Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 20:29:06 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396806 alkalommal)
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1500 Dátum: 2011. Október 08. - 17:45:47 »

Helló!

Az 5 ajtósból, hogyan lehet kiszedni a hátsó lámpatesteket??? Szétment a féklámpa szál az egyikben és ki akarom cserélni, de hiába csavaroztam ki a lámpatest tartófülének csavarjait, a búra csak lötyög de kifelé az istenért nem akar jönni... CSomagtér kárpitot is lekaptam, de hátulról nem lehet hozzáférni a búrához... Mi a megoldás?He

hátrafelé kihúz esetleg befeszítesz a sárvédő és a lámpa közé

meg se moccan hátrafelé, olyan mintha a helyzetjelző/féklámpa oldalán valami fogná, csak oldalra engedi magát kifordítani, amíg a tartófül el nem akad - egyébként elkezdett repedni a tartófül a feszegetéstől... és még az eső is elkapott
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1501 Dátum: 2011. Október 08. - 20:15:27 »

Megpróbáltam a jobb oldalit is kiszedni, de meg se moccan hátrafelé... még annyira se tudom hátrahúzni, hogy a lemez és a műanyag búra pereme közé férjen valami feszítő apparátus... Hogy fogom így kicserélni az izzót?!...
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1502 Dátum: 2011. Október 08. - 20:40:16 »

Megpróbáltam a jobb oldalit is kiszedni, de meg se moccan hátrafelé... még annyira se tudom hátrahúzni, hogy a lemez és a műanyag búra pereme közé férjen valami feszítő apparátus... Hogy fogom így kicserélni az izzót?!...
Sajnos másképp nem megy, csak ha hátrafelé húzod. Ha tudnál mögé illeszteni valami lemezt, vagy kampószerű izét, azzal kellene hirtelen hátrafelé húzni. Nekem ez az egyik furcsán túlbiztosított rögzítés, a másik pedig a pollenszűrő alján lévő négy csavar.
Naplózva
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1503 Dátum: 2011. Október 09. - 08:49:57 »

eléggé idegesítő dolog, tekintve, hogy a szélvédő jobb szélén végigfutó tömítő műanyag/gumi csík mára  szélvédő felső preméig kijön a menetszéltől...
Naplózva
WERES
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3437


R+


« Hozzászólás #1504 Dátum: 2011. Október 09. - 10:05:50 »

az izzot lehet cserélni lámpakiszedés nélkül, legalábbis nekem a 'szervizben' úgy cserélték. ha nem erre gondolsz, akkor bocsi 
Naplózva

Mikor találkozhatok már egy Lacetti R+-szal?
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1505 Dátum: 2011. Október 09. - 17:04:15 »

Az 5 ajtós lacetti bal hátsó lámpája. A két fém tüskét ésszerű megköszörülni, ha egyszer sikerül kivenni a lámpát A kasztnin lévő két műanyag perselybe mennek bele és így is tökéletesen tartanak. Most másfél év után egyszerűen kijött a lámpa a két csavar kivétele után.
Naplózva
joshka123
Kábelbarát
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 75



« Hozzászólás #1506 Dátum: 2011. Október 09. - 17:11:20 »

Azt elfelejtettem, hogy a tüskéket a lámpatestből ki lehet csavarni, de gondolom azt észre veszitek, ha már sikerült eljutni addig. Mi nagyon sokat szenvedtünk vele, mert nem akartuk eltörni a lámpát. "Geduld bringt Rosen" monja a koreai, aki jól beszél németül.
Naplózva
similebeny
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 2


« Hozzászólás #1507 Dátum: 2011. Október 10. - 20:07:11 »

Sziasztok!Légyszíves segítsetek!Elment a Lacettin a müszerfalvilágítás és a helyzetjelzők is.Biztosítékokat megnéztük.
Naplózva
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1508 Dátum: 2011. Október 10. - 20:19:39 »

Sziasztok!Légyszíves segítsetek!Elment a Lacettin a müszerfalvilágítás és a helyzetjelzők is.Biztosítékokat megnéztük.
Valszeg a műszerfal mögötti kábelcsatlakozó égett össze. Típushiba sajnos
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1509 Dátum: 2011. Október 10. - 20:36:25 »

Sziasztok!Légyszíves segítsetek!Elment a Lacettin a müszerfalvilágítás és a helyzetjelzők is.Biztosítékokat megnéztük.
Valszeg a műszerfal mögötti kábelcsatlakozó égett össze. Típushiba sajnos
Similebeny! Elég egy helyre írnod, akkor is kapsz válasz elég hamar. De azért pár percet nyugodtan várhatsz, nem kell több helyen próbálkoznod. Ez itt így szokás.
Amúgy meg üdv itt a fedélzeten! Gio válasza akkor jó, ha Neked is HB-d van, mert ott valóban tipus hiba, ő már csak tudja. De azért a biztiket is úgy kell ellenőrizni, hogy mi nem működik még, mert egy-egy bizti több dolgot is védhet. A könyvben ott a táblázat, hogy melyik, mit véd, és persze két helyen vannak a biztik, a kormány alatt, és a motortérben is. Sok sikert a javításhoz! A műszerfal világításnál még azt is ellenőrizd, hogy nincs a poti lecsavarva, mert akkor sem világít, és lehet, hogy két különböző a hibajelenség.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Giovanni
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3219


Kékvillám :)


« Hozzászólás #1510 Dátum: 2011. Október 10. - 20:48:45 »

Sziasztok!Légyszíves segítsetek!Elment a Lacettin a müszerfalvilágítás és a helyzetjelzők is.Biztosítékokat megnéztük.
Valszeg a műszerfal mögötti kábelcsatlakozó égett össze. Típushiba sajnos
Similebeny! Elég egy helyre írnod, akkor is kapsz válasz elég hamar. De azért pár percet nyugodtan várhatsz, nem kell több helyen próbálkoznod. Ez itt így szokás.
Amúgy meg üdv itt a fedélzeten! Gio válasza akkor jó, ha Neked is HB-d van, mert ott valóban tipus hiba, ő már csak tudja. De azért a biztiket is úgy kell ellenőrizni, hogy mi nem működik még, mert egy-egy bizti több dolgot is védhet. A könyvben ott a táblázat, hogy melyik, mit véd, és persze két helyen vannak a biztik, a kormány alatt, és a motortérben is. Sok sikert a javításhoz! A műszerfal világításnál még azt is ellenőrizd, hogy nincs a poti lecsavarva, mert akkor sem világít, és lehet, hogy két különböző a hibajelenség.
Bocs, de én is csak itt olvastam, ilyen hibám még nem volt és ne is legyen
Naplózva

Nem mindegy hogy General Motors, vagy motor generál Mosolyog
Lacetti:
Toyota:
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1511 Dátum: 2011. November 04. - 11:38:11 »

Az olcsó, annó 700 forintért vett, Elta izzók több, mint egy évig bírták. Szép fehér fényük volt. A helyére került Tungsram Hamburgig bírta, egy nap difivel égtek ki. Most Osram van bent, normál, amit 11,90€ / darab vettem, Németországban! 

Hát, az Eltáknak szebb fényük volt.
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
kubu87
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 411



« Hozzászólás #1512 Dátum: 2011. November 11. - 09:31:03 »

Az olcsó, annó 700 forintért vett, Elta izzók több, mint egy évig bírták. Szép fehér fényük volt. A helyére került Tungsram Hamburgig bírta, egy nap difivel égtek ki. Most Osram van bent, normál, amit 11,90€ / darab vettem, Németországban! 

Hát, az Eltáknak szebb fényük volt.

Nekem az Osram izzók fél év alatt kiégtek. Valami kínai "no name" h4-est vettem egy benzinkúton, azóta is világítanak és látni is velük! Mosolyog Hiába, amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány! Vigyorog
Naplózva
captainb
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 6339


1.6 SW Elite - radarral!


WWW
« Hozzászólás #1513 Dátum: 2011. November 11. - 10:03:45 »

Az olcsó, annó 700 forintért vett, Elta izzók több, mint egy évig bírták. Szép fehér fényük volt. A helyére került Tungsram Hamburgig bírta, egy nap difivel égtek ki. Most Osram van bent, normál, amit 11,90€ / darab vettem, Németországban! 

Hát, az Eltáknak szebb fényük volt.

Nekem az Osram izzók fél év alatt kiégtek. Valami kínai "no name" h4-est vettem egy benzinkúton, azóta is világítanak és látni is velük! Mosolyog Hiába, amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány! Vigyorog
Engem az ára ütött szíven, itthon a Tungi is "csak" 1900 HUF a kúton.
Ha majd megint tudok járni / vezetni, benézek a Homashitába, hátha van Elta gyártmányú izzójuk, ugyanis ott vettem.  Kacsint
Naplózva

Nagy a kozmosz állatkertje... A kerítés meg alacsony.
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1514 Dátum: 2011. November 11. - 10:16:19 »

Az olcsó, annó 700 forintért vett, Elta izzók több, mint egy évig bírták. Szép fehér fényük volt. A helyére került Tungsram Hamburgig bírta, egy nap difivel égtek ki. Most Osram van bent, normál, amit 11,90€ / darab vettem, Németországban! 

Hát, az Eltáknak szebb fényük volt.

Nekem az Osram izzók fél év alatt kiégtek. Valami kínai "no name" h4-est vettem egy benzinkúton, azóta is világítanak és látni is velük! Mosolyog Hiába, amit nem Kínában gyártanak az hamisítvány! Vigyorog
Engem az ára ütött szíven, itthon a Tungi is "csak" 1900 HUF a kúton.
Ha majd megint tudok járni / vezetni, benézek a Homashitába, hátha van Elta gyártmányú izzójuk, ugyanis ott vettem.  Kacsint
Én ilyet vettem teszkóban akciósan:
http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=448040&PHPSESSID=bd0689497c3fa61150fb38b42e7e7c55
Két hónapja van bennt. F@sz@! Vigyorog
Naplózva
Oldalak: 1 ... 99 100 [101] 102 103 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!