden bekapcsolásnál, de jónéhányszor "pergő" hang a kocsi eléjénél.
A kérdéseim: HOL a relé? - esetleg a lámpatesteken az a szögletes dobozszerűség?; Hozzáférhető-e a bele egy kis pucoválás erejéig, vagy csere? Ha csere, akkor mire (gyárira, vagy esetleg beapplikálható szilárdtest-relé helyette)?

Előre is kösz: kripc
Kripic! Ez olyan hiba, hogy jogos a kiégés, mert a relé ki- bekapcsol, ez nagyon igénybe veszi az izzószálat- kiég. A relé meg a biztiknél van, nézd meg a kezelési könyvben, hogy melyik a tompítotté, és, ha tudod pucold meg, ha nem cseréld ki. Ha szétszedhető esetleg, akkor egy olyan ügyes villamosmérnök, mint Te vagy, meg tudja bűvölni, de cserélni biztosan. Bízom Benned! Én ugyan csak elektrótechnikus vagyok, de már csináltam  relét- sikerrel- igaz nem Lacettinél. Akkor hajrá! Ja, és próbának cserélheted egymás közt a reléket, de akkor másnál lesz a "prellezés". Nálam mindig van tartalék relé, hogy ne kelljen soha. Ez jó módszer volt eddig...
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Oldalak: 1 ... 101 102 [103] 104 105 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!