Lacetti klub fórum
2024. Szeptember 29. - 12:18:47 *
Üdvözlünk, Vendég. Kérlek jelentkezz be vagy regisztrálj.

Jelentkezz be a felhasználóneveddel, jelszavaddal és add meg a munkamenet hosszát
Hírek:
 
   Fórum Főoldal   Weblap Főoldal Súgó Keresés Bejelentkezés Regisztráció  
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 147   Le
 
Szerző Téma: Lámpák, izzók  (Megtekintve 396659 alkalommal)
Yanee
Teljes tag
***
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 451


SW 1,6 Elite


« Hozzászólás #1395 Dátum: 2011. április 26. - 21:19:30 »

Csak úgy az érdekesség kedvéért egy kép.

Másfél havi használat után - sacc 3500 km - világított ugyan, de egyre halványabban... A következő is ennyit bírt... De legalább olcsó volt.  Mosolyog
Addig olcsó, míg nem kell komplett lámpát cserélned. Gyári új 60eFt.
Inkább 800ft-os sima Tungsramot vegyél, az sem drága és nálam 1.5 évet bírt.
Kifogtam valami pocsék szériát a 400 Ft-os izzókészletből. Előtte is ilyeneket raktam bele, és ami most bele került az is ilyen olcsó készletes. Viszont most első ránézésre látszik, hogy másféle a h7 benne.
Nekem 5-6 hónapot bírnak havi sacc 2000 km futás mellett szinte mindig használva a lámpát. Még az elején kapott Tungsramot is. Nálam az sem bírt többet...
Naplózva
Döme
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1462


Daewoo Nubira 1.6 SX Sedan designed by pininfarina


« Hozzászólás #1396 Dátum: 2011. április 27. - 10:38:37 »

Csak úgy az érdekesség kedvéért egy kép.

Másfél havi használat után - sacc 3500 km - világított ugyan, de egyre halványabban... A következő is ennyit bírt... De legalább olcsó volt.  Mosolyog
Addig olcsó, míg nem kell komplett lámpát cserélned. Gyári új 60eFt.
Inkább 800ft-os sima Tungsramot vegyél, az sem drága és nálam 1.5 évet bírt.
Kifogtam valami pocsék szériát a 400 Ft-os izzókészletből. Előtte is ilyeneket raktam bele, és ami most bele került az is ilyen olcsó készletes. Viszont most első ránézésre látszik, hogy másféle a h7 benne.
Nekem 5-6 hónapot bírnak havi sacc 2000 km futás mellett szinte mindig használva a lámpát. Még az elején kapott Tungsramot is. Nálam az sem bírt többet...

Nekem a Hella és a Tungsram is bevált: mióta nálam van az autó (~ 60 000 km alatt) négyszer kellett cserélni. Két bal, Két jobb. Mindkettő a 7-800 Ft-os árkategóriából.
Naplózva
stayk
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #1397 Dátum: 2011. Május 01. - 18:48:49 »

Sziasztok!

Tegnap lettem Lacetti tulaj. 2005ös 1.6. Olvastam már a műszerfal mögötti csati típushibáról valamint az eladó is mondta, hogy ez a baja. Az lenne a tisztelet teljes kérdésem, hogy valaki tud-e nekem abban segíteni, hogy milyen árba lehet ezt kicseréltetni, hova vigyem a verdát? Én nagyon béna vagyok ilyen ügyben segítsetek előre is köszönöm!!!
Naplózva
ladigidy
Kábelbarát
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 7266


LadiGidy(SW1,6 Elite Plus+LPG+Extrák)


« Hozzászólás #1398 Dátum: 2011. Május 01. - 19:41:15 »

Sziasztok!

Tegnap lettem Lacetti tulaj. 2005ös 1.6. Olvastam már a műszerfal mögötti csati típushibáról valamint az eladó is mondta, hogy ez a baja. Az lenne a tisztelet teljes kérdésem, hogy valaki tud-e nekem abban segíteni, hogy milyen árba lehet ezt kicseréltetni, hova vigyem a verdát? Én nagyon béna vagyok ilyen ügyben segítsetek előre is köszönöm!!!
Először is üdv itt a fedélzeten! Másodszor is, hogy ajánljunk segítséget, ha nem adtad meg a profilodban, hogy hol is laksz, legalábbis település szinten. Ha elég ügyes vagy, Te is megcsinálhatod, többeknek már sikerült házilag, ami a legolcsóbb. Ha pedig valóban nem jutnál ebben dülőre, akkor a közelben lakók (?) esetleg tudnának segíteni, vagy szerelőt ajánlani, de hát mi is közel...Azt nem írtad, hogy milyen a Lacettid, de ez a hiba a HB-kre jellemző. A javításról találsz leírást, képeket is talán (?), elég, ha a megégett csatlakozót kiiktatod, és összeforrasztod a megfelelő madzagokat, és persze alaposan leszigeteled. Ha pedig mégis kérsz személyes, vagy szervizes segítséged, akkor áruld el, hogy merre is tanyázol, mert nem mindegy, hogy Szombathelyen, vagy Nyíregyházán keressünk segítséget. Ezt közölve, biztosan kapsz konkrétebb ötletet, mert ez egy jó csapat. Sok szerencsét!
Privátot is írtam!
« Utoljára szerkesztve: 2011. Május 01. - 19:46:02 írta ladigidy » Naplózva

Legyünk barátok a közlekedésben is! Mindenkit  hazavárnak-épségben! Cartárs baráti üdvözlettel: LadiGidy, vagyis Gidy apu
stayk
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #1399 Dátum: 2011. Május 01. - 19:45:53 »


Sziasztok!

Tegnap lettem Lacetti tulaj. 2005ös 1.6. Olvastam már a műszerfal mögötti csati típushibáról valamint az eladó is mondta, hogy ez a baja. Az lenne a tisztelet teljes kérdésem, hogy valaki tud-e nekem abban segíteni, hogy milyen árba lehet ezt kicseréltetni, hova vigyem a verdát? Én nagyon béna vagyok ilyen ügyben segítsetek előre is köszönöm!!!
Először is üdv itt a fedélzeten! Másodszor is, hogy ajánljunk segítséget, ha nem adtad meg a profilodban, hogy hol is laksz, legalábbis település szinten. Ha elég ügyes vagy, Te is megcsinálhatod, többeknek már sikerült házilag, ami a legolcsóbb. Ha pedig valóban nem jutnál ebben dülőre, akkor a közelben lakók (?) esetleg tudnának segíteni, vagy szerelőt ajánlani, de hát mi is közel...Azt nem írtad, hogy milyen a Lacettid, de ez a hiba a HB-kre jellemző. A javításról találsz leírást, képeket is talán (?), elég, ha a megégett csatlakozót kiiktatod, és összeforrasztod a megfelelő madzagokat, és persze alaposan leszigeteled. Ha pedig mégis kérsz személyes, vagy szervizes segítséged, akkor áruld el, hogy merre is tanyázol, mert nem mindegy, hogy Szombathelyen, vagy Nyíregyházán keressünk segítséget. Ezt közölve, biztosan kapsz konkrétebb ötletet, mert ez egy jó csapat. Sok szerencsét!

Teljesen jogos, én dunaújvárosi vagyok. És HB típusú az autó.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1400 Dátum: 2011. Május 01. - 20:17:31 »

Ha nem vagy hozzáértő, egy jó villamosságis megcsinálja neked.

Itt nézz körül.
HB kivitelnél egyszer csak "megszűnik" az első világítás. Ok: szétég a műszerfal mögötti csatlakozó.
Megoldás: csatlakozó csere.
Képek: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=322
Fórum: http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=207.msg38024;topicseen#msg38024
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
stayk
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #1401 Dátum: 2011. Május 04. - 19:47:23 »

Ha nem vagy hozzáértő, egy jó villamosságis megcsinálja neked.

Itt nézz körül.
HB kivitelnél egyszer csak "megszűnik" az első világítás. Ok: szétég a műszerfal mögötti csatlakozó.
Megoldás: csatlakozó csere.
Képek: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=322
Fórum: http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=207.msg38024;topicseen#msg38024


Szia!

Képeknek megfelelően szétszedtük de nem találtunk egy szétégett csatit sem. Egyéb más ötlet hogy mi lehet a hiba? Helyzetjelzőm sincs 
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1402 Dátum: 2011. Május 04. - 19:50:21 »

Ha nem vagy hozzáértő, egy jó villamosságis megcsinálja neked.

Itt nézz körül.
HB kivitelnél egyszer csak "megszűnik" az első világítás. Ok: szétég a műszerfal mögötti csatlakozó.
Megoldás: csatlakozó csere.
Képek: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=322
Fórum: http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=207.msg38024;topicseen#msg38024


Szia!

Képeknek megfelelően szétszedtük de nem találtunk egy szétégett csatit sem. Egyéb más ötlet hogy mi lehet a hiba? Helyzetjelzőm sincs 
Hátsó ablakmosód működik rendesen?
Eltörhet a cső és az okozhat még zárlatott.
Típushiba HB és Kombinál.
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
Stocz
Adminisztrátor
Törzstag
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3405



« Hozzászólás #1403 Dátum: 2011. Május 05. - 19:11:00 »

Ha nem vagy hozzáértő, egy jó villamosságis megcsinálja neked.

Itt nézz körül.
HB kivitelnél egyszer csak "megszűnik" az első világítás. Ok: szétég a műszerfal mögötti csatlakozó.
Megoldás: csatlakozó csere.
Képek: http://www.lacettiklub.hu/index.php?option=com_rsgallery2&Itemid=47&catid=322
Fórum: http://www.lacettiklub.hu/forum/index.php?topic=207.msg38024;topicseen#msg38024


Szia!

Képeknek megfelelően szétszedtük de nem találtunk egy szétégett csatit sem. Egyéb más ötlet hogy mi lehet a hiba? Helyzetjelzőm sincs 

Ha nem értesz hozzá (mint ahogy írtad is) egyetlen jó tanács van: vidd el egy szerelőhöz!
Olyanhoz, akiben megbízol. Ne csinálj nagyobb kárt!
Naplózva
stayk
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #1404 Dátum: 2011. Május 05. - 19:13:03 »

Probléma elhárítva, bizti táblán átkötésre került egy áramkör, nem folyt át az áram rendesen egy kábelen... vagy vmi hasonlót magyarázott az ampervadász 20perces munka 0 anyag költség 0 forintért.
Naplózva
hawer
Ezredes
*****
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 1769

Lacetti 1.6 sedan Elite lpg.


WWW
« Hozzászólás #1405 Dátum: 2011. Május 05. - 19:18:59 »

Probléma elhárítva, bizti táblán átkötésre került egy áramkör, nem folyt át az áram rendesen egy kábelen... vagy vmi hasonlót magyarázott az ampervadász 20perces munka 0 anyag költség 0 forintért.
Ezt mondtam az elején ugye? Kacsint
Ha nem vágod, akkor vidd el egy villanyászhoz. Mosolyog
Naplózva

A HB sportos, az Sw praktikus, a Sedan sportosan praktikus!
stayk
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 8



« Hozzászólás #1406 Dátum: 2011. Május 05. - 20:02:35 »

Probléma elhárítva, bizti táblán átkötésre került egy áramkör, nem folyt át az áram rendesen egy kábelen... vagy vmi hasonlót magyarázott az ampervadász 20perces munka 0 anyag költség 0 forintért.
Ezt mondtam az elején ugye? Kacsint
Ha nem vágod, akkor vidd el egy villanyászhoz. Mosolyog

tudom, tudom... csak annyira a műszerfalas típushibára gondoltam meg az előző tulaj is azt hitte így hát igen a lényeg hogy nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek. jó kis társaság, köszönöm  Mosolyog Kacsint
Naplózva
zlaci
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1407 Dátum: 2011. Május 11. - 19:30:48 »

Üdv. minden fórumozónak!
Mostanában csak olvasgató fórumozó voltam,-(Lacetti Elit-cool).Mi után engem is megtréfált az a bizonyos csatlakozó,45 ezernél-az első fényszóró teljes sötétség- látszólag  minden rendben.Nem vagyok autovillamossági szaki,de rokon a szakmám,-elektronikai műszerész.
A két relét megmértem-jók,biztik-jók. Akkor mi lehet -csak bontom a mű****falat,próbálom megtalálni a legjobb brutalitás mentes módszert-siker.Hát-igen !De,nem is olyan egyszerű még megtalálni sem.Nem férni, nem látni,minden betekerve szivaccsal-megvan-szénné égve.
Ezután jött a megfejtés mi is akart ez itt lenni,vagyis mit is kell itt összekötni.na ez is meg lett.Próba- minden OK.Összerakás következett,-összeállt minden. Csak egyet nem értek én mért pont ide került tervezésnél ez a csati?-Mi volt ennek az értelme.Valami külön opciót szolgálna?Na mindegy.A csati látványa nálam kimeríti a tűzveszélyesség fogalmát is.
Na, jól van látni a nagy márkáknál is ilyen kókány megoldásokat-sajna,de ezt is emberek tervezik.
Ha tudok valakinek segíteni ,szívesen teszem,Kisvárda környékén.
Naplózva
cápaFeri
Törzstag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 5924


cettim


WWW
« Hozzászólás #1408 Dátum: 2011. Május 15. - 21:17:48 »

Kérdés: a műszerfal mögötti csatinál csak akkor van áramfolyás, ha fel van kapcsolva a világítás? Csak világítással kapcsolatos vezetékek vannak abban a csatiban?
Minap elég meleg volt a km óra feletti rész közepén egy tenyérnyi folt, de nappal, világítás nélkül mentem.
Naplózva

  "Ha egy férfi kinyitja a kocsiajtót egy nő előtt, akkor vagy az autó új, vagy a nő!"
zlaci
Friss hús
*
Nem elérhető Nem elérhető

Hozzászólások: 3


« Hozzászólás #1409 Dátum: 2011. Május 16. - 06:09:54 »

Kilenc drót van a csatiban.Véleményem szerint, csak a világítás felkapcsolása után folyik rajta feszültség-ill.áram.Nem hiszem,hogy fel tudná melegíteni a műszerfalat,mert távolabb van tőle,akkor inkább a vastag kábelköteg égne tőle.Le van rögzítve egy műa. rögzítő bolhával a fém vázhoz.Inkább égett amper szagot kell,hogy érezz,világítás közben.Ez jelzi,hogy baj van,na meg persze nincs világítás.
Naplózva
Oldalak: 1 ... 92 93 [94] 95 96 ... 147   Fel
 
 
Ugrás:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.5 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Magyar fordítás: SMF Magyarország
Szabványos XHTML 1.0! Szabványos CSS!