Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 16:36:58 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396746 alkalommal)
Dzsoti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #1470 Dátum: 2011. Augusztus 12. - 07:47:57 »

Üdv! Tegnap óta nincs műszerfal világítás a gépben. Mi lehet a probléma? Van ennek külön biztosítéka vagy az a bizonyos csatlakozó adta fel a harcot?
HB-d van vagy SW-d?
HB 1,6 Elite

műszerfali fényerőállítót nézted?
A lámpát- tompítottat bekapcsoltad? Kacsint Nekem az szokott segíteni Mosolyog


Azta mekkora ötletek. Kacsint Az is lehet, hogy csak nappal nem működik???  Vigyorog Kipróbálom sötétben is, hátha...
Naplózva
Dzsoti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #1471 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 14:35:23 »

Újabb fejlemény van műszerfal világítás ügyben, észrevettem, hogy nem világít az első és hátsó helyzetjelző valamint a rendszámtábla világítás sem. Biztosítékokat, reléket néztem, nem találtam hibát. Valami használható ötlet esetleg? Még mielőtt valaki megszólna, a világítás fel volt kapcsolva, amikor néztem.  Kacsint
Naplózva
Jani
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5352


2005 SW Elite+ 1.6 LPG


WWW
« Hozzászólás #1472 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 19:15:42 »

Újabb fejlemény van műszerfal világítás ügyben, észrevettem, hogy nem világít az első és hátsó helyzetjelző valamint a rendszámtábla világítás sem. Biztosítékokat, reléket néztem, nem találtam hibát. Valami használható ötlet esetleg? Még mielőtt valaki megszólna, a világítás fel volt kapcsolva, amikor néztem.  Kacsint
Lehet téged is utolért a HB-k típushibája He

HB kivitelnél egyszer csak "megszűnik" az első világítás. Ok: szétég a műszerfal mögötti csatlakozó.
Megoldás: csatlakozó csere.

Képek: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=322
Fórum: http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=207.msg38024;topicseen#msg38024
Naplózva


LPG
cupika
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 203


2.0 D Elite


« Hozzászólás #1473 Dátum: 2011. Augusztus 21. - 23:05:49 »

Újabb fejlemény van műszerfal világítás ügyben, észrevettem, hogy nem világít az első és hátsó helyzetjelző valamint a rendszámtábla világítás sem. Biztosítékokat, reléket néztem, nem találtam hibát. Valami használható ötlet esetleg? Még mielőtt valaki megszólna, a világítás fel volt kapcsolva, amikor néztem.  Kacsint
Szakszervízbe ne vidd, bizti táblát cseréltetnének kb 90ezerért. Villamosságis szaki tuti megoldás. Műszerfal mögötti csati javítás, pluszz bajuszkapcsoló csere vagy legalábbis érdemes megnézetni, ajánlom még tegyetek be a bajuszkapcsoló mögé, a világítás kapcsoló csatira közvetlenül rákötve egy vagy két plussz relét. Tehermentesíti az alulméretezett bajuszkapcsolót. Abban egy réz szál égett szét nekem, kétszer is, nálam így orvosoltuk a problémát.
« Utoljára szerkesztve: 2011. Augusztus 24. - 21:18:15 írta cupika » Naplózva
Dzsoti
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 14


« Hozzászólás #1474 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 07:15:30 »

Újabb fejlemény van műszerfal világítás ügyben, észrevettem, hogy nem világít az első és hátsó helyzetjelző valamint a rendszámtábla világítás sem. Biztosítékokat, reléket néztem, nem találtam hibát. Valami használható ötlet esetleg? Még mielőtt valaki megszólna, a világítás fel volt kapcsolva, amikor néztem.  Kacsint
Szakszervízbe ne vidd, bizti táblát cseréltetnének kb 90ezerért. Villamosságis szaki tuti megoldás. Műszerfal mögötti csati javítás, pluszz najuszkapcsoló csere vagy legalábbis érdemes megnézetni, ajánlom még tegyetek be a bajuszkapcsoló mögé, a világítás kapcsoló csatira közvetlenül rákötve egy vagy két plussz relét. Tehermentesíti az alulméretezett bajuszkapcsolót. Abban agy réz szál égett szét nekem, kétszer is, nálam így orvosoltuk a problémát.
Köszi! Elviszem egy szakihoz aztán majd meglátjuk. Egyébként hihetetlen ez a kocsi, három hónapja van meg, de azóta folyamatosan jönnek elő a bajai, már az összes típushiba megvan, ami ezeknél előfordulhat. Vásárlásnál természetesen semmi gond nem volt vele. Ilyen problémás autóm még nem volt, pedig ez már a sokadik.  Zavart
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1475 Dátum: 2011. Augusztus 22. - 09:58:07 »

Újabb fejlemény van műszerfal világítás ügyben, észrevettem, hogy nem világít az első és hátsó helyzetjelző valamint a rendszámtábla világítás sem. Biztosítékokat, reléket néztem, nem találtam hibát. Valami használható ötlet esetleg? Még mielőtt valaki megszólna, a világítás fel volt kapcsolva, amikor néztem.  Kacsint
Szakszervízbe ne vidd, bizti táblát cseréltetnének kb 90ezerért. Villamosságis szaki tuti megoldás. Műszerfal mögötti csati javítás, pluszz najuszkapcsoló csere vagy legalábbis érdemes megnézetni, ajánlom még tegyetek be a bajuszkapcsoló mögé, a világítás kapcsoló csatira közvetlenül rákötve egy vagy két plussz relét. Tehermentesíti az alulméretezett bajuszkapcsolót. Abban agy réz szál égett szét nekem, kétszer is, nálam így orvosoltuk a problémát.
Köszi! Elviszem egy szakihoz aztán majd meglátjuk. Egyébként hihetetlen ez a kocsi, három hónapja van meg, de azóta folyamatosan jönnek elő a bajai, már az összes típushiba megvan, ami ezeknél előfordulhat. Vásárlásnál természetesen semmi gond nem volt vele. Ilyen problémás autóm még nem volt, pedig ez már a sokadik.  Zavart
Szegény Dzsoti! De hamarosan mindent kijavítasz, és utána Te is meg fogod szeretni ezt az autót, úgy, mint mi. Amúgy meg a más autókkal is van baj, sokszor a jóval drágábbakkal is, ezt ne feledd! Ár/értékben még mindig nyerő autó a mienk.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1476 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 13:06:35 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.
Naplózva
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1477 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 15:02:22 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.

A kerék felől a műanyag dobbetétet meg kell bontani hozzá.
Naplózva

guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1478 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 17:08:28 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.

A kerék felől a műanyag dobbetétet meg kell bontani hozzá.
Én már szettem ki de nem bontottam meg semmit. Meg kell tolni előre vagy hátra (sajnos pontosan már nem emlékszem) és közben kifelé kell húzni. Kicsit erőltetve de kijön. Kacsint
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1479 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 17:18:25 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.

A kerék felől a műanyag dobbetétet meg kell bontani hozzá.
Én már szettem ki de nem bontottam meg semmit. Meg kell tolni előre vagy hátra (sajnos pontosan már nem emlékszem) és közben kifelé kell húzni. Kicsit erőltetve de kijön. Kacsint
Közben megnéztem a kézikönyvet és hátrafelé kell húzni!
Naplózva
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1480 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 19:14:26 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.

A kerék felől a műanyag dobbetétet meg kell bontani hozzá.
Köszönöm
Naplózva
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1481 Dátum: 2011. Augusztus 31. - 19:15:33 »

Üdvözlet az uraknak, tanácsot kérek hogy az oldalsó kis indexhez honnan lehet eljutni égőcsere céljából?
Motortér, kerék, vagy utastér felől?
Választ előre is köszönöm,  Z.

A kerék felől a műanyag dobbetétet meg kell bontani hozzá.
Én már szettem ki de nem bontottam meg semmit. Meg kell tolni előre vagy hátra (sajnos pontosan már nem emlékszem) és közben kifelé kell húzni. Kicsit erőltetve de kijön. Kacsint
Közben megnéztem a kézikönyvet és hátrafelé kell húzni!
köszönöm
Naplózva
Zoltán
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 334



« Hozzászólás #1482 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 19:11:36 »

 ???fogalmam sincs milyért nem jutott eszembe a kézikönyv?
Beletelt vagy fél percbe ez a bonyolult égőcsere Vigyorog
Az ember néha a legegyszerűbb dologra nem gondol
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1483 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 19:32:30 »

???fogalmam sincs milyért nem jutott eszembe a kézikönyv?
Beletelt vagy fél percbe ez a bonyolult égőcsere Vigyorog
Az ember néha a legegyszerűbb dologra nem gondol
Sebaj legközelebb ez már rutinból fog menni!  Mosolyog
Naplózva
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1484 Dátum: 2011. Szeptember 01. - 20:05:11 »

Nem világított a bal első tompítottam, mikor most este álltam be a garázsba. "Uccu neki, cseréljük ki!" felkiáltással neki is estem a lámpának. A lendületem egészen addig tartott, amíg szétszedtem a lámpát és megláttam: az égőszál nincs elszakadva! Gyors próba aksiról, eredmény: működik!   Zavart
A lámpatestet jobban megnézegetve egyértelműen látszik, hogy az izzó foglalata szét van olvadva...    He Nem is értem hogy-hogy nem vettem észre, amikor kihúztam belőle... 
Ez nem HB és nem a műszerfali csati...
Látott már ilyet valaki?
Foglalatot a H7-hez tudok venni mezei autósboltban, vagy csak valami spéci helyről lehet szerezni?


 
Naplózva
Oldalak: 1 ... 97 98 [99] 100 101 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!