Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 14:27:30 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396695 alkalommal)
CABkero
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 17


« Hozzászólás #1410 Dátum: 2011. Május 16. - 16:57:09 »

A vásárolt autóban nem volt lámpakészlet. Kell az még egyáltalán ha megállítanak a rendőrök? Kicserélni az út szélén úgysem lehet.
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1411 Dátum: 2011. Május 16. - 17:07:18 »

A vásárolt autóban nem volt lámpakészlet. Kell az még egyáltalán ha megállítanak a rendőrök? Kicserélni az út szélén úgysem lehet.
Elvileg nem kell tartani tartalékot, de nem árt, ha van. Ha ügyes vagy, mindegyik izzót ki tudod cserélni az út szélén is, nem ördöngösség, ez Lacetti.
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1412 Dátum: 2011. Május 16. - 22:59:38 »

Tegnap vettem észre,hogy a jobb oldali lámpám belülről párás lett.Elég komoly esőzés volt a napokban(a falucskát átszelő folyó vízszintje 120 centit emelkedett)Ma kivettem,kiszárítottam.A tompított xenon,ezért a kupakján jön-megy a vezeték egy gumin keresztűl.Viszont a másik oldal is így van megoldva,ezért nem gondolom ,hogy itt a hiba.
Most száradás után meg víz foltos lett belül.
Járt már így valaki?
Naplózva
guszesz
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 473



« Hozzászólás #1413 Dátum: 2011. Május 17. - 08:14:14 »

Tegnap vettem észre,hogy a jobb oldali lámpám belülről párás lett.Elég komoly esőzés volt a napokban(a falucskát átszelő folyó vízszintje 120 centit emelkedett)Ma kivettem,kiszárítottam.A tompított xenon,ezért a kupakján jön-megy a vezeték egy gumin keresztűl.Viszont a másik oldal is így van megoldva,ezért nem gondolom ,hogy itt a hiba.
Most száradás után meg víz foltos lett belül.
Járt már így valaki?
Nekem még anno a Lanosnál volt ilyen. Van a lámpa hátoldalán azt hiszem 2 db kis gumipipa ,a belsejében van egy kis szivacsdarab azokat próbáld meg kiszedni.Ezáltal jobban fog szellőzni a lámpa belseje hátha ez megoldja a problémát. Kacsint
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1414 Dátum: 2011. Május 17. - 09:39:22 »

Tegnap vettem észre,hogy a jobb oldali lámpám belülről párás lett.Elég komoly esőzés volt a napokban(a falucskát átszelő folyó vízszintje 120 centit emelkedett)Ma kivettem,kiszárítottam.A tompított xenon,ezért a kupakján jön-megy a vezeték egy gumin keresztűl.Viszont a másik oldal is így van megoldva,ezért nem gondolom ,hogy itt a hiba.
Most száradás után meg víz foltos lett belül.
Járt már így valaki?
Nekem még anno a Lanosnál volt ilyen. Van a lámpa hátoldalán azt hiszem 2 db kis gumipipa ,a belsejében van egy kis szivacsdarab azokat próbáld meg kiszedni.Ezáltal jobban fog szellőzni a lámpa belseje hátha ez megoldja a problémát. Kacsint
Így igaz, és, ha felfelé állna fordítsd oldalt lefelé, mert, ha mosod a motort (?), ne csepegjen bele a víz. Nekem is bejött ez a módszer. (fekete műanyag csövecske)
Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1415 Dátum: 2011. Május 17. - 16:32:15 »

Tegnap vettem észre,hogy a jobb oldali lámpám belülről párás lett.Elég komoly esőzés volt a napokban(a falucskát átszelő folyó vízszintje 120 centit emelkedett)Ma kivettem,kiszárítottam.A tompított xenon,ezért a kupakján jön-megy a vezeték egy gumin keresztűl.Viszont a másik oldal is így van megoldva,ezért nem gondolom ,hogy itt a hiba.
Most száradás után meg víz foltos lett belül.
Járt már így valaki?
Nekem még anno a Lanosnál volt ilyen. Van a lámpa hátoldalán azt hiszem 2 db kis gumipipa ,a belsejében van egy kis szivacsdarab azokat próbáld meg kiszedni.Ezáltal jobban fog szellőzni a lámpa belseje hátha ez megoldja a problémát. Kacsint
Így igaz, és, ha felfelé állna fordítsd oldalt lefelé, mert, ha mosod a motort (?), ne csepegjen bele a víz. Nekem is bejött ez a módszer. (fekete műanyag csövecske)
A fekete gumi csőből 3 is van és mind lefelé kanyarodik.Már kiszáradt,vissza raktam,várom az újabb esőt...
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1416 Dátum: 2011. Május 17. - 16:56:32 »

Kilenc drót van a csatiban.Véleményem szerint, csak a világítás felkapcsolása után folyik rajta feszültség-ill.áram.Nem hiszem,hogy fel tudná melegíteni a műszerfalat,mert távolabb van tőle,akkor inkább a vastag kábelköteg égne tőle.Le van rögzítve egy műa. rögzítő bolhával a fém vázhoz.Inkább égett amper szagot kell,hogy érezz,világítás közben.Ez jelzi,hogy baj van,na meg persze nincs világítás.
Köszi! Égett szag nem volt...bocs....pontosítok. Mivel régebb óta tudok erről a problémáról, ezért egyből a műszerfal tetejéhez nyúltam, mert égett szagot éreztem. Szerencsére arrafelé égettek valami műanyagot és az jött be az utastérbe..:-)) (Mielőtt még Gidy megszólna hypohonderségért, közlöm asszony érezte először, még ő mondta amikor kiszállt, hogy nézzünk bele a motortérbe, mert mintha onnan jönne!) Tehát volt égett szag, de nem a műszerfalból..:-))) Ezért kérdeztem, mert nem volt világítás kapcsolva.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
diablo77
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3887


Malibu (Lacetti sedan 1.6 16V Platinum+Radar+LPG)


WWW
« Hozzászólás #1417 Dátum: 2011. Május 17. - 19:06:37 »

Kilenc drót van a csatiban.Véleményem szerint, csak a világítás felkapcsolása után folyik rajta feszültség-ill.áram.Nem hiszem,hogy fel tudná melegíteni a műszerfalat,mert távolabb van tőle,akkor inkább a vastag kábelköteg égne tőle.Le van rögzítve egy műa. rögzítő bolhával a fém vázhoz.Inkább égett amper szagot kell,hogy érezz,világítás közben.Ez jelzi,hogy baj van,na meg persze nincs világítás.
Köszi! Égett szag nem volt...bocs....pontosítok. Mivel régebb óta tudok erről a problémáról, ezért egyből a műszerfal tetejéhez nyúltam, mert égett szagot éreztem. Szerencsére arrafelé égettek valami műanyagot és az jött be az utastérbe..:-)) (Mielőtt még Gidy megszólna hypohonderségért, közlöm asszony érezte először, még ő mondta amikor kiszállt, hogy nézzünk bele a motortérbe, mert mintha onnan jönne!) Tehát volt égett szag, de nem a műszerfalból..:-))) Ezért kérdeztem, mert nem volt világítás kapcsolva.
Egyszer nekem is volt ilyen égett szag, pedig sedan esetén ugye nincs csatlakozó probléma (szebb a műszerfal Vigyorog vagy jobb, mindegy Vigyorog)
Naplózva
ladlac
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3425


SW RedRock Radarral


WWW
« Hozzászólás #1418 Dátum: 2011. Június 18. - 13:22:17 »

Kiégett az "eredeti" jobb első izzóm!   
Ez biza a gyári volt,  csak már többször lett kivéve emelt fényerejűre cserélés miatt.  Kacsint
Volt benne szuper-fehér, egyéb társai, de mindig a gyári került vissza. 
S, most  bevégeztetett neki is. 
Betettem egy tartalékot, az sem égett...   
Kezdem idegeskedni egyéb problémák miatt, de a második csere már sikeres volt!
Naplózva

Ne száguldj   gyorsabban, mint ahogy az őrangyalod repülni tud!
Mosquetoo
Bejáratós
**
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 70

b2


« Hozzászólás #1419 Dátum: 2011. Június 29. - 18:17:49 »

Valakinek HB-ba van beépítve xenon szett ?
Érdemes e beszerelni xenon szettet ?
Mer van egy H4 6000K -s szettem és csak itthon van 1 ideje edig nem mertem berakni , de egyrejobban hajlok rá hogy márpedig bekéne . He
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1420 Dátum: 2011. Június 29. - 18:20:24 »

Valakinek HB-ba van beépítve xenon szett ?
Érdemes e beszerelni xenon szettet ?
Mer van egy H4 6000K -s szettem és csak itthon van 1 ideje edig nem mertem berakni , de egyrejobban hajlok rá hogy márpedig bekéne . He
Ha szerelsz bele egy fényszorómosót és egy automata magasság állítót is akkor igen, máskülönben a rendőrök nagyon harapnak érte meg a vizsgán is bukta.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
sebijoe
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1118



WWW
« Hozzászólás #1421 Dátum: 2011. Június 30. - 02:48:42 »

Valakinek HB-ba van beépítve xenon szett ?
Érdemes e beszerelni xenon szettet ?
Mer van egy H4 6000K -s szettem és csak itthon van 1 ideje edig nem mertem berakni , de egyrejobban hajlok rá hogy márpedig bekéne . He
Ha szerelsz bele egy fényszorómosót és egy automata magasság állítót is akkor igen, máskülönben a rendőrök nagyon harapnak érte meg a vizsgán is bukta.

Nem engedélyezhető utólagos átalakítás, most már a rend éber őrei is tudják melyik kocsiban volt-van gyári xenon, nem elég belerakni a magasság állítót meg a fényszóró mosót, a lámpában is benne van a xenonra utaló jelölés. Ha jobban akarsz látni tegyél bele növelt fényerejű izzót pl  Osram Night Briker+ 90% fényerővel növelt izzó, nem xenon, de nem büntetnek érte.
Naplózva

sanzik
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 15


« Hozzászólás #1422 Dátum: 2011. Július 17. - 05:20:55 »

sziasztok!
1 napja vagyok lacetti tulaj 2005-ös 1.8 SW.
Ha lesz időm átolvasgatom a fórumot infókért,de lenne egy gyors kérdésem...
Műszerfal világítás ránézésre rendben van,kivéve a kilométer számláló burkolózik gyanúsan sötétbe.
Annak külön izzója van esetleg és kiégett vagy mi lehet a gond,illetve házilag orvosolható-e?
Naplózva
gabka
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 290


2.0TCDI SW


« Hozzászólás #1423 Dátum: 2011. Július 17. - 22:27:02 »

Folytatom.Szóval ha valakinek van valamilyen okossága projektoros lámpára,szívesen meghallgatom.
A másik dolog meg a ködlámpába a xenon,van még egy H7-es szettem valahogy bele kellene ekecselni a H27-es helyére.Vagy talán egy ilyet bele tenni,hátha jó,de ez nem xenon:
www.autolampafutar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=412&Itemid=1
Ötlet valakitől?
Naplózva
Krisz
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1673


1.4 16v STAR AC HB


« Hozzászólás #1424 Dátum: 2011. Július 18. - 05:02:05 »

Folytatom.Szóval ha valakinek van valamilyen okossága projektoros lámpára,szívesen meghallgatom.
A másik dolog meg a ködlámpába a xenon,van még egy H7-es szettem valahogy bele kellene ekecselni a H27-es helyére.Vagy talán egy ilyet bele tenni,hátha jó,de ez nem xenon:
www.autolampafutar.com/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=412&Itemid=1
Ötlet valakitől?
Itt megcsinálják projektorosra a lámpádat. http://www.fulltuning.hu/index.php?action=hir&id=821
Naplózva

06 70/22 11 222
Oldalak: 1 ... 93 94 [95] 96 97 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!